Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2006., 13:20   #41
Quote:
FFE kaže:
Svaka zena treba muskarca. Samo ogorcene i glupe zene ne trebaju muskarca. Isto vrijedi i obrnuto.

Jeah, svi mi trebamo dlakavog i grubog patera familijasa...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 16:23   #42
Quote:
Natch kaže:
to je jako pogresan stav.
dijete zaista treba oca, odnosno musku figuru u svom odgoju, i nitko nema pravo to mu oduzeti jednostranom odlukom.
iako nisam neki zagovornik tradicionalnih modela, a ni radjanja, ako budem imala djecu potrudit cu se da ona imaju i nekakav autoritet uz sebe

Nije li to malo proturječnosti u tvrdnji?
Muška figura pa autoritet?
Ako češ samo figuru nečeš imati autoriteta,jer samim takvim nazivom jasno je tko u toj vezi nije figura,ali ideja nije loša,
samo kad te muške figure nebi česti patile od hunjavice zvane:
muškogazda,
pa je za dječicu ponekad i bolje da nemaju takvih figura u blizini.
Bez zastupanja dječjih prava,nije nimalo loše
ni za jednu ženu ponekad nasloniti glavu na muževna,dlakava prsa(kiss krvnik)
i uživati ine druge radnje......
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 16:26   #43
Quote:
Krvnik kaže:
nije to baš tak jednostavno.
ljudi ne žele samo ono što trebaju.
oni žele i ono što ne trebaju.
tako da je sasvim moguće i to da ćete nas željeti i nakon što nas više ne budete trebale.
a vidit ćemo.
zasad nas još uvijek trebate, a o onome - što će biti kad bude - ćemo razmišljati kad bude.


ma već sada vas baš i ne trebamo,ali vas,barem ponekad i poneke žarko želimo.......
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 16:55   #44
jos jedan od dokaza da je demokracija smece

jednostavno, i jedne i druge koji razmisljaju o 'ne trebanju', treba - pobit
ako ne vec svojoj ljudskosti, smilujte se serverskom prostoru da ne mora gubit resurse na gluposti ovog tipa...

zena treba muski princip u svom zivotu. nasla ga ona u vibratoru, dominantnoj lezbo partnerici, vlastitoj psihi pa okrene svoju psihicku strukturu postajuci dominantna lezbo partnerica, prstu, krastavcu, nekom koga smatra prijateljem pa se na njega osloni, zrtvi svoje zenstvenosti ulazeci u maskirne hlace i postajuc vojnik, itd itd...sasvim nebitno, ali zensko treba musko i tu je svaka raspra i dovodjenje toga u pitanje samo pokazatelj ogranicenosti moci shvacanja s jedne, ili obicne raskalasenosti i narcisoidnosti koja ne vidi dalje od nosa, s druge strane...

PS.
identicno je i s nama muskima.
dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 18:41   #45
Quote:
dee kaže:
jos jedan od dokaza da je demokracija smece

jednostavno, i jedne i druge koji razmisljaju o 'ne trebanju', treba - pobit
ako ne vec svojoj ljudskosti, smilujte se serverskom prostoru da ne mora gubit resurse na gluposti ovog tipa...

zena treba muski princip u svom zivotu. nasla ga ona u vibratoru, dominantnoj lezbo partnerici, vlastitoj psihi pa okrene svoju psihicku strukturu postajuci dominantna lezbo partnerica, prstu, krastavcu, nekom koga smatra prijateljem pa se na njega osloni, zrtvi svoje zenstvenosti ulazeci u maskirne hlace i postajuc vojnik, itd itd...sasvim nebitno, ali zensko treba musko i tu je svaka raspra i dovodjenje toga u pitanje samo pokazatelj ogranicenosti moci shvacanja s jedne, ili obicne raskalasenosti i narcisoidnosti koja ne vidi dalje od nosa, s druge strane...

PS.
identicno je i s nama muskima.
taman...kad sam htjela nesto rec u obranu muskaraca...
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 19:01   #46
Quote:
dee kaže:

zena treba muski princip u svom zivotu. nasla ga ona u vibratoru, dominantnoj lezbo partnerici, vlastitoj psihi pa okrene svoju psihicku strukturu postajuci dominantna lezbo partnerica, prstu, krastavcu, nekom koga smatra prijateljem pa se na njega osloni, zrtvi svoje zenstvenosti ulazeci u maskirne hlace i postajuc vojnik, itd itd...sasvim nebitno, ali zensko treba musko i tu je svaka raspra i dovodjenje toga u pitanje samo pokazatelj ogranicenosti moci shvacanja s jedne, ili obicne raskalasenosti i narcisoidnosti koja ne vidi dalje od nosa, s druge strane...

PS.
identicno je i s nama muskima.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 11:57   #47
moderna žena...

...zbog osjećaja podređenosti žena se svom silom želi dokazati...kad se dokazuje ispada da radi stvari polovično, površno ...želi sve stići...posao, karijera, majčinstvo...
opi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 18:42   #48
Ah, zamolila sam danas muškarca kojeg trebam da zamjeni žarulju. Je, ali je usput razbio plafonjeru.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 22:21   #49
muskarci su prvo jako slatki. zivot bi bez njih bio bas dosadan.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 22:22   #50
Quote:
arna kaže:
Ah, zamolila sam danas muškarca kojeg trebam da zamjeni žarulju. Je, ali je usput razbio plafonjeru.
A ti nikad nisi razbila tanjur perući suđe?
Mr.Oizo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 08:51   #51
Quote:
Mr.Oizo kaže:
A ti nikad nisi razbila tanjur perući suđe?
Pa postoji definitivna razlika od "mijenjati" i "prati" ili je muškarac išao oprati plafonjeru.....?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 09:19   #52
Quote:
Mr.Oizo kaže:
A ti nikad nisi razbila tanjur perući suđe?

