Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2016., 09:52   #201
Uglavnom sto si posteniji kao nas autor to losije prodjes bez ikakvih prava i garancija i zato se treba boriti da slucaj zavrsi u medijima.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 10:36   #202
Quote:

(1) privremeno će se oduzeti i na temelju sudske odluke će se osigurati njihovo čuvanje.

(2) Tko drži takve predmete, dužan ih je predati na zahtjev suda.


Ne treba im nalog za predaju mobitela.
Kako ne treba nalog kad sam dva puta kaźeš da treba?
iDroid is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 11:02   #203
Nalog im treba za pretragu stana (a koji puti ne treba),predmete oduzimaju po zkp-u i izdaju potvrdu.
Ono "i na temelju.," govori samo gdje i tko će čuvat predmete.

Ovo drugo je kad predmeti nisu predani a već je i sud upleten.Ovdje još ni DO nije uključen.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 11:11   #204
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ovo drugo je kad predmeti nisu predani a već je i sud upleten.Ovdje još ni DO nije uključen.
Ako ni sud ni DO nisu uključeni, postoji li uopće slučaj
iDroid is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 11:38   #205
Prvo policija prikupi sve što može i piše kaznenu prijavu,zatim je šalje DO da izvrši uvid i vidi da li će podignut optužnicu.Kad podignu sada sud pregledava predmet i odlučuje o suđenju.

I to je to a sve to traje li ga traje.

Može postojat dogovor (sa optuženikom) da se ne ide na klasično suđenje nego da se riješi skračeno-kaznenim nalogom.

Slučaj postoji jer je netko nešto prijavio i policija je istraživala.Dokle su došli nitko ne zna.Može i ostat tako kako je.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 13:15   #206
Nešto slabo ili nikako se spominje tipa koji je prodao mob. Da li se njega istražuje i za išta optužuje? Ako sam dobro shvatio uglavnom "guze" krajnjeg kupca koji je po mojem skromnom mišljenju najmanje kriv.
__________________
“Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!”
Bob Rock
omahen is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 14:04   #207
pa da ..ovaj koji je prodao će proći lišo svega... mob će biti vraćen a 99% je da ga kupac neće privatno tužiti....

opet kažem sve je zakonski ali činjenica je da se tog zakona ne drže nego idu APP....zakon je jedno al praksa je nešto potpuno drugo
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 16:29   #208
Quote:
omahen kaže: Pogledaj post
Nešto slabo ili nikako se spominje tipa koji je prodao mob. Da li se njega istražuje i za išta optužuje? .
Ako se i taj javi znat ćemo kako stvari stoje i po njega.

Quote:
magjar07 kaže: Pogledaj post
mob će biti vraćen
Upitno.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 17:46   #209
Kupljen mobitel iz navodne malverzacije

Quote:
magjar07 kaže: Pogledaj post
pa da ..ovaj koji je prodao će proći lišo svega... mob će biti vraćen a 99% je da ga kupac neće privatno tužiti....



Tocno i zato je sustav potpuno promasen, a spektakularna mogucnost privatne tuzbe je samo pranje ruku i alibi za ovrhu moba bez ikakvih prava i garancija.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 06:21   #210
Jest,dakako,svakako.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 01:14   #211
Dobio sam potvrdu o privremenom oduzimanju predmeta,ajde barem nešto pozitivno druga stvar je da taj policijski službenik koji je bio zadužen za taj "moj" slučaj je premješten na drugi posao pa kada sam kontaktirao svoju PU sam malo teže došao do čovjeka koji je sad na tom mjestu jer nisu baš znali po tome broju koju piše na toj potvrdi koga mi trebaju dati na telefon. Kad sam konačno stigao do te osobe koja je znala o čemu se radi,rekla mi samo da oni nemaju ništa s tim i da kontaktiram PU Split,točnije 2. policijsku postaju,a dalje sve znate

da još neznam što se dešava i što je opće bilo,to stoji jer nemam pojima. jesam li ja kriv? pa nekim dijelom i jesam vjerovatno,iako stvarno sam mislio da kad se kupuje orginalno zapakiran mobitel s pripadajućim orginalnim računom i garancijom i oči u oči s prodavačem da je sve čisto i da ništa ne može biti krivo,ali može hvalaa vam svima,kako onima koji su uz mene,kako onima u čijim sam očima neka naivčina,al dobro ste rekli,skupa škola. nisam htio kupiti bilo kakav mobitel,nisam gledao da jeftino prođem,stvarno mi je trebao mobitel i platio sam cijenu koja je bila ista i ostalim cijenama tog mobitel na njuškalu.

nadam se samo da će ovaj moj primjer nekome koristiti i pomoći,bit će mi iskreno drago. kad ću ja,ako ću opće i dobiti natrag taj mobitel,neznam,al budite sigurni da ću vam javiti. ako će nekome trebati mobitel kad će biti vraćen,prodajem ga odmah pa da znate da je to mob koji je bio korišten ni mjesec dana,a neću ga skupo ni prodavat da barem nekoga razveseli taj mobitel,ako već mene nije i radi se o s7 edge,ako nekoga zanima
zlihe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 09:24   #212
Quote:
zlihe kaže: Pogledaj post
da još neznam što se dešava i što je opće bilo,to stoji jer nemam pojima.
Onda pitaj direktno šta se dešava.Ukratko opiši i traži odgovor (ne 2 nego ove)
http://www.mup.hr//main.aspx?id=1086
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.