Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2010., 15:00   #61
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Pa nije to bas isto jer je u ovom slucaju osiguravajuca kuca svjesno davala bonus iz vlastite koristi odnosno s namjerom privlacenja korisnika njihovih usluga.
Da, to je opće poznato.
I sad stisnula kriza i idemo naplatiti od osiguranika, a osiguravatelji su nevini ko Bogorodica.
Zapravo, taj isti osiguravatelj sada želi od tebe naplatiti ono za što si ga ti oštetila, a nitko drugi osim tebe za to nije kriv?
A da idu tužiti svoje zaposlenike koji su sklapali takve police i vrlo često čak i primali mito za to?
Do kuda bi to sve skupa došlo? Do apsurda, kao i sve u ovoj državi, jer je toliko muljavele da je praktički nemoguće sve istjerati na čistac bez da pola stanovništva ne završi zbog nečega na sudu.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 15:02   #62
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
Kume da završim sa tobom jer mi se više ne da, ti digni tih 100 kuna i ja vidim da su ti ispali i ti pospremiš i odeš, vidim kome je ispalo kazem tipu da si ti uzeo ode na policiju i šta? E ono sory bile su na podu, iako se radi o manjem iznosu pa ne bi kazneno odgovarao al da se radi o vecem onda bi ovako možda samo prekršajno al kažem ti to je KRAĐA.



Nisi dobio novac od osiguranja nego popust. Ti uredno imas racun na kojem je popust naveden. Dalje te se ne tice.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 15:02   #63
Quote:
H-K kaže: Pogledaj post
na polici piše da su uvjeti za osiguranje ao sastavni dio police, a tamo piše o bonusu/malusu...neki imaju na poleđini uvjete odštampane...potpisom se potvrđuje primitak uvjeta, ujme....
Nitko ne dvoji oko uvjeta,pa čak ni oko statusa bonusa korisnice Leptirić.Fokusirajmo se na onu formulaciju "neosnovani" bonus.Kako može prve dvije godine biti osnovani,a sad 3 godinu mutira u neosnovani???Po meni ta priča ne drži vodu.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 15:02   #64
Hrvatski ured za osiguranje (HUO) upozorio je danas da su "gotovo sva osiguravajuća društva u Hrvatskoj posljednjih godina neosnovano odobravala bonuse kod osiguranja od automobilske odgovornosti i vlasnicima vozila koji nisu imali pravo na njega".

Direkcija za nadzor osiguravajućih društava, koristeći se podacima informacijskog sustava HUO-a, provela je, kažu u HUO, opsežni nadzor ispravnosti izdanih polica u svim osiguravajućim kućama.
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 15:04   #65
Quote:
H-K kaže: Pogledaj post
na polici piše da su uvjeti za osiguranje ao sastavni dio police, a tamo piše o bonusu/malusu...neki imaju na poleđini uvjete odštampane...potpisom se potvrđuje primitak uvjeta, ujme....
Evo gledam svoju policu, i ništa ne piše...

treba pitat pravnike, iako sam već pričao sa par njih...

I vele da ti kao primatelj usluge, ako si zadovoljan ponuđenom uslugom, potpisuješ ugovor.
davatelj usluge daje uslugu po uvjetima i naknadi koje je naveo u ugovoru i to potvrđuje potpisom...

U svakom slučaju, nema osnove...

Vidiš, ovo bi mod mogel priljepit na "pravo"....
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 15:06   #67
napeto je pitanje.
I imam ja podpitanje ako netko naiđe ko se dobro kuži u tematiku :

Ako prođe to da je trebalo platit puno osiguranje na prvoj registraciji, i ako se treba platiti ; ti novci.....kome idu, državi ili osiguravateljskoj kući ?



naime logika mi kaže da :
-ako novci idu osiguravateljskoj kući, imamo šanse da država to odbaci
-ako se ti novci slivaju u državnu kasu....jebali smo ježa i ti i ja i svi skupa zajedno samnom.
Vampir Svetozar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 15:06   #68
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Treba vidjeti koje kuće uopće šalju ovakve "opomene"... da li sve uključujući i "velike" ili samo ove jazavčarske... tko su uopće ti zagreb osiguranje?! nikad čuo....
A nisi vidio onu reklamu na tv? "zagreb osiguranje...mi smo sada basler osiguranje"? Očito neko ljigavo osiguranje koje je kupljeno od strane nekog još ljigavijeg (basler, jelte) i koje sada "radi reda"...

