Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2010., 19:33   #181
Vojnicima je dopuštena i trava i neke druge supstance koji običnim građanima nisu. Ne po zakonu, ali npr. imaš nedavno izjavu britanskog premijera koji doslovno kaže "Kada bismo isključili svakog vojnika zbog jonita, jednostavno nitko ne bi ostao u vojsci". Dakle prešutno odobravanje imaš. Al to je i ok ako mene pitaš, nek si dečki zapale joint dok im metci zuje oko glave..

A policajcima bi ukinuo i ionako većina drka kurac, pogotovo u postajama, rade toliko stresan posao da imaju vremena i prepičkavati ljude iz čiste dosade.
google1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 17:28   #182
Quote:
google1 kaže: Pogledaj post
... Al to je i ok ako mene pitaš, nek si dečki zapale joint dok im metci zuje oko glave...
Znači, misliš da je preporučljivo u takoj situaciji koristiti sredstvo koje ti usporava reflekse i djelovanje?


Quote:
google1 kaže: Pogledaj post
... A policajcima bi ukinuo i ionako većina drka kurac, pogotovo u postajama, rade toliko stresan posao da imaju vremena i prepičkavati ljude iz čiste dosade.
Ne znaš dovoljno o policijskom poslu da bi mogao pisati ovakvo nešto. Baci pogled na ostatak teme, pričalo se o tome.

Zadnje uređivanje drot13 : 03.09.2010. at 17:31. Reason: ...
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 18:26   #183
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Znači, misliš da je preporučljivo u takoj situaciji koristiti sredstvo koje ti usporava reflekse i djelovanje?
Ovisi o situaciji, u situacijama ofenzive koriste se anfetamini (speed) i to još od zaljevskog rata, pa naovamo. U situacijama defanzive, bunkera koriste se spuštalice. Mislim da nisu potrebna prevelika objašnjenja kako i zašto.

Quote:
Ne znaš dovoljno o policijskom poslu da bi mogao pisati ovakvo nešto. Baci pogled na ostatak teme, pričalo se o tome.
Znam sasvim dovoljno, pola obitelji mi je u policiji zato jer imaju jednog člana visoko u ministarstvu, pa je sav onaj nesposobni dio obitelji zavšio u policiji. Tako da nerjetko s njima i kolegama sjednem i na cugu u vrijeme njihovog radnog vremena (fascinatno je kako uvijek očekuju da drugi plati ), sve u svemu mislim da su sramota većina njih za tu časnu profesiju.
google1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 18:42   #184
Quote:
google1 kaže: Pogledaj post
Ovisi o situaciji, u situacijama ofenzive koriste se anfetamini (speed) i to još od zaljevskog rata, pa naovamo. U situacijama defanzive, bunkera koriste se spuštalice. Mislim da nisu potrebna prevelika objašnjenja kako i zašto...
Vjerojatno se koriste u ograničenim količinama i situacijama, budući da se vojnik obučava za dugoročno djelovanje (u modernom sustavu), a uporaba droga mu užasno smanjuje rok trajanja.


Quote:
google1 kaže: Pogledaj post
... Znam sasvim dovoljno, pola obitelji mi je u policiji zato jer imaju jednog člana visoko u ministarstvu, pa je sav onaj nesposobni dio obitelji zavšio u policiji...
Pa ne sudi tako o svima nama. Meni je bratić u zatvoru radi teške tjelesne ozljede iz mržnje, pa ne mislim da su svi (niti većina) članovi njegove udruge isti kao on.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 22:28   #185
Zabrana pušenja u radnim prostorima regulirana je u čl. 63 Zakona o zaštiti na radu, ali u čl. 5. st. 3 tog Zakona navedeno je:

"Odredbe ovoga Zakona ne odnose se na pripadnike oružanih snaga i redarstvene službe uključene u održavanje javnog reda i sigurnosti."




