Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2011., 18:43   #61
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
… opća edukacija o oružju...
Imao je Dubravko Gvozdanović dobar plan takve edukacije djece, ali nije naišao na odobravanje. Dijelo, kao što je John napisao, i radi sprdanja. Nekad se to lijepo vidi na njegovom bogu.


Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
… i ne može srušiti na pod osobu koja je podjednake snage i težine...
Nekad je bolje maknuti se i od osobe podjednake snage i težine, a kod nasilja se najčešće radi o velikoj razlici između napadača i žrtve u kojoj tehnika nema neku bitniju ulogu.


Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
… 1. Ispucali bi višak energije, ne bi im bilo toliko do nasilja...
Da je ovo točno, sportaši općenito ne bi vršili nasilje, pogotovo profesionalci koji se stalno ispucavaju na treninzima. Čini mi se da praksa ne pokazuje u tom smjeru.


Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
… 2. 70 % nasilnika odustane od daljnjeg zlostavljanje kada dobije po pički...
Ne odustane, nego nađe novu žrtvu.


Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
… 3. Večina zlostavljača su nesamopouzdane osobe, s ovim bi im bar malo naraslo samopouzdanje jer ga borilačke vještine razvijaju kao i druge pozivitne osobine(odlučnost, hrabrost). Osoba koja ima ove kvalitete, uglavnom nema potrebe zlostavljati druge, ni fizički,ni psihički.
To bi bilo savršeno u idealnom svijet, ali što je s djecom koja jednostavno nisu talentirana (ili što već), pa im te vještine nikako neće ići? Em ćemo njima rušiti samopouzdanje obveznim treninzima, em ćemo ih pretvoriti u žrtve zadirkivanja, a možda i nasilja.


Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
… Znaci ne radi se prvenstveno o sigurnosti ostalih, takodjer postoje meci sa supljim vrhom koji imaju kosuljicu i zrno se ne raspada pri udaru vec samo rascvjeta i prenosi maksimalnu energiju u metu bez izlazne rane...
Prije par mjeseci su namjeravali promijeniti službeno policijsko streljivo iz FMJ u SP ili JHP, ali se od toga odustalo, iz razno-raznih razloga.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 19:11   #62
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
5 god, strašno?

Vidiš, ljudi koji kod mene rukuju kotlovima, idu na lječnički svake dvije, a na psihotest svake 4. Kako onda policajac može ići svake 5.?
Pa valjda su njihovi psihotestovi rigorozniji pa zato godinu više, jel? Pitaj drota13...
Barem im 50% progledaju kroz prste na testiranju. Kao ono štambilj i dobar si još.
Ne znam da li je itko vidio kojeg policajca na burzi, recimo radi otkaza?

Znam osobu jednu čiji je stari policajac i nagurao je oružje liku u usta zato jel mu je oduzeo prednost. Naravno murjak je bio pijan kao krava, negdje je pio sa društvom (van radnog vremena). Koji je k. trebao nosit oružje na cugu, kao jednu, jel? Da mu je nešto puhnulo ili da se ovaj drugi postavio ili izašao iz auta ovaj bi ga valjda ubio.
Nije izmišljeno jel se murjak sam time hvalio. Poznam ga. Valjda je iskompleksiran do jaja kad se time hvali.

Drugog znam koji ga nosi i kao tu i tamo makne jaknu, ono, kao da se vidi. Đizs.
__________________
Nema dosadnijeg razgovora od onoga, u kojem se svi slažu.
too toxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 19:21   #63
Ze testove je odgovoreno. Čitaj ponovno.

Što se tiče burze, nekadašnja Srednja policijska škola je imala planski broj učenika radi optimalne popune radnih mjesta. Kada je ukinuta, došlo je do ogromnog nedostatka ljudi koji do danas nismo nadoknadili. I nema škole koja bi opće građanstvo educirala za to zanimanje, tako da nema niti policajaca na burzi. A što se tiče zadnjih tečajeva, ima ljudi koji isu zaposleni, ali nisu prijavljeni na burzi jer čekaju pozive.

