Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2018., 12:37   #3821
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
ama baš ništa ? a vrata - filmski !

spasila si je, sreća da ti se javila !

prevedeno na hrvatski: ne daji nikakve dokumente ili informacije. tretiraj ga ko psa koji nije vrijedan pažnje.
jedino murija ima pravo tražiti dokumente a i to je diskutabilno.
Moras malo drame ubacit u sve to, da ne bude suhoparno.

Rekao bi covjek da je svima jasno da se treba ovako ponasat prema njima, al hrpa postova na temi dokazuje suprotno..

Inace, i policiji sam se sa kucnog praga jednom nasmijao u facu kad su me trazili osobnu, kako necu inkasatoru..

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 15:37   #3822
U stanu san od babe zadnjih misec dana, ona je inace sezonski prijavljena na petomjesecnu pretplatu (a u stanu je nekih 4 ipo)... Placa 10-2. mj, 3. i 4. je stan bia prazan kao i vecinu petog, a danas kontrolor dolazi, ja ga ne pustan unutra naravno i ne znan nista, ali mu uziman broj, baba ga zove i objasnjava mu na sta on trazi da platimo 300 kn za 3. 4. 5. i 6. misec... ja odbijan i objasnjavan mu da je stan bia prazan, na sta on mene uvjerava da to nije istina, ja mu govorin da je, on kaze dobro utvrdit cemo na sudu, stic ce vam prekrsajni dopis blablabla i okrene se i ode, i onda mu naravno kazen da je u k*rcu za dovidenja jer je kreten...

Ne mogu mi nista jel tako? Sta ako stigne ovaj dopis?
BonJovi1886 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2018., 11:55   #3823
Quote:
BonJovi1886 kaže: Pogledaj post
U stanu san od babe zadnjih misec dana, ona je inace sezonski prijavljena na petomjesecnu pretplatu (a u stanu je nekih 4 ipo)... Placa 10-2. mj, 3. i 4. je stan bia prazan kao i vecinu petog, a danas kontrolor dolazi, ja ga ne pustan unutra naravno i ne znan nista, ali mu uziman broj, baba ga zove i objasnjava mu na sta on trazi da platimo 300 kn za 3. 4. 5. i 6. misec... ja odbijan i objasnjavan mu da je stan bia prazan, na sta on mene uvjerava da to nije istina, ja mu govorin da je, on kaze dobro utvrdit cemo na sudu, stic ce vam prekrsajni dopis blablabla i okrene se i ode, i onda mu naravno kazen da je u k*rcu za dovidenja jer je kreten...

Ne mogu mi nista jel tako? Sta ako stigne ovaj dopis?
Bok...malo prođi zadnjih par stranica ove teme pa ćeš vidjeti da ti oni svima nastupaju s tim sileđijskim stilom i prijete. Šalju te dopise svima pa ako prođe prođe. Ne ulazim u tvoj konkretan slučaj, samo kažem da im je to modus operandi"...
kex_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2018., 21:17   #3824
mda, od one gomile gluposti šta su mi poslali u A3 koverti nije bilo ništa. a baš sam se naložio na sud.
napisali su mi "očitovanje" kao odgovor na moje pisamce, i to na nešto što nisam ni tražio.
no, kako rekoh, polako se pripravlja pravni okvir za stat napasniku na rep.

Quote:
Anonimi kaže: Pogledaj post
Pa i nije bas diskutabilno.
uputi se u zakon, sinek, pa me citiraj kad budeš imao kontraargument.
točno je propisano pod kojim uvjetima se to može raditi. ljudi su nepismeni i inače a kamoli o slovu zakona, makar i o najbazičnijim stvarima.
99.99 % ljudi posluša zapovijed "daj osobnu" jer se ne želi kačiti s onim za kog misle da je (uvijek) jači.
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2018., 12:29   #3825
Znaci, situacija nam je da jednostavno nemamo tih 240kn.

Presvlacim malenu, netko kuca. Viknem da udje da je otvoreno jer ocekujem susjedu na kavu.
On je. Dobrar dan, kontroliramo pretlatu. TV radi u tom trenu. Pametno mu dam svoje ime, ali velim da smo taman uselili, sto i jesmo, i da je to TV starog gazde i da ga necu koristiti. Dosla opomena, obavjest o pokretanju prekršajnog postupka, s 240kn. Sto dalje?
Nista nisam potpisala, pismo je poslano 19.6., danas sam ga nasla u sanducicu. Znaci, i termin za platiti mi je prosao...
Epla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2018., 15:43   #3826
[QUOTE=cici mici;70436359]mda, od one gomile gluposti šta su mi poslali u A3 koverti nije bilo ništa. a baš sam se naložio na sud.
napisali su mi "očitovanje" kao odgovor na moje pisamce, i to na nešto što nisam ni tražio.
no, kako rekoh, polako se pripravlja pravni okvir za stat napasniku na rep.


