Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2009., 19:45   #1
S.P.Q.R. - John Maddox Roberts

Do sada su u Hrvatskoj prevedena 4 romana iz serije SPQR, od AMeričkog pisaca Johna Maddoxa Robertsa...

1.Kraljev Gambit
2.Katilina urota
3.Oskvrnuće
4.Hram Muza

Zvao sam izdavačku kuću Fraktra, kažu da planiraju prevesti svih 12 knjiga(iz nekog razloga 13.,14. i 15. postoje samo na Njemačkom), ali 5. se očekuje tek oko INTERLIBERA...

Inače riječ je o "dogodovšitnama" da se tako izrazim, rimskog senatora(tek kasnije to postaje) Decija Cecilija Metela Mlađeg, koji je iz bogatog i utjecajnog klana Metela, što ipak nije dobro samo po sebi, jer mlađi Meteli ne dobivaju toliko utjecaja s obzirom da im je broj velik...

Uglavnom Cecilije u svakoj knjizi amaterski istražuje slučaj ubojstva koji je povezan s većom urotom...

Nek vam bude jasno u početku,ovo je AMERIKANIZIRANA VERZIJA, doduše dosta se pazi ne neku realističnost,ali npr. imate Grčkog liječnika-forenzičara(!) koji mu pomaže...

Knjiga mi je zapavo odlična jer se mogu posve udubiti u duh pred-Carskog Rima i to mu je najbolja odlika...

Kao i Sven Hassel,ne marite za poviejsne činjenice,koje su ovdje doduše nešto bolje, nego jednostavno uživate u knjigama...

Preporučujem je svim ljubiteljima povijesti ali i detektivskih romana...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 21:57   #2
Pročitala sam Katilininu urotu. Solidno.
littlefoot78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 22:17   #3
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Knjiga mi je zapavo odlična jer se mogu posve udubiti u duh pred-Carskog Rima i to mu je najbolja odlika...

Preporučujem je svim ljubiteljima povijesti ali i detektivskih romana...
Iako sam procitao samo Kraljev Gambit moram priznat da potpisujem. Iako je prvenstveno razbibriga takodjer je i - napeto, lijepo pisano a moze se nesto i naucit (posebice o svakodnevici starog Rima)
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 00:03   #4
Quote:
littlefoot78 kaže: Pogledaj post
Pročitala sam Katilininu urotu. Solidno.
Meni je još bolji HRAM MUZA,iako se nekako prebrzo završi...

Knjiga ima samo 300 stranica čistog teksta,a trebala bi barem 500-600 za detektivski roman,ali nema veze,bolje da mi je žao što je završilo,nego da mi je dosadna...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 09:57   #5
Namjeravam i to nabavit. Inače mi je to super feeling : kad pročitam knjigu i žao mi je što je gotovo i što nema bar još par stranica....
littlefoot78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 10:36   #6
Planiram nabaviti 8 knjiga na engleskom,ali ne mogu nigdje naći da naručim...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 16:21   #7
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Do sada su u Hrvatskoj prevedena 4 romana iz serije SPQR, od AMeričkog pisaca Johna Maddoxa Robertsa...

1.Kraljev Gambit
2.Katilina urota
3.Oskvrnuće
4.Hram Muza

Zvao sam izdavačku kuću Fraktra, kažu da planiraju prevesti svih 12 knjiga(iz nekog razloga 13.,14. i 15. postoje samo na Njemačkom), ali 5. se očekuje tek oko INTERLIBERA...

Inače riječ je o "dogodovšitnama" da se tako izrazim, rimskog senatora(tek kasnije to postaje) Decija Cecilija Metela Mlađeg, koji je iz bogatog i utjecajnog klana Metela, što ipak nije dobro samo po sebi, jer mlađi Meteli ne dobivaju toliko utjecaja s obzirom da im je broj velik...

Uglavnom Cecilije u svakoj knjizi amaterski istražuje slučaj ubojstva koji je povezan s većom urotom...

