Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2007., 23:53   #21
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post
Postoji.
Kažem ne znam što joj je odvjetnica radila.

PS: Zdrava logika ti nameće zaključak da su dvije države dvije države i da mogu imati različite zakone, te tako nešto šti je prekršaj u jednoj ne mora biti u drugoj i zašto bi i na koji način iko mogao prisiliti suverenu državu da poštuje i primjenjuje zakone druge suverene države na svojem teritoriju.

Zato postoje međudržavni ugovori u kojima se definiraju ti odnosi.
Nisam pravnik i voljela bih da netko pojasni ako može - ako je moj brak sklopljen u Italiji pravovaljan u Hrvatskoj, onda je i razvod, ne? Ja imam kao hrvatska državljanka obavezu registrirati kod matičara moj eventualni razvod, kao što sam morala i brak. Moj suprug koji je stranac nema nikakvog interesa niti obavezu pred hrvatskom državom registrirati bilo kakav dokument. Hrvatska je potpisnica brojnih međunarodnih konvencija, između ostalog i one o zaštiti prava djece, pa one o braku iz 1968.(barem mislim da je ta godina u pitanju) po kojoj se ja nisam morala ponovno udavati u Hrvatskoj, već samo na međunarodnom obrascu predočiti vjenčani list da sam sklopila brak van zemlje.
Ako su Čučić i njegova bivša supruga razvedeni u Francuskoj, što je to njegova bivša supruga trebala predočiti hrvatskom sudu i zašto? Čemu se onda potpisuju međunarodne konvencije?
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 00:09   #22
Pa sama si dala odgovor. Ti si svoj brak trebala potvrditi i u HR. Tako je upravo da bi zaštitila sebe ona trebala to (npr. preko odvjetnice potvrditi i u HR, poglavito ako je njoj to u interesu)

E ono što ja niam sigurna je li se brakorazvodnom parnicom rješava i skrbništvo nad djecom i prava roditelja nad djecom ili za to ide poseban postupak nakon razvoda.

PS. Ovdje nije riječ samo o pravima djece nego i o pravu roditelja.
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 00:20   #23
jel vidio tko ove vijesti poslije nip tucka? djeca su mu u srcu i nitko mu ih ne može uzeti? brrr koja jeziva rečenica.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 02:06   #24
Quote:
tiare kaže: Pogledaj post
Kakva je to žena i kakvo ljudsko biće, kakva je to "intelektualka",
onkava kakva ne treba nego mora biti, ona mu je pravna zastupnica i duzna je stititi njegove interese, za to je placena.

zapece li ju savjest i progovori li iskreno, ceka ju isto sto je docekalo pravnog zastupnika one ane magas koja je zarila noz u supruga.

shvatite ljudi, o bilo kakvom moralu mozete pricati samo sa drzavnim institucijama placenim iz proracuna i duznim stititi isto, a ne sa obrtnicima placenim iz dzepa onoga koji ih je angazirao i duznih stititi njegove interese bez obzira je li rijec o ubojici, otimacu djece, pedofilu itd...
testdrive is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 08:22   #25
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post
Pa sama si dala odgovor. Ti si svoj brak trebala potvrditi i u HR. Tako je upravo da bi zaštitila sebe ona trebala to (npr. preko odvjetnice potvrditi i u HR, poglavito ako je njoj to u interesu)
Nisam dala odgovor jer nisam pravnica, samo sam rekla što sam učinila jer me na to, kao hrvatsku državljanku, obavezivao naš zakon o matici. Njegova supruga je strankinja, razvedeni su u Francuskoj, socijalna služba se tamo već bavila njihovim slučajem što se tiče viđanja djece i već jednom odvođenja djeteta bez suglasnosti majke, koju je ona zakonsku obavezu imala pred hrvatskim pravosuđem i zašto? Pogotovo u svjetlu činjenice da je Hrvatska potpisnica većine međunarodnih konvencija koje reguliraju pitanje zaštite djeteta, braka i sl.?
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 08:46   #26
Meni tip svojim reakcijama daje dojam psihički poremečene osobe.

U jednom trenu izgleda normalno,ali spomeni bivšu suprugu i djecu i on pukne.

Ja bih inzistirala ne psihijatrijskom vještačenju,što zbog prijašnjih optužbi(koje su potvrđene presudom)za zlostavljanje supruge,a pogotovo zbog sadašnjeg ponašanja prema djeci.Ta djeca su po meni u opasnosti.Zamislite što se može dogoditi,ako djevojčice pitaju za majku,ko zna kako on u tom trenutku reagira!
On je djecu nakon isteka zakonski određenog razdoblja trebao vratiti majci.

