Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2006., 10:19   #21
Quote:
Vojky kaže:
Ne, HRT pretplata je porez na prijamnik, ne ovisi o gledanju programa.
ovo meni nema smisla, jer ako zelis otkazato pretplatu, dode lik i zapecati ti televizor, e a ti i dalje posjedujes televizor, kako je to onda porez na prijemnik? nema smisla.
goran_acd is offline  
Old 01.10.2006., 14:12   #22
Ja ću reći samo da je to jedna velika prevara s tom tv pretplatom, ne zato što je plaćamo, nego zato koliko je plaćamo!!! to nema nigdje uspoređujući standarde i pretplate drugih država.
__________________
11. 7. 2009. The day we became one.
xantippa is offline  
Old 01.10.2006., 14:55   #23
Quote:
xantippa kaže:
Ja ću reći samo da je to jedna velika prevara s tom tv pretplatom, ne zato što je plaćamo, nego zato koliko je plaćamo!!! to nema nigdje uspoređujući standarde i pretplate drugih država.
Ništa što ne može Sabor izmjenit - dakle pravac podforum Politika...
Vojky is offline  
Old 01.10.2006., 15:44   #24
Quote:
goran_acd kaže:
ovo meni nema smisla, jer ako zelis otkazato pretplatu, dode lik i zapecati ti televizor, e a ti i dalje posjedujes televizor, kako je to onda porez na prijemnik? nema smisla.
bas tako.jos i to ako placas pristojbu samim time sto imas televizor,kako onda uopce mozes raskinuti placanje pristojbe?bacis televizor i zakunes se da vise neces kupiti niti jedan do kraja zivota?
studentica21 is offline  
Old 01.10.2006., 16:14   #25
Quote:
studentica21 kaže:
naravno sada ta pretplata iznosi 66kuna.na osnovu cega se to povecava?
Na osnovu zakona koji propisuje mjesečnu pretplatu u iznosu od 1,5% (ili nešto tako) prosječne plaće u protekloj godini.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Old 01.10.2006., 21:31   #26
ja ću im početi plaćati preplatu tek kada HRT naplati korištenje tj posjedovanje radio prijamnika u svim vozilima
zamisli dođeš na tehnički a tamo te čeka inkasator
hit me is offline  
Old 02.10.2006., 09:47   #27
Quote:
Putnik92 kaže:
Na osnovu zakona koji propisuje mjesečnu pretplatu u iznosu od 1,5% (ili nešto tako) prosječne plaće u protekloj godini.

znam ovo.i presmijesno mi je....
studentica21 is offline  
Old 02.10.2006., 09:57   #28
Meni je to full glupo! Nisu mi oni niti kupili tv, a hrt1 i hrt2 uopće ne gledam! u principu nemam vremena za gledanje tv-a, pa kada i uhvatim malo vremena, radije pogledam dobar film na dvd-u!

Evo radije bih platio novoj ili rtl-u!
__________________
Nisam lijep, al' sam glup!
BalkanBoy is offline  
Old 02.10.2006., 10:10   #29
U vezi pečaćenja tv-a:

1. TV je privatno vlasništvo, nismo više u Jugovini.
2. U stan se može ući samo sudskim nalogom.
mwm is offline  
Old 02.10.2006., 11:06   #30
Quote:
mwm kaže:
U stan se može ući samo sudskim nalogom.
Da ali to ne umanjuje tvoju obavezu da u vlastiti stan pustiš ući svakoga ko na osnovi zakona ima pravo ući u njega, a u suprotnom možeš biti i podložna zakonskim sankcijama. U konkretnom slučaju špije HTV-a nemaju pravo ulaska ali ako im ga ne dozvoliš ne možeš otkazati "pretplatu".
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Old 02.10.2006., 11:36   #31
Quote:
Putnik92 kaže:
Da ali to ne umanjuje tvoju obavezu da u vlastiti stan pustiš ući svakoga ko na osnovi zakona ima pravo ući u njega, a u suprotnom možeš biti i podložna zakonskim sankcijama. U konkretnom slučaju špije HTV-a nemaju pravo ulaska ali ako im ga ne dozvoliš ne možeš otkazati "pretplatu".
To ne pišu u Ustavu, piše:
Članak 34.
Dom je nepovrediv.
Samo sud može obrazloženim pisanim nalogom utemeljenim na zakonu odrediti da se dom ili drugi prostor pretraži.
Pravo je stanara da on ili njegov zastupnik i obvezatno dva svjedoka budu nazočni pri pretrazi doma ili drugoga prostora.
U skladu s uvjetima što ih predviđa zakon, redarstvene vlasti mogu i bez sudskog naloga ili privole držatelja stana ući u dom ili prostorije te izvršiti pretragu bez nazočnosti svjedoka, ako je to neophodno radi izvršenja naloga o uhićenju ili radi hvatanja počinitelja kaznenog djela odnosno otklanjanja ozbiljne opasnosti po život i zdravlje ljudi ili imovinu većeg opsega.
Pretraga radi pronalaženja ili osiguranja dokaza za koje postoji osnovana vjerojatnost da se nalaze u domu počinitelja kaznenog djela, može se poduzeti samo u nazočnosti svjedoka.

A kaže i ovo:
Članak 50.
Zakonom je moguće u interesu Republike Hrvatske ograničiti ili oduzeti vlasništvo, uz naknadu tržišne vrijednosti.

