Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2017., 23:42   #441
narancasta boja po kuci, po zidovima i namjestajima je ocaj.
mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 12:50   #442
Kod mene neka lijepa narančasta, nisam fan te boje ali baš lijepo djeluje u prostoru. Dva zida su u toj, dva bijela. Da planiram krečiti dok sam u ovom stanu, mislim da bih opet išla na tu nijansu.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 12:59   #443
Kod mene su podne pločice u nekoj zemljasto narančastoj i to mi je ok, uklapa se u prostor i kuću, zahvalno je jako za održavanje, prošarane su, nisu jednobojne u jednoj nijansi. Namještaj je uglavnom bukva/vanilija, garnitura je svijetlija smeđa brušena koža..., ali zato zidove ne podnosim u nijednoj boji nego bijeloj. Ali zato je u sobi parket pa smo se tamo nekad malo igrali... brzo je dosadilo i jedva čekam da napokon uhvatim vremena izbacit namještaj, sastrugat to i opiturat. Još je i ispucalo na par mjesta pa ne mogu samo prepiturat nego moram skinit
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 13:06   #444
kod mene je žutonarančasta ne cigla narančasta. ovako
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 13:48   #445
To mi je prejarko za moj ukus... mislim da bi me oči zabolile. Pod je meni puno zagasitiji ton. Ipak ne smeta mi boja sama po sebi, imam takve podloške za tanjure. Detalji i ukrasi su mi ok, ali toliko velika površina mi je previše.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 13:51   #446
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
kod mene je žutonarančasta ne cigla narančasta. ovako
I kod mene, ista.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 14:05   #447
velika je prostorija, i samo dva zida su u ovoj boji i okolo naokolo tamni namještaj. rekli su da je narančasta poticajna za učenje.. i eto, završila sam fax.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 14:06   #448
Može bit da se u toj kombinaciji dobro slaže. Al ja nisam ljubiteljica tamnog namještaja. Kod mene je sve svijetlo...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:10   #449
I kod mene je sve svijetlo
Dala avans za kuhinju svijetli hrast dole, magnolija visoki sjaj gore (ona neka svijetla bež boja). Imat ću samo dva elementa gore pa neka visokog sjaja.
Sad je neka siva boja u điru a meni se baš ne sviđa, ja patim na tople boje ali ne žarke, sve umjereno i vjerojatno nekom dosadno.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:15   #450
Tako nekako i kod mene što se tiče namještaja i zidova. Ali zato volim detalje, šarene deke i jastuke, zavjese u nekoj vedroj boji, zanimljive vaze i zdjele, okvire za slike i općenito slike, cvijeće (pravo, ne umjetno)...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 19:38   #451
renovira mi se pola stana... rip

