Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2012., 17:10   #881
Quote:
FED kaže: Pogledaj post
Gdje ima ta moturina poprečna i zna li se okvirna cijena?

Kod Titanove je problem fixnosti dimenzije, ali čini mi se i to što je prihvatnik na strani panti potrebno ugraditi podalje od krila vrata, da isti ne bi smetao kod otklona krila vrata.
Taj problem se javlja kod svih poprečnih brava gdje je zid do šarki -panti-britvela postavljen pod kutom 90stupnjeva.U tom slučaju potrebno je izabrati zlatnu sredinu,izmaknuti bravu da dozvoljava normalno funkcioniranje vrata uz istovremeno omogučavanje zasunima brave ulaženje u prihvatnik brave prigodom pozicije zaključano.Zbog ove pozicije bolje je izabrati Motturu jer ima daleko veči hod zasuna
Iz posta vidim da ste iz Zagreba,ako izaberete Motturu slobodno se obratite tvrtki "MITRA-TRADE" Zlatarska31 36 48 876

Cijena cc 1500kn
bante is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 18:05   #882
Pogledat ću u Mitri. Nisam vidio na netu da imaju i takve brave u ponudi. Prije 5-6 god su mi ugradili jedna PP, i bili su odlični, i oni i vrata..

Zanim me kod Titanove poprečne da li su prihvatnici sasvim slični kao kod Titan dodatne brave (prvo element se fixira za štok uz eventualno i distancere, pa onda nastavak prihvatnika vijcima za željezo se vežu sa ovim koji je ušrafljen u štok)?
Ne sviđa mi se previše taj sustav. Malo mi je slaba shema tog spoja sa vijcima za željezo jer vrlo malo ulaze u ovaj dio u štoku.
3-4 duboka vijka u štok, uz odgovarajući promjer mogu biti iznenađujuće čvrsti (par tona statički - ovisno od koje su legure rađeni, tj. koje mu je naprezanje pri lomu), dok iako nisam računao ove za željezo mi se isti čine najslaba karika u sustavu prijenosa sila (kod Titan dodatne).
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 19:06   #883
Sigurnosni cilindar DOM ix 6SR

Quote:
Uplaseni kaže: Pogledaj post
Ne znam, nekako mi se na prvu svidio ovaj Saturn. Možda se bacim na KESO 4000S OMEGA (cca. 760 kn), nisam više pametan. U Saturna sam i dalje zaljubljen radi svih zaštita koje ima, a i mislio sam da košta oko 950kn.
Gle ako si fan DOM ix Saturn cilindra, a skupo ti je 1865kn dat ili koliko već ja ti mogu preporučit njegovog "mlađeg" brata - DOM ix 6SR.
On ima svu zaštitu kao i DOM ix Saturn i mehanizam je isti, ali recimo to auto-rječnikom, ima "manje konja".

Pogledaj video:
DOM ix Saturn: http://www.youtube.com/watch?v=H-6HYhUNFD8
Dom ix 6SR: http://www.youtube.com/watch?v=7YeVzxShT8g

Skužit ćeš da su jaaako slični samo što DOM ix Saturn ima duplo više klinova. Ako ti nije bitno da imaš 2 seta ključeva s različitim kombinacijama, tj. da ako izgubiš ključ iz 1. garniture uzmeš 1 ključ iz 2. garniture i poništavaš prvu kombinaciju nepovratno onda će ti DOM ix 6SR bit odlična varijanta.
Ključevi ova 2 modela su gotovo isti, oba imaju lebdeći disk na vrhu ključa i to čini kopiranje gotovo nemogućim.
Pogledaj pa javi kako ti se čini... i da cijena je za DOM ix 6 SR u akciji nekih cca 900 i to ti je upravo ono što želiš! :-)
safty-tipps is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 19:15   #884
Promjena cilindra/daljinskog kod useljavanja

Quote:
zorro14 kaže: Pogledaj post
da li je uobičajeno kod preuzimanja novogradnje mijenjati bravu ili vjerujete da je nitko nije kopirao ključeve. navodno master ključ više ne vrijedi nakon što se stave novi ključevi u bravu. Isto pitanje i za daljinske od garaže.

