Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2002., 15:22   #1
Tišina ega

Život je prepun iskušenja, jedno od njih je iskušenje govora.

Iskustvo kaže da ima tajni i istina koje nisu za svakoga, koje se ne odaju drugima. Mudro je ne izreći sve, jer govor smanjuje snagu izrečenog. Kada se tajne predaju u eter, one gube na moći.

Prije nekog vremena netko se na ovim virtualnim prostorima hvalio sebe i svoje vještine i znanje, kao što je dar iscjelivanja.

Reklama?

Marketing ima svoje mjesto, vrijeme, i formu koju mora zadovoljiti.

Kažu da velika djela nastaju u tišini, čini mi se da duhovno sazrijevanje čovjeka nastaje u tišini njegovog ega.

Mudrost je dar božji, narasli ljudski ego uništava taj dar.

Božjoj mudrosti ne treba reklama, ali treba li reklama ljudskom egu?


Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2002., 17:50   #2
Quote:
Božjoj mudrosti ne treba reklama
Pa što je onda tol'ko reklamiraju!?
drukqz bunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2002., 17:53   #3
Talking

ja sam cula da je pozeljno tu i tamo provjetriti iz nutrine "rijeci", cisto da se uzburkavanjem vode jos po koji put prikaze mudrosti sjaj il' ludosti odsjaj
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2002., 23:53   #4
Kolko je meni poznato ego ne može ni mrtav biti u tišini . To nije njegovo prirodno stanje.
magic_tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2002., 23:58   #5
MOĆI NE GOVORITI
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 00:25   #6
Quote:
Originally posted by Black Hawk Down
MOĆI NE GOVORITI
Je, brate BHD. Al u tom stanju već prevazilazimo ego, ne? To se zove - meditacija .
magic_tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 04:42   #7
Cool istine...

Quote:
Nemruth Dagi
Život je prepun iskušenja, jedno od njih je iskušenje govora.

Iskustvo kaže da ima tajni i istina koje nisu za svakoga, koje se ne odaju drugima. Mudro je ne izreći sve, jer govor smanjuje snagu izrečenog. Kada se tajne predaju u eter, one gube na moći.
Kakva iskušenja?
Čemu strah??
Ima tajnî i tajnî, a najveće su najobičnije.
A mogu se prenijeti, i bez govora.
Ko je spreman, čut će – čemu išta kriti.
Ono što je sveto, ostat će sveto onome ko ga prihvati, praktikuje, a nekome će proći kroz jedno uho, i izaći na drugo uho.
Nekom možeš pjevati operske arije, pa neće čuti ništa – neko čuje odmah – to je frekvencija, znači da je profinjen; neko jednostavno nije taj level – i tačka.
Zavisi šta je kome tajna; neko tajno konzumira, neko tajnu nivelira, neko tajnu producira, neko tajnu prenosi, neko tajnu živi; a nečija je tajna za primjer drugome.
Quote:
Nemruth Dagi
Prije nekog vremena netko se na ovim virtualnim prostorima hvalio sebe i svoje vještine i znanje, kao što je dar iscjelivanja.

Reklama?

Marketing ima svoje mjesto, vrijeme, i formu koju mora zadovoljiti.
Pojma nemam, o kome govoriš.
A moraš priznati da to u krajnjoj instanci nije ni bitno. Pogotovo ne tebi.
Kakav si učenik, na takvog ćeš učitelja naići – to brzo ljudima začepi usta – bez mnogo intelektualnih participacija u ekspliciranju.
Quote:
Nemruth Dagi
Kažu da velika djela nastaju u tišini, čini mi se da duhovno sazrijevanje čovjeka nastaje u tišini njegovog ega.
Ma, prava djela, nastaju u najobičnijem svakodnevlju.
Kad sretneš takvu osobu – shvatiš, da uopće nema potrebe da je išta pitaš da ti kaže, takve osobe samom pojavom mijenjaju tebe, njihovo prisustvo je mnogo veće od njihovih riječi, a kad praktično prođeš s njima kroz određene stvari – shvatiš da je sve na svom mjestu, baš onako, kako si od početka i tražio.
Budi ti pravi – pa će i učitelj biti pravi; nećeš se onda opterećivati, je li to baš tvoj učitelj, je li baš on najbolji, mada naravno sve ima svoj level – zna se ko je ko... no to je definitivno druga priča.
 