ali isplatit ce se
__________________
bring me out from the prison of my own pride
ademptia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 08:47   #452
Mi napokon izbacili namještaj iz jedne sobe koju treba opiturati i djelove iz druge... Sad slijedi sukanje rukava...
I stol i stolice odnijeli na selo, a doma kupili novi... Kad se mijenjala kuhinja stol i stolice su ostale jer su o odličnom stanju, puno drvo, ali orah, a sve drugo bukva... Tako da je i to došlo na red. Bile su mi navlake doduše na stolicama i stolnjak pa to nije ni dolazilo do izražaja, ali eto, sad smo na selu svakako morali mijenjat, tamo će stari biti skroz dobar.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 08:51   #453
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Mi napokon izbacili namještaj iz jedne sobe koju treba opiturati i djelove iz druge... Sad slijedi sukanje rukava...
I stol i stolice odnijeli na selo, a doma kupili novi... Kad se mijenjala kuhinja stol i stolice su ostale jer su o odličnom stanju, puno drvo, ali orah, a sve drugo bukva... Tako da je i to došlo na red. Bile su mi navlake doduše na stolicama i stolnjak pa to nije ni dolazilo do izražaja, ali eto, sad smo na selu svakako morali mijenjat, tamo će stari biti skroz dobar.
priznaj da te ova tema potakla.
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 09:04   #454
Može bit, mada je odigralo ulogu i to što mm nekad ima takve faze kad ne zna što bi sa sobom pa se uhvati nekih takvih stvari koje odlažemo mjesecima Tako da smo u jedno popodne ispraznili sobu, izbacili iz druge neke komade namještaja (stari radni stol i noćne ormariće koji su samo smetali) odveli sve u garažu, i zaključio je da baš sad trebamo kupit stol za na selo jer zimi ne možemo sjedit na velikim vanjskim stolovima i više koristit stol s terase... Tako to kod nas obično ide... mjesecima nešto spominjemo kako bi morali i onda njega jedan dan uhvati da ne zna što će sa sobom i sve to šta smo planirali stihijski obavimo u nezamislivo malo vremena. To uključuje i njegovo pretraživanje emezzete, lesnine i inih što mu se sviđa, pa redovito prvog izbora ne bude u Splitu, pa onda tražimo slično jer ne voli naručivat bez da vidi, prodrma, premjeri isl
Sad će sobe vjerojatno opet čekat bar tjedan da se izbruse i opituraju hahaha
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 09:14   #455
Ja imam mini godišnji od subote do svih svetih i imam već cijelu tu du listu:
očistit i pobacat sve nepotrebno s tavana, tamo planiram uredit jednu prostorijicu za nešto, ispraznit jednu staru spavaću sobu, poklonit namještaj, pofarbat zid, pofarbat lamperiju na stropu, preselit neke staklene vitrine s jednog zida na drugi zid, ispraznit hodnik i kupit pločice da se to može počet radit iza 1.11. ...
jedva čekam subotu da počnemo
cijela zima će bit radna.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 09:19   #456
Ja osim tog farbanja nemam nekih velikih zahvata više... Trebam doduše par tiplova i vida za objesit neke slike isl, to bi ja i sama napravila, ali zidovi nisu neka sreća i lako se nekako truse kad se buše i zato nakon prvog puta kad sam išla sama nešto brokvat odustala sam prepuštam njima pa ako pođe po zlu nisam kriva Zato moram nekad čekat pogodnu priliku da je bušilica pri ruci i da su mm ili svekar u pogodnom raspoloženju, ali nema veze, nije u pitanju ništa što će dobit noge.

E zato bi garaža trebala pošteno raščišćavanje, al kad god se ja i sveki tu uvalimo bude atak što smo dirale, gdje je sad ovom gdje ono... Tako da smo odustale i puštamo ih u njihovom kreativnom neredu. Al dokopat ćemo se mi toga prije ili kasnije
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 09:27   #457
mi imamo mini tri tavana. zapravo je u potrkrovlju stan pa je tavan samo tamo gdje krov pada do ruba kuće. planiram taj krš pobacat van jer ionako nema ničeg pametnog, obuć u knauf tri "sobice" i napravit mini spremišta s policama za močo, sredstva za čišćenje, poplone i slično...
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 15:24   #458
Kupila i navlake za nove stolice da se ne ošteti eko koža... uz mm i njegovog malog brata dugo bi trajale netaknute... možda dan
I tako ja nadobudno krenem jutros, Konzum/JYSK - ništa, CCO (Interspar, Family, Posteljina.hr)- ništa, Mall (Interspar, Posteljina.hr, Zara home, Euromix) - ništa, već živčana, jer kad ti ne trebaju onda ih reklamiraju svuda, a sad kad mi treba, ni za lijek. U interspara bilo par komada nekih crnih i sivih, ostalo tko zna otkad i ništa odem u dućan s posteljinom koji postoji otkad znam za sebe, ali mi se nije dalo ić tamo jer mi je s trenutne lokacije na drugom dijelu grada i naravno nađem. I veličina univerzalna, što znači da ne pišu niti okvirne neke dimenzije, ali su s elastinom. Uzmem jednu, ostavim kauciju, odem doma, probam - može. Vratim se, uzmem sve, dođem doma, počnem stavljat. U svakom pakovanju jednu navučem bez problema, na drugoj krali laštik dole navukla jedva jedvice, došlo mi da prerežem laštik koliko su me satrale. Briga me, za prvu ruku će bit dobre dok ne nađem gdje da ušijem ili negdi neke naručim
http://www.sukno.com.hr/asortiman/os...ake-za-stolicu