mijenjati ili ne?

hvala...
Jedna od najbitnijih stvari kod useljavanja jest promijeniti cilindar ako već nije moguće da ovlašteni servis proizvođač složi novu kombinaciju zaključavanja i time dobijete novi set ključeva i novu karticu, a cilindar ostaje isti. To se radi kod srednjeg i višeg razreda cilindara, odnosno onih iznad 300kn, ostali se samo izvade i stave novi, ali male koristi od toga jer su to slabi cilindri pa treba investirati u budućnost i staviti pristojan cilindar preko 600kn. Na tržištu imate veeeeliku ponudu, od proizvođača, DOM, TITAN, EVVA...

Također, i kod daljinskog ne bi bilo loše nazvati servis da Vam složi set novih daljinskih.

To košta, ali tako ćete izbjeći najgluplji način da Vas opeljuše, a to je s orginal ključem, tj. daljinskim.
safty-tipps is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 19:22   #885
Quote:
FED kaže: Pogledaj post
Pogledat ću u Mitri. Nisam vidio na netu da imaju i takve brave u ponudi. Prije 5-6 god su mi ugradili jedna PP, i bili su odlični, i oni i vrata..

Zanim me kod Titanove poprečne da li su prihvatnici sasvim slični kao kod Titan dodatne brave (prvo element se fixira za štok uz eventualno i distancere, pa onda nastavak prihvatnika vijcima za željezo se vežu sa ovim koji je ušrafljen u štok)?
Ne sviđa mi se previše taj sustav. Malo mi je slaba shema tog spoja sa vijcima za željezo jer vrlo malo ulaze u ovaj dio u štoku.
3-4 duboka vijka u štok, uz odgovarajući promjer mogu biti iznenađujuće čvrsti (par tona statički - ovisno od koje su legure rađeni, tj. koje mu je naprezanje pri lomu), dok iako nisam računao ove za željezo mi se isti čine najslaba karika u sustavu prijenosa sila (kod Titan dodatne).

sličan je prihvat jer je hod zasuna relativno kratak,odlučite se zbog toga na Motturu.Zasuni su dužeg hoda i dohvatit če sami zid što je i svrha poprečnog riješenja.Ne moraju se koristiti originalni prihvatnici(predviđeno je sidrenje u zid),formira se ulaz u zidove za zasune i stavi se samo maska .
bante is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 19:49   #886
Quote:
Tamarind kaže: Pogledaj post
Super tema momci, ali ako nema problema, zelim da pitam kako da osiguramo PVC prozore u kuci?

Video sam Hoppe Secustik brave, ali ima nesto drugo sto osigurava prozor, ili samo brava? Hvala.
Pa imaš kvake za prozor s pumpa cilindrom i kad zaključaš tu kvaku nema micanja + trebaš još staviti zaštitu za pante...

http://www.locksmith.ie/lockfitting.htm#WindowLocks

http://www.dieckmann.com/downloads/fenstergriffe.pdf

Inače kod nas se svi baziraju samo na zaštitu vrata, ali valjda je to faza u društvu u sazrijevanju i spoznaji gdje su opasnosti...
Kad ljudi skuže da se stvari ne mogu riješiti samo na 1 strani objekta onda će valjda krenuti razmišljati o cjelovitom rješenju.
safty-tipps is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 20:09   #887
safty-tipps hvala. Blindiranih vrata ima dosta opcija, a za prozore nisam bas mnogo video, pa zato i sam pitao jer kod 2-3 prijatelja su izvukli prozor sa svojeg stoka i lopovi usli unutar kuce.

