Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2007., 21:24   #61
Quote:
Mylo kaže: Pogledaj post
i ja sam na strani cucica..





treba sagledat iz dva kutka pricu

Da, samo vas dvoje sagledavate stvar iz dva kutka...i krasno vama to ide!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 21:29   #62
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
a i ti ga stvarno znaš što je Opus Dei jednako kao i sumanuti Čučić!
A čovjek koji tako lako puca,samo dokazuje kakve je naravi,i da brak nije razveden radi njegove beskrajne dobrote!
To što je rekao da bi umro za djecu je gola afektacija!Odnosno još gore:umro bi zajedno s njima!
Da mu je dobrobit djece kao i istinska ljubav prema njima ono što ga motivira,
nebi ih skrivao,već se služio svim pravnim mogućnostima ove zemlje da ih zadrži.I bio bi s njima,a nebi sr... kako će štrajkati glađu do smrti!

TKO sada brine o toj djeci?
Tko nikad nije osobno upoznao čovjeka kao Čučić, ne zna što je to. Ja nažalost jesam. I mogu samo reći da se nadam da ća djeca biti vraćena majci.
Darmarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 21:38   #63
Quote:
Darmarko kaže: Pogledaj post
Tko nikad nije osobno upoznao čovjeka kao Čučić, ne zna što je to. Ja nažalost jesam. I mogu samo reći da se nadam da ća djeca biti vraćena majci.
Svaka osoba bez obzira na spol,( a osobito ako je roditelj i zna što je roditeljska ljubav)koja je vidjela Čućićev nastup pred kamerama,
promatrala njegove izraze lica,govor tijela,oči i slušala ton kojim je govorio,
intuitivno mora shvatiti da s tim čovjekom psihološki nije nešto u redu.
Zato se i ja nadam da će djeca biti pronađena živa i zdrava(osim psiholoških posljedica)i da takav otac nikada više neće imati pristup toj djeci.
No izgleda da se taj faktor jednostavno zanemaruje i sve ostaje nadigravanje po pravnoj osnovi,koja nije uvijek i pravedna,kao što je već ovdje netko rekao.
Radi ovakvog nastupa u javnosti bi Čučić u nekoj drugoj zemlji bio odmah proglašen nesposobnim za skrb o djeci.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 22:22   #64
Quote:
yamabushi kaže: Pogledaj post
Ajde prestanite srati.
A što je sa pravima te djece? Ona moraju biti odvedena od svoga oca i svoje zemlje samo zato jer im je mama poštovani građanin Europske Unije za koju smo mi zemlja trećeg svijeta.
Takvih slučajeva ima sada već poprilično, samo se o slučaju Čučić priča jer su oni poznatije osobe. Scenarij je ovaj; tip napumpa neku strankinju koja se dođe ovdje udati za njega no nakon par godina se predomisli i odluči otići i uzeti klince, tada nastaje frka, njega proglašavaju za zlostavljača, ona uzima klince, država joj to dozvoljava i zauvijek odlazi iz Hr. Djeca postaju državljani neke druge države.
Hrvatska treba štititi svoje državljane i nedozvoliti da samo tako odvlače odvlače djecu van. Evo, neka Magali ostane tu sa djecom pa ih Ljubomir neće morati skrivati a novinari pisati o njemu kao čudovištu koje otima djecu. Pa valjda ona ne želi da djeca odrastaju bez oca
Slušaj ti, -vrijeđanje forumaša protivno je pravilima foruma. vaci -! Ako ti ove žene na forumu neće odgovoriti tonom kakav zaslužuješ zbog svojega "srati", ja hoću. Prvo, apsolutno ne znaš ništa. Ne znaš, na primjer, da sudovi u cijelom svijetu u ogromnoj većini slučajeva djecu dodjeljuju majci. To nema veze s EU. Svuda je isto. Dakle, vezeru, ako je dijete dodijeljeno jednom roditelju, drugi obično ima prava viđati djecu. Ali nikada, ni u EU, ni u Hrvatskoj, nema prava dodijeliti dijete sebi. Ima ga pravo samo viđati. To je ono što ne znaš i ne razumiješ. Koliko si uopće škole završio? Tri razreda, četvrti nategnuto? Da je ona Hrvatica, a on Francuz, djeca bi bila kod nje, dakle u Hrvatskoj, a on bi eventualno djecu otimao u Francusku. Dakle, cijela priča nema veze s tvojim nacionalističko-kompleksaškim budalaštinama, već s time da se djeca dodjeljuju majci. A to znači da će i živjeti s majkom. U večernju školu, brate, da shvatiš barem elementarne stvari

