Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2011., 14:19   #21
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Jako čudno. Preko Slovenije i Mađarske ne može a direktno u Njemačku može a svi koriste istu sistem i bazu podataka.Ako mu se pokaže zabrana kod slovenaca i mađara mora i kod švaba jer je tako sistem napravljen.Kad se osoba ubaci da ima zabranu svi znaju i tako postupaju a kad ga brišu onda je svima obrisan.
Jednako kao i s postovima.Kad je objavljen svi ga čitaju a kad ga mod obriše nitko više ne može čitat.
Kod koje policije se pojavio na aerodromu ili u gradu?
Jel si mozda upucen kako se skida zabrana na malti?ja pokusavam vec 2 godine i ne ide mi od ruke..
szoran is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 15:34   #22
Malta je u EU i imaš zabranu u cijelu EU.Skida se kada protekne rok određen u presudi a nikako prije toga.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 23:02   #23
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Malta je u EU i imaš zabranu u cijelu EU.Skida se kada protekne rok određen u presudi a nikako prije toga.
nemam nikakvu presudu, nemam nista u pasosu.apsolutno nista, nisam dobio ni upozorenje..saznao sam tek kad sam otiso u nemacku, umalo da zaglavim u zatvoru 6meseci jer sam hteo "nelegalno da udjem u zemlju".tamo su mi i rekli da imam zabranu.
szoran is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 12:03   #24
Pa zbog nečega si dobio?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 15:30   #25
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Pa zbog nečega si dobio?
2nedelje sam ostao duze na malti.zato sam te i pitao jel znas mozda kako to ide sad?!jel kazem ti da vec 2 god pokusavam da skinem i nista.razmisljam se dali da zovem samo predstavnistvo u Brisel.
szoran is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 09:11   #26
Zbog toga si i dobio zabranu.A kolika je po njihovom nacionalnom zakonodavstvu ne znam.Nema skidanja dok ne protekne rok.Automatski si zabilježen u sistemu od-do i tako sistem pokazuje.A možda su i švabe dodale koji mjesec jer si pokušao ući za vrijeme zabrane.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 10:50   #27
Možeš ući bez problema ako dobiješ državljanstvo neke od zemalja članica EU. Onda nema zabrane. A kolika ti je zabrana, dobio si napismeno nakon provedenog postupka.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 14:03   #28
nisu nemci dodali, pricao sam sa njima..ali sa maltezima ne mogu da dodjem u kontakt nikako.moze da se skine, jer znam da su skidali, samo sto meni to ide malo teze, jer nisam bio u zatvoru.
szoran is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 07:58   #29
Može se skinut kad protekne rok zabrane ako oni nisu ali za to moraš imat neko rješenje sida ili policije odnosno organa koji je donio zabranu.Ili skidanje po žalbi na to rješenje ako si se žalio.U svakom slučaju mora postojat neki dokumnet koji si trebao dobit.Kako ćeš nekome nešto objasnit kad ne znaš ni tko je mjeru dao,zašto i do kada traje bez original dokumenta ili kopije?Imaš posla sa administracijom.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 17:38   #30
Istek zabrane ulaska u EU?

