Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2016., 10:29   #1581
Živim u objektu sa dva stana-gornjim i donjim.U donjem stanu živi obitelj koja je samnom u sudskom sporu,dok u gornjem stanu živimo ja i moja obitelj.Ispred kuće se nalazi jedan betonirani prostor koji nije u ničijem vlasništvu,već se vjerojatno radi o javnoj površini(parkira na nju tko kako hoće,pješaci prolaze po njoj jer je odmah uz nju i cesta).Susjed iz donjeg stana je sada na taj prostor postavio sebi stupić tj onaj čuvar parkinga sa lancem i na taj način je zauzeo tj.privatizirao javnu površinu bez ičije suglasnosti.Situacija je prijavljena policiji,došli su slikali tablice,taj čuvar parkinga koji se nalazio ispod automobila kojeg je taj susjed sparkirao.Mene zanima ukoliko se utvrdi da je on to napravio na javnoj površini jesam li dobro postupio ako sam ga uredno prijavio policiji i kolika je okvirna kazna za takvo postupanje?
justicija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 13:52   #1582
Vidjela sam da je tema o inkasatorima HRT-a zaključana pa da pitam ovdje - živim u zgradi i upravo mi je čiča zvonio dolje na vrata zgrade, tražio da ga pustim da dođe u kontrolu. Ja rekla nema šanse, na što je on rekao da mora, ja rekla da ne moram i da uostalom nemam ni TV ni radio (što je istina). On mi je rekao da ako neću dobrovoljno da će se vratiti sa nalogom i da ću onda morati.

Ma dajte molim vas, kakvim nalogom, suda da mi pretraži stan?? HAhaha... u stanu je jedno stolno računalo i jedan laptop te dva smartphonea, znam da sam čitala još davno da bi oni i za kompove naplaćivali jer kao možeš gledati televiziju preko njih.

Koliko to drži vodu, trebam li se čega paziti?
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 11:19   #1583
Pozdrav,

Da li mi netko moze reci kako promijeniti adresu u tekucem sudskom postupku?
Znaci samo da mi salju papire(pozive, rijesenja itd.) na drugu adresu?
2_kotaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 10:59   #1584
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
Vidjela sam da je tema o inkasatorima HRT-a zaključana pa da pitam ovdje - živim u zgradi i upravo mi je čiča zvonio dolje na vrata zgrade, tražio da ga pustim da dođe u kontrolu. Ja rekla nema šanse, na što je on rekao da mora, ja rekla da ne moram i da uostalom nemam ni TV ni radio (što je istina). On mi je rekao da ako neću dobrovoljno da će se vratiti sa nalogom i da ću onda morati.

Ma dajte molim vas, kakvim nalogom, suda da mi pretraži stan?? HAhaha... u stanu je jedno stolno računalo i jedan laptop te dva smartphonea, znam da sam čitala još davno da bi oni i za kompove naplaćivali jer kao možeš gledati televiziju preko njih.

Koliko to drži vodu, trebam li se čega paziti?
Dobro ste postupili, pecaju bezveze, ništa vam ne mogu.

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 11:00   #1585
Quote:
2_kotaca kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Da li mi netko moze reci kako promijeniti adresu u tekucem sudskom postupku?
Znaci samo da mi salju papire(pozive, rijesenja itd.) na drugu adresu?
Najbolje otići u nadležni sud i tamo to riješiti.

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 21:46   #1586
tako je, u pisarnici u Sudu to mozes zavrsiti..
__________________
Neka bude pravda makar svijet propao!
simeonep is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 22:52   #1587
Stvarno ne znam di bi stavio ovo pitanje pa možda najbolje tu: zanima me koja su sve tijela oslobođena plaćanja stvarnih troškova u katastru i gruntovnici? Ne nalazim neki zakon ili pravilnik. Dakle ne upravne pristojbe već stvarni troškovi. Znam da općine, gradovi, županije moraju plaćat, ali što je sa uredima državme uprave u županijama? Da li su oni oslobođeni ili plaćaju?
everest is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 18:29   #1588
Kazna u prometu

Pozdrav!

