Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2003., 21:48   #1
Štedljivost ili škrtost?

Gdje je granica?
Čim malo pripazim na odljev novca, iznenadi me komentar...škrta...

Bi li bili sretniji da više štedimo?
Zlatokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2003., 22:38   #2
Smile Re: Štedljivost ili škrtost?

Quote:
Zlatokosa kaže:
Gdje je granica?
Čim malo pripazim na odljev novca, iznenadi me komentar...škrta...
Bi li bili sretniji da više štedimo?
Neznam za sreću. To ovisi puno stvari ..zdravlje, novac, genij slučajnosti....
Nisi precizirala ,ali valjda svi moramo pripaziti na odljev novca osim ako nismo Todorić (taj je vjerojatno škrtiji od svih na forumu) .
Ovisi s kim živiš. Valjda nije neki nepopravljivi megaloman.
gigi4you is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2003., 22:44   #3
Ma Zlatkosa samo ti pripazi na novac, nisi ga nasla na cesti pa je red i da ga cijenis. Tvoj novac nikad nece cijeniti drugi, to je nesto sto je meni trebalo milijun godina da shvatim. Inace sam totalno neorganiziran lik, ja nemam blage veze koliko imam novaca, sto na racunima, sto po ladicama, sto gdjegod. U pravilu me skvadra izrabljuje, mogu nabrojati bar tri osobe koje mi duguju neku lovu koju mi nikad nece vratit. Zato ti ja kazem - samo ti stedi

Svi su drugi laki na rijecima kad nije njihova lova u pitanju. A kad se radi o njima onda su "samo racionalni". Ma zabole te..
 
Odgovori s citatom
Old 03.01.2003., 11:28   #4
Quote:
Čim malo pripazim na odljev novca, iznenadi me komentar...škrta...
tak i mene moja ljepsa polovina uvjek iznenadi komentarom "ZIDOV". nisam ja kriv sto ona smatra da je sve nase, a kad ona treba ispoljit dobre namjere e tu je problem.

dakle, nismo mi zidovi, zidovi su oni oko nas.
kromanjonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2003., 14:11   #5
ja mislim da je sve to stvar nesporazuma ... netko će dat zadnju kunu da izlet, netko će dat zadnju kunu za novi auto, a netko će dat zadnju kunu za odjeću ... uglavnom, bogataši će dat zadnju kunu u aktivu
__________________
Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi
by Grunf
dras_l is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 10:13   #6
Kad je po srijedi novac ne postoje nikavki nesporazumi, različita mjerila i sl. Postoji samo sebičnost i vlastiti interes, barem kod većine.

Primjer:
Kad mojoj kolegici netko duguje 10 kuna u uredu , ona najkasnije u roku dva dana dodje i kaze molim te vrati mi 10 kuna.

Ona drugima duguje po 50, ali uvijeki zaboravi vratiti. A ljudima je nju stalno neugodno podsjecati da im vrati njihov novac. Tako da je ona uglavnom u plusu. No, ako slusas nju kad prica ona mrzi sitnicariti oko novca, oko par kuna, kad se placa cuga i sl. Al ne sjecam se kad je ona zadnji put nesto platila. So.....ja mislim da treba paziti na svoj novac....
 
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 11:39   #7
Štedljiv je onaj tko pazi na svoj novac, a škrt je onaj tko živi na račun drugih.
Ili, štedljiv je onaj tko pazi kako raspolaže novcem, a škrt je onaj tko skuplja novac radi novca. Mislim da je škrtost fetiš. Moja prabaka je imala hrpetinu novca na banci. Al' kod nje se jel 7 dana stari kruh, sestrin sin nikad nije dobil prilikom posjete nekaj u džep, i tak. Kakva korist od toga? Umrla je i ostavila hrpetinu love iza sebe baki.
Novac je zato da se troši. Dok imaš mogućnosti.

S druge strane, ok, moraš u nekaj uložit, neku zlatnu rezervu, onak za stare dane.
Mislim da je razlika između štedljivih i škrtih u tome da štedljivi znaju potrošiti na sebe, dok škrti niti troše na sebe, niti na druge i nikad ne plate cugu.

Osim toga, u praviliu škrti konstantno cendraju kak nemaju love.
__________________
koliko smo sretni ti i ja, čiji je dom bezvremenost: mi koji smo dolutali s mirisnih planina vječne sadašnjosti igrati se tajnama, kao što su rođenje i smrt, u jednome danu(ili možda čak i manje)
eowyn_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2003., 16:16   #8
Da podignem dobru temu

Smisao štednje je u budućem trošenju, jer si ne možeš odmah priuštiti ono što bi htio. Dakle, štednja je sredstvo za neki cilj. Škrtost je još jedan primjer kad se izgubi iz vida cilj (trošenje), a sredstvo postaje sam cilj. Štednja je OK (stambena štednja, životno osiguranje, dodatno mirovinsko, štednja za more), škrtost je ekstrem, devijacija, štednja bez trošenja, sredstvo bez smisla.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2003., 18:13   #9
Stedi se da bi se trosilo vise

Sto vise stedim to vise trosim. ustvari moja potrosnja se ogranicava samo nulom na racunu
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2003., 12:47   #10
Idiotizam je kad ti drugima plaćaš stalno piće, a oni tebi nikad. A oni imaju auto, a ti nemaš. Kužiš?
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:03.