Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2017., 11:47   #361
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Minimalizam = manje čišćenja. Kako to možete prezirat zaboga? Ja bi živjela u sanduku najradije.
Istina. S tim da ne volim hladan minimalizam. Ima i toplog minimalizma. Onaj kod kojeg mali nered ili eventualno oštećenje ne kvari sliku
Doduše ja sam više minimalist u odijevanju a manje u uređenju doma, nekako nakon sređivanja i micanja nakupljenih viškova u roku par mjeseci opet dođem na rub črčkalizma.

Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
kad ste kod tih tepiha za kupaone, imam jedan iz Lidla (naravno ) i makla sam ga negdje proljetos is ad bi ga stavila opet, idu zime, ne hodat po ladnim plocicama pu pu #baba., al neznam kak se to pere. Vjerojatno ste to spomenule dosad al ne zelim citat unazad jer cu se vratit do onih postova sa crvima u mlaznicama jacuzzia i onak, fuj.

Jel to moze u masinu?
Kaj se tiče tepiha za kupaone meni su se najbolji pokazali oni ikeini u par boja kaj imaju na odjelu kupaonske galanterije. Ima crnih, sivih, rozih...najbolji je taupe...
To je toliko zahvalno, niš se na njima ne vidi, lako se peru.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:52   #362
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Minimalizam = manje čišćenja. Kako to možete prezirat zaboga? Ja bi živjela u sanduku najradije.
Pa, kad se čišćenja primim, onda sve riješim. Ali ne diram nakon toga, pa, određeno vrijeme.
Ja volim stanove i kuće u kojima se vidi da netko živi, sa stvarima, a ne polupraznim prostorom. Ne volim elegantne, muzejske prostore koji služe stanovanju, a bojiš se staviti šalicu na stol da ne bi ostao otisak. Volim sitnice i regale sa sitnicama i knjigama. Prazni zidovi su neiskorišten prostor.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:54   #363
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Istina. S tim da ne volim hladan minimalizam. Ima i toplog minimalizma. Onaj kod kojeg mali nered ili eventualno oštećenje ne kvari sliku
San je sve u drvu. I tanjuri. Još kad sam čula da drvenjara ne kupi prašinu...
Ay Carmela is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:55   #364
Ma da i kupi, dobro joj stoji
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:56   #365
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Prazni zidovi su neiskorišten prostor.
staviš slike.
ja sam sad premještala i preslagivala stvari. sa slikama sve bolje izgleda.
fali mi ormarčina u hodniku, ali nema mjesta. reducirat ću vlasništvo. ionako većinu toga ne koristim. zato minimalizam. ne treba mi pet setova šalica za kavu, dva su dosta (za rijetke prilike kad nas je više od 6). ne trebaju mi stari raspareni tanjuri, dosta je jedan komplet (onaj koji se čuva za blagdane i goste ).
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:57   #366
Joj...ma postoji neka sredina između neiskorištenog prostora i pretrpanog prostora.
Moj muž ima neki bug i to je bila borba i uvjeravanje da ne mora baš svaki dio zida bit iskorišten. Može se malo i zida vidjet
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:58   #367
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Ma da i kupi, dobro joj stoji
To! Pogotovo pepeo iz otvorenog kamina.

Na zidu da visi pribor za peku i gradele.
Ay Carmela is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:58   #368
Quote:
kem kaže: Pogledaj post
staviš slike.
ja sam sad premještala i preslagivala stvari. sa slikama sve bolje izgleda.
fali mi ormarčina u hodniku, ali nema mjesta. reducirat ću vlasništvo. ionako većinu toga ne koristim. zato minimalizam. ne treba mi pet setova šalica za kavu, dva su dosta (za rijetke prilike kad nas je više od 6). ne trebaju mi stari raspareni tanjuri, dosta je jedan komplet (onaj koji se čuva za blagdane i goste ).
Jesu li to neke posebne slike iza kojih se kriju tajni ormarići? Ne sviđa mi se hrpa slika po zidovima, ovih u okvirima, jel. Jedan ogromni kolaž preko cijelog zida, to već da. I na to police.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:13   #369
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Jesu li to neke posebne slike iza kojih se kriju tajni ormarići? Ne sviđa mi se hrpa slika po zidovima, ovih u okvirima, jel. Jedan ogromni kolaž preko cijelog zida, to već da. I na to police.
na jednom zidu više slika, gusto postavljenih, na suprotnom zidu jedna velika slika. ispod nje ormarić. već su mi rekli da je trebao biti veći. e nije. mrzim glomazan namještaj. osim kreveta.
nema tajnih ormarića. ni sefa. zlata nemam, novac držim u banci. još da se i za to brinem.
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:14   #370
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Pa, kad se čišćenja primim, onda sve riješim. Ali ne diram nakon toga, pa, određeno vrijeme.
Ja volim stanove i kuće u kojima se vidi da netko živi, sa stvarima, a ne polupraznim prostorom. Ne volim elegantne, muzejske prostore koji služe stanovanju, a bojiš se staviti šalicu na stol da ne bi ostao otisak. Volim sitnice i regale sa sitnicama i knjigama. Prazni zidovi su neiskorišten prostor.
ja se isto najugodnije osjećam u takvim domovima, ali meni se to ne da čistiti, pa nemam baš puno toga vani. sve što mi nije drag ukras i ne koristi se često je u ladicama i ukrasnim kutijama.

