Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2007., 11:50   #81
mislim da sudbinu sami stvaramo kada se umiješamo u događaje koji se neprestano zbivaju i teku,stvarajući dimenziju koju zovemo vrijeme.tada se možemo prepustiti događajima ili aktivno sudjelovati i odlučivati za sebe.uglavnom sudbina je kao i smisao jedan od mnogih ljudskih proizvoda kojima zbog toga čovjek može i upravljati.
finesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 01:21   #82
nisu stvari slučajne, a ni tolko zapisane.,
sve ovisi o svemu.
pozitivna i neg.energija, vanjski utjecaji- sunčeve pjege utječu na ratove na zemlji (na agresivnost), i mjesec ima utjecaj.
neko zna i čitat sudbinu iz dlanova i toga, to me sad zbunjuje.
ipak mi je najrađe čuvat se teorije- svako sam sebi kroji sudbinu, jer je to ono što mi daje neki smisao životu, jebeš to, ak će se sve desit tak i tak
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 23:35   #83
granice???

Quote:
seronjaa kaže: Pogledaj post
nisu stvari slučajne, a ni tolko zapisane.,
sve ovisi o svemu.
pozitivna i neg.energija, vanjski utjecaji- sunčeve pjege utječu na ratove na zemlji (na agresivnost), i mjesec ima utjecaj.
neko zna i čitat sudbinu iz dlanova i toga, to me sad zbunjuje.
ipak mi je najrađe čuvat se teorije- svako sam sebi kroji sudbinu, jer je to ono što mi daje neki smisao životu, jebeš to, ak će se sve desit tak i tak
upravo tako!najveću moć ima čovjek kao pojedinac jer zbog njega su sve stvari relativne,odnosno svatko ima svoje mišljenje i nitko ne može dokazati da to mišljenje 100% ne vrijedi.zato se (kao pojedinci) ne možemo baviti svim i ne možemo o svemu znati,već možemo samo cijeli život saznavati nove stvari i prema njima oblikovati svoja mišljenja(nagađati).ta metoda ne valja i treba se ispitati jedino kad čovjek zaglibi u predrasudama. ...
finesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 19:49   #84
http://www.youtube.com/watch?v=eenmBDU_k3o
La Havre is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 18:17   #85
Sudbina definitivno postoji i makar mnogi zatvaraju oči i prave se (slijepo vjeruju)da su oni gospodari svog života to NIJE točno.Ako je nekome zapisano da će život provesti nesretan,bez sreće i prijatelja i još mu se potrefi mana sa fizičkim izgledom,tu on ne može ništa učiniti,a promjeniti si život na bolje je uzaludna misija.Svatko zna koliku sreću ima i ako je nesretan u mladosti vrlo je vjerojatno da će mu tako biti i do kraja života.Postoji neki razlog zašto je nekima sudbina lagana,dok se drugi muče i jedva čekaju smrt,ali te razloge čovjek ne zna.Očita je stvar da najvažnije stvari u životu čovjek ne može birat,nego ih "dobije",a to su fizički izgled koji određuje kako će se okolina prema pojedincu odnositi,zdravlje,sreću,obitelj itd.To je sve sudbinski određeno i jasno je da npr.ružan i bolestan čovjek koji je imao traumatično djetinjstvo neće moći imati ni približnu kvalitetu života kao netko tko se rodio lijep i zdrav...Druga stvar koja dokazuje da postoji sudbina su ljudi koji imaju sposobnost viđenja budućnosti(hrpa je običnih ljudi koji lažu da zarade)ali ima i poštenih i stvarnih vidovnjaka koji znaju prognozirati budućnost.Stoga je najbolje držat se poslovice "U dobru se ne povisi,a u zlu se ne ponizi" i živit po onoj stazi koja ti je određena od vremena začeća .Nažalost je tako.
 
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 23:03   #86
nemoš protiv sudbine
nana@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 01:48   #87
Quote:
finesa kaže: Pogledaj post
ljermontov odlično,u junaku našeg vremena,objašnjava kako trebamo shvatiti sudbinu:"i kako onda da čovjek ne postane fatalist?no,tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem!ja najradije u sve sumnjam-ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera;naprotiv,što se mene tiče,uvijek odvažnije idem naprijed kad ne znam što me očekuje.jer ništa me gore od smrti ne može snaći-a smrti ne možeš umaknuti!"
Potpuno se slažem!
Lightness is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.