Odgovorio si na ono pokretanje prekršajnog postupka? Ono u dva primjerka što je došlo? A što si odgovorio?
Timi01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2018., 11:08   #3827
Sad sam se snervala,doša mi inkasator ispred apartmana i zvao me na mob.Ne živim gdje su mi apartmani i rekla sam mu da već plaćam jednu pretplatu i da mu ne padne napamet da mi ulazi u posjed i maltretira goste.Dobila sam prijetnje od njega da će pokrenuti postupak za neplaćanje hrt pretplate.Zar nije zakon da je jedna pretplata za tri uređaja po kućanstvu,isti vlasnik dvije nekretnine na različitoj adresi?
aštosad is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2018., 21:22   #3828
Selim se s trenutne adrese, gdje su me ukebali i gdje RTV dolazi na moje ime.
Kako da ju otkažem?
Pošaljem im kopiju ugovora o najmu za drugi stan? U tom stanu nema TV.
Može li se pretplata prebaciti na osobu koja ostaje živjeti na toj adresi gdje se moje ime vodi na računu?

Hvala,

Cranesbill is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2018., 00:59   #3829
Quote:
Epla kaže: Pogledaj post
Znaci, situacija nam je da jednostavno nemamo tih 240kn.

Presvlacim malenu, netko kuca. Viknem da udje da je otvoreno jer ocekujem susjedu na kavu.
On je. Dobrar dan, kontroliramo pretlatu. TV radi u tom trenu. Pametno mu dam svoje ime, ali velim da smo taman uselili, sto i jesmo, i da je to TV starog gazde i da ga necu koristiti. Dosla opomena, obavjest o pokretanju prekršajnog postupka, s 240kn. Sto dalje?
Nista nisam potpisala, pismo je poslano 19.6., danas sam ga nasla u sanducicu. Znaci, i termin za platiti mi je prosao...
Teško da se možeš izvući, bolje je da platiš sve troškove dok ne eskaliraju još veći i ne gurnu te u još veće financijske probleme, a to će se vjerovatno dogoditi. Naravno ODMAH otkaži TV pretplatu, nađe se na netu cijeli postupak...

TV nakon otkazivanja naravno možeš zadržati i gledati ga, ali ubuduće pripazi koga puštaš u stan, sada si se opekla!
Strepite is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2018., 12:12   #3830
Svašta se da pročitati na ovom topicu..
Uglavnom su ti kontrolori hrt-a vrlo drski izgleda..

Strah me ako mi dođe na vrata, pa počne spominjati sud, digne mi živac lako se dogodi da ga prebijem..
I eto belaja..

Inače poznaniku došla uplatnica na 240 kuna, to je izgleda ova koja svima stiže..
Čovjek je sav u stresu što činiti..Platiti ili ignorirati..
Ja mu govorim da ignorira, no nije jednostavno kad se radi o tebi..
Monro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2018., 13:30   #3831
Ako plati onda ce morat placat svaki mjesec.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2018., 09:26   #3832
Ne znam kakve se ovdje borbe vode, i s kime, ali evo moje iskustvo. Odjavio sam TV pristojbu na način da sam ispunio njihov obrazac na kojem sam zaokružio "a) neposjedovanje prijamnika" i zajedno sa preslikom osobne iskaznice poslao na njihovu službenu adresu elektronske pošte. U roku od dva dana sam dobio povratnu informaciju da je sa tekućim mjesecom pristojba odjavljena + ispis dugovanja prema HRT-u koja je potrebno podmiriti (radilo se o rati za tekući mjesec). Već pola godine nisam vidio niti jednog inkasatora niti me bilo tko pitao u vezi pristojbe. Sudeći prema komentarima na ovoj temi, bit će da sam imao sreće.
pavlovs dog is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2018., 10:15   #3833
Mi smo odjavili stan u kojem nakon smrti stanarki nitko nije živio. Došli su u kontrolu nakon godinu ipo dvije, već na vratima glavnog sam rekla čovjeku da je stan i dalje prazan, on je zabilježio i to je to. Sad je prošlo još toliko otprilike, nisu opet dolazili.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2018., 19:20   #3834
ako pretplatnik placa samo jednu pretplatu za sve svoje nekretnine, znaci kuca u kojoj zivi i vikendica (ne turisticke usluge), znaci li to da moze slusati radio gdje ga volja?