Što se tiče otkaza, ima ih, a oprostit ćeš što se javno ne objavljuju. Nadalje, ima ljudi koji i sami izađu iz sustava.

Što se tiče "znam osobu", takve stvari se mogu i anonimno prijaviti mailom i po njima se postupa.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 19:25   #64
Molim vas da se drzite teme.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 19:38   #65
nije da branim policajca jel nema razloga za to ,

ali svaka generacija je sve bezobraznija , i ne samo svaka nova generacije nego opčenito ljudi su danas prebahati i bezobrazni , i tako kad se nađu takve dvije osobe koje neznaju popustiti dogodi se sranje

a policija malo toga korisno radi , i kad bi što je normalno ljude koji imaju dosje od po 20,30,50 ometanja reda i mira ,itd , u startu odmah poslali na mjesec dana zatvora to se nebi događalo , no takvi ljudi slobodno hodaju i dalje , zbog toga što imaju zaštitu u policiji , rođaka ili nešto slično , ili su jednostavno iz bogate obitelji , i to je tako

Zadnje uređivanje samilost : 06.03.2011. at 19:45.
samilost is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 19:40   #66
Još jedmaput napominjem iako očito to neki ne mogu shvatiti da je vatreno oružje opasno i zbog toga što su daleko češće žrtve slučajni prolaznici i djeca . Naime,onaj tko puca može i promašiti,postoji mogučnost odbijanja metka,zalutalog metka i sl. Druga velika opasnost su djeca. Dakle, ako netko ima imalo pameti shvaća da je opasnost od stradavanja potpino nedužnih ljudi u slučaju vatrenog oružja daleko veća nego kod sjekire i noža.
Naravno da treba razoružati cijelu Hrvatsku. Oružje mora biti držano na sigurnom i samo ga trebaju nositi osobe koje su u službi te lovci u lovu. Moraju postojati posebno osigurani uvjeti u kojima se drži i čisti oružje. Za sve one koji žele pucati postoje streljane.

Samo kod psihotičnih osoba liječnici mogu (bez promatranja) u kratkom razovoru otkriti da je osoba potencijalno opasna. No,kolege koje rade sa takvom osobom to mogu primjetiti(već sam o tome pisao), te tražiti da se provede poseban liječnički pregled koji može dovesti i do toga da se osoba pošalje na promatranje. Tada su šanse da se otkrije "potencijalna bomba" daleko veće. Ako su kolege i pretpostavljeni dotičnog znali da im kolega ima "kratki fitilj" odgovorni su za to što ga nisu poslali na vanredni liječnički pregled.

Drot 13,nisi pročitao što sam već napisao a to je da od legalnog oružja najčešće stradavaju djeca npr.policajaca odnosno prijatelji te djece.
Budi siguran da su ozljede nanesene vatrenim oružjem daleko teže od onih nanesene hladnim oružjem. Valjda ti je jasno da će u istom broju nastradalih nrp. od 10 žrtava hladnog i 10 žrtava vatrenog oružja može se sa velikom sigurnošću reći da će od 10 propucanih barem 5 biti mrtvo, 3 teže a 2 lakše (bez invaliditeta) bit ozlijeđeno. Kod ozljeda nožem situacija je potpuno obrnuta-od 10 žrtava, 2 mrtva,3 teže a 5 lakše ozlijeđenih. Ajde malo promisli kojom brzinom metak ulazi u tkivo,lomi kosti na fragmente,ozljeđuje krvne žile na više mjesta,izaziva stres u tkivu,mijenja smjer itd..itd..
Drot 13, što se tiče alkohola slažem se ali onda kožemo nadodati i pušenje cigareta koje je još gore i kod kojeg imamo još više žrtava
Netko je naveo i žrtve prometnih nezgoda kojih je daleko više nego žrtava od oružja.
No,nadam se da ćeš se složiti sa tvrdnjom da bi većina,velika većina ljudi lakše živjela bez vatrenog oružja nego bez automobila

