Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2017., 21:06   #21
Quote:
djemba kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno da cijena može biti tri puta niža.
Kad usporediš prosječnu plaću u Srbiji i Hrvatskoj, razlika u cijeni knjige nije toliko drastična. No cijena knjiga je druga tema, detaljno prežvakana čak i na ovom forumu.
zgdust is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 23:24   #22
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Zna li se što će biti s onim književnim serijalima koje nisu do kraja preveli (bilo zbog njihove sporosti u prevađanju ili ssporosti samih autora u posanju novih nastavaka,primjerice Kingoca Kula tmine ili MArtinova Pjesma leda i vatre), dal će se aprava za ta izdanja prebaciti na nekog novog izdavača?
Stvarno, moraš biti specijalist da izadješ GRRMove knjige a bankrotiraš.
Za ASOIAF se ne bih brinuo, to mi izgleda kao laka lova za izdavača i netko će se sigurno pobrinuti, ovako ili onako, za hrvatsko izdanje kada/ako sljedeća knjiga izađe.
eutow is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 11:13   #23
meni stvarno nije jasno sta ti šefovi menadjeri brand menadzeri levati i ostali ljudi i žene u upravi rade kad npr se nagomila prvi milijun kuna duga
jel padaju glave? jel se mijenja nešto?
šta država čeka?
to mi nije jasno
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 11:52   #24
Takvima se ne smije prigovarati, vjerojatno se za minuse krivi prodavače da nisu pozdravili kupce ili nisu nasmiješeni.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 15:04   #25
Ful mi je žao imam veliku kolekciju knjiga i najviše ih je od Algoritma..Postoje ikakve šanse da se izvuku? Hoće li biti rasprodaja? I da li u drugim knjižarama ima algoritmovih knjiga?

Unazad par godina primjetio sam da slabo prevode knjige.
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 21:06   #26
Quote:
Eddard Stark kaže: Pogledaj post
I da li u drugim knjižarama ima algoritmovih knjiga?
Ima ih u svakom bolje antikvarijatu i cijena im je prihvatljiva. Nedavno sam, mislim prošle godine, bio u Algoritmu, i tražio od Donalda Jamesa "Čudovište" - 120 kuna, knjiga je već stara preko 15 godina, ako se ne varam. Tri koraka dalje, našao sam isto izdanje za 20 kuna.

Quote:
Unazad par godina primjetio sam da slabo prevode knjige.
Tukli su teen serijale (Tračerica, Vampirske Dnevnike...) i još neke, izbor im je postao jako ograničen, s tim da neke stvari nikad nisu ni dovršili (spomenuti James, tj. treći dio tog serijala).
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 23:26   #27
Quote:
Eddard Stark kaže: Pogledaj post
I da li u drugim knjižarama ima algoritmovih knjiga?
Ima u Tisak Mediji i neka izdanja u VBZu.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 09:05   #28
Evo Jergovićevog objašnjenja.

Otrovan je i selektivan (svoje nakladnike neplatiše ne spominje, kao ni činjenicu da je na ovu temu dosad šutio kao novinari o Todoriću nekoć), ali dobro objašnjava cijelu priču.
zgdust is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 10:14   #29
ne da mi se čitati njegova sranja

meni nije jasno ti menadzeri tih firmi... pa kad firma ode u minus prvu kunu treba se dobro zapitati što radimo... vršiti sječu menadzera
rezat plate odgovornima...
nisam ekonomiska sve to gledam ljudski kako tako može zapeti to i dozvoliti tolike milijune dugova
stvarno ne kontam

ako ideš u minus nešto loše radiš: mijenjaj to
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 10:28   #30
Ajde ipak pročitaj što je napisao.

Radi se o problemu cijelog društva, o klijentelizmu i ucjenjivanju kao poslovnom modelu pod pokroviteljstvom najviših državnih instanci.
zgdust is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 10:33   #31
Desnica je uništila gospodarstvo i ekonomiju, a ljevica kulturu i tradiciju pisane riječi.

Hahah, cijene knjiga su godinama previsoke, prijevodi su loši (kako u kojoj knjizi) jer nisu htjeli plaćati prevoditelje i lektore nego su to činili studenti, radnici su dobivali dvije i pol tisuće kuna i naravno morali su sami plaćati svaku štetu, a struja, police i slične stvari nisu bili plaćeni.
Npr Profil je prije mergea sa Algoritmom i Mozaikom bio u tolikim dugovima da su im prestali isporučivati stranu knjigu, knjige su se po policama maksimalno rastezale samo da prostor nebi izgledao prepusto dok na kraju papirnica nije preuzela sve. I za čime se to sada žali? Za propašću firme vođene novcima i za impresivnim dojmom koji su te knjižare odavale, jer smo svi uvjereni da samo tamo možemo doći do dragocjenih izvora literature, ali to nije tako. Kvalitetnih knjiga već dugo nema kod velikih nakladnika, to su sve bile sladunjave gluposti mekih korica koje bi se uništile nakon dva čitanja.
Nadam se da će nam ova propast donijeti nešto novo i bolje.
mahunarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 11:23   #32
Quote:
zgdust kaže: Pogledaj post
Ajde ipak pročitaj što je napisao.

