Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2009., 02:39   #1
Slavko Kulić

Zar je moguće da nitko nema komentara na današnju emisiju NU2 i gosta emisije Slavka Kulića?

Tko nije gledao može pogledati ovdje:

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews[tt_news]=43684&tx_ttnews[backPid]=38&cHash=3bcb7f94b6
321tri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 02:58   #2
Quote:
321tri kaže: Pogledaj post
Zar je moguće da nitko nema komentara na današnju emisiju NU2 i gosta emisije Slavka Kulića?

Tko nije gledao može pogledati ovdje:

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews[tt_news]=43684&tx_ttnews[backPid]=38&cHash=3bcb7f94b6
Zato jer prof.Kulić govori nedovoljno razumljivo da bi ga shvatili,možda je boli teoretičar nego praktičar,jer provedba onoga što on ispravno zaključuje ne može se ostvariti bez skidanja glava,ali doslovno!
marwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 03:26   #3
Gleda san pola emisije, prof. Kulic dobro govori, barem vecinu.
Ali njegovi savjeti su bolni za vecinu hrvata, zato nece imat uspjeha.
Lipo je reka kolko se trosi na mobitele, odjecu, ....
Ali hrvatskom narodu je lipse i lakse kukat, optuzivat drugoga i sanjat neki London, Pariz i Milano.
__________________
Dalmatinska Zagora !
Hrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 06:36   #4
djeluje mudro,ali samo djeluje
Passenger_57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 07:23   #5
Slavko Kulić je veliki ekonomist koji je ispravno shvatio i protumačio stanje i procese u modernom društvu i ekonomiji.
Nije se priklonio prevladavajućem trendu konzumerizma i kao većina današnjih hrvatskih tzv. ekonomskih stručnjaka ne radi na promociji tajkuna i interesa stranog kapitala.
Čudi me da je opstao na Ekonomskom institutu.
Treba pročitati njegove knjige i shvatiti koliko je taj čovjek hrabar i realan.
Slavko Kulić bio bi za mene idealan kandidat za Predsjednika Hrvatske.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 08:57   #6
Quote:
Passenger_57 kaže: Pogledaj post
djeluje mudro,ali samo djeluje
zato ti čak niti ne djeluješ...

problem Slavka Kulića kao političara bi bio što javno govori bolnu istinu....
starks is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 09:05   #7
Drugim riječima, nema šta tražiti u politici...
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 09:07   #8
sve sto je prof. kuljic u emisiji naveo , vrijedi itekako promisliti.

neka si svaki hrvat, i ne samo, zapamti, vec i shvati, da nije kultura ici u kazaliste, vec,znati zivjeti od svojeg rada koji donosi korist.

nije sasvim odgovorio koja vizija i kako u buducnosti hrvati u svojoj domovini misle prozivljavati i od kojeg rada i znanja.znam, da na ovo poslijedne navedeno dati odogovor je skoro nemoguce , jer,ipak treba imati i znanje i kulturu .

ako hrvate nije prosli rat nista naucio, tesko da ce i ovo krizno doba.
einfach is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 09:23   #9
Mozda je odlican teoreticar i sociolog, ali je u javnom prostoru redikul (isto kao i Pavuna).
dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 09:26   #10
Ma Kulić je dobar čovjek u to nema sumnje ali........

Priča mu ne drži vodu, počevši od onog smješnog grafikona na početku emisije gdje je na apscisi vrijeme a na y osi što?

Slavo bi mijenjao svijet i pucaju ga teorije zavjere, za jednog filozofa i sociologa slabo razumije osnovnu ljudsku "kvalitetu" : pohlepu.

A da ne spominjemo voditelja koji se ni najmanje nije pripremio i kurca nije razumio o čemu Kulić priča. Nego je iskoristio emisju da malo napuše mit o privatizaciji i pljucne na Škegru kad on nije mogao.

Onda ono nabacivanje brojevima koje nije povezao ničim osim velikim rječima.

Ja bi volio vidit njega i Škegru u istoj emisiji tet-a- tet to bi bilo zanimljivo.

