Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2017., 23:34   #1
Dobri glumci-cirkusanti kao bleferi

Ovdje nastojim obuhvatiti profil osoba koji se kroz glumu nametnu u društvu. Ima jedna grupa an društvenoj mreži koja kaže nešto sa čime se oni slažu a to je "budi pametan i pravi se lud". O čemu se tu radi? Na radnim mjestima za fizičke poslove postoji nadređeni koji glumi luđaka i ako ti počneš glumiti isto luđaka onda si sa tim čovjekom glumac po branši. Učestali primjeri: deranje dok govoriš,lupanje rukama po stolu,vizualizacija stavljanjem lanaca,tetovaža,brijanje glave i ponašanje u skladu sa navedenim imiđom s međutim ima jedna manjina ljudi koja to prokuži kao kad iskusan pokeraš prokuži blefera. Onaj osjećaj kada gledaš film a zapravo se uživiš u njega i napet si iako su sve to dobri glumci. U pravilu,doalzim do zaključka da je za normalan život među rivalima biti samo dobar glumac tj. bolje odglumiti od protivnika. Masa je fascinirana njihovom predstavom gdje bez fizičke snage uspiju u svojem naumu. Obično kada dođu do cilja gluma prestaje.

Što mislite o tim ljudima? Da li je nužno za cilj steći blefiranjem pažnju okoline i općenito treba li se fascinirati prvo okolina za neki normalan život? Ako si vuk samotnjak,čopor je opet jači,možeš stjerati u kut individualca ali ne možeš njegov čopor gdje se zna hijerarhija i doživjeti napad istog. Ako ne želiš biti ovca,da li je nužno imati ovce uz sebe kao sigurnu branu od preuzimanja nekog drugog čopora? Svi ljudi sa utjecajem bilo malim ili velikim imaju nekoga tko im čuva leđa i obavlja poslove za njih i za očuvanje pozicije služe se glumom. Našao sam se u situaciji gdje sam glumca razotkrio no čopor me jednostavno pritisnuo i razišli se unatoč tome što taj nije vođa čopora. Opet,kad bi stekao ustecaj u čoporu,osjećao bi se sigurnije jer bi oni koji su fascinirani samnom rekli informacije koje nisam čuo tj. trač.

Znalo bi mi se desiti da ne svojom voljom i sam postanem cirkusant no pao bi na ispitu jer mi se to ne da. Pošto živimo u feminisitčkom svijetu,nije baš normalno danas da muškarci nose bradu i brkove makar malo tipa Eastwood u nekom kaubojskom filmu,istaknem se bezveze i kao da masa očekuje nešto više sa čime bi oni bili zadovoljni a ako to ne bi dobili,glumac pored mene bi me pretekao na fore glumljenja dobročudnog čovjeka,usiljenog blesavog smijeha i bio bi kažnjen od publike kao loš glumac,to bi bio jedan primjer.

