Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2004., 10:40   #1
Senzacija: Stambeni kredit po 4,99%

Hehe, koja fora. Erste&Steiermärkische nudi stambene kredite denominirane u CHF po senzacionalnoj kamatnoj stopi od 4.99%.

Pogledajte ovdje koliko kosta stambeni kredit u CHF (a to im je izvor za refinanciranje), i sjetite se da je kod ovih stopa uracunata marza banke od nekih 1%. Promjenjiva kamatna stopa znaci da je vezana za libor, t.j. mjerodavna stopa u CH za usporedbu je 1.7%, a moze biti i niza, vec prema bonitetu (npr. ja placam 0.2% manje od objavljene stope).

Joj, da mi je par miliona da osnujem banku u Hrvatskoj. Raj zemaljski za poslovanje.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 21:17   #2
ono sto ja kao laik mogu skuzit je samo to da ce sad cijene stanova opet poskociti...

ali ono sto mene zanima kakve su shanse da se u doglednoj buducnosti moja kamata (6.99% u ZABI) malo smanji...
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 21:50   #3
Quote:
Claire kaže:
ono sto ja kao laik mogu skuzit je samo to da ce sad cijene stanova opet poskociti...

ali ono sto mene zanima kakve su shanse da se u doglednoj buducnosti moja kamata (6.99% u ZABI) malo smanji...
PA meni se čini pa postoji mogućnost da ti se kamata smanji. Jer sad ostale banke moraju slijediti Erste. A glede cijene stanova, sumnjam da će skočiti zbog manjih kamata. Moguće je. U biti, nadam se da neće.
Pa jebote, to je za poludit kako skaču te cijene. Zanemarite zadnju rečenicu, bapske ispovijedi.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2004., 10:03   #4
Quote:
Claire kaže:
ono sto ja kao laik mogu skuzit je samo to da ce sad cijene stanova opet poskociti...

ali ono sto mene zanima kakve su shanse da se u doglednoj buducnosti moja kamata (6.99% u ZABI) malo smanji...

šta ti imaš onaj kredit do 35 godina?
koliko je meni poznato, to je do sada bio najjeftiniji stambeni kredit , a kada je ZABA prije koju godinu izašla s tim kreditima napravila pravu pomutnju među bankama.
druge banke su odmah slijedile ZABIN primjer , pa možda sada ZABA bude slijedila Erste.
octavia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2004., 10:11   #5
U svakom slucaju ako dodje do smanjenja kamata, doci ce i do tvog kredita. Mislim ako u ugovoru imas napisnao varijabilnost kamata, onda je to. Cim smanje, onda ti dobivas smanjenje kamata....

Mislim da ce do toga sigurno doci, ali ne zbog ERSTE-ovog trika nego zbog duznicke liste koja je vec u optjecanju odnedavna a od sredine godine bude sluzbeno pa ce to dovesti do smanjenja kamata za 1,5-2%!! Tako su rekli svi bankari. Na Zapadu imaju duznicke liste i tako imaju niske kamate, a ovdje jos nemaju i to je dodatni fitilj za smanjenje kamata u ovdasnjim vodama...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2004., 10:12   #6
rekla bih da je sasvim izvjesno da će cijene stanova ići gore jer će porasti potražnja za stanovima koja je izgleda ionako veća od ponude.

u 12 mjesecu kad su bili aktualni krediti za znanstvenike, moj frend je stan koji je u 6 mjesecu koštao 50000€ , samo par mjeseci kasnije platio - 54000€!
octavia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2004., 10:17   #7
Imas pravo, to je zalosna sudbina.....
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 00:41   #8
Znam samo da u WUstenrot stedionici nakon stednje od 2,3,4 ili 5 godina je fiksna kamata od 5%.
__________________
Hladan kao led, bistar kao voda.
FIREBOY is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 09:52   #9
Quote:
octavia kaže:
u 12 mjesecu kad su bili aktualni krediti za znanstvenike, moj frend je stan koji je u 6 mjesecu koštao 50000€ , samo par mjeseci kasnije platio - 54000€!
Cijena polovnih stanova u Zagrebu se već opasno približila novogradnjama, tako da baš i nema puno mogućnosti da i dalje raste. Jednostavno - postati će jeftinije kupovati nove nekretnine, ili graditi kuće oko Velike Gorice.