Hoće li mi onda HTV platiti televizor koji zapečate?
mwm is offline  
Old 02.10.2006., 17:31   #32
Quote:
mwm kaže:
To ne pišu u Ustavu, piše:
Članak 34.
Dom je nepovrediv...
Slažem se, nitko nema pravo tek tako uć u tvoj stan *bez tvoje dozvole* osim u slučajevima koje nabrajaš ali zakon svejedno daje pravo nekima (inspekcije, geodeti) pristupa u kuće i na zemljišta *uz tvoju dozvolu* a tebe slijedi kazna (najčešće novčana) ako im tu dozvolu uskratiš.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Old 02.10.2006., 17:32   #33
Quote:
Putnik92 kaže:
Slažem se, nitko nema pravo tek tako uć u tvoj stan *bez tvoje dozvole* osim u slučajevima koje nabrajaš ali zakon svejedno daje pravo nekima (inspekcije, geodeti) pristupa u kuće i na zemljišta *uz tvoju dozvolu* a tebe slijedi kazna (najčešće novčana) ako im tu dozvolu uskratiš.
Pojasni mi malo tu hijerarhiju u zakonodavstvu. Zar nije Ustav iznad ostalih zakona, zakončića i pravilnika? Uključujući i zakon o tv pretplati.
mwm is offline  
Old 02.10.2006., 19:17   #34
Ja sam prije par godina otišla odjaviti pretplatu, nakon kaj me inkasator isprepadal, i podmetanjem noge kad sam mu htjela zalupiti vrata pred nosom ušao u stan i ustanovio da "AHA! Ipak imaš tv!"
Pošto znam da mi u stan ne smije ući otjerala sam ga, ali sam uplatnicu dobila već sljedeći mjesec...
Tam su mi rekli da mi mora netko doći zapečatiti tv, a ja sam rekla da im želim puno sreće pošto smo ga jučer bacili u kontejner...
Tv su mi odjavili, a kasnije nije nitko dolazio provjeravati...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Old 02.10.2006., 19:19   #35
Quote:
chrissy kaže:
Ja sam prije par godina otišla odjaviti pretplatu, nakon kaj me inkasator isprepadal, i podmetanjem noge kad sam mu htjela zalupiti vrata pred nosom ušao u stan i ustanovio da "AHA! Ipak imaš tv!"
Pošto znam da mi u stan ne smije ući otjerala sam ga, ali sam uplatnicu dobila već sljedeći mjesec...
Tam su mi rekli da mi mora netko doći zapečatiti tv, a ja sam rekla da im želim puno sreće pošto smo ga jučer bacili u kontejner...
Tv su mi odjavili, a kasnije nije nitko dolazio provjeravati...
Što zakon kaže na takav ulazak u stan?
mwm is offline  
Old 02.10.2006., 19:28   #36
Quote:
Putnik92 kaže:
Slažem se, nitko nema pravo tek tako uć u tvoj stan *bez tvoje dozvole* osim u slučajevima koje nabrajaš ali zakon svejedno daje pravo nekima (inspekcije, geodeti) pristupa u kuće i na zemljišta *uz tvoju dozvolu* a tebe slijedi kazna (najčešće novčana) ako im tu dozvolu uskratiš.
Ako si TV bacio na otpad (ne u kontejner jer je u pitanju opasni otpad) i to izjavio inkasatorima, nema te tko što provjeravati.

Niti ti ima pravo ući u stan bez sudskog naloga, a za tako sitnu stvar niti jedan sudac neće dati nalog, to se ni u socijalizmu nije radilo, stan je Ustavom zaštićen.

Dovoljno je reći - nemam televizor i nema pretplate. Zato je taj porez:

a) nesocijalan - jer jednako plaća i penzić s 1200 kn i saborski zastupnik
b) skup za naplatu - jer inkasatori koštaju
c) lako ga je izbjeći (na valjda par desetaka načina)

Škegro je imao dobar prijedlog, negdje pri kraju mandata, da se javne funkcije televizije plaćaju iz proračuna, sa čime se 100% slažem. Ali, naravno da to televiziji ne bi odgovaralo - jer bi Saboru morala podnositi račune o minutaži prijenosa sjednica Sabora, dnevnika, opera, obrazovnog programa, čuvanja nacionalne TV-arhive i ostalih javnih funkcija. Javne funkcije televizije treba dijeliti od prijenosa meksičkih serija, a to mnogima ne odgovara.
Vojky is offline  
Old 02.10.2006., 19:30   #37
Quote:
mwm kaže:
Što zakon kaže na takav ulazak u stan?
Nezakonit ulazak u stan, nezakonito prikupljanje dokaza, može se zatvor za to dobiti...

Slično kao što je zadržavanje od strane kontrolora u tramvaju kazneno djelo...
Vojky is offline  
Old 02.10.2006., 19:34   #38
Quote:
Vojky kaže:
Nezakonit ulazak u stan, nezakonito prikupljanje dokaza, može se zatvor za to dobiti...

Slično kao što je zadržavanje od strane kontrolora u tramvaju kazneno djelo...
Kad si već tu, kakvo je tvoje mišljenje o:

Članak 50. (Ustav RH)
Zakonom je moguće u interesu Republike Hrvatske ograničiti ili oduzeti vlasništvo, uz naknadu tržišne vrijednosti.

Da li pečaćenje televizora za sobom povlači i odštetu u visini tržišne vrijednosti?
mwm is offline  
Old 02.10.2006., 20:37   #39
Quote:
mwm kaže:
Kad si već tu, kakvo je tvoje mišljenje o:

Članak 50. (Ustav RH)
Zakonom je moguće u interesu Republike Hrvatske ograničiti ili oduzeti vlasništvo, uz naknadu tržišne vrijednosti.

Da li pečaćenje televizora za sobom povlači i odštetu u visini tržišne vrijednosti?
Ne, jer ako ga koristiš - plaćaš porez. Ako ti služi za ukras - pečačenje mu ne smanjuje vrijednost...
Vojky is offline  
Old 02.10.2006., 21:58   #40
jel im treba plaćat pretplatu i ako imaš mobitel koji ima radio?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:20.