Zadnje uređivanje Detektor : 07.09.2017. at 23:52.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 09:12   #2
Nisam dobro shvatila. Radiš u cirkusu, sa životinjama?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 10:26   #3
Šefovi velikih firmi su u ogromnom broju teški psihopati, gaze preko leševa kao da nema sutra, drugi ljudi im uopće nisu važni. Na tim mjestima su jer jedini mogu na bezdušan način klati i sakatiti bez trunke krivnje u želji za rezultatom.
Šefić bilo kakve vrste mora imati gard, zašto, pa jebote radnici njih 5,10,20 će te pojest za doručak jer su oni željni, pametniji i bolje bi napravili posao od tebe, ti imaš preveliku plaću i drkaš kurac i tako to. Ako nemaš gard i nemaš autoritet gotov si.
U zatvorenim vertikalnim strukturama hijerarhije gluma ti je sveprisutna stvar. Svi se nastoje rješiti govna, tlačiti ove nižerangirane jer su pod pritiskom šefova iznad sebe i nastoje lizati guzice šefovima da bi zadržali posao ili uspjeli.
Što se tiče konkretno blefera imaš ih koliko hoćeš, ljudi su odavno shvatili da dobra priča i dobra prezentacija pali, i zašto rintati kao konj kada se možeš srediti, složiti zgodnu priču i naprečac dobiti što želiš. Pogledaj političare, čist primjer su toga, oni pojma nemaju o čemu pričaju, niti su ikad nešto konkretno radili da imaju nekog iskustva, ali znaju dobiti izbore. Kad ih dobiju onda su u 100 nadzornih odbora i upravnih vijeća i to ne računajući funkciju većnika, zastupnika i slično. I sad pametan čovjek zna koliko se posla može napraviti u 8 sati dnevno i da neema šanse odraditi duplo posla u 8 sati (svi bi to radili za duplu plaću), i izvučeš zaključak da ti ljudi osim blefiranja pojma o pojmu nemaju, ali eto oni rade, kroje i oblače, nose činove i uvažene funkcije..
Inače osim blefiranja važno je imati svoj čopor, po mogućnosti budala sa vlastitim sitnim interesima koji će pod svaku cijenu štititi primarnu organizaciju (glasovati za hdz) i dati joj snagu (stranka, poduzeće, pokret, zločinačka organizacija) i pristup resursima, molimo ukonite se prolazi uvažena pizda materina koja će dobiti posao-pare jer zna ljude i može. Primjer naše zemlje ti je čisti primjer toga o čemu govoriš, niti tko što zna, niti tko što pametnog radi, postoje glavešine-lažovi i bleferi, podanici koji slušaju i osobni interesi.

Kako prokužiti blefere. Gle to dolazi sa životnim iskustvom. Kad si dijete uče te da budeš dobar, pošten i odan, kada izađeš u svijet pitaš se jebote koji je ovo kurac..? I nakon što se otrijezniš kreneš razlučivati smradove od totalne gamadi. Smradovi znaju ponekad doći glave i problem je što su neugodni, smrde. Ali ova gamad se namiriše na kilometar, stav, flosule, izgled, prezentacija, to je ono čime su potpuno zaokupljeni jer su naučili tako šarmirati ljude, pazi da ne padneš na njihov zgodan šaram. To ti je kao sponzoruša, misliš prilika i pol, žena na mjestu koja drži do sebe, traži ljubav, vezu, djecu, bla bla bla i onda se probudiš bez gaća, auta, stana, novčanika i mobitela...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 12:37   #4
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Inače osim blefiranja važno je imati svoj čopor, po mogućnosti budala sa vlastitim sitnim interesima koji će pod svaku cijenu štititi primarnu organizaciju (glasovati za hdz) i dati joj snagu (stranka, poduzeće, pokret, zločinačka organizacija) i pristup resursima, molimo ukonite se prolazi uvažena pizda materina koja će dobiti posao-pare jer zna ljude i može.
Aha... sad kužim... Detektor je mislio na te čopore, a ne na čopore pravih majmuna.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 00:54   #5
A majke ti, nije da u nekim dijelovima nema pravo, ali čak i životinje imaju više osobina od ovoga kako vi doživljavate druge ljude.

Drugi ljudi su dvodimenzionalne karikature koje te gledaju samo kako te sjebat i podjarmiti?

Malo tužno gledanje, ali i vrlo amaterski gledanje.

Vidite i ja nekad volim biti sam i gledam na ljude u društvima kao nekakav bijesni čopor, a priznajem da ima stvarno toksičnih društava u kojima se ponašaju kao nekakve hijene što ste vi opisali svi samo ARRRRRGGHHHHH ARRRRRGGGGGGGGHHHHHHH, ali jebem mu mater nisu svi tako jednodimenizoalni ljudi i nije u svakom društvu hijerahija, preseravanje i gledanje tko će kome uvaliti i tko će koga zajebati.
__________________
Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
Ank.Skywalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:31   #6
Quote:
Ank.Skywalker kaže: Pogledaj post
A majke ti, nije da u nekim dijelovima nema pravo, ali čak i životinje imaju više osobina od ovoga kako vi doživljavate druge ljude.

