Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2017., 00:10   #121
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Ja to nisam tak dozivjela nego kao objasnjenje zasto ona ima manje vremena od te svoje. A objektivno ima, ma sto god tu srali. Daleko od toga da je i autorica mogla napraviti par ustupaka.
Objektivno nemamo pojma koliko tko od njih dvije ima i posla i slobodnog vremena.
Imamo jednu koja za sebe tvrdi da ima gust i teško izmjenjiv dnevni raspored, i ta ista drugu opisuje kao osobu koja živi s roditeljima, a to valjda podrazumijeva da jedino što radi, kad odradi posao, je da nista ne radi.
Na stranu što mislim da je kod autorice teme vidljiva žmk žrtva u začetku, bez nje se u njenoj obitelji ništa ne može, jako jako mi nije u redu tako minorizirat život prijatelja, jer ne žive sličnim životom.
Ne znam kako si ti čitala, osim što prvo ni nisi čitala, ja vidim ovdje žaljenje za odnosom kojem je istekao rok, a autorica jedino cijelo vrijeme navodi kako prija niš ne radi, roditelji kuhaju, ona kao nešto krizira oko zdravlja, kamon, dok ova ima stvarne probleme. Škrinju. Muža. Ručak.
Dugo nisam već naišla na toliko nerazumijevanja.
Vjerujem da je tuga stvarna. Problem je sagledavanje šire slike.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 08:28   #122
Quote:
monamona kaže: Pogledaj post
Tamo gdje piše kako je ova postala "tmurna", ali kao zbog posla i stresa na poslu. Smanjile su viđanje, dopisivanje, zapostavila i sama autorica to prijateljstvo i svašta nešto. Znači nije bilo odjednom kako autorica navodi.
Zapravo i izgleda tako, da. Kao prirodno udaljavanje, samo je autorica tek sad skužila da se ono doista i događa.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:06   #123
Zanimljivo kako *svatko vidi tuđi život kao nešto lako.
Imam poznanicu koja je s druge strane teme (turbo radi i piše doktorat) i često mi spominje kako se udaljila od frendice koja ima muža i dijete i neće se ona prva njoj javit jer ta udata "ima više vremena, dobro se udala, sigurno joj svekrva i kuha, ima hrpu slobodnog vremena kad beba spava" itd.

Autorice, prava prijateljstva postoje, ali ne kada je netko od uključenih durilica, przlica i vagačica(?) životnih problema u kojima ona uvijek ispada u lošijoj poziciji.

EDIT: *zapravo, ne svatko, nego egocentrične i pomalo zločeste osobe.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:08   #124
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Zanimljivo kako *svatko vidi tuđi život kao nešto lako.
Imam poznanicu koja je s druge strane teme (turbo radi i piše doktorat) i često mi spominje kako se udaljila od frendice koja ima muža i dijete i neće se ona prva njoj javit jer ta udata "ima više vremena, dobro se udala, sigurno joj svekrva i kuha, ima hrpu slobodnog vremena kad beba spava" itd.

Autorice, prava prijateljstva postoje, ali ne kada je netko od uključenih durilica, przlica i vagačica(?) životnih problema u kojima ona uvijek ispada u lošijoj poziciji.

EDIT: *zapravo, ne svatko, nego egocentrične i pomalo zločeste osobe.
A realno je zapravo da nikome nije lako, da je zivot ionako pun sranja i da bi si trebali medjusobno olaksati a ne jebati jedni druge nebitnostima..

A ti, koji sude o lakoci tudjeg zivota usporedjujuci ga s teskocama svog, po meni su primarno svojim nezadovoljni. Dakle problem je u njima.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:10   #125
Tako je
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:51   #126
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Ne prozivam ja nju za ništa....ali da mi treba vremena za kućanske poslove i uz to se želim na kraju dana tih 3 ili 4h posvetiti mm i dijetetu nije egoistično.
Ali da po količini obaveza joj lakše, jb ga je.
Na primjer njoj je neshvatljivo da kako ne mogu recimo reći mm u 15h da ću sa posla ići se naći sa frendicom na kavu, a on nek se snađe ta ručak i da podigne dijete iz vrtiću (ukoliko sam ga ja trebala pidići).
Sorry to možeš raditi roditeljima kojima javiš da ne dolaziš na ručak već da ćeš kasnije doći.....jer te ionako ručak bude čekao
Ja to ne mogu....jer u mojoj obitelji kuham ja i ne bi bilo ok da se mm nađe u neobranom grožđu i da se kao komandos snalazi.
Niti ja ne bih voljela da me se rako zaskoči.