Pušenje takodjer nije dozvoljeno osim u za to posebno obilježenim mjestima.
__________________
......................................
foruMAŠ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 14:33   #186
Quote:
foruMAŠ kaže: Pogledaj post

"Odredbe ovoga Zakona ne odnose se na pripadnike oružanih snaga i redarstvene službe uključene u održavanje javnog reda i sigurnosti."
Znači policajac može doći kod mene u kancelariju s cigaretom u ustima i uhapsiti me za ev. počinjenje kaznenog dijela i inspekcija koja kontrolira pušenje koja je u kontroli kod mene mu ne smije ništa.
__________________
Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Uširo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 21:53   #187
Prvo, pušenje duhanskih proizvoda ili ti ga cigareta nije kazneno djelo, to je važno za znati.
Drugo, Policajac te sigurno neće hapsiti ili ako si mislio privesti.
Treće, ako je tvoj prostor bio označen kao mjesto za pušenje i ispunjava sve uvjete za to, takodjer mozes mirno pušiti
__________________
......................................
foruMAŠ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 11:32   #188
Quote:
Uširo kaže: Pogledaj post
Znači policajac može doći kod mene u kancelariju s cigaretom u ustima i uhapsiti me za ev. počinjenje kaznenog dijela i inspekcija koja kontrolira pušenje koja je u kontroli kod mene mu ne smije ništa.
Ne znam odgovor na to pitanje.
Ja bih rekao da se zakon ne odnosi na njih u onom dijelu da oni u svojim prostorima ne moraju poštovati zabranu i smiju pušiti, ali da su dužni poštovati zabranu pušenja koja je tim zakonom propisana npr. za banku.

Doduše, iz samog čitanja zakona mi to nije sasvim jasno.

Inače, još uvijek čekam odgovor od MUP-a i/ili inspektorata. Bojim se da neće ni stići. Iako, Borovec kaže da odgovaraju i na anonimne upite ako se navede e-adresa na koju želimo odgovor. Hm
200kn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 13:07   #189
Dobio sam odgovoru iz PU Zagrebačke

Quote:
Poštovani,

u svezi s Vašim upitom odgovaramo Vam da je sukladno odredbama Zakona o ograničavanju uporabe duhanskih proizvoda (NN 125/08) zabranjeno pušenje u svim zatvorenim prostorijama.

Upravo zabranom pušenja u službenim prostorijama ustrojstvenih jedinica Policijske uprave zagrebačke zamišljeno je da se nepušači i stranke štite od nepotrebnog štetnog utjecaja duhanskog dima. Svjesni smo da nepridržavanje zakonskih odredbi o zabrani pušenja, kao i prešutno odobravanje takvog ponašanja opravdanjima poput naročite izloženosti stresu policijskih službenika zbog naravi posla, stvara dojam kod građana da su policijski službenici iznad zakona, iako im je temeljna zadaća provođenje istih.

Ukoliko su policijski službenici, počinili navedeni prekršaj i nisu poštovali spomenute odredbe, u ime kolega koje su prema Vašim navodima počinili prekršaj iz Zakona o ograničavanju uporabe duhanskih proizvoda, možemo se ispričati.

Također je od zaprimanja Vašeg upita, ponovno je naloženo svim ustrojstvenim jedinicama da sve djelatnike upozore i upute na dužnost poštivanja i pridržavanja navedenih zakonskih odredbi, kao i s tim u vezi mjera naloženih u raspisima MUP-a RH.

S poštovanjem
Policijska uprava zagrebačka
Dakle, čini se da je u PP pušenje zabranjeno!
Drote?
200kn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 12:35   #190
Nama su govorili suprotno. Ne pušim, tako da mi ovo više odgovara, ali...