Ispričavam se ako je ovo pitanje već bilo negdje postavljeno, ali nemam sada puno vremena da tražim. Situacija je sljedeća: danas ujutro me na autocesti zaustavio presretač zbog toga što sam pretjecao kamion po zaustavnoj traci. Bila je klasična situacija gdje je jedan šleper sa prikolicom koji je vozio 90 km/h krenuo ispred mene pretjecati drugi šleper bez prikolice koji je vozio 89 km/h. Nakon 2 km vožnje iza njega mi je to sve dopizdilo pa sam vidjevši da je zaustavna traka prazna skrenuo i pretekao oba ta kamiona. Međutim negdje otraga je bio presretač koji je sve to vidio pa me kasnije sustigao i zaustavio. Dobio sam kaznu 2000 kn i rekao mi je policajac da ako platim u roku 3 dana plaćam 1000 kn. E sada, zanima me da li je pametnije da platim tu kaznu odnosno što će se dogoditi ako ju ne platim. I kakva je mogućnost da mi prekršajni sud smanji ili poništi tu kaznu u zamjenu za neku opomenu ili nešto slično. Ajde netko ako je imao neko slično iskustvo..
zeljeznicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 22:31   #1589
pitanjce

odlazim na neko vrijeme ih hrv pa bih ostavila sestri punomoć da može riješavati po potrebi neke stvari za mene.
moram li sama sastaviti izjavu ili imaju javni bilježnici neku "univerzalnu" koju potpisujemo?
također, koliko bi me moglo doći to zadovoljstvo?
__________________
samo gledam!
vaglji is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 10:20   #1590
Neznam gdje bih postavila pitanje, pa možda najbolje ovdje..neregistrirani auto parkirali smo ispred naše garaže,( živimo u zgradi i pored nje nalaze se garaže, a auto nam ne stane u nju)i dobili smo opomenu da ga trebamo maknuti s javne površine..zanima me da li je površina ispred garaže javna, jer parkirana registrirana vozila nisu dobila opomene
Didilina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 10:40   #1591
Quote:
zeljeznicar kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Ispričavam se ako je ovo pitanje već bilo negdje postavljeno, ali nemam sada puno vremena da tražim. Situacija je sljedeća: danas ujutro me na autocesti zaustavio presretač zbog toga što sam pretjecao kamion po zaustavnoj traci. Bila je klasična situacija gdje je jedan šleper sa prikolicom koji je vozio 90 km/h krenuo ispred mene pretjecati drugi šleper bez prikolice koji je vozio 89 km/h. Nakon 2 km vožnje iza njega mi je to sve dopizdilo pa sam vidjevši da je zaustavna traka prazna skrenuo i pretekao oba ta kamiona. Međutim negdje otraga je bio presretač koji je sve to vidio pa me kasnije sustigao i zaustavio. Dobio sam kaznu 2000 kn i rekao mi je policajac da ako platim u roku 3 dana plaćam 1000 kn. E sada, zanima me da li je pametnije da platim tu kaznu odnosno što će se dogoditi ako ju ne platim. I kakva je mogućnost da mi prekršajni sud smanji ili poništi tu kaznu u zamjenu za neku opomenu ili nešto slično. Ajde netko ako je imao neko slično iskustvo..
Plati kaznu. Pa jbte daj malo pročitaj sa razumijevanjem što si napravio... ako ne shvaćaš obavezn do doktora da ti da uputnicu. Umislio si da si na utrci formule 1 i krenuo sa unutarnje strane? Kopiju uplatnice obavezno poslati na adresu onoga tko je kaznu izdao.
knedlaugrlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 10:56   #1592
Quote:
Didilina kaže: Pogledaj post
Neznam gdje bih postavila pitanje, pa možda najbolje ovdje..neregistrirani auto parkirali smo ispred naše garaže,( živimo u zgradi i pored nje nalaze se garaže, a auto nam ne stane u nju)i dobili smo opomenu da ga trebamo maknuti s javne površine..zanima me da li je površina ispred garaže javna, jer parkirana registrirana vozila nisu dobila opomene
Znači da je površina javna.
Riješeno gradsko odlukom o komunalnom redu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 13:00   #1593
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Znači da je površina javna.
Riješeno gradsko odlukom o komunalnom redu.
A registrirani mogu parkirati i sve OK?
Didilina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 13:42   #1594
Quote:
Didilina kaže: Pogledaj post
A registrirani mogu parkirati i sve OK?
Točno.