Tko je pobogu rekao da očekujem da ide za mnom kao pas, da me slijepo sluša?
Od kuda vam ti zaključci ljudi?

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk

nemoj joj se više javljati. imate različite životne stilove i prioritete. ti mi bacaš na neku kućanicu iz 50-ih a ona ganja karijeru.

što vi uopće imate zajedničko? o čemu razgovarate?

ženi je dopizdio taj patrijahalni odgoj i vjerovatno bapske priče pa se elegantno izvukla.
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:00   #127
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Ne znam kako si ti čitala, osim što prvo ni nisi čitala, ja vidim ovdje žaljenje za odnosom kojem je istekao rok, a autorica jedino cijelo vrijeme navodi kako prija niš ne radi, roditelji kuhaju, ona kao nešto krizira oko zdravlja, kamon, dok ova ima stvarne probleme. Škrinju. Muža. Ručak.
Dugo nisam već naišla na toliko nerazumijevanja.
Vjerujem da je tuga stvarna. Problem je sagledavanje šire slike.
pa pročitala sam kasnije i nisam promjenila mišljenje
ne navodi ona bezveze da prija ništa ne radi nego je suočena s vašim komentarima išla opisivati kako izgleda njezina svakodnevica, a kako svakodnevica njezine frendice
ok, možda tu ima naznaka žmk, ali kaj onda? jel se to ne smije biti ako želiš imati prijateljicu? ne smiješ reći da eto ti kuhaš ručak i nemreš na kavu popodne u 4?


ono, za frendicu je ok da bude pod stresom zbog posla, da ne odgovara na pozive, ali ova je samoživi egocentrik jer očekuje barem objašnjenje
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:25   #128
A muž će krepati od gladi ako ona jednom dođe kasnije sat vremena s posla jer je eto otišla s prijateljicom na kavu? Nesposoban je sam sebi skuhati ili zamisli kupiti nešto? Ja sam s 10-tak godina ostajala sama i sama sebi spremala jesti, ali zreo čovjek koji ima klince je nesposoban za to, o Bože... Općenito taj ton ŽMK kojim odiše cijela tema je presmiješan, ide na kavu od sat vremena pobogu, ne ide na Himalaju Prijateljstvo treba biti obostrano, obje strane se trebaju truditi, ne znam zašto bi se druga strana koja nema djecu, muža uvijek trebala prilagođavati drugoj, kad tad to počne ići na jetra i ljudi se jednostavno maknu.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:33   #129
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
A muž će krepati od gladi ako ona jednom dođe kasnije sat vremena s posla jer je eto otišla s prijateljicom na kavu? Nesposoban je sam sebi skuhati ili zamisli kupiti nešto?
A zamisli da muža pusti s ručkom od jučer, da si podgrije u mikrovalnoj?! Znam da smo tu temu prežvakali već sto puta, ali meni nije jasno kako osoba može izjavit da ne zna kuhat i da svaki dan mora imat na raspolaganju nekoga tko će kuhat i čistit. Što da žena ode na put, u posjetu bolesnoj tetki, u bolnicu, slomi nogu... da rade u smjenama pa muž mora pojest u 12, a žena se vraća doma tek u 16? Muž bi išao k mami da mu kuha umjesto da mi spekao šnicl i napravio pire? Ili skuhao paštu i istresao konzervu tune. Neće mi nikad bit jasno to.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:36   #130
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
pa pročitala sam kasnije i nisam promjenila mišljenje
ne navodi ona bezveze da prija ništa ne radi nego je suočena s vašim komentarima išla opisivati kako izgleda njezina svakodnevica, a kako svakodnevica njezine frendice
ok, možda tu ima naznaka žmk, ali kaj onda? jel se to ne smije biti ako želiš imati prijateljicu? ne smiješ reći da eto ti kuhaš ručak i nemreš na kavu popodne u 4?


ono, za frendicu je ok da bude pod stresom zbog posla, da ne odgovara na pozive, ali ova je samoživi egocentrik jer očekuje barem objašnjenje
Pa i u prvom postu je nabacila komparacije poprilicno jasne.