uzela sam zelene i baš su mi se dobro uklopile. Bež bi valjda prala svako drugi dan, a i sve je bež u stanu, pod je neka narančasta, tako da mi se zelena baš lijepo uklopila i osvježila prostor
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 14:01   #459
da vidim kako forumašice razmišljaju...
zamislite prizemlje kuće kao dnevni prostor. na raspolaganju su tri prostorije koje se nastavljaju jedna na drugu. prva je duguljasta i ima ovako odokativno 10ak kvadrata (možda i 15), vratima odvojena od sljedeće kvadratne prostorije od cca 20 kvadrata i ta se nadovezuje na prostoriju od 30ak kvadrata. između nisu vrata nego velika "rupa u zidu".
kako bi vi u te tri prostorije posložili kuhinju, blagovaonu i dnevni. u biti su samo dve varijante:
A) da mala prostorija od 10 kvadrata bude ogromna špajza, a ove druge dve da budu open koncept gdje imamo ogromanjsku kuhinju od 20 kvadrata (s otocima, šankovima i čudesima), a da se u 30 kvadrata "stisne" blagovaona i ne baš prevelik dnevni
ili
B) da u 10 kvadrata bude sasvim pristojna kuhinja s velikim ormarom za pohranu hrane, da u 20 kvadrata bude jedaći, a u 30 kvadrata prostrani dnevni boravak.

što vi preferirate? velika kuhinja sa šankom kao centar prostora gdje se stalno nešto odvija ili pak kuhinja u kojoj obaviš što moraš, zatvoriš vrata i svatko se izvali na svoj kauč u dnevnom.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 14:05   #460
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
da vidim kako forumašice razmišljaju...
zamislite prizemlje kuće kao dnevni prostor. na raspolaganju su tri prostorije koje se nastavljaju jedna na drugu. prva je duguljasta i ima ovako odokativno 10ak kvadrata (možda i 15), vratima odvojena od sljedeće kvadratne prostorije od cca 20 kvadrata i ta se nadovezuje na prostoriju od 30ak kvadrata. između nisu vrata nego velika "rupa u zidu".
kako bi vi u te tri prostorije posložili kuhinju, blagovaonu i dnevni. u biti su samo dve varijante:
A) da mala prostorija od 10 kvadrata bude ogromna špajza, a ove druge dve da budu open koncept gdje imamo ogromanjsku kuhinju od 20 kvadrata (s otocima, šankovima i čudesima), a da se u 30 kvadrata "stisne" blagovaona i ne baš prevelik dnevni
ili
B) da u 10 kvadrata bude sasvim pristojna kuhinja s velikim ormarom za pohranu hrane, da u 20 kvadrata bude jedaći, a u 30 kvadrata prostrani dnevni boravak.

što vi preferirate? velika kuhinja sa šankom kao centar prostora gdje se stalno nešto odvija ili pak kuhinja u kojoj obaviš što moraš, zatvoriš vrata i svatko se izvali na svoj kauč u dnevnom.
Logika je jednostavna - gdje provodiš više vremena i zabave? U kuhinji ili dnevnom boravku? Ako obožavaš kuhati i provoditi vrijeme u kuhinji, onda velika kuhinja, a ako si više tip osobe za zavaliti se u dnevni boravak i na primjer gledati tv, onda veliki dnevni boravak...
Klarajson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:19.