Drugi ljudi su dvodimenzionalne karikature koje te gledaju samo kako te sjebat i podjarmiti?

Malo tužno gledanje, ali i vrlo amaterski gledanje.

Vidite i ja nekad volim biti sam i gledam na ljude u društvima kao nekakav bijesni čopor, a priznajem da ima stvarno toksičnih društava u kojima se ponašaju kao nekakve hijene što ste vi opisali svi samo ARRRRRGGHHHHH ARRRRRGGGGGGGGHHHHHHH, ali jebem mu mater nisu svi tako jednodimenizoalni ljudi i nije u svakom društvu hijerahija, preseravanje i gledanje tko će kome uvaliti i tko će koga zajebati.
Pa nitko nije rekao da je to društveno pravilo, samo da je učestalo ponašanje naročito u organizacijama sa hijerarhijom. Mislim da sam to lijepo i opisao.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 16:06   #7
Pa i društveno,ovisi kako gledate i što je za vas društvo. Društvo znači učestalo druženje a ne samo dolazak na neko mjesto okupljanja. Dok smo stariji,toga nam je dosta i postanemo neovisni pa postoji mogućnost povremenog druženja. U svakom društvu zna se tko je kolovođa a tko margina a ova tema opisuje margine koje postanu kolovođe na blef. Tipa na razgovoru za posao netko zbilja smiješan ima utjecajnu funkciju i već sam po izrazu lica i cinizmu vidio s kim imam posla ali bleferi prokuže onoga tko shvaća njihovu glumu pa postane maknut. To je uglavnom pravilo u korporacijama gdje se blefiranjem želi ljudima usaditi strah od autoriteta pa ljudi pristaju na svašta.

Što se tiće društva van biznisa,ako malo bolje upoznamo ljude,vidimo da hijerarhija i tamo postoji. Govorim iz iskustva,jedna osoba je imala hijerarhijsku moć u običnom društvu i znala odglumiti tako dobro da je ona postala sudac društva iako se u pozadini krije uvod a kasnije je i završetak rezultirao raspadom takve osobe. Trud takve osobe nije iblo ulaganje u neki fizički napor već u velikoj mjeri gluma (pojačan ton,lamatanje rukama,glumljenje klauna na ulici kojeg jednostavno moraš primjetiti). Tipična takva cirkuska predstava je naša politička scena gdje smo imali i imamo lidere (Milanovića,Plankovića,Bernardića) koji glume društven uvažnost i odmiču od "bitnih pitanja".
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 19:55   #8
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Pa i društveno,ovisi kako gledate i što je za vas društvo. Društvo znači učestalo druženje a ne samo dolazak na neko mjesto okupljanja. Dok smo stariji,toga nam je dosta i postanemo neovisni pa postoji mogućnost povremenog druženja. U svakom društvu zna se tko je kolovođa a tko margina a ova tema opisuje margine koje postanu kolovođe na blef. Tipa na razgovoru za posao netko zbilja smiješan ima utjecajnu funkciju i već sam po izrazu lica i cinizmu vidio s kim imam posla ali bleferi prokuže onoga tko shvaća njihovu glumu pa postane maknut. To je uglavnom pravilo u korporacijama gdje se blefiranjem želi ljudima usaditi strah od autoriteta pa ljudi pristaju na svašta.

Što se tiće društva van biznisa,ako malo bolje upoznamo ljude,vidimo da hijerarhija i tamo postoji. Govorim iz iskustva,jedna osoba je imala hijerarhijsku moć u običnom društvu i znala odglumiti tako dobro da je ona postala sudac društva iako se u pozadini krije uvod a kasnije je i završetak rezultirao raspadom takve osobe. Trud takve osobe nije iblo ulaganje u neki fizički napor već u velikoj mjeri gluma (pojačan ton,lamatanje rukama,glumljenje klauna na ulici kojeg jednostavno moraš primjetiti). Tipična takva cirkuska predstava je naša politička scena gdje smo imali i imamo lidere (Milanovića,Plankovića,Bernardića) koji glume društven uvažnost i odmiču od "bitnih pitanja".
Ma, gle, s čoporima nemam posla otkako sam maturirala. A što se tiče tih hijerarhija, poslovnih blefova i takvih stvari, sasvim je dovoljno razviti profesionalne vještine i sposobnost postavljanja osobnih granica. Gamad se onda drži podalje.

