Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 28.11.2011., 22:40   #11
Što se konkretnih Bakićevih investicija tiče, ja ne bih nikad, ne znam uz kakvu cijenu, ulagao u Varteks jer je to profulan biznis, bez obzira na vrijedne nekretnine, povijesni značaj Varteksa, pa i nevjerojatno uspješno poslovanje krapinske Kotke. Dakle, tekstilni biznis može biti uspješan samo ako ga preuzme Buffett i pretvori u osiguravajuće društvo.

Nadalje, također ne bih ulagao u DDJH zbog loše uprave, a u KORF zbog uprave loše po dioničare. Niti jednu niti drugu upravu dioničari ne zanimaju. S tim da vlasnike ove prve (DDJH) čak ne zanima ama baš ništa. Ako sutra tvornica propadne, vlasnik će reći - okej, propala je, ajmo dignut kredite da radnicima isplatimo plaće.

Bio je Bakić i u DKVS, ako ćemo već o njegovim promašajima. Naravno, nije mogao znati da je bilanca bila nabildana.

Čak može biti problematično i ulaganje u ADPL, jer je to ciklička industrija, relativno slična građevinarstvu.

S druge strane, slažem se s njim kada kaže da ne treba ulagati u PODR, HT i ERNT, ofucale zvijezde.

I tako, koliko god se također slagao s njim da je u ovome trenutku isplativije ulagati u hrvatske dionice nego u nekretnine, i dalje je potrebno mnogo opreza. Zato je dobra stvar što Bakić u svojim analizama daje mrkvu u vidu razloga iz kojih bi trebalo uletjeti u "njegove" dionice, dok se za batinu svaki ulagač treba pobrinuti samostalno.

No, što se tiče besplatnih analiza, niti jedna analiza brokerskih kuća ili financijskih institucija koju sam do sada pročitao nije bila ni približno inspirativna i fundamentalno potkovana kao one Bakićeve.

I zato, po meni, njegov osnovni motiv je naučiti ljude da love ribu, a ne uvaliti im svoje smeće od dionica. Smeća od dionica banke bjelodano uvaljaju svojim fondovima (Magma, Ingra, Dalekovod) , a opet, većina ove forumaške, opake javnosti, kivna je na Bakića. S tim da ne troši Bakić naše buduće mirovine.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:04.