Radi se o problemu cijelog društva, o klijentelizmu i ucjenjivanju kao poslovnom modelu pod pokroviteljstvom najviših državnih instanci.
ma dobro ja to promatram intimno i osobno

ja kao vlasnik neke firme... i vidim da nešto ne ide... pa pokušao bih promijeniti način rada da se izvučem iz gabule i minusa...

ja kao neko kome algoritam duguje...ili prevodilac... pa fino bih prestao raditi za njih... ako su jedini... jbg... ne znam
bolje dzaba sjedit nego dzaba radit

ne znam nisam pametan
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 15:17   #33
Quote:
zgdust kaže: Pogledaj post
Evo Jergovićevog objašnjenja.

Otrovan je i selektivan (svoje nakladnike neplatiše ne spominje, kao ni činjenicu da je na ovu temu dosad šutio kao novinari o Todoriću nekoć), ali dobro objašnjava cijelu priču.
Rijetko se slažem s Jergovićem, ali mislim da je ovo sve napisao kako jest.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 17:41   #34
Ne stoji da je Algoritam dobivao najviše novca u eri Andree Zlatar jer ih je uvijek šišala Fraktura (Jergovićev nakladnik). Ali poanta je pogođena.
zgdust is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 20:19   #35
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Ima u Tisak Mediji i neka izdanja u VBZu.
Imate sve u Superknjižari. I fizički i online se može kupiti. Uredno nabavljaju i dobivaju knjige od Algoritma, provjerila sam kod njih, zbog sebe

A što se strane knjige tiče, tu ih je Superknjižara odavno prešišala svojim superbookshopom.

Samo, pitanje je i kad će Algoritam izdavaštvo pod ključ. Za sada su pozatvarane knjižare Algoritam MK (odvojena firma) i vraćaju robu, ali i Algoritam kao izdavač će doći na red.

Zadnje uređivanje ViktorViktorija : 17.05.2017. at 20:51.
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 21:54   #36
Quote:
zgdust kaže: Pogledaj post
Evo Jergovićevog objašnjenja.

Otrovan je i selektivan (svoje nakladnike neplatiše ne spominje, kao ni činjenicu da je na ovu temu dosad šutio kao novinari o Todoriću nekoć), ali dobro objašnjava cijelu priču.
Zanimljivo.
Ali, čujmo i drugu stranu:

Quote:
Za nakladnike /Antičević/ kaže da su svi bili korektni i puni razumijevanja, te iako su ih mogli sve manje i manje plaćati, nakladnici su ih kreditirali kako bi sustav opstao, no bili su svjesni da taj model nije dugoročno održiv.

– U malo boljim uvjetima mogli bi se održati. Trebalo nam je samo par godina dobrog uzleta i stvar bi se stabilizirala, nije nemoguće. Imali smo miks asortimana koji je ekonomski održiv, ali za tu održivost potrebno je malo bogatije stanovništvo, nego što je u Hrvatskoj u ovom trenutku, dodao je.

https://lider.media/aktualno/biznis-...nije-reagirao/
Čovjek osnovao firmu i širio je po maloj Hrvatskoj te zapao u probleme jer je - generalno gledano - stanovništvo slabije kupovne moći.
Ukratko, mi (knjiški moljci) smo krivi za probleme i propast Algoritma jer nismo dovoljno duboko posegnuli u svoju kesu...
__________________
Nije bitno ciljati u metu. Bitno je metati u cilj...

Zadnje uređivanje FeetF1 : 17.05.2017. at 22:31.
FeetF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 23:35   #37
Quote:
zgdust kaže: Pogledaj post
Sad se samo treba zapitati gdje su pare?
Dakle, ako je rabat bio 50%, znači 40 mil kn(ili koliko već je dospjeli dug) je onih drugih 50% koje je trebalo uplatiti dobavljačima, a drugu polovicu novca je već ionako zadržao za sebe.
Po meni, klasična hrv priča o "poduzetništvu" i izvlačenju love.
mladovino is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 16:57   #38
Hoće li stari prostor knjižara algoritma netko otkupiti?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 17:15   #39
Svratio sam danas usput ponovno do Algoritma u Avenu Mallu, očekujući ponovno naići na rešetke na vratima. A kad ono ispred baloni i novi naziv iznad dućana - Menart. Ušao sam i zatekao praktički sve isto kako je i Algoritam ostavio. Sve knjige i ostali artikli na istim policama, isti ljudi koji prodaju, sve isto osim naziva. Ne mogu reći koje oduševljenje me obuzelo što neću morati iz Novog Zagreba ići do centra grada kako bih kupio neku novu knjigu. Držim fige i nadam se da će im poslovanje biti bolje i pametnije od Algoritmovog.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 23:42   #40
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Hoće li stari prostor knjižara algoritma netko otkupiti?
Priča se da će Megastore, malu Bogovićevu i Joker u Splitu preuzeti firma Hoću knjigu (što su zapravo ti koji su i blokirali Algoritam MK). Neke od ostalih knjižara idu Znanju, a neke će biti zatvorene.

Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Svratio sam danas usput ponovno do Algoritma u Avenu Mallu, očekujući ponovno naići na rešetke na vratima. A kad ono ispred baloni i novi naziv iznad dućana - Menart. Ušao sam i zatekao praktički sve isto kako je i Algoritam ostavio. Sve knjige i ostali artikli na istim policama, isti ljudi koji prodaju, sve isto osim naziva. Ne mogu reći koje oduševljenje me obuzelo što neću morati iz Novog Zagreba ići do centra grada kako bih kupio neku novu knjigu. Držim fige i nadam se da će im poslovanje biti bolje i pametnije od Algoritmovog.
i ja sam se razveselila, pogotovo tome što su zadržani i zaposleni
ViktorViktorija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:22.