Zadnje uređivanje vaci : 08.09.2007. at 00:49. Reason: vrijeđanje forumaša
SidM is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 06.09.2007., 22:27   #65
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post
Zašto bi HR trebala automatizmom prihvaćati presude druge države? Zašto ju odvjetnica nije upozorila na to?

Dakle bez obzira o čemu se radilo suci su postupili po svim zakonima i da su htjeli drugačije nisu ni mogli ni smjeli.
Nisi u pravu. Ako se ne varam, potpisali smo Sporazum o pridruživanju i stabilizaciji kojim međunarodne ugovore (pa i onaj o međusobnom priznavanju presuda) stavljamo IZNAD hrvatskih propisa.

Kako je moguće da to sud u Sisku ne zna, nije mi jasno. Osim ako nije onaj hrvatski princip na djelu, da lokalna faca nikad neće biti gonjen od lokalnog suda...
SidM is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 22:34   #66
Quote:

da te podsjetim. NA pdf-u Pravo si.
Ti se zalažeš da odvhjetnica radi protiv interesa svog klijenta.
Nečuveno!
Hajde, hajde, nemojmo se praviti naivni. Odvjetnica ne smije raditi protiv interesa klijenta, ali ovo nije čisti odnos odvjetnik-klijent, ovdje odvjetnica spava s klijentom. Ili nam pričaš bajke da je moguće svoga ljubavnika gledati samo kao stranku, objektivno?
SidM is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 22:39   #67
Quote:
Mylo kaže: Pogledaj post
reko je da bi umro za djecu i zato je poludio na tv-u , jer ga je novinarka pitala da li bi naudio svojoj djeci

rekao je kakvo je to pitanje i pukao (i ja bi pukao da mi glupa novinarka pita za vlastitu djecu da li bi im ikad naudio)

treba sagledat iz dva kutka pricu
Svašta, svašta. Čučić psihički maltretira djecu skrivajući ih, ne dopuštajući im da se čuju s majkom, a ti smatraš da je on u pravu što je "pukao". Tvoja je pretpostavka, znači, da djeca ne vole svoju majku i nemaju potrebu čak je ni čuti telefonom. To im, naime, Čučić brani. I, ako ničim drugim, time ih zlostavlja. A to što likovi poput tebe misle da je zlostavljanje samo šakom u zube, govori nešto o tebi. I o tvom potencijalu za odgoj tvoje (sadašnje ili buduće) djece. Odi si do Čučića, na pivce. Imat ćete o čemu pričati.
SidM is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 22:49   #68
...

Gledam i čitam što se događa, toliko mi je žao jadne žene i dječice. I ovaj slučaj je pokazao koliko neefikasno i šlampavo sudstvo imamo. Tip je odavno trebao biti u zatvorskoj bolnici kao psihijatrijski pacijent. Nadam se da samo da će dječica biti živa i da će snositi sankcije na način da će ga proglasiti nesposobnim za roditeljstvo. I da će djeca živjeti bez budale u budućnosti.
invisible f is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 22:49   #69
Quote:
Darmarko kaže: Pogledaj post
Tko nikad nije osobno upoznao čovjeka kao Čučić, ne zna što je to. Ja nažalost jesam. I mogu samo reći da se nadam da ća djeca biti vraćena majci.
Napisala sam što sam napisala iz istih razloga.
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 22:56   #70
Ipak se kreće, upali su u njegovo prebivalište:
http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dan...cucic,89065.jl
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 22:56   #71
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
Al on je čudovište! Zar se on ponaša civilizirano? On se i u CZSS ponio kao pravi divljak!
Ma to su ga novinari raspigali, pa posnimili. Po tom kriteriju pol Dubrave i BBB ne bi trebalo imati djecu, sam da vidiš njihove face suočene sa navijačima suprotne momčadi...onak krupni plan, pa očnjaci malo razvučeni u photoshopu i puf na naslovnicu....treba prodat novine, jelte..
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 22:57   #72
Quote:
SidM kaže: Pogledaj post
Nisi u pravu. Ako se ne varam, potpisali smo Sporazum o pridruživanju i stabilizaciji kojim međunarodne ugovore (pa i onaj o međusobnom priznavanju presuda) stavljamo IZNAD hrvatskih propisa.