Ako nekome još nije jasno koliko je više štete u činjenici da je Hrvatska prepuna ilegalnog oružja ali je žalosno da je i svijest ljudi opasno narušena. Nisam pacifist,oružje je potrebno,policajci moraju nosti oružje ali ne van službe kao što ga niti vojnici ne nose kući.
Postoje elektrošokeri,tejzeri,sprejevi i puno drugih manje opasnih sredstava koja u slučajevima dobro educiranih policajaca mogu biti vrlo korisni.
Opet navodim i činjenicu da niti liječnici van službe ne nose injekcije morfija, antipsihotike i sl. već pomažu svojim znanjem. Isto tako i vatrogasci ne nose boce za gašenje sa sobom ali znaju svojom stručnošću pomoći.
Srećom,znam za slučajeve policajaca koji su van službe daleko više pomogli ljudima u nevolji smirenošću i znanjem te hrabrošću nego oružjem.

U svakom slučaju oružje mora van sa cesta i iz domova jer je opasnije je od droge. Zalažem se da se za ilegalno nošenje oružja daleko postrože kazne
Jedno nikako ne treba zaboraviti!!Opasnost od oružja koje nose policajci van službe je ništa prema opasnosti koju imamo od ilegalnog nošenja i posjedovanja ali i legalnih (ali putem veze) dozvola za posjed i dozvola za nošenje oružja.

Quote:
too toxic kaže: Pogledaj post
Pa valjda su njihovi psihotestovi rigorozniji pa zato godinu više, jel? Pitaj drota13...
Barem im 50% progledaju kroz prste na testiranju. Kao ono štambilj i dobar si još.
Liječnici nisu babe Vange da mogu u 15 minuta razgovora prepoznati potencijalo opasnu osobu sklonu pretjeranima afektivnim doživljajima
Srećom,zapažam zadnjih par godina da su policajci ipak daleko profesionalniji i ćini mi se da imaju veću želju iskorjeniti one koji nisu sposobni raditi taj posao.

Zadnje uređivanje Katrin : 06.03.2011. at 20:13.
renegadeZga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 19:48   #67
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ze testove je odgovoreno. Čitaj ponovno.:top
Nisam vidio pa pardon...

Quote:
Što se tiče burze, nekadašnja Srednja policijska škola je imala planski broj učenika radi optimalne popune radnih mjesta. Kada je ukinuta, došlo je do ogromnog nedostatka ljudi koji do danas nismo nadoknadili. I nema škole koja bi opće građanstvo educirala za to zanimanje, tako da nema niti policajaca na burzi. A što se tiče zadnjih tečajeva, ima ljudi koji isu zaposleni, ali nisu prijavljeni na burzi jer čekaju pozive.
Za školu znam ali ovo za burzu nisam znao.

Quote:
Što se tiče otkaza, ima ih, a oprostit ćeš što se javno ne objavljuju. Nadalje, ima ljudi koji i sami izađu iz sustava.
Možda ima ali slabo...

Quote:
Što se tiče "znam osobu", takve stvari se mogu i anonimno prijaviti mailom i po njima se postupa.
E pa to ne bi nikada napravio. Ali imati loše mišljenje i napisati dok ne imenujem smijem.
__________________
Nema dosadnijeg razgovora od onoga, u kojem se svi slažu.
too toxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 19:48   #68
Quote:
samilost kaže: Pogledaj post
nije da branim policajca jel nema razloga za to ,

ali svaka generacija je sve bezobraznija , i ne samo svaka nova generacije nego opčenito ljudi su danas prebahati i bezobrazni , i tako kad se nađu takve dvije osobe koje neznaju popustiti dogodi se sranje