A to što, recimo, Kolinda glumi da je predsjednica i cirkusira se po svijetu jest razlog za susramlje, ali jebiga sad.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 04:44   #9
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Aha... sad kužim... Detektor je mislio na te čopore, a ne na čopore pravih majmuna.
ja ne vidim razliku

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Što mislite o tim ljudima?
sto manje to bolje

od njih tesko da mogu ista korisnoga nauciti u zivotu i da ce mi njihovo drustvo ili razmisljanje o njima pruziti srecu u zivotu, razmisljam toliko da ih prepoznam i udaljim se sto elegantnije mogu .. zato pozitivni i bavit se svojim ciljevima
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 10:30   #10
@Radical imaš ono što se zove analitički mozak.

Situacija je takva kakva je jer ljudi su previše melankolični na nepravdu i ne djeluju kao jedan.
Zato pokvareniji i ambiciozni pojedinci mogu iskorištavati tu duhovnu rastrojenost masa.

Ja sam kao i mnogi upućen u ovu temu i drago mi je vidjeti da pojedinci imaju elana promijeniti sustav, ali to je izgubljena bitka, možemo promijeniti samo sebe i tako donekle utjecati na okolinu, pa ako Bog odluči čak i radikalnije promijeniti okolinu.

Primjer je Danijel iz biblije, jer ne probijaju se baš uvijek ništarije na vrh, katkad izuzetni pravednici svrgnu ništarije, ali zato treba biti izuzetan pravednik, u početku je teško i doživljava se čuđenje i ismijavanje okoline, tračanje i sl, ali na kraju se zadobije poštovanje i dojučerašnji neprijatelji ti se počnu ulagivati, jer okolina jednostavno prepozna tvoje kvalitete.

Ja sam isto doživio u vojsci, ma da nisam bio ni blizu Danijelu iz biblije.

A na poslu mi se dvaput nudila pozicija poslovođe šefovog uvlakača za 10k kn mjesečno, jer sam majstor u svojoj struci, ali odbio sam i doživio na neki način odmazdu, odbijanje od plaće za gluposti ili omalovažavanje od šefova za koje sam Tesla, na oba posla sam ja dao otkaz, jer takvi previše vole novac da bi samo tako otpustili dobrog majstora, pogotovo jer znaju koliko ga iskorištavaju, da im ovaj svoju plaću vraća 10x.

Zato treba ostati svoj a ne se povući za okolinom, jer individue mijenjaju svijet na bolje, mase su za ništa.

Bolje je biti jedan od onih izuzetnih pojedinaca, makar i katkad završili u lavljoj jami.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:57   #11
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
ja ne vidim razliku