Kako je moguće da to sud u Sisku ne zna, nije mi jasno. Osim ako nije onaj hrvatski princip na djelu, da lokalna faca nikad neće biti gonjen od lokalnog suda...
Ček, ček, jel to znači da su ti propisi jači od HR Ustava i zakona?
Ja ne mislim tako.

Suci sude po HR zakonima, a ne po propisima nekog Sporazuma. Ili onda ne trebamo uopće Ustava i Zakona kad imamo te propise.
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 23:02   #73
Dosta je tog terora nad muškarcima. Ko je odredio da djeca uvijek moraju ići majci. Kakav je to teror nad muškim rodom.

Hoćemu nekog dedeka u figuri Neve Tolle. Mislim ako pijana babuskara može državi solit pamet..bome može i kakav nacugani dedek.

Ravnopravnost mora postojati.
Serwatzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 23:11   #74
Quote:
SidM kaže: Pogledaj post
Hajde, hajde, nemojmo se praviti naivni. Odvjetnica ne smije raditi protiv interesa klijenta, ali ovo nije čisti odnos odvjetnik-klijent, ovdje odvjetnica spava s klijentom. Ili nam pričaš bajke da je moguće svoga ljubavnika gledati samo kao stranku, objektivno?
Ma kakav sad "čisti" odnos? To znači ako netko ima supružnika/curu/je*ača odvjetnika on ga ne smije zastupati? Zašto bi odvjetnik klijenta morao gledati objektivno? Pa klijent ga plaća da mu pomogne. Et tu se ne slažemo.

Meni je veći problem što to mediji ovo prate senzacionalistički i filtrirajući informacije, a to su:

-on je osuđen na 14 mjeseci zatvora zbog nasilja u obitelji (uopće ne kažu je li odležao, ako nije zašto)
-ona je jadna zlostavljana državljanka Franscuske za što je on zasluženo "fasovao" izgubivši i ugled i posao
-to što je ona pobjegla sa djecom i onda nije poštovala zakon nije bitno, jer je bila zlostavljana
-uopće nije bitno to što njihov razvod nije pravomoćan u Francuskoj, jer da je, Magalina odvjetnica bi ga potvrdila kod nas
-uopće nije bitno što Čučić ima neko rješenje (uopće ne govore kakvo, na temelju čega jer nije dovoljno senzacionalno) koje naređuje da djeca do okončanja razvoda moraju biti ovdje. Novinarima je bitno da u svojoj lešinarskoj maniri ne mogu djevojčice slikati za naslovnicu

Da se razumijemo, čovjek mi izleda kao teški kolerik i granična ličnost no da će nauditi djeci ne vjerujem, on se skrivanjem djece tu više osvećuje ženi kojoj očito njena odvjetnica priča bajke jer je Magali sada de facto nemoćna, a stari lisac Čučić pleše po rubu zakona jer zna sve cake.

To što ima odvjetnicu, a ne odvjetnika je krasna zapadnjačka psihološka fora. On ne mrzi žene, da ih mrzi ne bi ga sigurno branila nesposobna žena. Moš mislit'.

I sad su ga uhitili zbog zanemarivanja djece i to je super vijest za naslovnicu. Činjenica da su ga uhitili bez ikakvog dokaza zanemarivanja nikoga ne brine, kao i akcija mup-a koje je objavio slike djece, a pripadajuća optužnica nije podignuta. Svako radi po svom, a svi zajedno ništa.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 23:12   #75
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post
Suci sude po HR zakonima, a ne po propisima nekog Sporazuma. Ili onda ne trebamo uopće Ustava i Zakona kad imamo te propise.
Naravno da trebamo zakone, ali ako smo potpisali određene međunarodne sporazume onda imamo obavezu priznati sudske odluke stranih sudova, a ne pokretati ponovne postupke. Dakle, naš sud ima obavezu priznati francuski razvod.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 23:18   #76
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Naravno da trebamo zakone, ali ako smo potpisali određene međunarodne sporazume onda imamo obavezu priznati sudske odluke stranih sudova, a ne pokretati ponovne postupke. Dakle, naš sud ima obavezu priznati francuski razvod.

