Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2017., 01:16   #141
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Kod mene nije bilo nikakvih zastoja i kašnjenja, nego vraćanje jedne osobe.
Meni se nekidan isto iznenadno javila osoba iz prošlosti, je li to uobičajeno za retrogradni Merkur?

I da li je istina da je to dobro vrijeme za sve koji dugo pokušavaju položiti neki ispit bez uspjeha, navodno da je retrogradni Merkur period u kojem su velike šanse da ga se riješe. Ovo sam pročitala na Atmi, a baš me interesira jer sam ja kroz ovaj tjedan totalno bezbolno položila zahtjevan ispit od nekoliko dijelova koji me mučio jako, jako dugo.

I primjetila sam kašnjenje busa kad sam išla na put, ali ništa strašno.

Zadnje uređivanje Lorren : 16.12.2017. at 01:48.
Lorren is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 10:55   #142
E ovako na vrijeme sam dosla na odrediste, nije bilo nikakvih kasnjenja, jedino sto sam u zadnji tren promjenila odluku pa umjesto vozom(jer su promjenili red voznje) krenula sam busom, i izvrsno sam se provela sinic kad sam stigla. ☺
cold_wave is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 10:40   #143
Quote:
cold_wave kaže: Pogledaj post
E ovako na vrijeme sam dosla na odrediste, nije bilo nikakvih kasnjenja, jedino sto sam u zadnji tren promjenila odluku pa umjesto vozom(jer su promjenili red voznje) krenula sam busom, i izvrsno sam se provela sinic kad sam stigla. ☺
Super da je sve dobro prošlo. I drago mi je da si javila kako je bilo, jer ljudi često postave pitanje pa onda nestanu, a zanimljivo je znati kako se na koncu neki aspekt ili tranzit manifestirao.
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2018., 19:18   #144
Pokušala sam se definitivno maknuti od astrologije i ne vjerovati u to.
Ali, ali... retrogradni Merkur jednostavno ne može da ne djeluje. Čak nisam ni par dana znala da je retrogradan - a kad sam pogledala u efemeride sve mi je bilo jasno. Problemi, kašnjenja, kvarovi, svaki mogući oblik nesporazuma, nepoštivanja dogovora i sveg ostalog.
Jednostavno - djeluje!!!!

Natalno vlada 4. (Blizanci) i uklještenim znakom u 7.kući (Djevica)
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2018., 17:05   #145
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Pokušala sam se definitivno maknuti od astrologije i ne vjerovati u to.
Ali, ali... retrogradni Merkur jednostavno ne može da ne djeluje. Čak nisam ni par dana znala da je retrogradan - a kad sam pogledala u efemeride sve mi je bilo jasno. Problemi, kašnjenja, kvarovi, svaki mogući oblik nesporazuma, nepoštivanja dogovora i sveg ostalog.
Jednostavno - djeluje!!!!

Natalno vlada 4. (Blizanci) i uklještenim znakom u 7.kući (Djevica)
Točno. I ja se kao pokušavam "maknuti" i ne razmišljati o tome, ali onda... fljas, da, pokaže se.

Može li mi netko objasniti pojam Merkurove sjene (tj. ova dva tjedna nakon što Merkur krene direktno, kad se kaže da je u svojoj sjeni)? Ovom prilikom bit će u sjeni do 24.12., a danas kreće direktno.

Nisam nikad previše obraćala pažnju na to, mislila sam kad krene-krene, muci je kraj. Ali danas sam išla malo više pročitati o tome i ispada da sjena može biti još gora, još veći zastoji i problemi u prometu, komunikacijama, s kompjuterima, internetom. Gotovo u smislu da tada udari na najjače. Je li to doista točno ili se kod kretanja u direktni hod ipak osjeća izvjesno rasterećenje i olakšanje i to da je retrogradnom Merkuru ipak došao kraj?

Nadam se brzom odgovoru, važno mi je. (Sve "palo" ili se pokvarilo, kompjuteri, laptopi, veze, ne mogu preko interneta rezervirati neke karte, čeka me put, firmi s kojom surađujem također sve "palo").

S ovom turom retrogradnom Merkura valjda sam specijalno pogođena jer mi je Me u 3. kući u Blizancima, dakle u sjedištu i vladar 3. kuće komunikacija, a ovaj je retro iz Strijelca, ugl. u opoziciji na moje Sunce i Veneru i opralo me - školski primjer. Premda znam i dosta ljudi koji po svom znaku i nisu direktno na meti, pa ih je ipak snašlo otprilike što i mene (no možda se ipak nešto bolje osjećaju).
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2018., 19:33   #146
Kako utice na Vagu ?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
idemobre is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2018., 23:49   #147
Quote:
idemobre kaže: Pogledaj post
Kako utice na Vagu ?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Budući da je bio u Strijelcu, najviše je utjecao na znakove koji su u opoziciji ili kvadraturi na Strijelca: dakle, na Blizance, Djevicu, Ribe. Pogotovo je možda bio nezgodan za Blizance jer je njima Merkur vladar, pa su dosta osjetljivi na njega.
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2018., 14:41   #148
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post

S ovom turom retrogradnom Merkura valjda sam specijalno pogođena jer mi je Me u 3. kući u Blizancima, dakle u sjedištu i vladar 3. kuće komunikacija, a ovaj je retro iz Strijelca, ugl. u opoziciji na moje Sunce i Veneru i opralo me - školski primjer. Premda znam i dosta ljudi koji po svom znaku i nisu direktno na meti, pa ih je ipak snašlo otprilike što i mene (no možda se ipak nešto bolje osjećaju).
slično kao kod mene, 3. polje Merkurovsko,ali vladavina Djevice i Mjeseca

