Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2016., 10:43   #161
plan i program za svaki predmet u svakom razredu je propisan na nacionalnoj razini. metodičke i didaktičke postavke su isto jasne, zna se kojim se redom određeno gradivo obrađuje. SVI propisani udžbenici moraju pratiti PiP i biti metodički i didaktički primjereni da bi bili odobreni i ponuđeni učiteljima na izbor.
razlike u udžbeniku su sadržajne - ne u smislu sadržaja KOJI se obrađuju, nego, primjerice, tekstova u udžbeniku stranog jezika - ali sva četiri trenutno ponuđena udžbenika iz engleskog jezika započinju učenje internacionalizmima, odnosno bliskozvučnicama u hrvatskom i engleskom, pozdravima i predstavljanjem. jer je to jedino metodički ispravno u engleskom jeziku. nijedan neće započeti sa školskim priborom, ili u prvom razredu obrađivati brojeve do 100 - jer prvo brani metodika, a drugo PiP.

i jako je ružno ispalo ovo "kome će pogodovati". udžbenik ne biraš (bar itko s imalo savjesti i pameti) tako da nekome "pogoduješ" nego gledaš koji udžbenik je najbliži tvom stilu poučavanja, koji ti je najbolje legao, koji nudi najviše materijala u udžbeniku/dodatnih materijala uz udžbenik - i, da se ne moramo vezati za isti udžbenik na 4 godine, bilo bi idealno birati udžbenik po kojem bi razred u kojem radiš najlakše učio. ali kako imaš više paralelki, ili više generacija, a ti 4 godine ne možeš mijenjati udžbenik, taj dio je neizvediv, umjesto toga prilagođavaš postojeći učenicima i njihovim sposobnostima.
različito se uči jer učiteljice imaju različite stilove i tehnike poučavanja, i jer razredi kao cjeline mogu pratiti različiti tempo. ili misliš da je ok u A razredu drviti po nečemu što su usvojili za 2 sata još bar 2 zato što B razredu to ide sporije pa će im trebati 5 sati da to izvježbaju do kraja?
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 11:58   #162
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
i jako je ružno ispalo ovo "kome će pogodovati". udžbenik ne biraš (bar itko s imalo savjesti i pameti) tako da nekome "pogoduješ" nego gledaš koji udžbenik je najbliži tvom stilu poučavanja, koji ti je najbolje legao, koji nudi najviše materijala u udžbeniku/dodatnih materijala uz udžbenik - i, da se ne moramo vezati za isti udžbenik na 4 godine, bilo bi idealno birati udžbenik po kojem bi razred u kojem radiš najlakše učio. ali kako imaš više paralelki, ili više generacija, a ti 4 godine ne možeš mijenjati udžbenik, taj dio je neizvediv, umjesto toga prilagođavaš postojeći učenicima i njihovim sposobnostima.
različito se uči jer učiteljice imaju različite stilove i tehnike poučavanja, i jer razredi kao cjeline mogu pratiti različiti tempo. ili misliš da je ok u A razredu drviti po nečemu što su usvojili za 2 sata još bar 2 zato što B razredu to ide sporije pa će im trebati 5 sati da to izvježbaju do kraja?
ruzno ili ne,zivimo u hr, svasta je moguce.

brkas neke stvari.
ne ocekujem ja standardizaciju na nacin da a i b razred, ili neke dve skole, rade istim tempom, jer niti su djeca ista, niti uciteljica.
al jebemu, 4 razlicita udzbenika za pocetak opismenjavanja, meni je malo too much. znam ja d ana trzistu za pocetni engleski postoji 100 udzbenika, i hrpa privatnih skolica, pricam o pocetnom ucenju citanja i pisanja materinjeg jezika

referirala sam se, jer su sinoc pisale da na prirodi u rpvom razredu moras znat citat jer inace ne mozes pratiti; udzbenik moje male ima naslove, i zaista nista teksta po njemu, a onda forumasica napise da oni moraju napisati visinu u cm, troznamenkasti broj (koji se na matematici ne radi,ti kazes niti na stranom jeziku, a ipak izgleda, na pidu se radi )

ili me samo hvata nostalgija za jugovremenima i jednim udzbenikom
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 12:42   #163
po meni nekako su Profil udžbenici najbolji
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 13:30   #164
početno učenje stranog jezika ili početno opismenjavanje - princip postojanja alternativnih udžbenika je isti: imaš plan i program, imaš metodiku. i onda udžbenik mora pratiti i jedno i drugo (zna se kojim redom se, recimo, obrađuju slova. nijedan udžbenik ti neće početi sa slovom, ne znam, Š.) slovopis je također zadan. a unutar toga, autor udžbenika bira, recimo, kojim sličicama će ilustrirati pojedino slovo, koje metodički primjerene riječi i rečenice će učenici čitati i prepisivati... ali to ti bolje može objasniti netko iz RN, ja sam samo inojezičarka.
za ovaj udžbenik iz PiD koji zahtjeva toliko čitanja i pisanja na početku mogu zaključiti da nije baš dobar i primjeren u tom segmentu - ali možda ima neke druge kvalitete kasnije kroz udžbenik koje ga opravdavaju. osim toga, nije ga niti birala učiteljica/e koja ove godine radi po njemu, nego ona koja sada predaje trećem razredu.