na plazi recimo ima mali bar s par stolica, obicno ponesem svoj mali radio jer trebam neke pjesmuljke, na poslu ako me uhvati da moram u ured u subotu odradit nesto par sati isto ponesem radio. naravno da u autu radio uvijek svira u voznji.

sad me plase da mi moze opalit kaznu i naplatit jos jednu pretplatu za to
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2018., 19:51   #3835
Quote:
Cvrcak i Mrav kaže: Pogledaj post
ako pretplatnik placa samo jednu pretplatu za sve svoje nekretnine, znaci kuca u kojoj zivi i vikendica (ne turisticke usluge), znaci li to da moze slusati radio gdje ga volja?

na plazi recimo ima mali bar s par stolica, obicno ponesem svoj mali radio jer trebam neke pjesmuljke, na poslu ako me uhvati da moram u ured u subotu odradit nesto par sati isto ponesem radio. naravno da u autu radio uvijek svira u voznji.

sad me plase da mi moze opalit kaznu i naplatit jos jednu pretplatu za to
U principu trebas placati za sve prijemnike.
zrinka18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2018., 20:09   #3836
Quote:
pavlovs dog kaže: Pogledaj post
Ne znam kakve se ovdje borbe vode, i s kime, ali evo moje iskustvo. Odjavio sam TV pristojbu na način da sam ispunio njihov obrazac na kojem sam zaokružio "a) neposjedovanje prijamnika" i zajedno sa preslikom osobne iskaznice poslao na njihovu službenu adresu elektronske pošte. U roku od dva dana sam dobio povratnu informaciju da je sa tekućim mjesecom pristojba odjavljena + ispis dugovanja prema HRT-u koja je potrebno podmiriti (radilo se o rati za tekući mjesec). Već pola godine nisam vidio niti jednog inkasatora niti me bilo tko pitao u vezi pristojbe. Sudeći prema komentarima na ovoj temi, bit će da sam imao sreće.
I ukoliko se pojavi vi njega nipošto nemojte puštati u kuću, on nema pravo na to. Sve je uredno odjavljeno i podmireno.
Dakle ukoliko se pojavi recite da je stanje isto, bude li uporan, pitajte ga za nalog.
__________________
🐾🌞
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2018., 23:55   #3837
Quote:
pavlovs dog kaže: Pogledaj post
Ne znam kakve se ovdje borbe vode, i s kime, ali evo moje iskustvo. Odjavio sam TV pristojbu na način da sam ispunio njihov obrazac na kojem sam zaokružio "a) neposjedovanje prijamnika" i zajedno sa preslikom osobne iskaznice poslao na njihovu službenu adresu elektronske pošte. U roku od dva dana sam dobio povratnu informaciju da je sa tekućim mjesecom pristojba odjavljena + ispis dugovanja prema HRT-u koja je potrebno podmiriti (radilo se o rati za tekući mjesec). Već pola godine nisam vidio niti jednog inkasatora niti me bilo tko pitao u vezi pristojbe. Sudeći prema komentarima na ovoj temi, bit će da sam imao sreće.
ovo je baš čudno i pomalo, presedan;
opće je poznati da oni zahtjevaju ovjerenu izjavu kod JB, ali je moguće da je možda to na ustavnom palo; u svakom slučaju pazi se !
ali je dobra vijest ako je zbilja moguće tako otkazati...
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2018., 21:26   #3838
Nije to nikakav presedan. Ja sam putem maila i bez ikakavih ovjerenih izjava odjavila prije više od 4 godine. Čak i prije odluke VS-a.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2018., 20:54   #3839
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Nije to nikakav presedan. Ja sam putem maila i bez ikakavih ovjerenih izjava odjavila prije više od 4 godine. Čak i prije odluke VS-a.
Mozda nije presedan tehnicki, al, jesi bacila oko na prijasnje postove na temi?

Sent from my HTC Desire 825 using Tapatalk
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2018., 21:08   #3840
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Nije to nikakav presedan. Ja sam putem maila i bez ikakavih ovjerenih izjava odjavila prije više od 4 godine. Čak i prije odluke VS-a.
Mozda nije presedan tehnicki, al, jesi bacila oko na prijasnje postove na temi?

Sent from my HTC Desire 825 using Tapatalk
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:25.