Druga je stvar ako želiš stan u centru, ali onda plaćaš lokaciju, i nemaš se što žalit da je skupo...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 09:39   #10
Pa sto ako je kredit vezan uz franak ili japanski jen ili ne znam kaj? Pa u ostalim bankama su vezani uz tecaj eura, so what? Pitanje je, za tebe kao korisnika, volatilnosti te valute? A znamo da je franak "save haven" u svim krizama i sl. sranjima, prije nego euro ili dolar ili ne znam kaj.

Problem je jedino banci, jer ce ona morati imati pokrice u francima. Zato je akcija OGRANIČENA jer je banka odredila limit do kojeg će se zadužiti u francima. I to je to.

Ja ozbiljno razmišljam da se prebacim. Osim toga akcija je prodajno i marketinški odlično odrađena. Jednim udarcem ubijaju dvije muhe - privlače klijente stambenim kreditima, a uvjetuju im otvaranje tekućeg i prebacivanje plaće - znači i povećavaju broj tekućih računa.

Da ne govorim o odličnom sloganu "Nemojte tražiti jamce za kredit. Lakše je naći kredit bez jamaca".

Ma bravo za ekipu iz Erstice
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 10:29   #11
Vi se radujete sloganima za kredite!? Pa to je nevjerovatno. 90% Hrvatskih građana je prezaduženo i još razmišlja o zaduživanju. Pa dokle će to ići?

Umjesto toga, trebao bi aplauz onima koji kažu:"Eto baš sam si ponovo uredio dnevnu sobu. Bez kredita. Kešom."
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 10:34   #12
Jel ih netko tjera da se zadužuju? Pa jel tebe netko tjera da kupiš najnovije kućno kino, a zarađuješ 3.000 kuna? A sorry, možda je problem u glavama ljudi koji zbog malograđanštine u svojoj glavi žive iznad svojih mogućnosti?

Ja se veselim svakom dobrom sloganu i svakom dobrom poslovnom potezu, jer to pokazuje kreativnost i slobodu ljudi koji su to napravili. I svidja mi se Ti bi vjerojatno poželio, kao pravi hrvatski muž, pun hrvatskog jala, da im sve propadne i da im krave crknu, jelda?
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2004., 10:25   #13
Zabila si napisati i da im pajceki shujšaju.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2004., 11:29   #14
Ja sam korisnik Erste banke. I tekuci i ziro i devizni, odnosno apsolutno svi racuni su mi samo u ESB-u. I zadovoljan sam. Je, da su malo tvrdi kod izdavanja kreditnih kartica i vrlo pazljivi kod kredita ali ja to cijenim. Bolje nego da su nemarni. A osoblje im je turbo ljubazno i poslovno ( bar u ovim starim poslovnicama, ne mogu suditi za bivse poslovnice Rijecke banke). I prilicno struchno, a ako nesto ne znaju odgovoriti znaju koga treba pitati i dadu ti jasan i tocan odgovor.
Ne mogu suditi kakvi su kod kredita u odnosu na ostale banke jer nikada u zivotu nisam dignuo ni pare kredita, cak nemam ni kreditnu karticu. Sve cash Smijesno mi je bilo da ja koji kredit nit trebam nit bih ga ikada uzeo mogu dobiti mali kredit ( do cca 10-15 k eura) bez ikakve frke, jamaca i za par dana, a oni koji ga "trebaju" se moraju iskilaviti da ga dobiju
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2004., 23:59   #15
Quote:
MilkyWay kaže:


Umjesto toga, trebao bi aplauz onima koji kažu:"Eto baš sam si ponovo uredio dnevnu sobu. Bez kredita. Kešom."
ne znam kako itko može ovako nešto tražiti!?

pa najrazvijenije zemlje i jesu najrazvijenije zato što koriste sve mogućnosti financijskih transakcija a ne samo keš za nešto i gotovo!

dobijem plaću i platim komad robe... jednostavno i glupo... ni ja nemam baš neku korst, jer sam za određenu plaću dobio samo jednu uslugu, robu.... a ni država, jer nema šest transakcija nego jednu, koja je oporezovana.

Jel' znaš zašto je ukinut zlatni standard? Zato jer su količine zlata postale premale da se pokrije sav promet koji je smišljen na zapadu, svi načini obrtanja novca.