btw, za engleski jezik postoje četiri odobrena kompleta udžbenika za razrednu nastavu. to po čemu će raditi škole stranih jezika je nešto sasvim devetnaesto. u osnovnoj školi smiješ koristiti samo udžbenike koje je odobrilo ministarstvo, i dopunjavati ih vlastitim materijalima.

manchild, zavisi o kojem predmetu se radi. povjesničari se, recimo, kunu u alfu. vidim da kolegice iz hrvatskog volje ljevak... ne može se na osnovu jednog predmeta reći "taj nakladnik je najbolji".
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 21:39   #165
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post

manchild, zavisi o kojem predmetu se radi. povjesničari se, recimo, kunu u alfu. vidim da kolegice iz hrvatskog volje ljevak... ne može se na osnovu jednog predmeta reći "taj nakladnik je najbolji".
ok, onda ću ovako kazati - meni su zasad profilovo udžbenici najbolji
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 22:14   #166
Profilovi udžbenici za koji predmet?

Za engleski su koma. Meni bar. Najgori od ponuđenih. Mada su imali kojekakvih popratnih materijala, ali posustaju i u tome.
__________________
"If there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" - Rodney
nevermindMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 09:24   #167
Quote:
nevermindMe kaže: Pogledaj post
Profilovi udžbenici za koji predmet?

Za engleski su koma. Meni bar. Najgori od ponuđenih. Mada su imali kojekakvih popratnih materijala, ali posustaju i u tome.
bio/kem
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 18:28   #168
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
početno učenje stranog jezika ili početno opismenjavanje - princip postojanja alternativnih udžbenika je isti: imaš plan i program, imaš metodiku. i onda udžbenik mora pratiti i jedno i drugo (zna se kojim redom se, recimo, obrađuju slova. nijedan udžbenik ti neće početi sa slovom, ne znam, Š.) slovopis je također zadan. a unutar toga, autor udžbenika bira, recimo, kojim sličicama će ilustrirati pojedino slovo, koje metodički primjerene riječi i rečenice će učenici čitati i prepisivati... ali to ti bolje može objasniti netko iz RN, ja sam samo inojezičarka.
za ovaj udžbenik iz PiD koji zahtjeva toliko čitanja i pisanja na početku mogu zaključiti da nije baš dobar i primjeren u tom segmentu - ali možda ima neke druge kvalitete kasnije kroz udžbenik koje ga opravdavaju. osim toga, nije ga niti birala učiteljica/e koja ove godine radi po njemu, nego ona koja sada predaje trećem razredu.

btw, za engleski jezik postoje četiri odobrena kompleta udžbenika za razrednu nastavu. to po čemu će raditi škole stranih jezika je nešto sasvim devetnaesto. u osnovnoj školi smiješ koristiti samo udžbenike koje je odobrilo ministarstvo, i dopunjavati ih vlastitim materijalima.

manchild, zavisi o kojem predmetu se radi. povjesničari se, recimo, kunu u alfu. vidim da kolegice iz hrvatskog volje ljevak... ne može se na osnovu jednog predmeta reći "taj nakladnik je najbolji".

dakle, udzebnike bira jedna generacija, a onda ju iduce 4 moraju koristit?
nadam se da ipak svi skupa sudjeluju u biranju, jer inace 4 udzbenika na trzistu, imaju koju svrhu

i opet, zamjena/nova uciteljica, nema pravo glasa, osim ak ju ne zapadne bas ta generacija kada se ponovo bira udzbenik
a djeci i roditeljima je zabavno ako trebas/zelis dijete presiliti u drugu skolu tijekom godine, koja ima udzbenike drugig izdavaca

vjerujem da prate nastavni plan, i da se razlikuju samo po ilustracijama, ali ocito i neke imaju vise teksta neke manje, odn ocekuju manje/vise pocetnih citaca.

