Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2010., 21:43   #401
Quote:
SETRA Samoborček kaže: Pogledaj post
Hoće li mi netko odgovoriti gdje se to na huo.hr vidi bonus?
http://www.huo.hr/premijski_stupanj.php
Veko32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 21:51   #402
Hva-la!
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 23:30   #403
Quote:
Veko32 kaže: Pogledaj post
hvala. dovoljno mi je ovo.

ovo o prošlosti, kolegama, važnosti ao police u prošlosti je irelevantno jer smo raspravu vodili u realnom vremenu, a ne što je bilo nekada.. isto tako bih ti ja mogao sad izvuć da prije deset godina nešto je išlo meni u prilog ili tako nekako.

Glej, nisam se pjenio, nego jednostavno nisi popuštao, a bio sam u pravu. Nemoj zamjeriti, nemam ništa osobno protiv tebe, nit te ne poznam, branio sam svoj stav.
podebljat ću ti važan tekst sa web stranice croatia osiguranja:

Jedino Croatia osiguranje d.d. daje popust od 30% na premiju kasko osiguranja onima koji prvi puta osiguravaju vozilo koje je osigurano od automobilske odgovornosti u Croatia osiguranju d.d.
crosig

da nebi misli da se stvara zavjera protiv tebe, slične uvjete ima i triglav osiguranje. dalje nisam gledal.

i ja sam mnogo glup kad se upuštam u raspravu s čovjekom kojemu je alianz početak i završetak svijeta. kolko god sam glup, uspio sam shvatiti da se svašta događa u svijetu kaska.
pitam se, kolko bu tebi trebalo da shvatiš da ne vrijede ista pravila svugdje?

uzgred, tekst poruke jednog tvog kolege glasi:
Quote:
naravno da ima (polica AO veze sa kaskom). I kao nigdje se nemoze dobit 50% kasko pa svi rade i dalje, s AO kod njih ili ne. Inače ne radim bas puno ao i ak kao drugi ali sam prijateljima sredio 50% na legalan nacin naravno uz potpis nekog iznad mene. Dok je njima to u redu i meni je.
Quote:
Veko32 kaže: Pogledaj post
da li je vozilo kupljeno na leasing? ako je onda ovisi o leasing kući koja diktira uvjete kaska, a osiguranje je samo posrednik
nije.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 16:42   #404
Jel ti ja mog kak pomoći, ne kužim kaj ti nije jasno
Pagis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 16:03   #405
Mene zanima rasplet.

Ili je sve bila samo jedna loša patka u letu.

Inače, čitam danas na kavi Autoklub od 08. veljače 2010., lik priča kako varaju osiguranja, i da se godišnje osiguranja prevare za 200 milijuna kuna. I sada se osiguranja nešto uspjene, pogotovo tu mislim na ljude koji nikada nisu prouzročili niti jednu nesreću.

I kaže da osiguranja mlate strašne pare, u što ne sumnjam.

Sorry kolega H-K (Hrvat Katolik ), žao mi je zbog tebe, ali pričami frend kako stvari funkcioniraju u VIP-u, profit se zadržava pod svaku cijenu i u tome uspijevaju. Samo je žalosno da si i ti samo žrtva nečijeg profita.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 20:08   #406
Leptirica je odlepršala, a mi smo u neizvjesnosti...a možda su joj došli u ovrhu i maznuli joj PC?
A80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 13:44   #407
Leptirica je u fazi mirovanja, naime oglušila sam se na pisma koja sam dobila od osiguranja i tu opomenu pred tužbu. Čekam njihov sljedeći korak, pa ću se onda pozabaviti, činilo mi se kao da su pisma samo mjere zastrašivanja da uplatim cenku. U svakom slučaju ništa nije rješeno, bar ne zasad.
_leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 14:43   #408
Ne brini se, ne mogu ti ništa ako si dala točne podatke. Jedino da si namjerno prijavila netočne podatke ili nešto prešutila mogli bi ALI samo ako su ti javili u roku od TRI mjeseca da su saznali za netočnost. Kako su obrazložili tu neosnovanost bonusa???
Kretenizam.
MIŠICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 11:25   #409
Općenito je to obavezno auto-osiguranje sranje.
Čemu uopće država ima propisivati iznos auto-osiguranja? Izvolite prepustiti tržištu neka formira cijenu.
ako netko nađe svoju isplativost nuditi osiguranjje za 1 kunu, nek to napravi, ali i dalje neka bude odgovoran za štetu učinjenu tim autom. U pravnoj državi bi to moglo proći, jer naravno da ne bi bilo osiguranja za jednu kunu (svatko nek si nađe ekonomsku računicu za koliko želi prodati policu osiguranja), ali bi isto tako bila bespredmetna raspava bonus-malus i sl. gluposti.
Negdje am pročitao da je u Njemačkoj pri sklapanju police imaš upitnik: da li si pušač ili ne, višak kilograma, i slično,... kako bi što preciznije mogli procijeniti rizik koji činiš kao vozač u prometu, a ne samo godine posjedovanja auta.
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 20:47   #410
Bilo je predlagano, ali nije prošlo
Veko32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 19:35   #411
Poanta je u tome što država ne bi ubirala porez.