Nisam osjetila retrogradni Merkur,ali sam ga osjetila u vremenu direktnog kretanja nakon što je bio retrogradan.Misaoni proces mi se "odčepio" ,bila sam kao "mutava" u fazi prije "odčepljivanja".
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2018., 15:00   #149
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
slično kao kod mene, 3. polje Merkurovsko,ali vladavina Djevice i Mjeseca

Nisam osjetila retrogradni Merkur,ali sam ga osjetila u vremenu direktnog kretanja nakon što je bio retrogradan.Misaoni proces mi se "odčepio" ,bila sam kao "mutava" u fazi prije "odčepljivanja".
Misliš li to na ovaj recentni retro Merkur, na sinoć oko 22 h kad je krenuo direktno? Za to govoriš da si osjetila da ti se "otčepio" misaoni proces?
Jer ja sam se očajno osjećala za vrijeme ovog retrogradnog Merkura (nije uvijek tako, pa pretpostavljam da je ovaj put bilo tako upravo zato što mi je bio u opoziciji, iz Strijelca). Je li to moguće? Baš se pitam.

Voljela bih ovo saznati za sjenu, jako me to zanima. Ako netko nešto više zna, bilo bi dobro da napiše.
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2018., 15:15   #150
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
Misaoni proces mi se "odčepio" ,bila sam kao "mutava"
Da, osjetilo se i na forumu
rechtextreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2018., 17:47   #151
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post
Misliš li to na ovaj recentni retro Merkur, na sinoć oko 22 h kad je krenuo direktno? Za to govoriš da si osjetila da ti se "otčepio" misaoni proces?
Jer ja sam se očajno osjećala za vrijeme ovog retrogradnog Merkura (nije uvijek tako, pa pretpostavljam da je ovaj put bilo tako upravo zato što mi je bio u opoziciji, iz Strijelca). Je li to moguće? Baš se pitam.


Voljela bih ovo saznati za sjenu, jako me to zanima. Ako netko nešto više zna, bilo bi dobro da napiše.
Da, mislim na taj Merkur, ali tu "mutavost" sam baš osjećala unazad 2dana.
Tebi je re Me bio u opoziciji, pa si se zato osjećala kako si već opisala.
O sjeni sam ja nesto pročitala na nekoj astro stranici, ali nisam baš puno pozornost posvetila toj zanimljivosti. Nekako mi se nije činila relevantnom. Tako da ja u tome nisam baš od pomoći
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2018., 17:53   #152
Quote:
rechtextreme kaže: Pogledaj post
Da, osjetilo se i na forumu
Kako je kod tebe funkcionirao re Merkur, obzirom na svoj natalni položaj, mislim da ti je u Strijelcu natalno?
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2018., 18:49   #153
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
Kako je kod tebe funkcionirao re Merkur, obzirom na svoj natalni položaj, mislim da ti je u Strijelcu natalno?
Mnogo nesporazuma i svađa..ali čak i više nesporazuma nego svađa
rechtextreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2018., 19:11   #154
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post
Misliš li to na ovaj recentni retro Merkur, na sinoć oko 22 h kad je krenuo direktno? Za to govoriš da si osjetila da ti se "otčepio" misaoni proces?
A tako znači. Nisam pratila...
Sinoć oko ponoći mi došla poruka od nekoga dragog kome se više nisam ni nadala.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2018., 22:10   #155
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
A tako znači. Nisam pratila...
Sinoć oko ponoći mi došla poruka od nekoga dragog kome se više nisam ni nadala.
Pa to je baš lijepo!
Mislim da se za vrijeme retrogradnog Merkura vratio u prošlost i puno razmišljao o tebi i onda kad je Merkur krenuo direktno "otčepio se", kako Blackorwhite kaže, i odlučio se javiti.
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 17:42   #156
Kod mene je ovaj retrogradni Merkur rasturio sve i dokrajčio mi odnos u kojem sam bila. Možda je to dobro s obzirom da se radilo o karmičkoj vezi A nije ni ona retrogradna Venera prije baš pomogla
__________________
ॐ नमो भगवते वासुदेवाय
Om Tat Sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2019., 23:32   #157
Mislim da je već počeo raditi - prijateljica koja je djevica/djevica/djevica rezervirala nam karte za kazalište i kad smo došle rekoše nam da je otkazano.
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2019., 10:31   #158
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
Mislim da je već počeo raditi - prijateljica koja je djevica/djevica/djevica rezervirala nam karte za kazalište i kad smo došle rekoše nam da je otkazano.
Di vam je bila pamet da baš nju angažirate za karte, ubila je Merkura količinom Merkurizma u sebi.

Merkur još nije retrogradan, a ovo što spominješ se stručno naziva fazom sjenke, tj. fazom kada je Merkur u onom dijelu gdje počinje usporavati, pa prolazi isti put po nebu gdje će kasnije zastati i krenuti nazad (retrogradno). U toj fazi "sjenke" on pokazuje neke karakteristike svega onog što se pripisuje retrogradnosti.


Evo jedan člančić o tome.


I neki datumi vezani uz njegovo kretanje:

19. veljače - Merkur ulazi u sjenu na 16º riba
6. ožujka - Merkur postaje retrogradan na 29º riba
14. ožujka - Sunce u konjunkciji s retrogradnim Merkurom na 24º riba
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2019., 17:49   #159
Ova umbra je brutalna.. od petka je krenulo.. komp briše dijelove prebitnih dokumenata, drugi komp (od kolegice) je krepao,mozak mi je kao zlatna ribica
thinair is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2019., 17:00   #160
Zna li neko kako retrogradni Merkur utice na skorpije?
__________________
" ovo si ti, po nečemu znam... "
saketis25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.