Thx.
Tamarind is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 20:35   #888
Quote:
safty-tipps kaže: Pogledaj post
Pa imaš kvake za prozor s pumpa cilindrom i kad zaključaš tu kvaku nema micanja + trebaš još staviti zaštitu za pante...

http://www.locksmith.ie/lockfitting.htm#WindowLocks

http://www.dieckmann.com/downloads/fenstergriffe.pdf

Inače kod nas se svi baziraju samo na zaštitu vrata, ali valjda je to faza u društvu u sazrijevanju i spoznaji gdje su opasnosti...
Kad ljudi skuže da se stvari ne mogu riješiti samo na 1 strani objekta onda će valjda krenuti razmišljati o cjelovitom rješenju.
safty-tipps
potpuno se slažem s tvojim mišljenjem.Radi se o prosudbi ugroženosti pojedinog objekta.
Kako postoje protu-provalna vrata tako postoje protu-provalni prozori.Svaki ozbiljan distributer vrata trebao bi nuditi opciju naruđbe pp -prozora.Zatražiti ogledni katalog.Sve ovisi o fin.mogučnostima.
bante is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 23:53   #889
PP prozori i balkonska vrata su vrlo zanimljiva tema. Nisam ih sreo kod nas. Poznaniku neteško provalilo u kuću kroz "balkonska" pvc vrata sa dvorišne strane...
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 00:31   #890
Quote:
safty-tipps kaže: Pogledaj post
Gle ako si fan DOM ix Saturn cilindra, a skupo ti je 1865kn dat ili koliko već ja ti mogu preporučit njegovog "mlađeg" brata - DOM ix 6SR.
On ima svu zaštitu kao i DOM ix Saturn i mehanizam je isti, ali recimo to auto-rječnikom, ima "manje konja".

Pogledaj video:
DOM ix Saturn: http://www.youtube.com/watch?v=H-6HYhUNFD8
Dom ix 6SR: http://www.youtube.com/watch?v=7YeVzxShT8g

Skužit ćeš da su jaaako slični samo što DOM ix Saturn ima duplo više klinova. Ako ti nije bitno da imaš 2 seta ključeva s različitim kombinacijama, tj. da ako izgubiš ključ iz 1. garniture uzmeš 1 ključ iz 2. garniture i poništavaš prvu kombinaciju nepovratno onda će ti DOM ix 6SR bit odlična varijanta.
Ključevi ova 2 modela su gotovo isti, oba imaju lebdeći disk na vrhu ključa i to čini kopiranje gotovo nemogućim.
Pogledaj pa javi kako ti se čini... i da cijena je za DOM ix 6 SR u akciji nekih cca 900 i to ti je upravo ono što želiš! :-)
Nije loše, hvala. Još mi samo reci gdje ga ima za kupiti za 900 kuna pa da se finalno odlučim za neki od cilindara?
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 01:20   #891
Quote:
Uplaseni kaže: Pogledaj post
Nije loše, hvala. Još mi samo reci gdje ga ima za kupiti za 900 kuna pa da se finalno odlučim za neki od cilindara?

Probaj nazvat ove;http://www.titandom.com/titan-TL.php
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 14:36   #892
Titandom firma je samo veleprodaja. U trgovinama gdje IX Saturn košta 1800 kuna, ovaj IX 6SR košta 1250 kuna i to je univerzalna cijena tako da 900 kuna ne drži vodu, nažalost.
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 01:36   #893
Quote:
safty-tipps kaže: Pogledaj post
Jedna od najbitnijih stvari kod useljavanja jest promijeniti cilindar ako već nije moguće da ovlašteni servis proizvođač složi novu kombinaciju zaključavanja i time dobijete novi set ključeva i novu karticu, a cilindar ostaje isti. To se radi kod srednjeg i višeg razreda cilindara, odnosno onih iznad 300kn, ostali se samo izvade i stave novi, ali male koristi od toga jer su to slabi cilindri pa treba investirati u budućnost i staviti pristojan cilindar preko 600kn. Na tržištu imate veeeeliku ponudu, od proizvođača, DOM, TITAN, EVVA...

Također, i kod daljinskog ne bi bilo loše nazvati servis da Vam složi set novih daljinskih.

