Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2016., 12:48   #2501
I još nešto:

Koliko je štetno napraviti pauzu od mjesec i pol dana bez vožnje u autoškoli?
11.7. idem na GO i mogu zbrzati tih 9 sati koja su mi još ostala prije godišnjeg (mog, pa instruktorovog) i nadati se prolasku iz prve (sumnjam!)
ILI
čekati povratak s GO pa odvoziti tih 9 sati nakon mjesec i pol dana pauze i nadati se da nisam sve zaboravila u međuvremenu (uplatiti i dodatne sate ako je potrebno)

Jel netko imao slično iskustvo??
lukre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 13:10   #2502
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Ide se na autocestu kad se polaže???
Dap. Meni je instruktorica rekla da moram tri sata autoputa imati. Jednom sam vozila do Samobora i natrag pa je išao dupli sat, a drugi put isto tak prema negdje i okrenula se natrag. A vidla sam da i u Varaždinu AŠ idu na autoput. Jedino šta u Zg nemaš odma naplatne, u Vž su odmah na ulasku
__________________
Postoji plan da te anđeli ukradu, ili bar na čas da te vrate meni.. <3
bony4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 13:26   #2503
Ja bih na tvom mjestu pričekala s ovih 9 sati nakon pauze.

Ako sam shvatila, varijanta je da zbrzaš 9 sati i prijaviš ispit prije GO i nadaš se da ćeš proć prije 11.7., jel? Sumnjam da ćeš dobit termin u HAKU-u tako brzo... Iako to vjerojatno ovisi o tome u kojem gradu polažeš. U Zagrebu je stalno neka gužva pa se dosta čeka.
Pustošnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 13:45   #2504
Do 11.7. neće nikako uspjet sve izgurat. Ja sam čekala više od tjedan dana da mi uopće termin daju i onda su mi rekli termin za 7-10 dana. A ona još mora odvozit prije. Kad sam ja prijavljivala su baš bile neke gužve, a sad vjerojatno i ti ispitivači imaju nekakve GO pa ko si ga zna. Pričam o Zagrebu.
__________________
Postoji plan da te anđeli ukradu, ili bar na čas da te vrate meni.. <3
bony4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 14:39   #2505
Da, u Zagrebu sam.
Instruktor mi je rekao da bi možda uspjeli dobiti 11.,12.7., ali sad nisam ni sigurna da želim jer imam osjećaj da neću proći od prve i onda mi je velika stanka i morat ću uplatiti više sati da se prisjetim svega nego da ih ovako ostavim za iza GO.
lukre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 16:02   #2506
Ne znam baš, teško da bude tak na brzinu termin. Ako do sad nisi prijavila, to znači da moraš najranije sljedeći tjedan u pon. Od onda imaš 5 radnih dana u kojima moraš odvoziti 9 preostalih sati. S tim da ti je 11. ponesjeljak iza, a to je jako teško da budeju ti dali termin tak brzo. Osim toga, meni je rečeno da ispit prijavljujem na 30. satu i u tih 30 trebaju biti noćna i autoput odrađeni.
A ovo šta kažeš, ako padneš, plaćaš ponovo 3 sata i ispit. Ta 3 sata bi ti poslije GO mogla biti puno premalo pa ti ovih 9 izgleda ko bolja opcija za ostaviti si. Ako će ti trebati još sati, lako si platiš, ali samo s 3 (u slučaju da padneš, držimo palčeve da nećeš ) će ti svakako trebati dodatni.
__________________
Postoji plan da te anđeli ukradu, ili bar na čas da te vrate meni.. <3
bony4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 17:48   #2507
Quote:
lukre kaže: Pogledaj post
I još nešto:

Koliko je štetno napraviti pauzu od mjesec i pol dana bez vožnje u autoškoli?
11.7. idem na GO i mogu zbrzati tih 9 sati koja su mi još ostala prije godišnjeg (mog, pa instruktorovog) i nadati se prolasku iz prve (sumnjam!)
ILI
čekati povratak s GO pa odvoziti tih 9 sati nakon mjesec i pol dana pauze i nadati se da nisam sve zaboravila u međuvremenu (uplatiti i dodatne sate ako je potrebno)