sto manje to bolje

od njih tesko da mogu ista korisnoga nauciti u zivotu i da ce mi njihovo drustvo ili razmisljanje o njima pruziti srecu u zivotu, razmisljam toliko da ih prepoznam i udaljim se sto elegantnije mogu .. zato pozitivni i bavit se svojim ciljevima
Razlika je u tome što se majmuni skuliraju kad im daš bananu i počešeš ih iza uha.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 15:00   #12
Quote:
"živimo u feminističkom svijetu"....
Nisam znala za tu činjenicu
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 16:42   #13
Ajoj majko mila koliko nesreće u tim firmama, ljudi se pate više nego oni bezidentitetni u Sj. Koreji.
Ovo ti je moje iskustvo: bleferi će dospijeti u centar pažnje i imati određen utjecaj na okolinu ali ljudi kuže da blefiraju i igraju naizgled njihovu igru samo zato jer ih nije volja kačiti se. U firmama imaš jedan prividan svijet koji prividno funkconira po prividnim pravilima, ali taj svijet sačinjavaju pojedinci koji se često naizgled prilagođavaju, a u sebi misle tko vas sve jebe, imam doma svoj život i svoje gušte, ovdje sam došao/la da zaradim plaću i ne involviraju se dublje u mehanizme čopora. Ne znam jesam li to sad iskomplicirala?
Na poslu najbolje prolaze korisne budale, tj. podobni ljudi. Treba u životu odrediti prioritete. Ja sam zauzela na poslu stav kakav sam prije opisala: tu sam došla da radim i zaradim, a dubine svoje duše i finese svog karaktera ne moram nužno podastrijeti pred bjesomučnu gomilu.
Što se tiče kognitivno-bihevioralne terapije koju je predložila Leteća, ja sam išla ni manje ni više nego 10 godina (nekad jednom mjesečno, nekad jednom u godinu dana, nekad dva puta mjesečno) i moram reći da je moj šrink sve učinio da mi devastira ego kako bi pronašao esenciju i to mu zamjeram jer ja sam došla tamo kako bih postala power bitch, a od tamo sam otišla kao leptirić.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 16:44   #14
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Nisam znala za tu činjenicu
Je li to uopće činjenica?
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 16:59   #15
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Je li to uopće činjenica?
Za autora jest.

Tko si ti da propituješ njegove činjenice, ti ženo jedna!

Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Što se tiče kognitivno-bihevioralne terapije koju je predložila Leteća, ja sam išla ni manje ni više nego 10 godina (nekad jednom mjesečno, nekad jednom u godinu dana, nekad dva puta mjesečno) i moram reći da je moj šrink sve učinio da mi devastira ego kako bi pronašao esenciju i to mu zamjeram jer ja sam došla tamo kako bih postala power bitch, a od tamo sam otišla kao leptirić.
O isuseisupermarijo, mislila sam da se to događa samo u filmovima Woodyja Allena.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 17:15   #16
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
@Radical imaš ono što se zove analitički mozak.

Situacija je takva kakva je jer ljudi su previše melankolični na nepravdu i ne djeluju kao jedan.
Zato pokvareniji i ambiciozni pojedinci mogu iskorištavati tu duhovnu rastrojenost masa.

Ja sam kao i mnogi upućen u ovu temu i drago mi je vidjeti da pojedinci imaju elana promijeniti sustav, ali to je izgubljena bitka, možemo promijeniti samo sebe i tako donekle utjecati na okolinu, pa ako Bog odluči čak i radikalnije promijeniti okolinu.

Primjer je Danijel iz biblije, jer ne probijaju se baš uvijek ništarije na vrh, katkad izuzetni pravednici svrgnu ništarije, ali zato treba biti izuzetan pravednik, u početku je teško i doživljava se čuđenje i ismijavanje okoline, tračanje i sl, ali na kraju se zadobije poštovanje i dojučerašnji neprijatelji ti se počnu ulagivati, jer okolina jednostavno prepozna tvoje kvalitete.

Ja sam isto doživio u vojsci, ma da nisam bio ni blizu Danijelu iz biblije.

A na poslu mi se dvaput nudila pozicija poslovođe šefovog uvlakača za 10k kn mjesečno, jer sam majstor u svojoj struci, ali odbio sam i doživio na neki način odmazdu, odbijanje od plaće za gluposti ili omalovažavanje od šefova za koje sam Tesla, na oba posla sam ja dao otkaz, jer takvi previše vole novac da bi samo tako otpustili dobrog majstora, pogotovo jer znaju koliko ga iskorištavaju, da im ovaj svoju plaću vraća 10x.

Zato treba ostati svoj a ne se povući za okolinom, jer individue mijenjaju svijet na bolje, mase su za ništa.

