Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2013., 09:29   #81
Pitaj
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 12:05   #82
Koliko traje sve skupa od kada te naruče i do kada je gotovo? Mislim, koliko ode na obradu? Koliko traje ono ispiranje i koliko je neugodno?
Ako dobijem lokalnu+koktel, ako i boli, koliko traje sama oštra bol od uboda, da li par sekundi ili par minuta ili je par minuta sve sa uvođenjem instrumenta i aspiracijom?
ChocoKao is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 12:51   #83
Ako se ne varam nama je trajalo nekih 3 sata sveukupno. Supruga je bila pod full anestezijom i koliko sam skužio pod istom je bila cca 10tak minuta dok je trajalo samo "pikanje". Nakon toga je ostatak vremena ležala u krevetu (čak su i mene pustili kod nje pa da zajedno "čubimo" i čekamo hoće li se šta zakomplicirati/prokrvariti). Tek nakon njenog pikanja su mene poslali gore u neku sobu da obavim svoj dio.
IgorVG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 13:17   #84
Ok, znaci proslo sve 5 :-) Da li je poslije bilo kakvih nelagodnosti, krvarenja?

Hm, iako me frka, nisam se odlučila za opću anesteziju, to mi je nekak... Ne znam. Too much...

Pa ću dobit koktel plus lokalnu.

Ima koja s tim nedavnim iskustvom ?
ChocoKao is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 13:30   #85
Ja sam dobila koktel, imala sam 2 folikula. Sve skupa od ulaska u sobu i salu do odlaska doma je bilo tako nešto, 2-3 sata. Ali sama punkcija traje jako jako kratko.
Ušla sam tamo gdje su kreveti, presvukla se u njihovu spavaćicu. Pozvali me unutra, legla na stol. Dok mi je anesteziologinja stavljala u ruku braunilu, dolje su mi stavili onaj instrument kao za papu i isprali tekućinom. Ništa neugodno, ništa se to ne osjeti. Onda su mi ubrizgali koktel ili što već. Nakon par sek mi se zavrtilo i zamračilo malo. Onda sam iduće osjetila 2 sitna ubodića, jedan za drugim, tipa jedan, pa za 2 sek drugi i to je bilo to. Nije to neka bol, samo se osjeti da se nešto radi unutra.
Stavili mi gazu unutra, izvadili instrumente i prebacili me na krevet i odvezli na odmor u sobu. Tamo sam neka 2 sata ležala jer me dosta omamio taj koktel. Nisu me htjeli pustiti dok nisam bila skroz ok, bez staklenih očiju Iako me ništa nije boljelo. E da, tamo na krevetu mi je sestra (ili dr ) poslije izvadila gazu...

A i inače ne traje to pikanje puno, u drugoj klinici sam imala i 9js i 5js, mislim da sigurno nije niti jedno pikanje folikula trajalo dulje od par minuta, 5 min maks.
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 13:41   #86
Uf, hvala na info, malo sam mirnija
Mislim da su oni svi tamo jako stručni i organizirani tako da je to njima rutinski zahvat ali svejedno skupljam snage...
Dakle, uzmu te odmah u obradu i praktički započnu čim se presvućeš u tu spavaćicu (grudnjak dozvoljen?)
To mi zvuči kao da je sam postupak gotov u prvih 10 minuta od kad legneš na stol, a poslije zapravo traje dok dolaziš k sebi od koktela? Možeš komunicirati dok dolaziš k sebi ili si toliko omamljena da ne?

Nadam se da ti se trud isplatio
ChocoKao is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 14:33   #87
Da, ispod spavaćice imaš i svoj grudnjak/potkošulju, što god treba, nije to problem. Dolje imaš i svoje čarape isto Samo barem ne moraš brinuti kako ćeš dugu majicu imati i slično, to je sređeno kod njih. Dobiješ i jednokratne papuče.

Ja sam nakon presvlačenja čekala možda 10ak min, pričala sam s curom koja je bila u krevetu tamo Da, zahvat sam jako kratko traje, poslije je to dosadno ležanje. Možeš sve normalno pričati, raditi, ja sam mislila da se mogu i dignuti dosta brzo, ali mi se onda malo zavrtilo Možda sam 10ak minuta bila malo više omamljena, ali mi se i spavalo - noć prije ne spavaš od uzbuđenja, pa adrenalin, i kad sve to prođe baš uhvati umor. Mene barem
Sestra svako malo došla pitati jel sve ok, čak nekad i muža puste da ti radi društvo (ako nije gužva i puno cura). Znam da sam jedva čekala da me puste jer mi se jako piškilo poslije

I da, za vrijeme i punkcije i transfera su sve sestre i dr super, držale su me sestre za ruku, hrabrile, milovale da se smirim Zakon pristup

Trud se isplatio, evo me danas na točno 28tt. Imali 1 zrelu js, 1 embrij i stiže sinek
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 15:33   #88
Hvala ti puno, smirila si me dosta, tražila sam iskustva po forumima ali nikako da nađem baš iz Bete... Ne zvuči tako strašno, ali ipak nemam mira dok se to ne odradi, znaš kako je.
Hm, mislim da ni ja neću spavati noć prije zahvata, tako da kad taj stres popusti nakon svega... Zzzz... Valjda mi neće biti ništa od te anestezije - koktela ili što već.