Kulić me podsjeća na Đurđicu Fučkan, svi koji su imali Mikro kod nje na EFZ će je se sjetiti takvi likovi se ne zaboravljaju.
starac-more is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 09:55   #11
Quote:
marwin kaže: Pogledaj post
Zato jer prof.Kulić govori nedovoljno razumljivo da bi ga shvatili,možda je boli teoretičar nego praktičar,jer provedba onoga što on ispravno zaključuje ne može se ostvariti bez skidanja glava,ali doslovno!
Nije čovjek govorio razumljivo. Onaj tko ima išta u glavi skužio bi od prve. eto, nacija bolje razumije Veljaču nego Kulića...i sam je rekao da je sve u mentalnom sklopu.
__________________
bože, meni tako malo treba,
ispod ovog svetog neba,
topla postelja i....(T.P.)
mppet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 10:06   #12
Koliko sam ja skužio hoće reći dahrvati gledaju samo usko pred sebom i da nemaju solidarnosti.
pali skakač is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 10:13   #13
Rekao je ono što svi znaju ali im je teško priznati, zbog jednje činjenice a to je da smo ljudi.Rekao je to na na kompliciran način. Bez rješenja.
__________________
sistem : žaba guta rodu.
pbeatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 11:01   #14
Quote:
pbeatz kaže: Pogledaj post
Rekao je ono što svi znaju ali im je teško priznati, zbog jednje činjenice a to je da smo ljudi.Rekao je to na na kompliciran način. Bez rješenja.
Kak nije rekao rješenja....vidite ne znate razumjeti što čovjek kaže.Rekao je istinu. Ja ju znam prihvatiti kao i kod kuće. Samo je jedan problem-moji ukućuani se ne znaju nositi sa istinom.
__________________
bože, meni tako malo treba,
ispod ovog svetog neba,
topla postelja i....(T.P.)
mppet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 11:17   #15
[QUOTE=starac-more;21641700]Ma Kulić je dobar čovjek u to nema sumnje ali........

Priča mu ne drži vodu, počevši od onog smješnog grafikona na početku emisije gdje je na apscisi vrijeme a na y osi što?

Slavo bi mijenjao svijet i pucaju ga teorije zavjere, za jednog filozofa i sociologa slabo razumije osnovnu ljudsku "kvalitetu" : pohlepu.

A da ne spominjemo voditelja koji se ni najmanje nije pripremio i kurca nije razumio o čemu Kulić priča. Nego je iskoristio emisju da malo napuše mit o privatizaciji i pljucne na Škegru kad on nije mogao.

Onda ono nabacivanje brojevima koje nije povezao ničim osim velikim rječima.

Ja bi volio vidit njega i Škegru u istoj emisiji tet-a- tet to bi bilo zanimljivo.

Kulić me podsjeća na Đurđicu Fučkan, svi koji su imali Mikro kod nje na EFZ će je se sjetiti takvi likovi se ne zaboravljaju.[/QUOT

Da bio bi to dobar susret Kulić Škegro

Samo ono što je Kulić govorio i govori, se ostvaruje a ono što govori Škegro ne ostvaruje
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 11:19   #16
Quote:
Saško kaže: Pogledaj post
Drugim riječima, nema šta tražiti u politici...
točno tako...najkorisniji je da ponekad ovako osvoji medijski prostor...čisto da se ljudi zamisle...

puno toga je čovjek ipak točno predvidio...i to puno,puno prije...

Mosor Bibić je bio dobar i lijepo je rekao da Kuliću u biti nitko nije valjao ....
i to je istina,ali tako jednom neovisnom znanstveniku i treba biti tako...

jedna od glavnih misli Slavka Kulića je da smo izgubili kritičku misao....
ja odavno ovom narodu pokušavam sugerirati da treba biti posebno kritičan
prema vlastitom političkom izboru(stranci kojoj si podario glas),prema vlastitom predsjedniku,prema vlastitom premijeru ,saboru itd..itd...

nikada se ne smije biti zadovoljan radom političara...pa čak i kada naprave nešto dobro za cijelu zajednicu...

oni trebaju biti sretni samom činjenicom da su na vlasti
još da ih tetošimo zbog toga...ko ih je..

Englezi se najviše sprdaju satirično sa svojim simbolima državnosti...
kraljicom,parlamentom itd..itd...

odličan i jednostavan odgovor mu je DA ili NE EU....
DA ako ćemo iskoristiti to veliko tržište i prodavati svoje proizvode
inače niš koristi od EU...

nemojte mi molim Vas stavljati Škegru i Kulia u isti ravan..taj mali gnom Škegro je jedan obični prick koji ko fol zagovara slobodno tržište
a u biti s pozicija vlasti je sve načinio da pogoduje određenim igračima...
totalno suprotno načelima slobodno tržišta

nemam ja ništa prtiv slobodnog tržišta ako se poštuju principi istog
starks is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 11:37   #17
kulić je legenda i govori istinu.