Bolje je biti jedan od onih izuzetnih pojedinaca, makar i katkad završili u lavljoj jami.
Najgore i najteže je biti jedan od onih pojedinaca koji mijenjaju stvari. Zašto, pa to je njateži posao na svijetu, ti si prvi koji se treba izložiti, tebi će drugi okrenuti leđa ako nemaš kritičnu masu, ti pušiš najviše. Druga je stvar što ti kalkuliraš, znaš da si dobar meštar pa kažeš popušite mi kurac dajem otkaz jer mogu birat. Da nisi šutio bi i pokrio se ušima te čekao neku svoju priliku. Tako ti je svugdje od posla, doma do stvaranja države. Pokušaj pričat protiv poduzeća, države i vidjet ćeš kako ćeš završiti sve da si pravedan ko Isus na križu. Kad rušiš državu onda ne ideš gologuz pred vojsku, radiš to pametno, utopiš ove budale koji naivno vjeruju u ideale, neka se tuku i ginu dok ti raspodjeluješ i uzimaš.. Tako ti je i u poduzeću. Ideale imamo sa 20 godina, onda te život pukne u glavu, zašto bih ja bio budala a svi šute..?

Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Ajoj majko mila koliko nesreće u tim firmama, ljudi se pate više nego oni bezidentitetni u Sj. Koreji.
Ovo ti je moje iskustvo: bleferi će dospijeti u centar pažnje i imati određen utjecaj na okolinu ali ljudi kuže da blefiraju i igraju naizgled njihovu igru samo zato jer ih nije volja kačiti se. U firmama imaš jedan prividan svijet koji prividno funkconira po prividnim pravilima, ali taj svijet sačinjavaju pojedinci koji se često naizgled prilagođavaju, a u sebi misle tko vas sve jebe, imam doma svoj život i svoje gušte, ovdje sam došao/la da zaradim plaću i ne involviraju se dublje u mehanizme čopora. Ne znam jesam li to sad iskomplicirala?
Na poslu najbolje prolaze korisne budale, tj. podobni ljudi. Treba u životu odrediti prioritete. Ja sam zauzela na poslu stav kakav sam prije opisala: tu sam došla da radim i zaradim, a dubine svoje duše i finese svog karaktera ne moram nužno podastrijeti pred bjesomučnu gomilu.
Što se tiče kognitivno-bihevioralne terapije koju je predložila Leteća, ja sam išla ni manje ni više nego 10 godina (nekad jednom mjesečno, nekad jednom u godinu dana, nekad dva puta mjesečno) i moram reći da je moj šrink sve učinio da mi devastira ego kako bi pronašao esenciju i to mu zamjeram jer ja sam došla tamo kako bih postala power bitch, a od tamo sam otišla kao leptirić.
Mislim da trebaš biti poprilično naivan i glup da posao shvatiš ozbiljnije od onog, trenutno radim u ovoj jazbini među ovim kokošarima, čuvam svoja muda, skidam kretene sa leđa i čekam do dođe 16:00 da se zahvalim i pokupim ća živjeti svoj život. Za to sam plaćen, bez obzira što bi šef htio da radim tri posla i popušim mu kurac u međuvremenu. To je taktika koja čuva zdravlje i živce, i podrazumjeva da profesionalno obavljaš svoj posao jer kužiš da je znanje i iskustvo najveće bogatstvo koje imaš (uz zdravlje) i pa se možeš čak i zahvalit šefu što ti je firma to pružila.
Inače, ljudi na visokim pozicija mu bleferi, informacije koje imaju obično ne odgovaraju istini a njihov je posao da sve drže pod kontrolom. Pogledaj našeg Plenkija, pokeraško lice, blefer na n-tu, kad gledaš sve savršeno a u stvarnosti se sve pretvara u hrpu govana..