U svakom slučaju konzultirao bih se s odvjetnikom. Ako stvarno nema izgleda da se parnični postupak dobije, platio bih "dug". I naravno prebacio sve svoje police (a imam ih 4) u neko drugo osiguranje. Nakon toga bih im svake godine slao kopije starih polica skopljenih kod njih i novih sklopljenih kod drugog osiguranja. Nije nešto, li to bi bila moja mala, moralna satisfakcija
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 15:07   #69
bravo Đunđi....sad svi tu uglas viču kako su osiguravatelji lopovi, a to su zapravo oni koji su dobili 50% bonusa - neosnovano, pa ih je sad frka....vrč ide na vodu dok se ne razbije
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 15:07   #70
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
Hrvatski ured za osiguranje (HUO) upozorio je danas da su "gotovo sva osiguravajuća društva u Hrvatskoj posljednjih godina neosnovano odobravala bonuse kod osiguranja od automobilske odgovornosti i vlasnicima vozila koji nisu imali pravo na njega".

Direkcija za nadzor osiguravajućih društava, koristeći se podacima informacijskog sustava HUO-a, provela je, kažu u HUO, opsežni nadzor ispravnosti izdanih polica u svim osiguravajućim kućama.
Čitam datum tog texta:

10/05/2005
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 15:09   #71
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
Čitam datum tog texta:

10/05/2005
ne boj se... nisu prestali kontrolirati osiguravajuce kuce

Pogledaj presudu... iz 2008.
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 15:09   #72
Quote:
Vampir Svetozar kaže: Pogledaj post
napeto je pitanje.
I imam ja podpitanje ako netko naiđe ko se dobro kuži u tematiku :

Ako prođe to da je trebalo platit puno osiguranje na prvoj registraciji, i ako se treba platiti ; ti novci.....kome idu, državi ili osiguravateljskoj kući ?



naime logika mi kaže da :
-ako novci idu osiguravateljskoj kući, imamo šanse da država to odbaci
-ako se ti novci slivaju u državnu kasu....jebali smo ježa i ti i ja i svi skupa zajedno samnom.
Pa dio ide OK(većina),dio ide sudu (troškovi),dio državi (porez).
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 15:09   #73
Quote:
Vampir Svetozar kaže: Pogledaj post
napeto je pitanje.
I imam ja podpitanje ako netko naiđe ko se dobro kuži u tematiku :

Ako prođe to da je trebalo platit puno osiguranje na prvoj registraciji, i ako se treba platiti ; ti novci.....kome idu, državi ili osiguravateljskoj kući ?



naime logika mi kaže da :
-ako novci idu osiguravateljskoj kući, imamo šanse da država to odbaci
-ako se ti novci slivaju u državnu kasu....jebali smo ježa i ti i ja i svi skupa zajedno samnom.
zlato, da ti odgovorim: lova ide osiguravateljnoj kući, ali 15% posebnog poreza ide državi...ukupna količinu love koja je utajena od države sa neosnovanim davanjem 50% bonusa je vjerovatno da ti pamet stane...Šuker nema dukata u blagajni, pa je naložio Hanfi da malo pročačka di se može raja oplindrat dodatno...
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 15:12   #74
Quote:
H-K kaže: Pogledaj post
bravo Đunđi....sad svi tu uglas viču kako su osiguravatelji lopovi, a to su zapravo oni koji su dobili 50% bonusa - neosnovano, pa ih je sad frka....vrč ide na vodu dok se ne razbije
Ajde,ajde,nisu ni OK oaze morala i poštenja.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 15:13   #75
Quote:
H-K kaže: Pogledaj post
bravo Đunđi....sad svi tu uglas viču kako su osiguravatelji lopovi, a to su zapravo oni koji su dobili 50% bonusa - neosnovano, pa ih je sad frka....vrč ide na vodu dok se ne razbije
Ali osiguravatelji i jesu lopovi....
Hoces presude protiv njih?
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 15:16   #76
I što se tu vidi iz ove presude:

Da je Euro*Her*** Osiguranje i još jedna osoba koja radi u tom osiguranju J.B: okrivljeni jer su dali osobama Z.B. M., P.C., A.B., N.H., F.B., I.P., J.P. krive bonuse...