a policija malo toga korisno radi , i kad bi što je normalno ljude koji imaju dosje od po 20,30,50 ometanja reda i mira ,itd , u startu odmah poslali na mjesec dana zatvora to se nebi događalo , no takvi ljudi slobodno hodaju i dalje , zbog toga što imaju zaštitu u policiji , rođaka ili nešto slično , ili su jednostavno iz bogate obitelji , i to je tako
Ako imaju dosje znači da ih je policija uhvatila. to što ih provosuđe pušta očita je krivnja pravosuđa.Mora se reći istina a to je da nam je pravosuđe lošije od policije,daleko daleko lošije i to je veliki problem
renegadeZga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 19:53   #69
Quote:
renegadeZga kaže: Pogledaj post
Ako imaju dosje znači da ih je policija uhvatila. to što ih provosuđe pušta očita je krivnja pravosuđa.Mora se reći istina a to je da nam je pravosuđe lošije od policije,daleko daleko lošije i to je veliki problem
to ti je sve isto , pravosuđe policija sve je to povezano jedno sa drugim i tko ima zaštitu na policiji automatski ima i na pravosuđu

policija umjesto da u startu spriječi svaki oblik nenormalnog ponašanja , oni dođu na kraju da napišu zapisnik ,

Zadnje uređivanje samilost : 06.03.2011. at 20:02.
samilost is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 20:25   #70
O mrtvima sve najbolje.

Ali zar se nitko nije zapitao što se dogodilo da je jedan 19 gdišnjak nakon sudaranja ramenima i razmjenama balada o psu i mamici imao potrebu šakom/nogom potegnut čovjeka koji bi mu po godinama komotno mogao bit otac.

Zar je to normalno?
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 20:27   #71
Quote:
samilost kaže: Pogledaj post
to ti je sve isto , pravosuđe policija sve je to povezano jedno sa drugim i tko ima zaštitu na policiji automatski ima i na pravosuđu

policija umjesto da u startu spriječi svaki oblik nenormalnog ponašanja , oni dođu na kraju da napišu zapisnik ,
Nije isto.Tko ima vezu na policiji taj ima sreću da se njegovi prekršaji ne evidentiraju,ako je evidentiraono,ima dosje znači da je evidntiran ali pušten na slobodu. To ti je slabo odrađeno pravosuđe,policija tu ne može ništa.

Pravosuđe ti je u trodiobi vlasti neovisno. Sudbena vlast,dok je policija izvršna vlast.
renegadeZga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 20:39   #72
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
O mrtvima sve najbolje.

Ali zar se nitko nije zapitao što se dogodilo da je jedan 19 gdišnjak nakon sudaranja ramenima i razmjenama balada o psu i mamici imao potrebu šakom/nogom potegnut čovjeka koji bi mu po godinama komotno mogao bit otac.

Zar je to normalno?
Ma ljudi moji pobogu, o čemu vi pričate.
Da je dečko od jedva 19 godina rekao ili uradio bilo što, nije potegao pištolj, nije smrtno ugrozio policajca plus što nemojte zaboraviti - policajac je odrasla osoba u četrdesetim godinama života, k tome i službena osoba za koju se pretpostavlja viši nivo mogućnosti samokontrole(bar se tako očekuje) plus što nakon tog okršaja kakav god da je bio, oni su se razišli.
Onda je ta odrasla osoba - policajac, otišao kući po oružje i smišljeno išao s bratom tražiti mladića da ga upuca.
Ma dajte molim vas, moglo je sve završiti na tom verbalno - šakačkom okršaju, u kojem je ionako bolji trebao biti policajac kao odrasla i službena osoba, ali pobogu, ne postoji opravdanje za ubojstvo s predumišljajem, jer je išao doslovno tražiti mladića i u tome mu je još pomagao kako pišu novine i brat.
Pa kakvi su to ljudi pobogu ja se pitam!
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 20:41   #73
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Zar je to normalno?
Normalnije od toga da ga policajac sa skoro 20 godina iskustva traži po kvartu i ubije ko psa.

Zašto mu nije vratio udarac, savladao ga i pozvao pojačanje?
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 20:47   #74
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Normalnije od toga da ga policajac sa skoro 20 godina iskustva traži po kvartu i ubije ko psa.

Zašto mu nije vratio udarac, savladao ga i pozvao pojačanje?
Pa moja teorija i je da su se pravo našli. Jedan lud i jedan bahat, to je moralo loše završit.