Kasnije je par nas htjelo da razjasni detaljnije, ne vidim problem.
I zena je korektno napisala i dodatno objasnila, nije nestala suocena s paljbom, to cijenim.

Sto se mene tice, manje mi je sad negativka nego u 1.postu.


Sto se tice muza, moj ne zna i ne voli kuhat (radi sve ostalo tho).
Ak ja nis ne skuham sto nije rijetko, covjek fino jede sendvic ili jaja. I da vam budem iskrena mislim da to najvise i voli

Jebo te zenske poslove kad oboje rade... prosla su ta vremena.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 12:48   #131
napisala sam da je i autorica mogla napraviti koji ustupak kao što je taj za popodnevno druženje
ali ta paljba s caps lock slovima MORA?!?! ili TI ZAHTIJEVAŠ?!!?? mi je

Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Pa i u prvom postu je nabacila komparacije poprilicno jasne.
pa je, ali ja to nisam doživjela 'ona se lufta, a ja šljakam' nego kao činjenično stanje


kako bilo, ja ju više ne bi zvala
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 13:10   #132
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Jos sam se htjela nadopuniti, taj stav prema nekome -ti navrati kad zelis (svako poslijepodne, vecer...) mi smo ti uvijek doma, jednostavno nije obecavajuci teren za kvalitetno odrzavanje odnosa.
hehe ovo kao da je rekao moj prijatelj. Točno njegove rijeći.
Kad god ga zovem na kavu ne može. Nikad ne predloži drugi termin. A kad se i vidimo onda kaže šta ne dođeš mi smo uvijek kući. Pa ne idem nigdje nepozvan !?
Tako da zadnjih par godina vidimo se uglavnom samo na moju inicijativu, koja je priznajem sve rjeđa jer nema odgovora sa druge strane. Otkad je upoznao sadašnju, jelte. A do tad svaki dan zajedno ili bi se makar čuli.
__________________
bmw 330xd
gtc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 13:14   #133
imam i ja takvu prijateljicu (ili rađe poznanicu) koja je jednom pred x vremna rekla: vi se najavite kad god vam bude pasalo, mi smo većinom doma.
na sve ostale dogovore o nalaženju izvan njenog stana ni ne odgovara.
vidjele smo se 2 puta u zadnjih godinu dana i moram priznat da me više uopće ni ne interesira gdje je nastao problem jer nije samo samnom takva nego s cijelim društvom.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 13:20   #134
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
napisala sam da je i autorica mogla napraviti koji ustupak kao što je taj za popodnevno druženje
ali ta paljba s caps lock slovima MORA?!?! ili TI ZAHTIJEVAŠ?!!?? mi je
Da, istina
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 13:23   #135
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
napisala sam da je i autorica mogla napraviti koji ustupak kao što je taj za popodnevno druženje
ali ta paljba s caps lock slovima MORA?!?! ili TI ZAHTIJEVAŠ?!!?? mi je



pa je, ali ja to nisam doživjela 'ona se lufta, a ja šljakam' nego kao činjenično stanje


kako bilo, ja ju više ne bi zvala
A da.. nekad me muci IJE i JE Jbg
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 13:29   #136
Ne možeš ljude forsirati da se žele družiti s tobom, niti zahtijevati od njih objašnjenja kad te počnu ignorirati. Mislim možeš, ali to ne urodi plodom.

Bilo bi ti lakše da je otvoreno rekla razlog, no, eto nije. Većina prijateljskih odnosa tako zahlade.