sjetim se tog svog antiminimalizma svaki put kad moram prati frižider i skidati sve magnete koje sam nakalemila

slike na zidu volem ali da nešto predstavljaju, ne samo da se bezveze metnu posvuda. ja zapravo nemam nijednu sliku u okviru nego raznorazne uspomene koje sam uokvirila.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:15   #371
da bi skidanje magneta lakše palo
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:17   #372
to imam, zato i kukam samo je kod mene 400 riječi.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:18   #373
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
to imam, zato i kukam samo je kod mene 400 riječi.
pa ne moraš svih 400 nakeljit istovremeno.

i ja imam neki s 400. vrijeme je da ga iskopam iz kutije.
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:18   #374
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
kad ste kod tih tepiha za kupaone, imam jedan iz Lidla (naravno ) i makla sam ga negdje proljetos is ad bi ga stavila opet, idu zime, ne hodat po ladnim plocicama pu pu #baba., al neznam kak se to pere. Vjerojatno ste to spomenule dosad al ne zelim citat unazad jer cu se vratit do onih postova sa crvima u mlaznicama jacuzzia i onak, fuj.

Jel to moze u masinu?
Ja perem na 40 ili 60° u mašini na programu za osjetljivo (u prijevodu cca 2h, pamuk je 3h) bez problema, oni iz lidla, dole je kao nekakva guma, gore čupavi tapet, tamnije siva, odlični i jedan je set iz Konzuma, k home, slična izrada, sve skupa perem.

Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Pa, kad se čišćenja primim, onda sve riješim. Ali ne diram nakon toga, pa, određeno vrijeme.
Ja volim stanove i kuće u kojima se vidi da netko živi, sa stvarima, a ne polupraznim prostorom. Ne volim elegantne, muzejske prostore koji služe stanovanju, a bojiš se staviti šalicu na stol da ne bi ostao otisak. Volim sitnice i regale sa sitnicama i knjigama. Prazni zidovi su neiskorišten prostor.
Po mom iskustvu prašine ima isto i kad mi je bilo poluprazno dok se sređivalo i sad kad je "puno", tj. opremljeno i živi se. Nisam hrčak i osim knjiga i uspomena s putovanja ne čuvam neke "škovace" godinama isl, ali svejedno se skupi. Odjeća po sezonama, radna odjeća, posteljina, gadgeti, igračke... koliko god sortirao, filtrirao, bacao istrošeno isl, i dalje nekako uvijek se stvara potreba za dodatnim spremištem.

Kataloški sređeno mi je lijepo vidjeti na slikama, ali nikad ne bi mogla živjeti u takvom prostoru.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:19   #375
Quote:
kem kaže: Pogledaj post
pa ne moraš svih 400 nakeljit istovremeno.

i ja imam neki s 400. vrijeme je da ga iskopam iz kutije.
ma nakeljila sam jer sam bila ambiciozna onda sam skužila da imam previše veznika i dotad sam već bacila ambalažu, pa sam neke jednostavno u dijelovima zaljepila da tako besmisleno i neuredno stoje
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:21   #376
Meni se prostori dijele po minimalizmu i hladnoći.
Recimo ovaj dnevni boravak mi gugl izbaci pod minimalizam. I je, fale ormari, fale črčkarije, ali su boje tople i izgleda mi ugodno tu sjedit. Ovaj nije toliko minimalistički ali pločice i bjelina.. brrr, uopće mi ne izgleda udobno i toplo za zašuškat se i gledat tv.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:22   #377
Mrzim magnetiće za frižider, ružno mi je to i kičasto.



Imam pun frižider magnetića.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:22   #378
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Meni se prostori dijele po minimalizmu i hladnoći.
Recimo ovaj dnevni boravak mi gugl izbaci pod minimalizam. I je, fale ormari, fale črčkarije, ali su boje tople i izgleda mi ugodno tu sjedit. Ovaj nije toliko minimalistički ali pločice i bjelina.. brrr, uopće mi ne izgleda udobno i toplo za zašuškat se i gledat tv.
prvi je topliji zbog to malo drveta i boje, siva boja je zapravo baš ugodna.

drugi je ružan i bezvezan.

i meni su magneti kičasti, ali nekad ih kupim na putovanju baš iz kiča, ili dobijem s tuđeg putovanja, svatova...tako da su mi na kraju ipak drage uspomene. draga mi je i ta poezija, ali nisam se proslavila s njom i na to sve još imam magnetski blokić, crtež bowieja od nekog umjetnika s jednog flea marketa i pozivnice za svatove da ne pozaboravljam kad su treš, ali nije me briga.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:24   #379
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Meni se prostori dijele po minimalizmu i hladnoći.
Recimo ovaj dnevni boravak mi gugl izbaci pod minimalizam. I je, fale ormari, fale črčkarije, ali su boje tople i izgleda mi ugodno tu sjedit. Ovaj nije toliko minimalistički ali pločice i bjelina.. brrr, uopće mi ne izgleda udobno i toplo za zašuškat se i gledat tv.
oba su koma. jedan komad namještaja bih stavila u boji da ubije jednoličnost. ili zid. nešto.
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 13:07   #380
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Meni se prostori dijele po minimalizmu i hladnoći.
Recimo ovaj dnevni boravak mi gugl izbaci pod minimalizam. I je, fale ormari, fale črčkarije, ali su boje tople i izgleda mi ugodno tu sjedit. Ovaj nije toliko minimalistički ali pločice i bjelina.. brrr, uopće mi ne izgleda udobno i toplo za zašuškat se i gledat tv.
Prvi ne vidim (blokirano), drugi - pločice u dnevnom boravku? Više izgleda kao neka čekaonica.

Volim gledati onu braću na RTL-u i njihova uređivanja, ali već mi je lagano dosta neutralnih boja i prostora.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:32.