P.S.: Kladim se da će doći neki dopis u PP, ako već nije došao. Provjerim i javim.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 08:56   #191
Došao ti je odmah po stupanju Zakona na snagu.Zabranjeno je pušenje u službenim prostorijama 24 sata.Ali, zabranjena je i vožnja pod utjecajem alkohola pa narod pije i vozi, zabranjenjo je i ubijanje pa narod ubija, zabranjeno je pušenje pa se puš samo se moraš sakrit da te šef ne vidi ili narod kad dolazi u postaju.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 05:43   #192
Šta misliš da li se smije pušiti bilo gdje u zgradi ministarstva unutarnjih poslova? Da samo budemo jasni 1/1, pušenje u PP u bilo kojem njenom djelu je zabranjeno. To da li u neke prostorije građani imaju ili nemaju pristup, ovdje, u ovom primjeru, potpuno je nebitno.
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 11:55   #193
Quote:
Epic hero kaže: Pogledaj post
Šta misliš da li se smije pušiti bilo gdje u zgradi ministarstva unutarnjih poslova? Da samo budemo jasni 1/1, pušenje u PP u bilo kojem njenom djelu je zabranjeno. To da li u neke prostorije građani imaju ili nemaju pristup, ovdje, u ovom primjeru, potpuno je nebitno.
Ne da mislim nego znam- zabranjeno je u svim prostorijama bez obzira da li u njih građani mogu ulazit ili ne.Jer se radi o zaštiti policajaca nepušača.Prije su bila određena mjesta a sada ih nema jer MUP niti može niti želi stvorit mjesto s ventilacijom sukladno zakonu.Ali..puši se bar popodne ili noćom kad nema "gazda".
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 07:09   #194
Zabrana pušenja u javnim prostorima.

Postavio bih jedno pitanje vezano za Zakon o ograničenju upotrebe duhanskih proizvoda.

Prema tom zakonu pušenje u javnim prostorima je zabranjeno. Razlog zabrane je zdravlje. U zakonu piše da se zabranjuje pušenje u javnim prostorima kako bi se spriječilo da osobe koje ne puše budu izložene duhanskom dimu protiv svoje volje. Pretpostavka je da nepušaći ne mogu bez zabrane izbjeći boravak u takvim prostorima.

Postavio bih nekoliko pitanja: Sa koliko ozbiljnosti se kod nas donose zakoni, kad se svakome tko može dopušta da zanemari zakon i da postupa kako želi. Govorim to zato jer sam se uvjerio da postoje jasni primjeri izigravanja tog zakona.

1) Recimo, čuo sam da kad dospijete u zatvor, tamo uopće nema govora o primjeni zakona. Puši se i danju i noću i u spavaonama.
Mislim da je to sramota jer je zatvor mjesto pod direktnom kontrolom i države i policije i sudova i državnih organa. Barem u takvim ustanovama se nebi smjelo dopustiti da se zakon NE PRIMJENJUJE.

2) Drugi primjer su psihijatrijske bolnice. U takvim ustanovama se zakon isto izigrava. Slično kao kod zatvora i tu 8imamo osobe koje nemaju nikakvog izbora kad su jednom poslane u bolnicu oni moraju biti u bolnici bez svoje volje a tamo nije dobro riješeno to pitanje.

3) Čini mi se da to pitanje nije riješeno niti u drugim slučajevima. Da li taj zakon odgovorne osobe moraju poštovati ili ne moraju poštovati.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 11:54   #195
Riješeno čl.13 zakona
Članak 13.
Zabranjuje se pušenje u svim zatvorenim javnim prostorima.....

Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka pušenje je dopušteno:
»– u posebnim za pušače određenim prostorima u psihijatrijskim bolnicama i u posebnim za pušače određenim prostorima drugih pružatelja zdravstvene, odnosno socijalne skrbi duševno bolesnim osobama i u kaznionicama i zatvorima, o čemu u takvim prostorima mora biti istaknuta oznaka o dozvoli pušenja i

http://www.zakon.hr/z/80/Zakon-o-zabrani-pušenja
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:24.