Ajde dobro.
Već sam pitala je li se skrbništvo i prava roditelja rješavaju u istom postupku ili to ide odvojeno?
I je li taj postupak okončan pravomoćno.
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 23:19   #77
meni nisu jasne 2 stvari :

1) zašto, ako mu je kazna zatvora od 14 mjeseci dosuđena 2006. 9-og 11-og, nije na odsluženju iste ?
2) zašto mu je ta glupa francuska kokoš koja mu je rodila dvoje djece i dala se mlatiti u procesu, dozvolila da kao osoba u očekivanju odsluženja zatvorske kazne, pokupi djecu i izvede ih u drugu državu ?

ko je ovdje lud ? i zašto bi se mi morali sekirati oko toga ?

Brajša je neki dan na TV-u rekao :"ako te udari jedamput - oprosti, ako te udari dvaput - prihvati izgovor i razmisli, ako te udari treći puta - sama si to tražila!"
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 23:21   #78
Kakva Francuska kakvi bakrači. Što bi mi morali poštivati odluku francuskog suda. Koji -alo, pazite na rječnik više - vaci-su oni.

I uopće zašto je žena apriori uvijek žrtva. Kakav je to nakaradni stav. Zašto se prije ne vidi..ko je šta i ko je kakav. Kakvo je to nenormalno društvo nastalo gdje je žena uvijek apriori žrtva a muškarac apriori monstrum. Kakva su ovo luda vremena. Kolektivno ludilo. Kolektivno sljepilo. Šta je u pitanju. Čisto me zanima, femenološki i znanstveno.

Je li svijet poludio. Jesu li žene poludile. Jesu li muškarci ostali bez muda. Hoće li nas sve kastrirati. Dozirati nam zrak. Hoće li naći nadomjestak za nas. Nekog robota sa sjemenom u bakrenom međunožju. Kakvu su nam sudbinu Kirke namijenile..trebalo bi saznati na vrijeme da brišemo sa ove planete.

Zadnje uređivanje vaci : 08.09.2007. at 00:54.
Serwatzy is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 06.09.2007., 23:26   #79
Quote:
Serwatzy kaže: Pogledaj post
Kakva Francuska kakvi bakrači. Što bi mi morali poštivati odluku francuskog suda. Koji kurac su oni.

I uopće zašto je žena apriori uvijek žrtva. Kakav je to nakaradni stav. Zašto se prije ne vidi..ko je šta i ko je kakav. Kakvo je to nenormalno društvo nastalo gdje je žena uvijek apriori žrtva a muškarac apriori monstrum. Kakva su ovo luda vremena. Kolektivno ludilo. Kolektivno sljepilo. Šta je u pitanju. Čisto me zanima, femenološki i znanstveno.

Je li svijet poludio. Jesu li žene poludile. Jesu li muškarci ostali bez muda. Hoće li nas sve kastrirati. Dozirati nam zrak. Hoće li naći nadomjestak za nas. Nekog robota sa sjemenom u bakrenom međunožju. Kakvu su nam sudbinu Kirke namijenile..trebalo bi saznati na vrijeme da brišemo sa ove planete.
Čučiću ?? kaj si u sisačkom pritvoru dobio pristup na internet ? a stvarno smo banana država
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 23:31   #80
Quote:
ja i bash ja kaže: Pogledaj post
Čučiću ?? kaj si u sisačkom pritvoru dobio pristup na internet ? a stvarno smo banana država
Čučić je još i u pritvoru sad čujem..

Krasno..

Šta je sljedeće... giljotiniranje.. jer se muškarac drznuo da bude neko vrijeme sa vlastitom djecom..

no nešto se pitam..zašto žene ne bi ko bogomoljke pojele partnera nakon parenja i tako poštedile svijet ovih farsi..
Serwatzy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:44.