Bit čitave priče, koliko sam ja razumio, je da ne možeš imati ono što nisi zaradio. Po tome, mnogi koji danas imaju bogatstvo trebali bi u biti biti prosjaci. A naši dragi radni ljudi i građeni ne bi smjeli trošiti unaprijed ono što neće zaraditi.

Ali onda ne bi bilo krize :-))
carlosan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 11:44   #18
Iznenađen sam da je tako dugo trebalo da se otvori komentar na jučerašnji NU2.
Kulić je u mnogim stvarima u pravu,naročito po pitanju EU i njihove,čak više niti prikrivene, pokvarenosti u želji da nam 'pomognu do uništenja'.
Već je u tijeku rata bilo jasno na čijoj su strani, da smo pametan narod, to bi nam bilo dovoljan razlog da budemo vrlo oprezni po pitanju ulaska u EU,točnije, da uopće niti ne gubimo vrije i novac kako bi se uvalili u ova govna u kojima smo sada.Tu je HDZ jako zeznuo stvar,opet smo guske!
Imamo izlaz na more koje nam je trebalo olakšati pristup svim tržištima svijeta i trgovinu s onima kojima imamo šta ponuditi.Ne možemo se mi mjeriti sa zapadom u područjima u kojima namamo zadnju riječ znanosti,ali ono što smo mogli proizvoditi bi sigurno našlo kupca.
I sad gdje smo? Očito smo se gadno prevarili !
Normalno da se nećemo iz toga izvući,nego tonemo još dublje u totalno porobljavanje, upravu MMF-a i europske pljačke.Od Hrvatstva ostat će nam pjesmice, sopile, šarene gaće i suknjetine u kojima ćemo lipo tancati a oni će pljeskati. Pravi majmuni u cirkusu !!!
nrg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 11:47   #19
Ono što Kulić priča to svi znaju. Svijet je nepravedan, bogati iskorištavaju siromašne. bbuuu...otkrio je novu stvar. jest zadužujemo se, i to je problem. Ali kad treba dati rješenje, Kulić bježi u filozofske vode.

I zašto neće odgovarati Škegri. Ja neću odgovarati..a ako nećeš, šta radiš tu.

njemu je zapadni svijet izvor zla, dabi rekao da su njegova djeca otišla tamo gdje ih cijene..u centar zla.

I ko postavi onog prostaka-idiota onog Mosora sa svojim krkansko-tinejdžerskim seksualnim aluzijama. Ko je tog džukca postavio na TV. Eto na šta nam država i Tv liče.
Ben Quick is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 12:32   #20
Quote:
Ben Quick kaže: Pogledaj post
Ono što Kulić priča to svi znaju. Svijet je nepravedan, bogati iskorištavaju siromašne. bbuuu...otkrio je novu stvar. jest zadužujemo se, i to je problem. Ali kad treba dati rješenje, Kulić bježi u filozofske vode.

I zašto neće odgovarati Škegri. Ja neću odgovarati..a ako nećeš, šta radiš tu.

njemu je zapadni svijet izvor zla, dabi rekao da su njegova djeca otišla tamo gdje ih cijene..u centar zla.

I ko postavi onog prostaka-idiota onog Mosora sa svojim krkansko-tinejdžerskim seksualnim aluzijama. Ko je tog džukca postavio na TV. Eto na šta nam država i Tv liče.
nemoj molim te...Kulić nije bio toliko banalan jučer bez obzira na dojam koji se djelomično nameće...

ograničen je vremenom...sigurno su mu djela puno detaljnija...
a posebno nije bio toliko banalizirao Zapad ako je rekao da su Zapada dolazili
osvajački porivi zadnjih stoljeća(nisu zapadnjaci jedini)...dobrim djelom je to pripisao ljudskoj prirodi
a ako nije rekao da je sa zapada došlo jako puno stvari koje su zadužile svijet(što ja osobno mislim da je velika istina)ne znači da ne cijeni
doprinos zapadnog svijeta cjelokupnom čovječanstvu...

još manje je sugerirao da je nedopušteno u takvom svijetu se snaći..hoćeš individualno ili kao naše napaćeno hrvatsko društvo

zar nisi primijetio da se uopće nije naslađivao nad činjenicom da je davno upozoravo na ono što se događa danas...čovjek nije egomanijak
starks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.