To niti je lijepo niti fer, ali tako je. Ljudi nemaju muda otvoreno reći.
Bilo bi zrelije od ovog koji prekida da kaže - čuj stara ovaj naš odnos mi radi toga i toga više ne odgovara. Jednom sam prekinula prijateljski odnos tako.
Dvaput sam bila odjebana šutnjom. Evo drugi puta je baš ovih dana, odnosno ove godine. Boli kao sam vrag jer se radi o najboljoj prijateljici. Pokušala sam razgovarati, pitati, razumjeti, no ona svaki put da neko poluobjašnjenje i zaključimo da ćemo se češće viđati i čuti no ništa se ne dogodi.
Evo ja ovaj mjesec prolazim potpomognutu oplodnju, nije me pitala kako sam. Jbg, dala mi je time do znanja koliko joj značim, koliko god ja njoj nalazila opravdanja. Činjenica je da kad ti je do nekog stalo se javljaš i brineš o toj osobi. Osobno bi mi bilo mnogo lakše da je otvorila karte i iskreno rekla što se događa, no nije. Doduše, i šutnja je ponekad odgovor.

Autorice, ne preostaje ti ništa drugo nego prihvatiti situaciju. Ona te trenutno ne želi u svom životu i nije zainteresirana za vaše prijateljstvo.

Ako jednom bude, javit će ti se pa se možete opet družiti ukoliko ćeš htjeti.

Najbolje što možeš napraviti je pustiti je, s vremenom ćeš prestati misliti na nju.

Dugotrajna prava prijateljstva postoje, no jako su rijetka i većina ljudi oko mene ih nema.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 13:33   #137
Cajna,
evo barem ovdje hug za oplodnju
Drzim fige i javi kako je proslo

Moja jedna isto to prolazi ali njoj je ugodnije ne pricati o tome jer sam skuzila da ju lomi. Tako da ja puno ni ne pitam, samo joj povremeno kazem ako ju sanjam s bebom ili nesto slicno

Bas je to stres veliki.

I btw sutnja je itekako odgovor. I reakcija. I najvaznije poruka.
Sve je to poruka, koliko god ljudi bili uvjereni da nije.
I nije to bed, boze moj, samo je glupo pravit se blesav
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 13:34   #138
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Nisam uopće nezadovoljna svojim stilom života.
Smeta me što ona ne razumije da meni više vremena treba dok sve posložim u svojoj obitelji i riješim obaveze.Drago mi je što nema tolikih obaveza kao ja, neka uživa dok ne dobije svoju obitelj.
Ne shvaća da ne mogu samo tako ostaviti obaveze i idjuriti u shopping, kavu....whatever.
Ona ako joj se sprdne poslije posla ode kzda god hoće i nikome ne daje računa što radi sa svojim vremenom.
Ja tako ne mogu....dogovaram se sa mm jer i on ima neke hobije, druženja.

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
Možda tvoja frendica traži da sad ti nju razumiješ dok ona sebi svoj život posloži?

Jedino što ju ne opravdava je ignoriranje i neodgovaranje na poruke/pozive. To je mi je baš ružna ljudska navika.

Mislim da je vaše prijateljstvo krenulo nizbrdo puno prije.
Pokušaj se sjetiti prijašnjih situacija koje su možda naslućivale da nešto nije u redu.

Meni se bivša prijateljica prestala javljati kada se udala.
Iako me to jako pogodilo, shvatila sam da je ona to prijateljstvo zapravo htjela i prije prekinuti samo ja to nisam odmah vidjela.
Uvijek je imala izgovor zašto ne ići na kave, zvala me samo kada je njoj odgovaralo, kad god bi se dopisivale nikad me nije pitala kako sam, sve se vrtilo samo oko nje i njenog života.

Nekad ljudi previše očekuju od druge osobe, a sebe ne vide.
Bivša mi se prijateljica uvijek lako vrijeđala i druge zbog toga šutnjom "kažnjavala", a od sebe je uvijek minimalno davala.
Zato u ovakvim situacijama treba biti dosta objektivan.

Tko zna, možda ti se javi kad joj prođe taj nesretni period u životu, možda ne.
No, nekako mi se čini da ste obje na neki način kumovale prekidu prijateljstva.

Čim se javljaju analize, inati, zahtjevi...to ne sliči na zdrav odnos.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 13:51   #139
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
A da.. nekad me muci IJE i JE Jbg
nisam uopće mislila na tebe
ti si još bila najfinija prema autorici
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 13:54   #140
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
nisam uopće mislila na tebe
ti si još bila najfinija prema autorici
A nema veze bas mi je dobro sjela fora
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:01.