Jel netko imao slično iskustvo??
u ZG sam dobila termin 20 dana od dana prijave, tako da sumnjam da ćeš dobiti termin polaganja prije godišnjeg.
radije ostavi tih 9 sati nakon godišnjeg, taman ti je to da se prisjetiš svega, ma koliko pauza trajala.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 11:39   #2508
Joj drage moje ja sam se eto prosli mjesec upisala u autoskolu i sad sam evo vec drugi put pala na propisima prvi put nisam imala dovoljno bodova, a sad sam jedno raskrizje fulala a imala sam bodove za prolaz, vec me sram zvati da me prijavljuju na ispit, jel imate kakav savjet da se rijesim tog straha prije ispita jer kad me doma pitaju i kad rjesavam online ispite sve u redu bude :|
__________________
And now these three remain : faith, hope and love.
But the greatest of these is love.
Starling is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 13:52   #2509
skoncentriraj se i polako, ako treba više puta pročitaj pitanje, da nešto ne previdiš ili zaboraviš u odgovoru.
ako nisi sigurna u odgovor, preskoči to pitanje pa se vrati na kraju (mislim da ne možeš ispravljati ako si već označila i krenula dalje, ali možeš preskočiti pa naknadno odgovoriti).
riješi sve one testove na internetu (proprofs, mislim da ih ima oko 20) i to je to.
što se tiče toga da te je sram zvati za prijavu, zaboravi to odmah, kakav sram. to im je posao i ne bi ih trebalo biti briga koji put polažeš.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 19:59   #2510
evo da i ja kažem svoje iskustvo s polaganjem vozačkog, valjda sve što je moglo poći po krivu, pošlo je... ali sam položila
polagala sam u osijeku (AŠ Slavonac), i položila sam iz prve...
izvozila sam 9 dodatnih sati, ali nije mi žao jer bi me pad koštao otprilike toliko.
ispitivač je bio ok, pokušao nas je opustiti no kod mene je trema proradila u jednom trenutku...
jedan auto je prošao kroz crveno kad sam ja išla lijevo, pas je pretrčavao cestu pa sam morala kočiti, nisam se dobro polukružno okrenila prvi put, ali sve ostalo je bilo ok
samo opušteno, budite svjesni svog (ne)znanja, vježbajte koliko možete i sve će biti ok!
lolavie23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 01:43   #2511
Bok ženske može li mi netko tko ima iskustva preporučiti autoškolu u Rijeci? Muka mi je od same pomisli na to i bojim se al ne mogu više odgađati,stvarno mi je vrijeme da konačno krenem Istraživala sam malo po netu al nikako ne mogu naći ima li koja od autoškola ženskog instruktora tj. instruktoricu pa se nadam da netko ovdje zna. Mislim da bi mi bilo lakše sa ženskom a i čula sam dosta neugodnih iskustava sa muškima pa bih radije žensku jer sam ionako dovoljno u panici Hvala unaprijed!
gonegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 22:44   #2512
nisam ženska i nisam iz Rijeke ali ajmo malo zdravorazumski:

1. ako nećeš voziti nakon što položiš i nemaš auto ili nemaš potrebe svejedno, ne trebaš ni polagati - to se "ne mora" kao ni ništa drugo u životu, jer ako ti je panika sada kad nisi ni sjela u auto duplo veća će ti panika biti kada ćeš imati 3 godine vozačku u džepu i po prvi put morati negdje otići autom - sama, bez instruktora pored sebe sa duplim komandama.

2. ako svejedno ideš polagati tebi treba dobar INSTRUKTOR ne treba ti dobra ŽENSKA jer ti misliš da će ti biti lakše sa ženom instruktorom jer si čula da ima groznih muških instruktora, ima i groznih ženskih instruktora - kao što ima groznih muških i groznih žena općenito i obratno..

evo kad to presložiš u glavi možeš ići u AŠ - dotle bolje nemoj.
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 08:09   #2513
Istina!
Ako ne mislite odmah vozit auto i to svaki dan ,bolje ne polagat!
Kad se polozi i ne vozis odmah kasnije ta vozacka apsolutno nista nece znacit...

Evo ja sam se uzasno bojala vozit auto,al ono bas bas jako....ali zivim u vukojebini di bez auta si ko invalid i morala sam stisnut i ici...nisam imala izbora!!! Ujak mi je poklonio neki polukrs kad polozim al meni super....bio je ispravan al star...
Bojala sam se svega i provalija i zavoja i mostova i drugih auta....ma antitalenat zesci
Nisam prije tog nikad sjela za volan....
Kad sam isla na satove voznje imala sam uzasnu tremu....vrucina,tresla sam se...cak mi je od silnog stresa kasnila menga ta tri mjeseca
Znaci trtaros sam!

