Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2008., 08:54   #21
ne baš štrebamo. Ako mene nma ispitu pita članak 28 kaznenog zakona (ja ga moram izrecitirat),čalanak 56 (opće pravilo o izboru kazne) također. Isto je sa GPP-om.

To kaj ti to zoveš učenjem a ja štrebanjem je stvar samo reprodukcije u glavi. Meni je to i dalje štrebanje.

Jer učenje bi bilo da ga ti ISPRIČAŠ SVOJIM RIJEČIMA. pošto nema mogućnosti da zakon pričaš svojim riječima (jer on je kao bit a bit jest ono kaj jest na način na koji jest ( učeno u klasičnoj gimnaziji).. nemožeš govoriti o učenju već o štrebanju i bubetanju napamet a kasnije to primjenjuješ u praksi služeći se po sjećanju u koji bi to zakon spadalo
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 09:02   #22
hormoni peru?
opet nisi shvatila poantu ali nemoj se pjeniti vise oko toga.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 09:11   #23
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
hormoni peru?
opet nisi shvatila poantu ali nemoj se pjeniti vise oko toga.
ti očito ne shvaćaš moju poantu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 14:16   #24
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Gimnaziju. Opće obrazovanje puno pomaže kod studiranja prava.

Mada ima nas raznih, ja sam završio srednju elektrotehničku, elektroničar sam, a pravo sam diplomirao, magistrirao i doktorirao.

Još uvijek volim lemit.
Svaka čast

Ja san iša u opću,i sad sam upisa pravo.Bolja ti je gimnazija jer stekneš bolje radne navike,i opće znanje,tako da se naučiš puno bolje izražavat i puno si elokventniji.Naravno,sve ovisi o tebi,imaš li volje učit jer gimnazija ti je dosta zahtjevnija od upravne.Al s obzirom da imaš samo 13 godina,sumnjam da će ti ta odluka bit konačna(znam po bratu,koji je tvoje godište i sad na ljeto upisuje srednju,al njemu je svaki dan nešto drugo ''napeto''),zato ti preporučujem gimnaziju.
ER09S is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 18:06   #25
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
strebanje je ucenje napamet. mi zakone ucimo, i pored toga puno drugih stvari. nisi shvatila poantu posta.
a što to?
poslovice na latinskom?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 18:47   #26
Ja bi svima preporučila ako namjeravaju studirati nakon osnovne neka idu u gimnaziju, puno se toga nauči, a treba se i naučiti kako učiti. Naravno, kroz te 4 godine može se svašta promijeniti...
Ja mislim da se na pravu uče neki izrazi na latinskom, ispravite me ako sam u krivu.
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 19:01   #27
i zato je potrebno učiti latinski jezik?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 19:09   #28
Ajmeee kaj se na pravu moraju znati zakoni od riječi do riječi????
__________________
"Jebeš ti što je ona slatka kad je obucena ko drolija, pjesma joj saksa i plesacice su joj obucene ko prostitutke, a plešu ko jeftine striptizete. Ili kao da se seksaju za zrakom." -by:aktovka
Barica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 19:13   #29
da, zato niti jedan pravfnik nema ništa papira u uredu. jer sve zna na pamet
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 23:38   #30
upravno-birotehnička škola mi je jedna od najuzaludnijih srednjih škola koje postoje
više od pola poslova za koje se učenici tamo kvalificiraju danas rade softveri
a nitko više ne piše dopise rukom pa mu ih poslije pretipkava daktlografkinja!
ne bi upravno preporučila ni najgorem neprijatelji
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 23:42   #31
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
pa uglavnom štrebaju. Osim ako se kod vas u Osjeku ne uče napamet. Mi u Zagrebu napamet smo morali znati 80% zakona u literaturi + knjige
Mi u Splitu ne, po zakonima se radilo samo ako nema literature (a nije je bilo za nekoliko predmeta 90-tih). Pozitivnopravni predmeti su ionako bili 3. i 4. godina, jake su bile i povijest i socijologija i politologija i ekonomija.

U Splitu nije bilo klasičnog filozofskog faksa (samo jezični smijer), pa je PF u Splitu imao dosta općih predmeta. Što je po meni sasvim O.K. - zakoni se mijenjaju svakih par godina, treba naučiti kako pravilno spoznati društvenu stvarnost, tumačiti propise i kvalitetno shvatiti sustav. Nije bit prava učenje zakona napamet, to rade samo laici. S vremenom istina naučiš neke norme (isto kao što sam ja jednom naučio instalacijski kod Windowsa jer sam imao stotinjak strojeva instalirat), ali nije u tome bit.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 23:43   #32
Quote:
philemon kaže: Pogledaj post
Ja bi svima preporučila ako namjeravaju studirati nakon osnovne neka idu u gimnaziju, puno se toga nauči, a treba se i naučiti kako učiti. Naravno, kroz te 4 godine može se svašta promijeniti...
Ja mislim da se na pravu uče neki izrazi na latinskom, ispravite me ako sam u krivu.
Da, dobro je znati latinski, s vremena na vrijeme ispališ koju da ljudi znaju tko si.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 14:35   #33
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Da, dobro je znati latinski, s vremena na vrijeme ispališ koju da ljudi znaju tko si.
ignorantio iuris non excusat
__________________
Old enough to know better, young enough to do it anyway.
Sponza ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 14:38   #34
ili samo 'nocet'
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 14:56   #35
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Mi u Splitu
Pa onda ti prođi Kačera bez da si učio latinski, nećeš moć ni prepisat poslovice iz knjige, a kamoli ih naučit napamet.

Nasciturus pro jam nato habetur quotiens de commodis eius agitur
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 14:59   #36
jednom mi je na kolkviju bilo pitanje da na latnskom napisem neku poslovicu, nes od Tome Akvinskog.. nisam imala pojma, al sam se na kraju sjetila da to znam jos iz srednje
__________________
Old enough to know better, young enough to do it anyway.
Sponza ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 15:37   #37
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Pa onda ti prođi Kačera bez da si učio latinski, nećeš moć ni prepisat poslovice iz knjige, a kamoli ih naučit napamet.

Nasciturus pro jam nato habetur quotiens de commodis eius agitur
Ja sam latinski naučio koliko mi treba na "tečaju" tijekom prve godine faksa jer ga nisam imao u srednjoj (tehnička, elektroničar sam), i Kačera sam prošao iz prve, štoviše bio mi je zanimljiv ispit.

Dobro, ja baš i nisam normalan glede tog prava, pa se ne računam.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 16:46   #38
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Pa onda ti prođi Kačera bez da si učio latinski, nećeš moć ni prepisat poslovice iz knjige, a kamoli ih naučit napamet.

Nasciturus pro jam nato habetur quotiens de commodis eius agitur
članak 50 ZV-a, ZONIOZVJKV

A na kraju od tog strasnog latinskog,ostaje ti nauciti mozda sve skupa 500-1000 pojmova i poslovica
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 18:01   #39
Je li istina da na pravu ima jedan ispit koji je u potpunost na latinskom?
__________________
"Jebeš ti što je ona slatka kad je obucena ko drolija, pjesma joj saksa i plesacice su joj obucene ko prostitutke, a plešu ko jeftine striptizete. Ili kao da se seksaju za zrakom." -by:aktovka
Barica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 18:07   #40
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Nasciturus pro jam nato habetur quotiens de commodis eius agitur
ne sjećam se baš latinskog, ali koliko znam latinski nema "j".
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:47.