I dalje NE vidim da je bilo koja stranka (Z.B. M., P.C., A.B., N.H., F.B., I.P., J.P.) kao osiguranik kriva!!!
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 15:19   #77
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
Kume da završim sa tobom jer mi se više ne da, ti digni tih 100 kuna i ja vidim da su ti ispali i ti pospremiš i odeš, vidim kome je ispalo kazem tipu da si ti uzeo ode na policiju i šta? E ono sory bile su na podu, iako se radi o manjem iznosu pa ne bi kazneno odgovarao al da se radi o vecem onda bi ovako možda samo prekršajno al kažem ti to je KRAĐA.
Ne čitaš ili ne priznaješ??

Ako vlasnik nije poznat to nije krađa već utaja.

Evo pa čitaj

http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/in.../novosti01.asp

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._110_1668.html


Nije mi jasno zašto si toliko tvrdoglav.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 15:22   #78
ok su privlacijle klijente dajuci 50% bonus i na tome lijepo zaradivale
kao sto zaraduju i ducani sa svojim 30-50-70% snizenjima
i sad bi oni nesto natrag??
mislim da nece ici, sto zbog samog sistema i masovnosti te price , sto zbog toga sto nema sanse da im ljudi tu lovu iskesiraju
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 15:23   #79
Quote:
H-K kaže: Pogledaj post
na polici piše da su uvjeti za osiguranje ao sastavni dio police, a tamo piše o bonusu/malusu...neki imaju na poleđini uvjete odštampane...potpisom se potvrđuje primitak uvjeta, ujme....
Da, to sam već ja napisala.

Evo, baš sad gledam svoju policu obaveznog osiguranja i sad mi opet nije jasno, koje lažne podatke ti potpisuješ potpisom te police.

Piše ovako:

POLICA OSIGURANJA OD AUTOMOBILSKE ODGOVORNOSTI

Osiguranik: ja
Adresa: ta i ta

Ugovaratelj: ja
Adresa: ta i ta
Telefon: moj broj mobitela

Osigurano vozilo: Reg. oznaka: Godina proizvodnje:
Vrsta i namjena: (osobno) Tehnička osobina: (KW)
Marka i tip: Boja vozila:
Broj šasije: Premijska grupa:

Osigurana svota po štetnom događaju iznosi za osobe: (puna cijena)
za stvari:

Početak osiguranja:
Istek osiguranja:

1. Temeljna premija AO:
1.1. Premijski stupanj Bonus 50% (naveden iznos sa bonusom)
1.2. Doplaci (ništa nije navedeno)
1.3. Popusti (ništa nije navedeno)
Premija osiguranja od AO: (naveden iznos sa popustom)

2. Premija proširenog osigurateljskog pokrića - AO plus: (ništa navedeno)
3. Premija za lom stakla, kombinacija E: (ništa nije navedeno)
4. Premija osiguranja vozača i 4 putnika od posljedica nesretnog slučaja (AN) uz osiguranu svotu po osobi za slučaj:
A) smrti (navedena svota od 30 kn)
B) trajnog invaliditeta (navedena svota od 60 kn)
c) troškova liječenja (nije navedeno ništa)

Gotovina: (naveden iznos sa popustom)

Ukupna premija: (navedeno)
Porez na premiju AO: 15% (naveden iznos poreza)
Ukupno za naplatu: (naveden iznos premija sa popustom)

Zagreb, datum.

Osiguratelj: (štambilj i potpis) Ugovaratelj: moj potpis


Ovdje nisam potpisala nikakve lažne podatke.
Međutim, na dnu sitnim slovima piše: Uvjeti osiguranja su sastavni dio ovog Ugovora o osiguranju. Ugovaratelj potpisom police potvrđuje primital Uvjeta osiguranja.


Ja nigdje te uvjete ne mogu naći. Da sam ih dobila, sigurno bih ih imala spremljene sa svim dokumentima.
Našla sam samo uvjete za kasko.

Uglavnom, mislim da ovo da si potpisala neistinite podatke stoji.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 15:24   #80
Ovo je jako shebana država! Osoba sklopila ugovor s osiguravajućom kućom koja joj pruža uslugu osiguranja vozila i za tu uslugu osiguravajuća kuća svjesno da 50% popusta na policu iako zna da stranka na to nema pravo. I onda tuži stranku?!
Taj djelatnik koji je sklopio takav ugovor predstavlja osiguravajuću kuću i ako nekoga treba sudski gonit onda bi to trebao biti on. No u ovoj državi do prije par godina po defaultu se dobivalo 50% popusta i s ovakvim tužbama se doslovce kopa prstom po govnu! A realno, cijene osiguranja vozila su daleko prenapuhane.
simba_m is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:12.