To košta, ali tako ćete izbjeći najgluplji način da Vas opeljuše, a to je s orginal ključem, tj. daljinskim.
hvala na savjetu, PP vrata su neka talijanska i ja nemam pojma koje su klase odnosno razreda cilindri. ključ je prekodiran prilikom primopredaje, ali ja ne znam da li se to moglo već prije prekopirati.

da li zvati nekog na teren pa da pogleda što bi bilo najbolje ili uslikati pa nekog pitati u njihovoj trgovini. kako otkriti dimenziju cilindra?

dakle Titan bi bio vrijednost za novac? što mislite o multilocku i kolnoi?
zorro14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 10:12   #894
Quote:
zorro14 kaže: Pogledaj post
hvala na savjetu, PP vrata su neka talijanska i ja nemam pojma koje su klase odnosno razreda cilindri. ključ je prekodiran prilikom primopredaje, ali ja ne znam da li se to moglo već prije prekopirati.

da li zvati nekog na teren pa da pogleda što bi bilo najbolje ili uslikati pa nekog pitati u njihovoj trgovini. kako otkriti dimenziju cilindra?

dakle Titan bi bio vrijednost za novac? što mislite o multilocku i kolnoi?
s DOM-om bi dobili više od vrijednosti kod modela DOM ix DAS jer je na akciji 30-40% prema cijeni u Njemačkoj...cca 600kn, a ako Vam to čini puno onda TITAN TL - cca 350kn

Slika neće ništa pomoći kod izmjere...
Za PP vrata morate zvati profesionalca (ključara-bravara, u Zagreu je npr. PERGER - servis za otvaranje svih vrsta brava)da vam izmjeri dužinu, tj. da izvadi cilindar i vidi kakve dužine bi trebao biti.
Ovako se to radi kod drvenih, pvc i običnih metalnih vrata, a ako su starija pp vrata onda i kod Vaših vrata:
http://www.titandom.com/kako-izmjeri...g-cilindra.php

Problem svih PP vrata jest da nemaju kvalitetan cilindar jer kod ugradnje građevinske firme zbog neznanja traže najjeftinije pa onda i prodavači PP vrata stavljaju sve najjeftije da mogu prodati, a vi kao korisnik dobijete mačka u vreći.
Zbog ograničene kupovne moći kupaca i želje za extra profitom graditelja velika većina su nabrijali cijene i ugrađivali shit... tako da sada ljudi o svom trošku moraju rješavati nedostatke...

multilock je kao coca-cola - više razvikan brand nego što vrijedi, a svim znamo što se dogodi ako ostavimo komadić jetrice u čaši kole - nestane... tako i vaše pare
safty-tipps is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 10:15   #895
Quote:
Uplaseni kaže: Pogledaj post
Titandom firma je samo veleprodaja. U trgovinama gdje IX Saturn košta 1800 kuna, ovaj IX 6SR košta 1250 kuna i to je univerzalna cijena tako da 900 kuna ne drži vodu, nažalost.
a bit će da imaš neki dugački cilidnar cca 10 cm? Nažalost te dimenzije jesu skuplje...
kakva su ti to vrata? PVC ili drvo/alu?

jedan model koji ima karakteristike premium cilindra i pristupačnije cijene je dom ix das - do 750kn u dim. do 10cm
safty-tipps is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 11:47   #896
Quote:
safty-tipps kaže: Pogledaj post
a bit će da imaš neki dugački cilidnar cca 10 cm? Nažalost te dimenzije jesu skuplje...
kakva su ti to vrata? PVC ili drvo/alu?

jedan model koji ima karakteristike premium cilindra i pristupačnije cijene je dom ix das - do 750kn u dim. do 10cm
DOM cilindar lX DAS je tkz.servisni cilindar,taj cilindar su dobili ovlašteni serviseri DOM-a u R.H. u servisnom paketu.Što bi u kratko značilo da ga se može formirati u svakom pojedinom ovlaštenom servisu,dimenzije po potrebi kupca,dodatne funkcije(gumb;funkcija obostranog zaključavanja,više cilindara na isti ključ,slaganje na master ključ).Svaki servis je dobio zaseban tip ključa,
tako da se ključevi na cijelom svjetskom tržištu ne preklapaju.