Država bi trebala propisati samo fiksnu naknadu osiguranja prema državi, a da se cijena sama definira. Naravno, trebalo bi i gornju granicu staviti.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 11:05   #412
I meni je stigao neki čudan dopis od CO-a, podsjetnik na dospjele obveze, gdje me podsjećaju da podmirim dospjele obveze iz zaključenih polica osiguranja od nekih dvjestotinjak kuna. Što je najbolje, navedena je nekakva njihova faktura iz veljače 2009, nemam pojma odakle im to. Provjerim po broju police, i ispostavi se da je za moped, ali mi nije jasno odakle im nepodmirena faktura, kad osiguranje plaćam prilikom registracije. Pa ne mogu registrirati moped bez plaćenog osiguranja. I taj iznos je obično manji od gorenavedenog jer se radi o 50ccm. Također, registracija mi svake godine ističe oko 20. siječnja, kada ju i obnavljam. Koji k? Meni taj dopis izgleda kao mamac za budale, po sistemu APP.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 10:45   #413
Pokretačica teme se ne javlja. Kako je završila njezina priča sa Osiguranjem Zagreb?
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 14:02   #414
Quote:
Saško kaže: Pogledaj post
Pokretačica teme se ne javlja. Kako je završila njezina priča sa Osiguranjem Zagreb?
I mene zanima, ili joj spičiti permanetni ban
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 11:57   #415
Poštovani, rasplet se odigrao jednostavno, došla sam u osiguranje prije par dana zatražila novu policu, opet mi htjeli dati 50 % , no međutim iznjela sam problem koji nastane naknadno kad ustanove da mi pripada manje, pa je osoba na šalteru kontaktirala nekog ko više zna o tome, pa su mi zaprijetili tužbom ako ne platim. Na što sam ja odgovorila da ne postoji ta šansa da mogu platiti samo za novo osiguranje za ovu godinu 30% ali da razliku prethode godine ne mislim platiti jer da to nije moja greška jer da su mi oni dala 50 % a ne ja sama sebi. Nisu pristali i j a sam promjenila osiguranje u kojem sad plaćam 30 % i još sam dobila nekakv popust jer sam novi korisnik. Eto hvala svima na savjetima! Pozdrav svima.
_leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 12:00   #416
Quote:
_leptiric kaže: Pogledaj post
Poštovani, rasplet se odigrao jednostavno, došla sam u osiguranje prije par dana zatražila novu policu, opet mi htjeli dati 50 % , no međutim iznjela sam problem koji nastane naknadno kad ustanove da mi pripada manje, pa je osoba na šalteru kontaktirala nekog ko više zna o tome, pa su mi zaprijetili tužbom ako ne platim. Na što sam ja odgovorila da ne postoji ta šansa da mogu platiti samo za novo osiguranje za ovu godinu 30% ali da razliku prethode godine ne mislim platiti jer da to nije moja greška jer da su mi oni dala 50 % a ne ja sama sebi. Nisu pristali i j a sam promjenila osiguranje u kojem sad plaćam 30 % i još sam dobila nekakv popust jer sam novi korisnik. Eto hvala svima na savjetima! Pozdrav svima.
dobit ćeš svake godine 5% dodatnog bonusa ukoliko nećeš imat šteta!
XPS-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 14:43   #417
Talking

ja sam imao sličan slučaj prije par godina s triglav osiguranjem...poslali su mi obavjest da uplatim razliku između 50% i punog iznosa,murija mi je dolazila kući da provjeri o čemu se radi itd.......uglavnom, na mojoj polici je malim slovima pisalo da osiguravatelj ima rok od nekoliko dana da poništi policu ako utvrdi nepravilnosti,a oni su se javili tek nakon 6 mjeseci.....na kraju,nikom ništa,promjenio sam osiguravatelja i zadržao 50%
čakija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:48.