Problem je što imamo lude policijce, ali problem je i što imamo bahate i bezobrazne klince. I niti jednu stranu problema se ne smije zanemarit.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 20:51   #75
Tvoja teorija je, da budem blag, očajna. Nisi mi odgovorila na pitanje, zašto malog nije, kao veći, jači i iskusniji, savladao i pozvao pojačanje?
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 21:06   #76
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Pa kakvi su to ljudi pobogu ja se pitam!
Među nama su vukovi, a ne samo cvijeće. A čovjek nije njegova profesija.
__________________
Energetska vrijednost 1717kJ
Akai is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 21:15   #77
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Tvoja teorija je, da budem blag, očajna. Nisi mi odgovorila na pitanje, zašto malog nije, kao veći, jači i iskusniji, savladao i pozvao pojačanje?
Zato jer je frajer bio lud, prolupao - kako hoćeš. Tu je problem sustava koji nije prepoznao da ima neuravnoteženu osobu pod oružjem.

Ali taj isti sustav dozvoljava da se odgaja bahata i nemoralna omladina, roditelji isto ne prepoznaju da im je bahati klinac ugrožen zato jer je bahat. Ali tu je krivica sustava samo djelomična, veći dio odgovornosti snosi obitelj, a ona u ovom slučaju snosi i duple posljedice. Kao i obitelj Drpić i slični.

Odgajaš li ti svoju djecu tako da se šakama i uvredama bore za svoje mjesto pod suncem ili misliš da se to postiže ipak na neki drugačiji način?

Znaš ja sam sasvim pristojna inžinjerka, nikad kažnjavana, nikad nikog nisam opsovala, nikad se sa nikim nisam na ulici sukobljavala, zadnji put sam se potukla u 3. razredu osnovne, ali da je moj sin završio kao Ritz ja bi te klince jednog po jednog skinula točno isto kao ovaj policajac i baš me briga jer ja imam samo jedno dijete. A država isto tako te mlade delikvente i poludelikvente gladi po glavicama i drži im štangu.

Ja razumijem razloge zbog kojih je taj policajac pukao i uzimam mu ih kao olakotnu okolnost. A žrtvi uzimam kao otegotnu okolnost njezino ponašanje.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 21:49   #78
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Ja razumijem razloge zbog kojih je taj policajac pukao i uzimam mu ih kao olakotnu okolnost. A žrtvi uzimam kao otegotnu okolnost njezino ponašanje.
O žrtvinu ponašanju ne znamo ništa osim da je dečko udario svojeg ubojicu. Ne znamo je li ga udario u samoobrani ili ga je napao. Ne znamo ništa. I ne znamo zašto je taj policajac pukao; sasvim sigurno mu život nije bio ugrožen. Dakle, s oproštenjem, melješ.

Ubojici je najotegotnija moguća okolnost što je policajac i što je ubojstvo smišljeno počinio službenim oružjem te ga pokušao zataškati. Olakotnih okolnosti nema i ne smije ih biti.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 22:10   #79
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Zato jer je frajer bio lud, prolupao - kako hoćeš. Tu je problem sustava koji nije prepoznao da ima neuravnoteženu osobu pod oružjem.
Eto. A da ovaj tip nije iznimka, dokazuju i dva pedofila koja su uhićena ovih dana. Jedan bivši, a jedan djelatni policajac.
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Ali taj isti sustav dozvoljava da se odgaja bahata i nemoralna omladina, roditelji isto ne prepoznaju da im je bahati klinac ugrožen zato jer je bahat. Ali tu je krivica sustava samo djelomična, veći dio odgovornosti snosi obitelj, a ona u ovom slučaju snosi i duple posljedice. Kao i obitelj Drpić i slični.

Odgajaš li ti svoju djecu tako da se šakama i uvredama bore za svoje mjesto pod suncem ili misliš da se to postiže ipak na neki drugačiji način?