Nek vam bude jasno u početku,ovo je AMERIKANIZIRANA VERZIJA, doduše dosta se pazi ne neku realističnost,ali npr. imate Grčkog liječnika-forenzičara(!) koji mu pomaže...

Knjiga mi je zapavo odlična jer se mogu posve udubiti u duh pred-Carskog Rima i to mu je najbolja odlika...

Kao i Sven Hassel,ne marite za poviejsne činjenice,koje su ovdje doduše nešto bolje, nego jednostavno uživate u knjigama...

Preporučujem je svim ljubiteljima povijesti ali i detektivskih romana...

Zvuči dobro a da li se mora čitati od prve ili ne ?
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 16:35   #8
Quote:
djemba kaže: Pogledaj post
Zvuči dobro a da li se mora čitati od prve ili ne ?
Prijatelju jedno 90% ne moraš...

Klodija i Milon,glavni sporedni likovi kao i glavni negativac,Klodijin brat su doduše vrlo detaljno prikazani u 1. dijelu,ali on u 2. i 3. objasni kroz razgovor,tko je Milon ili tko je Klodija, tako da ne moraš...

Ali prva je najbolja i svakako je pročitaj...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 22:52   #9
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Prijatelju jedno 90% ne moraš...

Klodija i Milon,glavni sporedni likovi kao i glavni negativac,Klodijin brat su doduše vrlo detaljno prikazani u 1. dijelu,ali on u 2. i 3. objasni kroz razgovor,tko je Milon ili tko je Klodija, tako da ne moraš...

Ali prva je najbolja i svakako je pročitaj...

Hvala ,idem po iste u pon. u knjižnicu.

Knjige na engleskom?
A ovdje ?
http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_t...All-Categories
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 13:41   #10
Kada je interliber,rekli su mi da će do tada izaći 5. knjiga?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 15:10   #11
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kada je interliber,rekli su mi da će do tada izaći 5. knjiga?
11.-15.11.2009.

http://www.zv.hr/sajmovi/150/index_hr.html
__________________
The art of being wise is the art of knowing what to overlook.
William James
dina_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 15:28   #12
od literature takve tematike daleko bolji mi je somoza. spilja ideja. radnja je smještena u grčku, atenu i okolicu. stil istančan, tečan, uvodi misao kroz misao, dinamika dijaloga skladno se uklapa u napetost radnje, o autentičnosti može govoriti poznavalac klasičar. naravno, podrazumijeva izvjesna, barem osnovna znanja iz povijesnog okruženja i tadašnje filozofske misli. ukoliko već ne baratamo antropološkim širokim pogledom na to doba. može se iščitavati i kao običan krimić, naravno. usprkos tomu, djelo dostojno i ecca i pamuka.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 15:32   #13
Quote:
dina_ kaže: Pogledaj post
Hvala
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 09:53   #14
pročitala sam sva četiri djela što su prevedena i knjige su mi mrak em su krimići em su povjesne gdje češ više. i super što izlazi peti dio jedva čekam da se pojavi
__________________
"Be yourself, don't change for anyone. If they don't like you at your worst, then they don't deserve you at your best."
gordanač is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 21:59   #15
Obožavam ove knjige ali nemam živaca čekati da ih prevedu kod nas tako da sam već naručila 5. knjigu na engleskom
madam octa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 17:10   #16
Quote:
madam octa kaže: Pogledaj post
Obožavam ove knjige ali nemam živaca čekati da ih prevedu kod nas tako da sam već naručila 5. knjigu na engleskom
Gdje?
Odgovori na PM-hvala
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 21:21   #17
Romani su super,na ljeto bi trebao izaći i 6.nastavak.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 23:49   #18
dobar je ali ni priblizno dobar ko serija o Falcu od Lindsey Davis
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 13:26   #19
Kako bi volio da ovo ekraniziraju...

Bilo bi jako popularno jer ljudi vole krimiće,a smješteno je u super razdoblje
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 13:48   #20
Prva knjiga mi je bila u redu. Nakon druge sam odustao jer lik piše substandardno.
Outmind is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:58.