Ja bih primjerice, da osvojim 1000000 kuna na milijunašu novac uložio na nekoliko mjesta, a podigao nekoliko milijuna kuna kredita kojima bih riješio pitanje stana, auta, (jahte, whatever)...
__________________
Ambition can be a virtue when it drives you to excellence!
Commodus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2004., 13:10   #16
Cjene stanova gore ili dolje?

Quote:
Vojky kaže:
Cijena polovnih stanova u Zagrebu se već opasno približila novogradnjama, tako da baš i nema puno mogućnosti da i dalje raste. Jednostavno - postati će jeftinije kupovati nove nekretnine, ili graditi kuće oko Velike Gorice.

Druga je stvar ako želiš stan u centru, ali onda plaćaš lokaciju, i nemaš se što žalit da je skupo...
Eh imam pitanje za ljude koji se u to razumiju...
Sto vi mislite da li ce cijene stanova rasti ili padati?
Cinjenica je da je u zadnje vrijeme puno stanova kupljeno, i rijeseno puno stambenih pitanja, da je posljdica nekih kreditnih akcija (znanstveni krediti) nagla inflacija cijena stanova iznad realnog, i cinjenica je da je Hrvatska zemlja koje "umire" tj. da svake godine gubi jedan mali grad od 10000ljudi, i da nam je populacija "stara" tj prosjek godina previsok (puno rabljenih stanova ce ostajati svake godine iza njih)...
Znaci ne danas ili sutra vec u sljedecih 10-20 godina, da li ce cijene stanova padati ili rasti?
ZEGA
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2004., 13:45   #17
Komoduse, nemogu ti opisati kakav je to lijep osjećaj kad nikome ništa nisi dužan. Ma zakon.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2004., 13:52   #18
Thumbs up

Quote:
MilkyWay kaže:
Komoduse, nemogu ti opisati kakav je to lijep osjećaj kad nikome ništa nisi dužan. Ma zakon.

Ne mogu ti opisati kakav je to FENOMENALAN osjećaj kad se zadužiš npr. 10 milijuna kuna i zaradiš milijun za sebe s tuđim novcem i onda im ga lijepo vratiš.

Ludnica.

Sa svojom lovom ne bi mogao nikad zaraditi milijun kuna, ali s tuđom... ma zakon!
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2004., 15:33   #19
Quote:
gogo kaže:
Ne mogu ti opisati kakav je to FENOMENALAN osjećaj kad se zadužiš npr. 10 milijuna kuna i zaradiš milijun za sebe s tuđim novcem i onda im ga lijepo vratiš.

Ludnica.

Sa svojom lovom ne bi mogao nikad zaraditi milijun kuna, ali s tuđom... ma zakon!
jadan ti je primjer. kaj se ne zadužiš 100 milijuna, ili 50 milijardi ako imaš 10% dobiti. e, sinko, možda izgubiš tih 10 milja pa si do guše u ....

jesi li ti kada zaradio kojih tisuću dvije kuna pa da pričaš bajke o milijunima. kaj misliš da nitko ne kuži malo matematike i mrvicu ekonomije pa je odma bogat? ne, jok, ma svi su budale. jedva čekaju da tebi velikom investicijskom guruu daju milijune pa da im ih ti vratiš.

nemoj ovo gore napisano shvatiti osobno, nemam te namjeru povrijediti. mislim da onaj tko ima nešto para za uložiti (uključujem i mogućnost otplate kredita) jako pazi svoj novac ne zato što ne želi zaraditi već zato što su ljudi riskaverzni. boje se izgubiti.
__________________
_______________
they just bounce up and down and it makes me happy
DiscoDave is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2004., 16:23   #20
Quote:
DiscoDave kaže:
mislim da onaj tko ima nešto para za uložiti (uključujem i mogućnost otplate kredita) jako pazi svoj novac ne zato što ne želi zaraditi već zato što su ljudi riskaverzni. boje se izgubiti.
Ima ih koji se boje rizika, a ima takvih koji kontroliraju rizik. Fino ocijenis sto ti se prijeti ako izgubis, a kolika je potencijalna dobit. Ja sam za vrijeme internet booma svu ustedjevinu (plus kredit) ulozio u dionice kojekakvih (danas vecinom bivsih ) dotcom i e-commerce firmi, i kad su cijene pocele padati, sve sam prodao. Normalno, spram spice sam izgubio, ali sve u svemu je rezultirala debela dobit, i to dobrim dijelom zahvaljujuci love od banke. Slicne sheme sa nekretninama mozes vidjeti na onom kaskaderovom topicu.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:38.