Ali isla sam...sve sam to zgurala duboko i isla sam...
Voznju sam iz treceg puta polozila naravno jer sam trtaros...
Kad sam polozila bilo je lakse bez nekog ko prica dices kako ces...ispocetka sam vozila radi vjezbe samo po noci,tad sam se osjecala sigurno jer nije bilo auta puno...i tak sam par dana vjezbala i onda sam polako pocela vozit i po danu i stalno i svuda...znaci samo praksa i praksa....
Vozim evo vec 13 godina i obozavam vozit auto!!! Muz uglavnom odmara na suvozacevom a ja vozim i vozim i vozim.....

Ako sam mogla ja,ma svak onda moze
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 13:44   #2514
Quote:
lujozg kaže: Pogledaj post
nisam ženska i nisam iz Rijeke ali ajmo malo zdravorazumski:

1. ako nećeš voziti nakon što položiš i nemaš auto ili nemaš potrebe svejedno, ne trebaš ni polagati - to se "ne mora" kao ni ništa drugo u životu, jer ako ti je panika sada kad nisi ni sjela u auto duplo veća će ti panika biti kada ćeš imati 3 godine vozačku u džepu i po prvi put morati negdje otići autom - sama, bez instruktora pored sebe sa duplim komandama.

2. ako svejedno ideš polagati tebi treba dobar INSTRUKTOR ne treba ti dobra ŽENSKA jer ti misliš da će ti biti lakše sa ženom instruktorom jer si čula da ima groznih muških instruktora, ima i groznih ženskih instruktora - kao što ima groznih muških i groznih žena općenito i obratno..

evo kad to presložiš u glavi možeš ići u AŠ - dotle bolje nemoj.

Hvala na odgovoru Nisam se najbolje izrazila i objasnila pa shvaćam da možda zvuči malo glupo to što sam rekla.
Objašnjenje za 1. namjeravam voziti,dobar posao me čeka u inozemstvu i jedino što mi fali je vozačka tako da mi stvarno treba. Da sam ju napravila prošle godine već bih se preselila i radila ali sam veliki paničar i odgađala sam. I sad me strah da mi ne propadne ta prilika i zato mislim da mi je zadnji čas i stvarno se trebam pokrenut.

2. Radije bih ženskog instruktora ne zato što mi je to eto tako palo na pamet i mislim da su svi muški kreteni. Stvar je u tome da sam bila napadnuta od strane muškarca i još uvijek se nisam oporavila od toga, jednostavno mi je muka od same pomisli da će mi nepoznati muškarac biti tako blizu,sjediti pored mene u autu. I onda sam još čula da ih ima dosta koji imaju neugodne komentare,da se upucavaju,vole pipkati itd. zato sam se prepala. Taman da je on najbolji na svijetu,mene hvata panika..shvačam da je to moj problem a ne njihov ali eto ako je moguće radije bih to izbjegla.
gonegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 13:49   #2515
mafri,bitno da si uspjela na kraju! Treba biti uporan i ne odustati,svaka ti čast što si izdržala a imala si toliku tremu i paniku. Već sam više puta čula to da treba odmah nastaviti voziti kad položim jer da je onda sve uzalud. Hvala na odgovoru,uživaj u vožnji!
gonegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 13:53   #2516
http://www.autoskolaformula.hr/instruktori/

Evo, tu možeš vidjeti njihove instruktore i automobile koje koriste. Možeš proguglati i ostale autoškole, moguće je da navode instruktore, ili otići u bilo koju autoškolu i zatražiti instruktoricu.
__________________
Always too much talkin'
Not enough eatin' brains
dramarama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 14:53   #2517
Quote:
lujozg kaže: Pogledaj post
nisam ženska i nisam iz Rijeke ali ajmo malo zdravorazumski:

1. ako nećeš voziti nakon što položiš i nemaš auto ili nemaš potrebe svejedno, ne trebaš ni polagati - to se "ne mora" kao ni ništa drugo u životu, jer ako ti je panika sada kad nisi ni sjela u auto duplo veća će ti panika biti kada ćeš imati 3 godine vozačku u džepu i po prvi put morati negdje otići autom - sama, bez instruktora pored sebe sa duplim komandama.