Bravo, već si prošla pola, čestitam :-) nadam se da je trudnoća školska nakon svih prethodnih radnji...
ChocoKao is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 10:14   #89
Ma nemoj brinuti, meni je lakše otići na ovakvu punkciju nego kod zubara

Beba je ok, ali svejedno već 5 tj moram mirovati (cerviks problemi), no izdrži se sve
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 10:22   #90
Bubice hvala ti, evo pokušavam ne brinuti, ti mi dosta pomažeš, hvala :-)
Samo se ti čuvaj, budeš vidjela možda se sve normalizira pa ti opet dopuste neko kretanje.
Pozz
ChocoKao is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 13:09   #91
Quote:
ChocoKao kaže: Pogledaj post
Ok, znaci proslo sve 5 :-) Da li je poslije bilo kakvih nelagodnosti, krvarenja?
Nije, ali to je ionako individualno...nitko ne garantira da se kod tebe neće zakomplicirati ili proći sve idealno...
Kaže gđa da joj se svidjelo što ju apsolutno ništa nije boljelo i što poslije nije imala problema sa vađenjem gaze sama kao inače kad smo išli kod drugih...
IgorVG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 14:02   #92
Pa to znam da uvijek postoji mogućnost da se nešto iskomplicira, zato me toliko i panika, nisam još išla do sada nigdje na aspiraciju... Nalazi do sada ne upućuju da bi radi nečega trebalo doći do problema, a valjda neće...Ipak to sada rade rutinski...
Dobro, znači gđu su sredili kako je došla tako je i izašla jer ja se isto ne bi s tim gazama snalazila doma.
Nadam se da se i vama ovdje u klinici posrećilo i da sada brojite do 9
ChocoKao is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 15:35   #93
Ma mislim da su komplikacije zbog punkcije jako jako rijetke. Komplikacije (hiperi i slično) idu češće nakon transfera, još pogotovo ako dođe do trudnoće.
Ovo prođe bez problema. Ja čak niti jednom nisam poslije ni malo krvarila, samo odmah direkt. Došla doma, sve bilo ok
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 10:37   #94
Quote:
ChocoKao kaže: Pogledaj post
Nadam se da se i vama ovdje u klinici posrećilo i da sada brojite do 9
Brojimo brojimo
A bubač ti je napisal za ostalo...
IgorVG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 22:04   #95
Evo i ja sam bila u Betaplusu na punkciji (uspjesnoj ;-) prije 6 mjeseci. Samo jedna jajna stanica (IVF u prirodnom ciklusu), pa sam dobila samo lokalnu, a ne i koktel niti ista drugo. Nije boljelo (a stvarno sam bas jako osjetljiva) vise bih to nazvala neugodom, plus uzasan strah. Pitala sam 3 puta jesu li stvarno gotovi? Sestre su jako drage, narocito setra Marija, i tetose pacijentice skoro kao male bebe. Mislim da su mi stavili neku gazu, koju su i izvadili, i jedno pola sata sam lezala. Cak su mi rekli da mogu u shopping u Avenue Mall odmah nakon toga da se malo utjesim jer sam bila jako isprepadana-dakle totalno si pokretna nakon toga. Vise boli cijepljenje i vadjenje krvi. Koji puta me doma malo strecnulo u jajniku par dana nakon toga, i to je sve od boli.
Choupette L is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 22:16   #96
Koja je sestra Marija? Meni je isto tamo jedna jaaako simpatična, ali ne znam ime

O pa ima nas tu puno trudnica iz Betaplusa
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 22:33   #97
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
Koja je sestra Marija? Meni je isto tamo jedna jaaako simpatična, ali ne znam ime

O pa ima nas tu puno trudnica iz Betaplusa
Izgleda da ima , na meni im je uspjelo iz prve
Blond sestra Marija, mislim da je kraca kosa, okruglija faca, tijekom postupka prica s pacijenticama kao sa djecom, drzi za ruku, i meni je to jako odgovaralo!
Choupette L is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 22:36   #98
Ona plava koja nosi naočale? Meni je ta taaako draga, budem sretna kad dođem na kontrolu i ona radi

Iskreno se ne sjećam koja mi je bila na punkciji, niti na transferu, ali za obje stvari su me sestre držale za ruku i tako
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 22:46   #99
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
Ona plava koja nosi naočale? Meni je ta taaako draga, budem sretna kad dođem na kontrolu i ona radi

Iskreno se ne sjećam koja mi je bila na punkciji, niti na transferu, ali za obje stvari su me sestre držale za ruku i tako
Eh sad to za naocale ne znam, ne sjecam je se izvan postupka. Mene strah totalno svlada o kojem god postupku ili pregledu se radilo, ali ova sestra nije prestajala pricati i gladiti me, ma kao da mi je mama u ordinaciji. Mislim da su se setre rasporedile, druge su asistirale, a ovoj sam ja bila glavna briga-uglavnom, svaka cast na pristupu, meni je odgovaralo.
Choupette L is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 23:01   #100
Da, i meni se takav njihov pristup sviđa. Iako inače ne volim neke prebliske dodire, osobe koje se nameću, ovdje mi je sve to bilo taman.
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:55.