Tanjur ne, ali čašu da. No ja suđe perem par puta dnevno. A žarulja se mijenja 1-2 x godišnje. Kada bi se usporedilo koliko muško radi i koliko razbije sa onim što ja razbijem dok perem, morala bih kupovati novi komplet suđa 2x tjedno.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 09:23   #53
meni cijeli taj trend ide u isti koš s kupovanjem trendi pesa.
ja bi svim tim glupačama onemogućila da rađaju vlastitu djecu i prisilila ih da usvoje siročad i komprimiraju vlastiti ego
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 09:23   #54
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Pa postoji definitivna razlika od "mijenjati" i "prati" ili je muškarac išao oprati plafonjeru.....?

Čuj, a najbolja je bila popratna rečenica: pa tu plafonjeru i tak imamo već dvije godine, a i nije bilo baš neko svjetlo.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 09:24   #55
Quote:
wannabenot kaže:
meni cijeli taj trend ide u isti koš s kupovanjem trendi pesa.
ja bi svim tim glupačama onemogućila da rađaju vlastitu djecu i prisilila ih da usvoje siročad i komprimiraju vlastiti ego

Sorry, nisam skužila na kaj se ovo odnosi.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 09:43   #56
Quote:
arna kaže:
Sorry, nisam skužila na kaj se ovo odnosi.
na traženje kvalitetnih gena koji će u kombinaciji s tvojima kreirati novo biće koje će biti samo tvoje
koji kurac ti imaš tražit kvalietnog mužjaka za svoje potomstvo i to iz epruvete? imanje djece nije tvoj vlastiti eksperiment.
takvima bi dala samo da usvajaju djecu jer bi samo tako naučili da nije poanta da imamo genetski krasnog potomka već onog kojem smo pružili dovoljno ljubavi da postane kvalitetno ljudsko biće
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 09:45   #57
Quote:
wannabenot kaže:
meni cijeli taj trend ide u isti koš s kupovanjem trendi pesa.
ja bi svim tim glupačama onemogućila da rađaju vlastitu djecu i prisilila ih da usvoje siročad i komprimiraju vlastiti ego
ovo si dobro rekla
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 09:59   #58
Quote:
wannabenot kaže:
na traženje kvalitetnih gena koji će u kombinaciji s tvojima kreirati novo biće koje će biti samo tvoje
koji kurac ti imaš tražit kvalietnog mužjaka za svoje potomstvo i to iz epruvete? imanje djece nije tvoj vlastiti eksperiment.
takvima bi dala samo da usvajaju djecu jer bi samo tako naučili da nije poanta da imamo genetski krasnog potomka već onog kojem smo pružili dovoljno ljubavi da postane kvalitetno ljudsko biće

Ako se ovo "tvoje" odnosi na mene, onda te i dalje ne slijedim. Naime, ne kužim kakve to veze ima sa mijenjanjem žarulje i razbijanjem plafornjere. Na ovoj temi sam samo o tome pisala. O potomstvu i eprueti nisam se još izjašnjavala.


Inače, slažem se da je uloga roditelja da svojoj djeci ( rođenoj ili posvojenoj) omoguće najbolje što mogu, izrastanje u dobro, zadovoljno i kvalitetno ljudsko biće. I to prvenstveno poštujući interese djece, a ne preslikavanjem svojih neostvarenih ambicija i životnih težnji.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 10:06   #59
Quote:
arna kaže:
Ako se ovo "tvoje" odnosi na mene, onda te i dalje ne slijedim. Naime, ne kužim kakve to veze ima sa mijenjanjem žarulje i razbijanjem plafornjere. Na ovoj temi sam samo o tome pisala. O potomstvu i eprueti nisam se još izjašnjavala.


Inače, slažem se da je uloga roditelja da svojoj djeci ( rođenoj ili posvojenoj) omoguće najbolje što mogu, izrastanje u dobro, zadovoljno i kvalitetno ljudsko biće. I to prvenstveno poštujući interese djece, a ne preslikavanjem svojih neostvarenih ambicija i životnih težnji.
pa naravno da moj post nije bio upućen tebi nego ženama iz uvodnog posta. i ja tu ne govorim o preslikavanju vlastitih ambicija i želji na potomstvo nego na stvaranje genetski savršenog potomstva. ovo prvo još i kužim. neurotično je do ibera ali čovjek je slab. ovo drugo je jebeni trend kao posljedica dragog nam potrošačkog društva

"nabavite spermu savršenog muškarca i imajte savršeno dijete.
jer vi to zaslužujete"
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 10:26   #60
pa , vec danas mnogi ljudi u stvari ne zive zajedno
nije rijedak slucaj da se radi 10-12 sati na dan , da se putuje sat vremena na posao
to je 14 sati i kad se na to doda umor, shoping , problemi i frustracije , tesko je reci koliko vremena ostaje za kvalitetno provesti s partnerom
majke nakon par tjedana nakon poroda se vracaju na posao i ganjaju karijeru dalje , dok im djecu odgaja i podize netko treci , cesto neka ustanova (jaslice , vrtic , skola ...)
trka za novcem i imanjem i sve veci pritisak i zahtjevi posla , vrlo kvalitetno stavljaju obitelj u drugi pa i treci plan i ljudi sve vise postaju samo diejlovi mehanizma za koje jos nije izmisljena mehanicka , robotizirana zamjena
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:39.