Naime od izrečene zabrane je prošlo nekih 8-9 godina pa me sada zanima gdje se može provjeriti dali je ta zabrana istekla.Zabrana je izrečena zbog rada na crno u Njemačkoj te je država napuštena u roku od nekoliko sati,niti znam na koliko je dobiven zabrana niti dali je samo za Njemačkua u Kolovozu bih trebao u Austriju...pomoooooooooooć!!!
guardiany is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 08:19   #31
Ako ti Slovenac skenira putovnicu i pusti onda ćeš znat da više nisi u sistemu.Tko će osim tebe znat koliko godina zabrane si dobio?Dobio si valjda neki papir?Možda možeš provjerit samo kod onoga tko je zabranu dao.
Od svih država eu-a jedino Austrijanci ne dozvoljavaju ulaz i državljanima eu-a ako imaju zabranu u sistemu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 12:56   #32
moja sestra je juce trebala preci granicu i SLO je vratili jer je unutar 6mj vec bila 3mj u EU....a tako radi vec godinama, 3mj tamo, pa dodje ovdje kratko i opet nazad sve do juce....u putovnici joj kraj pecata koji joj je udaren pri ulasku u HR pise samo malo slovo F koje znaci ovo sto sam napisala gore...frajer joj rekao da moze opet u EU 1.7...nista ne mijenja da promjeni putovnicu jer je u kompu uvedena tj predpostavljam da je, jesam u pravu!?
tinika22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 13:06   #33
Da, zavedena je i u kompu i promjena putovnice nema smisla.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 13:51   #34
to sam si i mislila, hvala
tinika22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 10:59   #35
Značenje slovnih oznaka prilikom vraćanja osoba od strane policija schengenskog prostora
A - ne posjeduje važeći dokument
B - osiba posjeduje krivotvoreni ili falsificirani dokument
C - osoba nema važeću vizu ili dozvolu boravka
D - osoba posjeduje krivotvorenu,prepravljenu ili falsificiranu vizu
E - osoba ne posjeduje dokumente kojima bi dokauala osnovanost posjeta
F - osoba je prekoračila boravak od 3 mjeseca u periodu od 6 mjeseci
G - osoba nema dovoljno sredstava za uzdržavanje
H - osoba ima zabranu ulaska u područje schengena ili nacionalno područje
I - osoba predstavlja opasnost za javni poredak,zdravlje i sigurnost 1 ili više članica EU-a
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 13:55   #36
Na koji način to provjeravaju odnosno dokazuju?
Često sam preko grane, mnogo puta samo mahnu, većinom na povratku iz Slovenije...A i uvijek možeš reći da je bilo tako i na ulazu?
ICU is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 09:45   #37
Dokazuju i provjeravaju putem ulaznih i izlaznih pečata a dodatno ako je putovnica ili osobna skenirana jer se kompletni podaci o putnicima i registraciji automatski bilježe.Mogu i putem prijave-odjave u hotelima ili kampovima.
Možeš reći da su ti mahnuli samo ako dođeš na sud to ti pada u vodu jer se podrazumjeva da su ti udarili i ulazni i izlazni pečat ako si legalno ušao.Zato postoji u eu zakonu u strancima kazna od cca 400 eu ako osoba nema ulazni pečat a izlazi iz eu.Ako si dobio jednom ulazni a nisi dobio izlazni smatra se da boraviš u eu zato treba kad se dobije ulazni tražit izlazni pri povratku u RH naročito oni koji borave oko 90 dana u roku od 6 mjeseci.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 17:47   #38
Prelazak granice EU

Imam neplaćenu kaznu iz Poljske (oštećivanje imovine) i zanima me kakva je procedura sa ulaskom u ostale EU članice. Najbitnije Slovenijom, da li postoji mogućnost da me oni tamo zadrže kod sljedećeg ulaska u EU?

I da li će Poljaci imati ikakve šanse naplatiti dotičnu kaznu? Prilikom kažnjavanja uzeli su mi novac koji sam imao kod sebe i to je pokrilo jednu petinu kazne.
rokv is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 12:00   #39
Nisu ti ni trebali pustit van dok ne podmiriš sve obveze prema njima.Ukoliko Poljaci daju zahtjev za zabranom ulaska zbog neplaćanja kazne i štete nećeš moći u Sloveniju.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 06:52   #40
A kakva je procedura ako oni daju taj zahtjev za zabranom. Jel onda ja nemogu ući i na granici me okrenu nazad za HR ili će me zatvoriti dok ne platim?

Naime ne mislim platiti jer sam morao priznati pod prijetnjama itd. Sve papire sam vidio i dobio na poljskom, sa tumačom na engleskom jer nemaju na Hrvatskom itd.
Nisam dobio priliku za iznijeti svoju odbranu osim u slučaju da sam pristao na 1mj. pritvora i saslušanje svih svjedoka (2) i mene po redovnom postupku.

Kazna nije sada ekstra velika cca.5000kn i sa time da je petina plaćena, tj. kazna državi je 2500 i tu je plaćeno 1000 a ostatak je šteta koju moram nadoknaditi.

Pa se nadam da pošto su naplatili petinu onda možda neće ništa posebno slati ostalim državama EU.
rokv is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:55.