Znaš ja sam sasvim pristojna inžinjerka, nikad kažnjavana, nikad nikog nisam opsovala, nikad se sa nikim nisam na ulici sukobljavala, zadnji put sam se potukla u 3. razredu osnovne
Ovo je apsolutno nebitno za raspravu.
Quote:
ali da je moj sin završio kao Ritz ja bi te klince jednog po jednog skinula točno isto kao ovaj policajac i baš me briga jer ja imam samo jedno dijete.
A što bi napravila da je tvoj sin završio kao Ivan Mamić?
Quote:
A država isto tako te mlade delikvente i poludelikvente gladi po glavicama i drži im štangu.
Slažemo se da se to treba promijeniti, apsolutno si u pravu.
Quote:
Ja razumijem razloge zbog kojih je taj policajac pukao i uzimam mu ih kao olakotnu okolnost.
A koji su to razlozi?
Quote:
A žrtvi uzimam kao otegotnu okolnost njezino ponašanje.
Drugim riječima, smatraš da je mali zaslužio što je dobio.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 00:15   #80
Quote:
samilost kaže: Pogledaj post
... a policija malo toga korisno radi , i kad bi što je normalno ljude koji imaju dosje od po 20,30,50 ometanja reda i mira ,itd , u startu odmah poslali na mjesec dana zatvora to se nebi događalo...
Ako razumiješ policijski posao, shvatit ćeš da je upravo obrnuto. Što se tiče ovog "normalnog", bi li ti bilo u redu da tebe npr. preventivno zatvorimo na par dana jer si pijan nešto slavio i napravio nekakvu glupost? I da te držimo bez suđenja? Ili bi izašao još luđi?


Quote:
renegadeZga kaže: Pogledaj post
… Drot 13,nisi pročitao što sam već napisao…
Više nas je već to napisalo, ali valja ponoviti.


Quote:
renegadeZga kaže: Pogledaj post
… Ajde malo promisli kojom brzinom metak ulazi u tkivo,lomi kosti na fragmente,ozljeđuje krvne žile na više mjesta,izaziva stres u tkivu,mijenja smjer itd..itd…
Ajde promisli koliko će se lakše neko odlučiti na napad nožem, jer računa da će prouzročiti lakše ozljede. Sve ima dvije strane.


Quote:
renegadeZga kaže: Pogledaj post
… Drot 13, što se tiče alkohola slažem se ali onda kožemo nadodati i pušenje cigareta koje je još gore i kod kojeg imamo još više žrtava
Nisi baš u pravu i ne znam čemu kolutanje očima. Nisam imao slučaj da osoba koja popuši kutiju cigareta (ili prestaje pušiti) iz tog razloga napadne nekoga ili počini nasilje u obitelji, dok je kod alkohola stvar potpuno suprotna. Konkretno, u našem društvu imamo puno veći problem s alkoholom i alkoholičarima, nego s drogom.


Quote:
renegadeZga kaže: Pogledaj post
… Ako nekome još nije jasno koliko je više štete u činjenici da je Hrvatska prepuna ilegalnog oružja ali je žalosno da je i svijest ljudi opasno narušena…
Kako je netko napisao i dao par kvalitetnih primjera (Švicarska, Kanada, Velika Britanija), ne ubija oružje, nego ljudi.


Quote:
too toxic kaže: Pogledaj post
… E pa to ne bi nikada napravio. Ali imati loše mišljenje i napisati dok ne imenujem smijem…
A zašto ne bi? Nisi li onda i ti dio tog problema? Naime, ja ne poznam takvog policajca, a ti poznaš. Ako on napravi neko sranje, tko će biti više „kriv“? Ja (samo zato što sam njegov kolega) ili ti (koji si to znao, ali nisi postupio)?


Quote:
samilost kaže: Pogledaj post
to ti je sve isto…
Nije sve isto. Nije problem imati svoj mišljenje, ali bi ga trebalo izgraditi na nečem konkretnom.


Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
… Zašto mu nije vratio udarac, savladao ga i pozvao pojačanje?
To nije bilo policijsko postupanje. Tih „zašto nije…“ ima i previše.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:02.