inace, i nas PiD ima vise teksta, pocinje rasti od sredine prema kraju, udzbenika, kada valja savladaju sva slova.
ilustracije su za moj ukus uzasne. ima par meni totalno nejasnih, nemam blage kaj je slikar njima htio reci. no djeci mozda nisu
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 08:59   #169
Kakva su vam iskustva s online narucivanjem knjiga? Preko koga ste uzimali, jel sve bilo ok i na vrijeme? Na sto obratiti paznju (recimo naucila sam da obavezno treba kliknuti da zelim i omote jer ih je tesko kasnije traziti po tocno takvim velicinama). Jos sto?
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 09:26   #170
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Kakva su vam iskustva s online narucivanjem knjiga? Preko koga ste uzimali, jel sve bilo ok i na vrijeme? Na sto obratiti paznju (recimo naucila sam da obavezno treba kliknuti da zelim i omote jer ih je tesko kasnije traziti po tocno takvim velicinama). Jos sto?
svake godine, evo čini mi se već petu po redu, naručim s udzbenik.hr
odaberem mjesto, školu, razred, otklikćem što mi ne treba, poklikćem omote jer jednostavno nemam talenta za motanje. i onda dođu u nekom trenutku.
prošle godine sam naručila početkom sedmog, ali su došle krajem osmog, tako nekako. ono negdje pred kraj ljetnih praznika. nema panike iako prve godine mi je bilo čudno tako čekati "zadnji čas isporuku kad sam naručila još prije 5-6 tjedana", ali mislim da jednostavno isporuku naprave kad sve naštampaju. ili je neki drugi razlog tome, no nebitno je. bitno je da dođu prije nastave. ono - nije da će ih netko gledati prije nego krenu u školu, osim mene koja će provjeriti da li je isporučeno sve s popisa
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 10:29   #171
Naručivala preko ekupi.
Zadovoljna,sve poklikas,odaberes,sve stiglo na vrijeme.
Budem i ove godine
ljuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 12:06   #172
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Kakva su vam iskustva s online narucivanjem knjiga? Preko koga ste uzimali, jel sve bilo ok i na vrijeme? Na sto obratiti paznju (recimo naucila sam da obavezno treba kliknuti da zelim i omote jer ih je tesko kasnije traziti po tocno takvim velicinama). Jos sto?
po meni ti je najjednstavnije naruciti sa udzbenik.hr, imas trazilicu po skolaama i razredima i odaberes i omote, knjige ti dođu omotane i nemas brige.

Ja od njih uzimam samo omote jer knjige dobivamo i lijepo mi na racunu pise za koji udžbenik je koji omot.
Uglavnom, do sada sam preko njih uzimala 3 puta i svaki puta prezadovoljna + sto imaju povoljnije cijene torbi i ruksaka za dobrih 30% u odnosu na ostale bilo trgovine bilo internet trgovine.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 12:14   #173
jeste već neke naručile knjige? baš se mislim kliknut ovih dana
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 12:19   #174
Mi imamo roditeljski danas, ja to cekam prije kupnje tako da znam sto kupiti jer mi se bas ne slaze sve u popisu od skole i na onom kojeg imaju ducani na webu. I ne znam sto s Profilovim izdanjima s obzirom na situaciju s njima
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 13:22   #175
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Mi imamo roditeljski danas, ja to cekam prije kupnje tako da znam sto kupiti jer mi se bas ne slaze sve u popisu od skole i na onom kojeg imaju ducani na webu. I ne znam sto s Profilovim izdanjima s obzirom na situaciju s njima
e da vidis, na ovaj detalj sam totalno zaboravila
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 09:32   #176
Mi smo danas u vrticu dobili ponudu lokalne knjizare za knjige. cijene su iste kao i na ekupi, a nize nego na udzbenik.hr.
Znate li mozda di jos da pogledamo prije nego narucim?
I po vasim iskustvima koliko je potreban pomocni materijal za prvi razred?
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 09:41   #177
Ja sam uzela preko NN. Brzi i jednostavniji im je web nego drugima, a i desetak kuna su jeftiniji nego ekupi

Mapu za likovni smo dobili tocno uputu koju da uzmemo, to cu u zivo uzet nekom prilikom. I pisanke cemo u zivo i naljepnice za ime. I rukom ce ih sam ispisivati. Malo se grozim tih gotovih stvari gdje ti sve dodje poljepljeno i isprintano, nekako mi se cini bolje da se to napravi zajedno sa djetetom nego da mu se sve automatizmom ugura u torbu
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 12:58   #178
Mijenjaju li se udzbenici ove godine ili ostaju po starom? Kako su u pitanju tri kompleta, motivirana sam za razmjenu
dare to imagine is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 16:48   #179
Quote:
dare to imagine kaže: Pogledaj post
Mijenjaju li se udzbenici ove godine ili ostaju po starom? Kako su u pitanju tri kompleta, motivirana sam za razmjenu
ostaju po starom jos godinu dana.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 17:05   #180
za prodaju i potražnju udžbenika imate pdf "mali oglasi".
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:56.