S obzirom da nije mislim da se to nepoštivanje sudske odluke trebalo kazniti,a ne dotičnoga pustiti da se i dalje brani sa slobode,a da se nezna gdje su djeca

Zar zaista ne postoji nikakav zakonski akt kojim bi se dotičnog natjeralo da vrati djecu ili u suprotnom ostaje u pritvoru???
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 08:54   #27
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Kako je moguće da se sudske vlasti tako olako odnose prema slučaju bespravnog zadržavanja djece, pa čak i ako je riječ o ocu? Neke njegove izjave pokazuju da čovjek nije baš posve pri sebi, ne želi vratiti djecu nakon završenog odmora u Hrvatskoj i bez obzira na sve, on organizira nekakve tiskovne konferencije umjesto da ga se odmah zatvori? Ili naše sudstvo ne priznaje odluke francuskog suda? Zašto laže da mu je 5 godina bilo branjeno vidjeti djecu, a onda iznosi koliko je novaca potrošio boraveći u Francuskoj? Tko normalan može povjeriti djecu na odgoj osvjedočenom zlostavljaču?
Tužno. Po izjavi druge zagrebačke sutkinje čini se da je u pitanju ipak osobna odluka suca, a ne neke pravne kvake. Ispada da postoje mehanizmi kojima bi se dalo pritisnuti dasu da se prestane glupirati, ali je i sisačka sutkinja čini se impresionirana Čučićevim igrokazom.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 10:49   #28
Quote:
gven_s kaže: Pogledaj post
Meni tip svojim reakcijama daje dojam psihički poremečene osobe.
U jednom trenu izgleda normalno,ali spomeni bivšu suprugu i djecu i on pukne.

