Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2004., 10:00   #21
Bila je ta tema vec vise puta.
Ne bih se slozio da treba Zagrebacku zaobilazit u sirokom luku, osim ako ti treba za racun firme.
Jer ipak ima jednu jako veliku prednost koja, po mom misljenju, nadoknadjuje sve ove druge nedostatke a to je da valjda ima vise bankomata nego sve ostale banke zajedno, a kako se placaju provizije za dizanje novaca s drugih bankomata...
Istina je, smanjili su minuse, ali nisu jedini a mislim da to nije prvi kriterij kod odabira banke za racun gradjana. A neljubaznost osoblja nadoknadjuju jako dobrim e-bankingom, u banku vise ni ne idem, sve se obavlja preko interneta
Za RBA npr. znam dosta slucajeva gdje su uplate preko neta zavrsile na krivim racunima.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 17:19   #22
PBZ katastrofa. Odnos prema ljudima, koji im dolaze sa novcima da bi ih orocili ili ne znam sta - katastrofa. Jednom sam bio na salteru, i tip do je htio orociti 200000Kn (taj detalj necu komentirati), i to mu je obavljala salterusa, u zabi te za orocenih 1000eura posalju kod osobnog bankara, di imas kakvu takvu diskreciju. Informacije za kredite katastrofa, uplate u njihove fondove, nemaju pojma o cemu pricas.

ZABA ima minusa, ali ima i pluseva:
e-Zaba je jako dobra (u odnosu na druge).
ZB link za kupovinu i ulaganje u investicijske fondove putem e-Zabe je OK.
Ako vide potencijal dobijes osobnog bankara, pa X transakcija mozes telefonom naruciti (one koje ne idu preko e-Zabe)
Puno bankomata.

Za druge ne znam.

Ali u principu sve banke ce te pokusat opeljesit sa nekakvim priglupim paketima, ponuditi ti sve svoje proizvode, i to niti uz poluosmjeh salteruse (kako bi uopce bila muska inacica - salterko).

Meni je kod bankarstva najvaznije da se ne moram guzvati sa penzicima u redovima, a to mi omogucuje internet bankarstvo i osobni bankari.

Kredit uglavnom ni jedna banka ne uvjetuje vise s tim da si klijent, prema tome to je sve isto.
Billy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 23:45   #23
Otvaranje Bankovnog Racuna --help--

Ciao,

Sve Vas lijepo pozdravljam i unaprijed se zahvaljujem svim dobrim ljudima koji ce mi
pomoci.

ZELIO BIH OTVORITI BANKOVNI RACUN IZVAN HR, ZNAM DA TO PRAVNO NIJE CISTO,ALI
ZNAM DA JE MOGUCE.
hOCU RACUN S KOJEG MOGU SLATI I PRIMATI NOVCE I PO MOGUCNOSTI DA IMAM KARTICU
KAKO BIH MOGAO UZIMATI NOVCE S BANKOMATA I PLACATI S NJOM (DEBIT CARD).

DAL MOGU OTVORITI RACUN BEZ DA ODLAZIM U TU ZEMLJU ,RECIMO SVICARSKU ILI
NJEMACKU?!!?!ima netko da mi pomogne?

MOLIM VAS DA MI POMOGNETE !!!

DAL SE NETKO VEC SLUZI OVAKVIM RACUNIMA?KAKVA SU VAM ISKUSTVA?!

HVALA SVIMA!

P.S.
MOZETE SE JAVITI I NA MAIL :
[email protected]
mherma22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 18:40   #24
---vidim svi mi samo citate a ocito ni vi nemate pojma kao ni ja ....
mherma22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 18:42   #25
sta ti nisu vec odgovorili na bas razno?
fulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 18:44   #26
dobio jesam neke odgovore, recimo,...samo znam da je 100% moguce,ali gdje ,..kada,..za koliko novaca....nista...
thanks
mherma22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 18:50   #27
probaj poslat pm onom ko je rekao da je uspio pa nek ti da vise informacija
fulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 23:43   #28
ne kužim. JAVNO pozivaš ljude da ti pomognu u nelegalnim aktivnostima?

kaj je tebi? dobro da nisi pitao kako opljačkati dućan jer ti je usfalilo novaca i nek ti neko pomogne jer znaš da je već bilo pljački....
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 00:17   #29
Vidim da ne kuzis gogo,.a zasto se onda javljas!?!?!?
Bas i nije isto opljackati banu i otvoriti bankovni racun,.. to su suprotne stvari !!! obozavam ovako pametne,.....
Zar ja trazim nesto ilegalno!?

ja provodim cak do 10 mjeseci izvan Hr i ne vidim razlog zasto nebih mogao imati otvoren racun u njemackoj ukoliko sam ja u US!?!?