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 08:19   #8
Wink Re: istine...

Quote:
Originally posted by Dream
Ko je spreman, čut će – čemu išta kriti.

Ima onih koji čuju (sami) i onih koji slušaju (druge), u tome je razlika.
A da bi čovjek bio spreman čuti sam mora izoštriti svoj sluh na određenu frekvenciju.
Ostali koji slušaju nemaju potrebe za tim, jer na našoj frekvenciji se ne pronalaze program koji mogu pratiti.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2002., 20:15   #9
"A da bi čovjek bio spreman čuti sam mora izoštriti svoj sluh na određenu frekvenciju. "

To da li ću ja čuti onog ko mi nešto govori ili ne, ovisi o tome samome;o senderu, a ne o meni kao receiveru.
Ja kad slušam tebe, čujem tebe, a koliko ću te zapravo čuti ovisi o tome koliko si odlučio biti jasan.
..ja te samo očitavam..
Šalješ li mi nejasnoću..to ću i očitat
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 07:57   #10
Quote:
Originally posted by Essenca
"A da bi čovjek bio spreman čuti sam mora izoštriti svoj sluh na određenu frekvenciju. "

To da li ću ja čuti onog ko mi nešto govori ili ne, ovisi o tome samome;o senderu, a ne o meni kao receiveru.
Ja kad slušam tebe, čujem tebe, a koliko ću te zapravo čuti ovisi o tome koliko si odlučio biti jasan.
..ja te samo očitavam..
Šalješ li mi nejasnoću..to ću i očitat
I što kažu o umjetnosti da se ljepota uvijek pronalazi u očima promatrača,
tako je i "umjetnosti" slušanja smisao nalazi u onome što se očitava.
Ali to sad više nema veze sa postavljenom temom.

Naime, trebalo bi se govoriti o ljudskom egu.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2002., 12:47   #11
da...a to sto sam ja rekla, nema apsolutno nikakve veze s egom
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2005., 00:27   #12
Re: Tišina ega

[QUOTE]Nemruth Dagi kaže:
[B]Život je prepun iskušenja, jedno od njih je iskušenje govora.

Iskustvo kaže da ima tajni i istina koje nisu za svakoga, koje se ne odaju drugima. Mudro je ne izreći sve, jer govor smanjuje snagu izrečenog. Kada se tajne predaju u eter, one gube na moći.

Prije nekog vremena netko se na ovim virtualnim prostorima hvalio sebe i svoje vještine i znanje, kao što je dar iscjelivanja.

Reklama?

Marketing ima svoje mjesto, vrijeme, i formu koju mora zadovoljiti.

Kažu da velika djela nastaju u tišini, čini mi se da duhovno sazrijevanje čovjeka nastaje u tišini njegovog ega.

Mudrost je dar božji, narasli ljudski ego uništava taj dar.

Božjoj mudrosti ne treba reklama, ali treba li reklama ljudskom egu?


...hmm.ovo mi zvuci ko knjiga zivot nastaje iz zivota..cim spominjes eter..eter je nesto sto su fizicari uveli zajedno s teolozima u nemogućnosti da objasne tvar koja gradi svemir...jer zvuk mora po nečem putovati...nije bitno...samo digresija...hmmm..ego...sve dok djelujemo na razini ega..necemo se dignut u visine...ali ako djelujemo u zajedno s egom...ako ga koristimo u tisini...onda mozda dosegnemo visine...ukratko slazem se...odnosno..u tisini...da ga iskoristimo kao odskocnu dasku...a ne kao nesto sto cemo trositi na nepotrebne stvari..ne ga prosipati..zato je govor u stvari nepotrebna stvar..njime trosimo svoj egoizam i opet ostajemo na mjestu...jesam pogodio?...covjece sad ni sam sebe ne kuzim...
cvjechar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2005., 22:43   #13
u mom presvetlom avataru pise o tome...
potreba za tisinom dolazi jer smo nauceni puno govoriti i o svemu imati stav...

ljudi koji o svemu imaju izrazen stav koji ne mijenjaju (ili tesko mijenjaju) vise ne oce, duhovno su stari
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2005., 22:56   #14
Latinski mi je malo rđav, ali da li bi tvoj potpis značio: zaključaj usta, otvori oči?
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 07:26   #15
prijevod je: zatvori usta, otvori oči... ili šuti i gledaj
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:44.