Ja bih inzistirala ne psihijatrijskom vještačenju,što zbog prijašnjih optužbi(..............
Zar zaista ne postoji nikakav zakonski akt kojim bi se dotičnog natjeralo da vrati djecu ili u suprotnom ostaje u pritvoru???
Pa na TV-u je rečeno da je već bio (ranije) na vještačenju, i da je nalaz -potpuno mentalno zdrava osoba??
Ovdje sve podsječa na priču o ludom i zbunjenom ,djecu nije vratio majci a trebao je po zakonu, zadnji put su viđena kod njega, sud ne naređuje pretres njegovog "prebivališta", ...ne može ga se pritvoriti "iako tijekom ispitivanja nije želio reći gdje su djeca" ...
Teško je očekivati da će ovo skroz dobro završiti, već nije dobro za zdravlje te jadne djece.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 11:29   #29
mislim da sutkinju treba kazniti sa 5 godina suzivota sa Cucicem
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 11:58   #30
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Tužno. Po izjavi druge zagrebačke sutkinje
gdje se moze procitati ta izjava?
testdrive is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 13:25   #31
Quote:
testdrive kaže: Pogledaj post
gdje se moze procitati ta izjava?
Sutkinja za mladež Županijskog suda u Zagrebu L.P. Kujundžić je navodno u Dnevniku dala izjavu s mišljenjem suprotnim onom kolegice iz Siska. Nisam gledala pa ne znam što je točno rekla, ali se poziva na zaštitu sigurnosti i dobrobiti djece ...
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 16:50   #32
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
mislim da sutkinju treba kazniti sa 5 godina suzivota sa Cucicem
Dobro rečeno!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 17:13   #33
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Kako je moguće da se sudske vlasti tako olako odnose prema slučaju bespravnog zadržavanja djece, pa čak i ako je riječ o ocu? Neke njegove izjave pokazuju da čovjek nije baš posve pri sebi, ne želi vratiti djecu nakon završenog odmora u Hrvatskoj i bez obzira na sve, on organizira nekakve tiskovne konferencije umjesto da ga se odmah zatvori? Ili naše sudstvo ne priznaje odluke francuskog suda? Zašto laže da mu je 5 godina bilo branjeno vidjeti djecu, a onda iznosi koliko je novaca potrošio boraveći u Francuskoj? Tko normalan može povjeriti djecu na odgoj osvjedočenom zlostavljaču?
slažem se s tobom..vjeruj mi da nije on u pitanju druga bi se pjesma svirala..naša je država,kao i zakon,kao i sve ostalu u ku...
muž može tući ženu,pedofili mogu chatat s klinkama,kad ga čopi ekipa Nove TV naša državna odvjetnica kaže da mu ne mogu ništa
NITKO NIJE JEBEN I NEMA KAZNENOG DJELA
Kleo20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 17:13   #34
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Kako je moguće da se sudske vlasti tako olako odnose prema slučaju bespravnog zadržavanja djece, pa čak i ako je riječ o ocu? Neke njegove izjave pokazuju da čovjek nije baš posve pri sebi, ne želi vratiti djecu nakon završenog odmora u Hrvatskoj i bez obzira na sve, on organizira nekakve tiskovne konferencije umjesto da ga se odmah zatvori? Ili naše sudstvo ne priznaje odluke francuskog suda? Zašto laže da mu je 5 godina bilo branjeno vidjeti djecu, a onda iznosi koliko je novaca potrošio boraveći u Francuskoj? Tko normalan može povjeriti djecu na odgoj osvjedočenom zlostavljaču?
slažem se s tobom..vjeruj mi da nije on u pitanju druga bi se pjesma svirala..naša je država,kao i zakon,kao i sve ostalu u ku...
muž može tući ženu,pedofili mogu chatat s klinkama,kad ga čopi ekipa Nove TV naša državna odvjetnica kaže da mu ne mogu ništa
NITKO NIJE JEBEN I NEMA KAZNENOG DJELA
prežalosno
Kleo20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 17:19   #35
Quote:
yamabushi kaže: Pogledaj post
Ajde prestanite srati.
A što je sa pravima te djece? Ona moraju biti odvedena od svoga oca i svoje zemlje samo zato jer im je mama poštovani građanin Europske Unije za koju smo mi zemlja trećeg svijeta.
Takvih slučajeva ima sada već poprilično, samo se o slučaju Čučić priča jer su oni poznatije osobe. Scenarij je ovaj; tip napumpa neku strankinju koja se dođe ovdje udati za njega no nakon par godina se predomisli i odluči otići i uzeti klince, tada nastaje frka, njega proglašavaju za zlostavljača, ona uzima klince, država joj to dozvoljava i zauvijek odlazi iz Hr. Djeca postaju državljani neke druge države.
Hrvatska treba štititi svoje državljane i nedozvoliti da samo tako odvlače odvlače djecu van. Evo, neka Magali ostane tu sa djecom pa ih Ljubomir neće morati skrivati a novinari pisati o njemu kao čudovištu koje otima djecu. Pa valjda ona ne želi da djeca odrastaju bez oca
ne znam ni koliko imaš god..ni imaš li djece,a bolje ne imati oca,nego imati bilo kakvog oca..taj je čovjek neuračunljiv što se odmah vidi na njemu..
i kakve molim te ima veze je li netko Hrvat ili Kinez...svaki čovjek ima pravo radit sa svojim životom šta hoće,pa i pobjeć od nasilnika da djeca ne moraju slušat njegovo deranje,kako smo ga mi čuli na tv,a ni gledat kako im mlati mater jer tako neće izrast u zdrave i normalne osobe,dapače vidi tata tuče mamu pa će i on jedan dan svoju ženu,a kćerka će mislit da je to normalno..ma ljudi moji za takve stvari nema opravdanja..a s nekim ljudima ne treba ni pokušavat lijepo,zatvorit ga neće jer je on po nekim saznanjima osuđen na 15 mj zatvora a u njenu nije prove ni dan
Kleo20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 17:27   #36
stalno se govori da je prijavljen na adresi svoje odvjetnice
pa kaj su oni zajedno???
__________________
"Tri puta mjeri, jednom reži!!!" by prabaka Marija od Žalosne sove
pasiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 18:05   #37
Quote:
pasiva kaže: Pogledaj post
stalno se govori da je prijavljen na adresi svoje odvjetnice
pa kaj su oni zajedno???
da!
jel se to uopće smije?kaj to nije u nekom sukobu interesa ili tako nešto?
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 18:17   #38
Quote:
pivka kaže: Pogledaj post
da!
jel se to uopće smije?kaj to nije u nekom sukobu interesa ili tako nešto?

Nije.
Bilo bi u sukobu interesa da živi s odvjetnicom svoje bivše žene.
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 19:19   #39
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post
Nije.
Bilo bi u sukobu interesa da živi s odvjetnicom svoje bivše žene.
Sva sreća da ga ne brane četvorica
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 19:24   #40
ne znam zašto se svi apriori stavljaju na njenu stranu
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:55.