Offshore bank account w debit card.IMa li itko iskustva s ovime ?!

thanx
mherma22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 10:52   #30
i u tih 10 mjeseci nisi imao vremena otvoriti račun vani?
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 15:17   #31
trenutno sam u kataru a htio bih racun u EU ili US !!!

Thanks
mherma22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 21:48   #32
Quote:
mherma22 kaže:
Zar ja trazim nesto ilegalno!?
milsim da DA!

jesi li ti rezident RH? imaš li ovdje prijavljeno prebivalište? Ako da, onda pogledaj Devizni zakon :

II. 7. Depozitni poslovi

Depozitni poslovi rezidenata

Članak 29.

Hrvatska narodna banka određuje uvjete pod kojima rezidenti, osim banaka, mogu otvoriti račun i držati sredstva na računu u inozemstvu.


Prema tome obrati se HNB-u, možda i možeš otvoriti račun. I molim bez ljutnje, ja pričam ono što znam, ako sam fulao ispričavam se.

Pozdrav
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 11:34   #33
Posto zivis i radis van HR imas sasvim legalno pravo otvoriti bankovni racun gdje hoces. Probaj pogledati ovdje

Offshore bank account
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 12:14   #34
Gogo, kud ti ode?
Ako čovjek živi i radi vani više od onih 183 dana godišnje, normalno je da ima sve što mu treba. To uključuje i tekući račun u banci, režije, društvo, život...uglavnom sve što treba za preživljavanje.
Ili misliš da bi preko eZabe trebao plaćati račune za komunalije u Qataru?
presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 17:12   #35
To je ok, ali on nije napisao da ŽIVI i RADI vani već da boravi izvan RH.

To znači da teroretski svakih mjesec dana može ići u drugu zemlju npr. turistički i mislim da samim tim ne može samo tako otvoriti račun.

Moja žena je radila vani (firma ju poslala) i uredno su joj rekli da otvori račun u stranoj banci u toj zemlji i tamo su joj isplaćivali novce.

Zašto to našem mherma22 njegova firma nije sredila/objasnila ne znam.
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 00:48   #36
hvala Vam svima,....kako si samo znao da sam u Qataru?! !?

bok
mherma22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 12:30   #37
Pa kad radi za Ministarstvo Financija- odn. "Uskok".

Sad si najebo...




daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 13:49   #38
haha a zasto bi ja to molim te najebao od uskoka?!
ma daj oni ne mogu ni petraca pronaci,..pa kako bi tek onda mene
mherma22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 22:02   #39
Red face U kojoj banci poslovati

Evo ja opet imam pitanja...Ne znam postoji li već koja slična tema, ispričavam se ako nisam vidjela.
Radi se o tome da imam novo radno mjesto (štoviše, prvo pravo). I trebam odabrati između Zagrebačke banke i Raiffeisenbank gdje će mi sjedati plaća...a do sad imam sve u PBZ, i jako sam zadovoljna. Čujem od različitih strana loša iskustva i s jednom i s drugom predloženom bankom, pa me zanima : IMA TKO KAKVU PREPORUKU? Kakvi su uvjeti, gdje se što plaća, koliko kasne uplate i slični korisni detalji....
Puuuno hvala!
__________________


Da se možda nisam noću ja promijenila? Čekaj da promislim : jesam li bila ista kad sam se jutros ustala? Ako pravo razmislim, malo se sjećam da mi je bilo nekako drukčije. Ali ako nisam ista, sljedeće je pitanje : Tko sam, zaboga? Eto, to ti je zagonetka!
Illuminata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 22:54   #40
ne znam baš za plaće, ali velika prednost PBZa je veliki broj bankomata
obiwan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:51.