Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2009., 10:45   #101
ma da ja isto mislim da neću dobiti jamčevinu natrag i čak sam spreman se toga odreći al ako je to sav trošak koji će mi naplatiti prilikom raskida ugovora. Sam ugovor je napisan vrlo kratko i na njemu nisam našao nijedan odgovor koji me zanima.
snjesko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 10:50   #102
ja mislim da nebi trebali...ali nikada se nezna... a valjda će se naći netko sa sličnim iskustvom...
__________________
stiže nam Hannah
40+
lillyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 10:55   #103
a vidjet ćemo, hvala za sad. Ako netko ima slična iskustva neka se javi.
snjesko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 11:08   #104
Pogledaj u ugovoru što piše o takvom slučaju, ali ako leasing izračuna da mu se ne isplati uzeti auto i jamčevinu aktivirat će mjenicu tj. instrumente naplate koje su dobili prilikom potpisivanja ugovora. Koji leasing, koji auto?
cartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 11:25   #105
alfa 159, hypo...ovo nisam znao?Imaš iskustva s tim?Koji je tvoj savjet?
snjesko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 17:01   #106
Hmmmmm, alfa 159? motor, oprema, boja, godište, prijeđeni kilometri, rata leasinga? na koliko je oni sad procijenjuju? može i na PM
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 17:15   #107
Koji su jos dodatni instrumenti naplate ugovoreni?
Ancient Mariner is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 11:46   #108
Kupnja motora bez papira

Bok svima, zanima me da li ja ako kupim motor bez papira, koji ''navodno'' nije ukraden(motor je izvana valjda) nego su papiri izgubljeni, mogu odgovarati pred sudom kao da sam ukrao ,ako se ispostavi da je ukraden? I da li se papiri mogu napraviti nekako ako su izgubljeni,te moze li se po broju sasije ustvrditi da li je motor ukraden?


Hvala
wrestlerzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 11:57   #109
Ne igraj se sa tim jer mozes najebati. A i da motor nije ukraden i policija te uhvati na njemu oni ti ga imaju pravo uzeti i ne vratiti. Neznam kako poslije ide ali taj motor ti moze donijeti samo probleme. Takve se stvari kupuju samo za dijelove.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 13:52   #110
Nekretnine i motorna vozila nikada se ne kupuju bez dokumentacije, pa "makar se ista kasnije pronašla." Nećeš odgovarati pred sudom da si ga ukrao, ali ti se može lako dogoditi da ti motor bude oduzet. Ukradeni automobil se u pravilu utvrđuje prema broju šasije.
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 13:59   #111
Quote:
wrestlerzg kaže: Pogledaj post
Bok svima, zanima me da li ja ako kupim motor bez papira, koji ''navodno'' nije ukraden(motor je izvana valjda) nego su papiri izgubljeni, mogu odgovarati pred sudom kao da sam ukrao ,ako se ispostavi da je ukraden? I da li se papiri mogu napraviti nekako ako su izgubljeni,te moze li se po broju sasije ustvrditi da li je motor ukraden?


Hvala
ako je ukraden,mozes odgovarati za kradju.
ako je ukraden i prijavljen kao ukraden,po broju sasije se moze ustanoviti da je ukraden.
ako je motor iz vana a nije ukraden vec samo nema papire,papire moze napraviti samo onaj ciji je motor.
ako je iz vana mozes odgovarati zbog carinskog prekrsaja.
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 15:56   #112
Nemoj se s tim igrati,ljudi su ostajali bez auti i motora zbog bezazlenijih stvari.....
Moj savijet odustani,ma kako povoljna kombinacija bila...
__________________
Click
Berkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 21:58   #113
ostat ćeš bez motora i novaca, a neće postojat ni osoba koja ti ga je prodala...
cura fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 08:28   #114
Quote:
wrestlerzg kaže: Pogledaj post
nego su papiri izgubljeni,
vec ovo izaziva sumnju u porijeklo motora..
pa ajd da je bicikl u pitanju i papiri o kupovini se ne cuvaju, izgube se, bace..
al' motor..hm.. bas i ne bih rekla da stoji "gubljenje papira"..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 10:13   #115
Porez na kupovinu skutera

Malo sam u žurbi, pa nisam detaljno pregledala sve topice.

Mm je jučer kupio skuter, zanima me dali/koliko iznosi onaj porez koji se plaća prilikom kupnje motornog vozila.
Zahvaljujem.
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 10:30   #116
ako je do 50 ccm ništa,ako je veći proguglaj malo...
vukovarac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 10:38   #117
100 cc

Guglala sam i nalazila na -posebni porez 13% od prodajne cijene, pa 100 kn do 20 nečega, pa plaćanje pri uvozu...
Dakle, ništa mi nije jasno
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 10:45   #118
Evo sad još jedna info.
Porez je navodno 5%...
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 00:58   #119
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Evo sad još jedna info.
Porez je navodno 5%...
da toliko je
prvo moraš na poreznu pa na tehnički pa na mup da sebe "registriraš" kao vlasnika skutera
liberty_pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 08:39   #120
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Evo sad još jedna info.
Porez je navodno 5%...
da, 5% je porez pri kupnji rabljenog od fizičke osobe
Sa ovjerenim kupoprodajnim ugovorom (ovjera kod javnog biljeznika) odlazi se u poreznu upravu gdje sluzbenik prema CVH tablicama utvrdi iznos.
Daje ti uplatnicu, ti ostavljas ugovore njemu i kad platis iznos (odmah) vracas se u poreznu, dajes mu uplatnicu, a on tebi ugovore nazad, sa pečatom da si platio/la porez i u kojem iznosu.
Sa takvim ugovorima ides na tehnicki da ti izdaju nove papire, i kasnije na policiju da ti iste potvrde.

Ako ste kupili rabljeni kod ovlastenog prodavaca (firma), ne moras se brinuti oko placanja tih 5%.

Ako ste kupili novi, tada nema tih 5%, ali ti svake godine (kod automobila je do 10 godina starosti, za motocikle ne znam) na kucnu adresu stizu uplatnice za godisnji porez


edit - placanje poreza u poreznoj upravi treba biti do 15 dana od potpisa istog, u protivnom ti pri placanju zaracunavaju kamate
__________________
Nema potpisa

Zadnje uređivanje Suey : 12.07.2009. at 11:10. Reason: Ispravljena velika slova
iivana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.