Inače dobro je biti i leptirić i kučka, onako svakome prema zaslugama..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 17:18   #17
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
O isuseisupermarijo, mislila sam da se to događa samo u filmovima Woodyja Allena.
Woody zagovara cjeloživotnu šrinkoterapiju, njemu to nikad ne dosadi.
U principu ni meni, drage su mi te čašice razgovora kao s frendićem, jedina mana što su mrvicu preskupe.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 17:50   #18
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Mislim da trebaš biti poprilično naivan i glup da posao shvatiš ozbiljnije od onog, trenutno radim u ovoj jazbini među ovim kokošarima, čuvam svoja muda, skidam kretene sa leđa i čekam do dođe 16:00 da se zahvalim i pokupim ća živjeti svoj život. Za to sam plaćen, bez obzira što bi šef htio da radim tri posla i popušim mu kurac u međuvremenu. To je taktika koja čuva zdravlje i živce, i podrazumjeva da profesionalno obavljaš svoj posao jer kužiš da je znanje i iskustvo najveće bogatstvo koje imaš (uz zdravlje).
Dobra taktika. Do određenog stadija, a onda se neizbježno zapitaš je li to život. I onda, ako imaš sreće i ako si se dovoljno profesionalno izgradio pronađeš novi posao ili unaprijediš stari tako da bude smisleniji. Kod mene je to išlo, otprilike... ajmo sada raditi nešto što će biti korisno i za ostatak svijeta, a ne samo za trulu korporaciju. Igrom slučaja, uspjela sam to isfurati baš u truloj korporaciji.

Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Woody zagovara cjeloživotnu šrinkoterapiju, njemu to nikad ne dosadi.
U principu ni meni, drage su mi te čašice razgovora kao s frendićem, jedina mana što su mrvicu preskupe.
Mene je moja geštalterica (koja je nešto čeprkala i po transakcijskoj) odmah podsjetila na majku. I to sam joj i rekla, a ona veli ma superfenomenalno baš ćemo se dobro slagati. Onda me je šutnula u guzicu nakon pola godine, taman kad mi je izvukla neke žešće traume. Onda me je zvala na kavu. Ne terapiju, nego baš idemo se družiti kao frendičice. Onda sam ja nju s guštom odjebala. Da, praktički isto kao s majkom.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 18:57   #19
Dobri glumci-cirkusanti kao bleferi

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Mene je moja geštalterica (koja je nešto čeprkala i po transakcijskoj) odmah podsjetila na majku. I to sam joj i rekla, a ona veli ma superfenomenalno baš ćemo se dobro slagati. Onda me je šutnula u guzicu nakon pola godine, taman kad mi je izvukla neke žešće traume. Onda me je zvala na kavu. Ne terapiju, nego baš idemo se družiti kao frendičice. Onda sam ja nju s guštom odjebala. Da, praktički isto kao s majkom.
Kako to da ti nju nisi otkantala cim te podsjetila na majku?
Meni djelujes kao osoba koja bi bas to napravila.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 19:30   #20
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Dobra taktika. Do određenog stadija, a onda se neizbježno zapitaš je li to život. I onda, ako imaš sreće i ako si se dovoljno profesionalno izgradio pronađeš novi posao ili unaprijediš stari tako da bude smisleniji. Kod mene je to išlo, otprilike... ajmo sada raditi nešto što će biti korisno i za ostatak svijeta, a ne samo za trulu korporaciju. Igrom slučaja, uspjela sam to isfurati baš u truloj korporaciji.



Mene je moja geštalterica (koja je nešto čeprkala i po transakcijskoj) odmah podsjetila na majku. I to sam joj i rekla, a ona veli ma superfenomenalno baš ćemo se dobro slagati. Onda me je šutnula u guzicu nakon pola godine, taman kad mi je izvukla neke žešće traume. Onda me je zvala na kavu. Ne terapiju, nego baš idemo se družiti kao frendičice. Onda sam ja nju s guštom odjebala. Da, praktički isto kao s majkom.
Ne da se meni Leteća neprestano dokazivati čitavog života. Oni iole sposobni ne rade za poslodavce od 8-22 za nekudobru plaću, već ako su tako sposobni otvore vlastiti biznis pa rintaju za sebe.
Gdje ti pamet pa se družiš sa nekim tko te na traumatičnu mater podsjeća..? Kako ti se da uopće..?
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:34.