Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2010., 18:04   #1
Ispadanje

Postavila sam temu na psihologiju, ali rekose mi da cu ovdje naci vise odgovora.
Imam jedan problem koji se u zdanje vrijeme pogorsava.
Naime, ispadaju mi stvari iz ruku, cesto i precesto.
Npr u menzi na poslu ne mogu da sama donesem tacnu sa hranom do stola. Svaki put kada sam pokuasla ispala mi je.
Pored toga desava mi se da nesto drzim u ruci, npr novcanik i odjednom bez najave ruka mi se otvori i novcanik odleti u nevjerovatnim pravcima. Sudje dok ga perem zna mi isto tako jednostavno odletiti iz ruke kao da to namjerno uradim. Kisobran na sred ulice jednostavno mi ispadne i stvorim pometnju. Jednom mi je puna solja kafe ispala i odletila prema plafonu, da ne govorim kakav sam tu nered stvorila. Nesto nemoguce mi se desava.
To me toliko frustrira tako da sa tom frustracijom dolazi i do pogorsanja. Nemam pojma o cemu bi tu mogla biti rjec.

Cak je i moj suprug to prijmjetio, pa se cesto sali da kada budemo imali djete nece mi ga smijeti dati da ga drzim u rukama da mi ne ispadne.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 19:47   #2
ne želim te plašiti ili nešto slično, jer naravno nisam kvalificirana da dam odgovor na ovo pitanje...ali jesi li ikada čula za <spinocerebellar degeneration<
..nedavno sam se zanimala za to područje iz osobnih razloga i jedan od simptoma je i loša koordinacija ruku, hoda....itd.naravno da sve varira od pacijenta do pacijenta.

ali kao što rekog nisam kvalificirana da dam odgovor,pa bolje pričekaj nekog da da neki drugi prijedlog..ili jednostavno odi na pregled.. sretno..ali ako išta pomaže nisi jedina "smotana"..
hima.just is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 00:12   #3
Nesto slicno o kordinaciji pokreta su mi rekla i na pdf psihologija. Ali ja imam savrsenu koordinaciju pokreta godinama se bavim plesom i aerobicom, tako da ipak mislim da je problem psiholoske ili neuroloske prirode. Kao da mi neki zivac ili nerv u mozgu naredi ruci da se otvori u odredjenom momentu. Nemam pojma sta je i nekako me je stid otici svojoj lijecnici opce prakse jer ne znam sta bih joj rekla. Mislim da bi me ismijala....
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 09:57   #4
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
Nesto slicno o kordinaciji pokreta su mi rekla i na pdf psihologija. Ali ja imam savrsenu koordinaciju pokreta godinama se bavim plesom i aerobicom, tako da ipak mislim da je problem psiholoske ili neuroloske prirode. Kao da mi neki zivac ili nerv u mozgu naredi ruci da se otvori u odredjenom momentu. Nemam pojma sta je i nekako me je stid otici svojoj lijecnici opce prakse jer ne znam sta bih joj rekla. Mislim da bi me ismijala....
Oprosti, ali kakva ti je onda to doktorica? Mislim da ti je za ovo što ti se događa potrebnan neurološki pregled i obrada, a ne psiholški.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 10:11   #5
da..bez obzira na sve bi trebala na pregled, jer ne znaš što sve može biti..ne brini to im je posao i ako dođeš na pregled i objasniš sve, zasigurno ce te ozbiljno shvatiti =))
hima.just is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:22.