Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2005., 07:00   #1
nasi bankari

a gle ovo

hypo alpe adria banka ima jos par dana naizgled primamljivu ponudu i reklamira je u svim medijima. nudi vam da orocite minimalno 1000 eura na 15 mjeseci uz kamatu od 4 posto sto je doista znacajno vise od uobicajene kamate. ispod te ponude su napisali i to naglasavaju kako nakon 6 mjeseci mozete podici oroceni iznos uz fiksnu kamatu od 3,75 posto, sto je jos uvijek dobra kamata.

neko ce reci, ajde da orocim pa cu nakon 6 mjeseci dignuti, nije to dugo vrijeme, a briga me za onih 0,25 posto.

e ali, bankari nisu napisali da u njihovim pravilima ima stavka kako se prijevremeno dizanje orocenih eura naplacuje 200 kuna. i tako ce neka hrvatska sirotinja koja oroci 1000 eura uz namjeru da je podigne nakon 6 mjeseci za to banci morati jos i platiti nekih 60 kuna

evala
peepman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2005., 01:00   #2
Austrijski bankari,you mean.

Nasi su posteni!
 
Odgovori s citatom
Old 05.11.2005., 10:16   #3
ljudi, što je povoljno u kamati od 4% !!!???


pa jeste li vi normalni!?


odeš u bilo koju malu banku (i to ne najrizičnije, nego, recimo, Podravsku, VABA...) i dobiješ 7 ili 8 %!

u nekim manjim bankama i više...


a rizik je nula jer, prvo, HNB je kao kobac, i nema šanse da se skoro ponovbi krah neke banke, a

a drugo, ako i propadne banka, big deal, od agencije za saniranje u roku od 60dana dobiješ svojih 1000 eura i svu kamatu (po 8 ili koliko već posto, do dana otvaranja stečaja!!!)


i onda se čudimo kako nas banke gule? ...pa ako ovo ne vidimo...
__________________
Ambition can be a virtue when it drives you to excellence!
Commodus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2005., 10:25   #4
tko god potpise ugovor bez da PROCITA uvjete, apsolutno zasluzuje da ga banka odere... 60 kn nije nista...

Ja sam isla ulagati u Integru od ZABE, i triput sam procitala uvjete, pitala jos dodatno osobnu bankaricu i trazila da mi kopira detalje o tom prozivodu. Ako dozvolis banki (ili bilo kome drugome) da ti nesto podmetne, sto si mogao i sam vidjeti, sam si si kriv.

I ne, argument da je to "sirotinja" i da oni ne mogu tako pazljivo prouciti detalje ne vrijedi.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2005., 10:51   #5
Talking

Fakat si jeftino platio osnovno skolovanje iz poslovanja: Čitaj ugovor koji potpisujes
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:38.