Najčešća dimenzija cilindra kod PP vrata 30-50mm,30-30osovina za gumb,35-40mm,40-50mm.
Kod "kineskih" 45-50mm,35-45mm,35-50mm,40-45mm itd.
Izmjena ,premjera cilindra kod pp vrata vrši se s nutarnje strane vrata.Demontira se unutarnja alum.rozeta -okov,vizualno se pojave vijci-imbus vijak.Kada se oslobode ti prihvatni vijci cilindar uloška cilindar ide van sa unutarnje strane.Redosljed montaže obrnut.Kada se cilindar izvadi,premjeriti ga u mm.Jedna dimenzija od sredine provrta vijka prema van.
npr 30mm,druga dimenzija od sredine provrta vijka prema unutra npr 50mm
Dakle u ovom slučaju vaš cilindar je dimenzije 30-50 mm.
Dakle u bilo koja PP vrata možete mijenjat i ugrađivati cilindar od bilo kojeg proizvođača cilindara. Cilindre ne podmazivati nikakvim lubrifikantima.Preporuča se jednom godišnje u cilidar (gdje se uglavljuje ključ)
umetnuti GRAFITNI prah(može se dobiti od obične olovke finim brusnim papirom)a može se kupiti kod boljeg ključara(30 kn)

Kvalitetni cilindri su opskrbljeni ključevima od tkz novog srebra(legure željeza ,mesinga ,bakra i sl) korištenjem cilindra ključevi svojim česticama "podmazuju" cilindar -elemente,što produžava vijek cilindra do sedam puta.

Moja preporuka ako se ne odlučite za DOM cilindre,TITAN model T-200;T 100.
s obaveznom opcijom obostranog zaključavanja ili s gumbom
bante is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 13:42   #897
Quote:
safty-tipps kaže: Pogledaj post
a bit će da imaš neki dugački cilidnar cca 10 cm? Nažalost te dimenzije jesu skuplje...
kakva su ti to vrata? PVC ili drvo/alu?

jedan model koji ima karakteristike premium cilindra i pristupačnije cijene je dom ix das - do 750kn u dim. do 10cm
Vrata su drvo/alu, cilindar je 90mm, 40-50 kako sam izmjerio nakon što sam ga izvadio.
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 14:14   #898
Quote:
Uplaseni kaže: Pogledaj post
Vrata su drvo/alu, cilindar je 90mm, 40-50 kako sam izmjerio nakon što sam ga izvadio.
OK. To je onda najbolje riješit, kažem, sa DOM ix DAS da se uklopite s kvalitetom i cijenom u svoje okvire budžeta.

Koja je unutarnja, a koja vanjska strana? 50 je unutarnja?
safty-tipps is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 08:29   #899
Trebam malu pomoć.

Dobili smo ponudu za ulazna vrata Horemann - alu vrata s staklom dim. 110x210 - cijena 8000 kn (inače su 15000 kn ali su sada na nekoj akciji).

To nisu protuprovalna vrata ali kako smo u kući ni ne trebaju nam protuprovalna/protupožarna vrata. Vrata su mi jako lijepa, robusna, čvrsta. E sad da li se isplati dati za njih 8000 kn (15000 ne bi dali nikad).

Nema bašnekih komentara na vrata tog proizvođača pa me zanima zna li tko nešto više
Ireland-Ireland is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 17:16   #900
Thumbs up

Quote:
Ireland-Ireland kaže: Pogledaj post
Trebam malu pomoć.

Dobili smo ponudu za ulazna vrata Horemann - alu vrata s staklom dim. 110x210 - cijena 8000 kn (inače su 15000 kn ali su sada na nekoj akciji).

To nisu protuprovalna vrata ali kako smo u kući ni ne trebaju nam protuprovalna/protupožarna vrata. Vrata su mi jako lijepa, robusna, čvrsta. E sad da li se isplati dati za njih 8000 kn (15000 ne bi dali nikad).

Nema bašnekih komentara na vrata tog proizvođača pa me zanima zna li tko nešto više

Očiti je da se radi o HORMANN a ne o Horemann.

Hormann je njemački tradicionalni i etablirani proizvođač vrata.WK 2 zertiifizierte sicherhet i mirni ste.Obloga,staklo,dizajn po Vašem izboru.
Budite uvjereni da su svi materijali kvalitetni.Brava ,obloge,okovi i sl
bante is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:56.