2. ako svejedno ideš polagati tebi treba dobar INSTRUKTOR ne treba ti dobra ŽENSKA jer ti misliš da će ti biti lakše sa ženom instruktorom jer si čula da ima groznih muških instruktora, ima i groznih ženskih instruktora - kao što ima groznih muških i groznih žena općenito i obratno..

evo kad to presložiš u glavi možeš ići u AŠ - dotle bolje nemoj.
Potpisujem!!
sunceizora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 12:21   #2518
Pozdrav djevojke...imam jedan problem i vjerujte mi na sve načine sam ga probala riješiti i ništa od toga, a moram! Naime pred dvije godine sam išla u autoškolu i s teškom mukom položila vozački, ne zbog sebe, toliko blentava baš nisam, nego zbog instruktora koji mi je autoškolu i polaganje pretvorio u pakao i zbog kojeg sam dobila paničan strah od vožnje. Isprva mi nitko nije vjerovao dok nisu vidjeli da je vrag odnio šalu. Hajde skulirala sam se nakon 1,5 god ne vožnje i uzela si dodatnih 10 sata kod jednog od vrhunskih instruktora. Potpuno druga priča, toliko sam bila opuštenija (ne skroz ali bilo je bolje) s njim da sam mislila to je to. Drugi pristup druga priča...međutim nije, kad sam došla na to da moram sama sjesti u auto opet paničan strah me napao, makar mi je instruktor rekao da mi ok ide vožnja i da ju moram samo dobro izdriblati. Molim Vas bez osuđivanja već bih samo htjela konstruktivne savjete. Hvala unaprijed!
Zombina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 14:26   #2519
Zimbina, ovo ce biti floskuletina, al je istina - voziti i samo voziti.
Nakon polozenog vozackog nisam vozila jako dugo, dok nisam dobila posao koji je s vremenom poceo ukljucivati sluzbeni auto i odlaske na terene. Strah je bio neopisiv. Al gle, izbora nije bilo - sjedi i vozi. Od voznje na drugi dio Hrvatske (sama- a orijentiranje i karte mi nisu jaca strana), do parkiranja povelikog auta u nemogucim rupicama...
Ne jednom mi se desilo da bi najradije izasla van iz auta, pobjegla pjeske, a auto ko sljivi. Nek ga odslepaju

Samo kreni polako. Bit ce onih koji ce pizditi na tebe, trubiti ti i svasta nesto... probaj se sto manje nervirati zbog reakcija drugih. Svi su jednom bili pocetnici. A ti"pozuri polako" i s vremenom ce ti voznja postati nesto o cemu neces ni razmisljati.
Sretno!


Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 22:39   #2520
Quote:
Zombina kaže: Pogledaj post
Pozdrav djevojke...imam jedan problem i vjerujte mi na sve načine sam ga probala riješiti i ništa od toga, a moram! Naime pred dvije godine sam išla u autoškolu i s teškom mukom položila vozački, ne zbog sebe, toliko blentava baš nisam, nego zbog instruktora koji mi je autoškolu i polaganje pretvorio u pakao i zbog kojeg sam dobila paničan strah od vožnje. Isprva mi nitko nije vjerovao dok nisu vidjeli da je vrag odnio šalu. Hajde skulirala sam se nakon 1,5 god ne vožnje i uzela si dodatnih 10 sata kod jednog od vrhunskih instruktora. Potpuno druga priča, toliko sam bila opuštenija (ne skroz ali bilo je bolje) s njim da sam mislila to je to. Drugi pristup druga priča...međutim nije, kad sam došla na to da moram sama sjesti u auto opet paničan strah me napao, makar mi je instruktor rekao da mi ok ide vožnja i da ju moram samo dobro izdriblati. Molim Vas bez osuđivanja već bih samo htjela konstruktivne savjete. Hvala unaprijed!
što ti je već kolegica napisala samo vožnja, kad imas mogućnosti, mjesečariš, imaš nesanicu, ne izađeš van navečer štogod, uzmi auto ako treba u 11 navečer, ponoć i vozi se okolo - naokolo.. promet je nikakav, upali si muziku i kruzaj dok se ne opustiš i stekneš sigurnost i rutinu.. nakon nekog vremena će ti biti puno manji problem voziti po špici a da će biti svačega biti će..
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:13.