Recimo čl.68 st.1 toč 10 http://www.zagreb.hr/Userdocsimages/...enDocument.htm
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 09:39   #1595
Ulična evangelizacija

Grupa kršćana iz SAD-a želi posjetiti Zagreb i par dana provoditi uličnu evangelizaciju, uz igrokaz na trgovima (deset minutna predstava sa desetak sudionika), na Jelačić placu, Cvjetnom, ispred Tomislava na Glavnom kolodvoru...
Jesu li im za to potrebne kakve dozvole i gdje ih mogu ishoditi?

Hvala!
Zmayski is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 12:06   #1596
Što mogu napraviti po pitanju presude Općinskog Suda koji je u svojoj presudi i pozivajući se na vještački nalaz napisao iznos koji se za 1000kn manje razlikuje od onog u vještačkom nalazu?Ukoliko je sutkinja proizvoljno komentirala presudu Županijskog suda i ukoliko je presudila iznos koji ne odgovara stvarnom stanju stvari,uostalom ne odgovara vještačkom nalazu na kojeg se poziva,kakve sankcije se trebaju poduzeti protiv nje?Mogu li se kome žaliti i na temelju čega?
justicija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 15:12   #1597
Zanima me jedna stvar - ukoliko u sudskom procesu postoji svjedok koji je možebitno psihički bolestan, dali je njegovo svjedočenje vjerodostojno tj. dali bi ga sud uopće uzeo u razmatranje? Kako uopće ukazati sudu da je osoba vrlo vjerovatno psihički bolesnik? Može li se tražiti nekakvo psiho testiranje ili tome slično?
Unarijed hvala.
Siva Kornjaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 17:21   #1598
Smije li se na javnim površinama snimiti (fotografije/filmovi) ljude kako ne kupe za svojim psima i to javno objaviti?
Recimo na fejsu u grupi "Neodgovorni šetači pasa koji ne kupe za svojim ljubimcima".
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 09:13   #1599
Naravno da mozes uz zastitu privatnosti, cenzura ili slicno, ako nemas pristanak sudionika, sto naravno neces nikad dobit..
__________________
"The difference between stupidity and genius is that genius has its limits" Albert Einstein
sheldooon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 19:25   #1600
Poštovani članovi foruma
Ne znam gdje da tražim savjet pa ću probati ovdje, uglavnom, supruga mi je imala prometnu nezgodu na putu za na posao, auto je završio u kanalu uz cestu, ozljeda je puknuće noge i naravno odlazak na bolovanje. Pošto je osigurana na poslu i u osiguranje joj ulazi i put na posao i sa posla trebala bi imati 100%-tno bolovanje. Nakon mj dana bolovanja, prekjucer dolazi iz HZZO-a rješenje da ne može dobiti 100%-tno bolovanje zbog njene greške upravljanja vozila, naime u policijskom zapisniku stoji da nije prilagodila brzinu prema uvjetima na cesti , što je ona nažalost i potpisala tako, ne piše nigdje da je prekoračila dozvoljenu brzinu a niti da je bilo lišća i blata u zavoju koji je i bio presudan za nezgodu.
Zanima me da li ima smisla pisati žalbu u hzzo, i da li bude to negativno rješenje imalo kakve veze sa potražnjom odštete za slomljenu nogu u osiguranju, jer je kako sama sebi kriva Jel.
Hvala svima na savjetima
Lp
sky981 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.