Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2013., 14:01   #181
Hvala na informacijama.
Operater mi neće ništa reći bez sudskog naloga, a to nemogu dobit.
Prijavila sam se na onu samsungovu stranicu, ali je potrebno imati mob u ruci da se promijene postavke, tako da i od toga ništa.
Moram se pomirat s gubitkom moba.
Još jednom hvala.
bubamara1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 10:20   #182
Probaj ovo.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 13:49   #183
Operateri mogu utvrditi lokaciju mobitela triangulacijom, ali za to rijetko postoji volja istih. Pogotovo ako je mobitel u gradu gdje je gustoća odašiljača veća nego na slabije pokrivenim područjima. Tako se može prilično precizno utvrditi lokacija uređaja. Ako imas vezu u mobilnom provideru svakako probaj nešto poduzeti
crystalship is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 14:57   #184
Oni to mogu, ali ne smiju napraviti bez zahtjeva policije koja mora imati sudski nalog za tako nešto. Prema tome, onaj tko to napravi neovlašteno, riskira otkaz i tko zna što još.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 14:15   #185
ubiti nezz dal sam off topic al mom frendu su ukrali mob....prijavio je mupu dao IMEi. zadnjih 2 mjeseca nista. dali je moguce da je taj lopov nekako iskljucio imei pomocu zrakoplovog moda ili ga nekako mjenjo.
avionček 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 15:07   #186
Možda ga je promijenio- na nekim mobitelima se može lakše, na nekima teže.
Iako je veća vjerojatnost da ga je prodao van (ili se policija nije pretrgla da ga nađe- ne znam kako određuju prioritete).
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 20:23   #187
Question Ako je mobitel ugasen

Ako je mobitel ugasen i baterija izvadena, kada je zovem tu osobu iz Hrvatske, da li mogu znati ako je ta osoba u Italiji npr, da li ce mi reci "osoba koju ste nazvali ne moze odgovoriti na poziv ..." na talijanskom ili nece? hvala znalcima
__________________
I realize the screaming pain
Hearing it loud in my brain
But I'm going to go straight ahead with the scar
LORDLORD is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 22:47   #188
Neće.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2020., 16:18   #189
Pitanje ..ako sam putem vibera poslala sliku drugoj osobi a ta osoba ju proslijedi trećoj/trecima ..može li treća osoba na bilo koji način utvrditi da slika potječe od mene ??
LineaAG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2020., 17:15   #190
Slika može sadržavati EXIF metapodatke. Tek toliko.
EDIT
detoxhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2020., 17:35   #191
Slika po pravilu osim geolokacije, ako je uključena, uklučuje i ip adresu mobitela, te metapodatke samogo mobitela i njegovog vlasnika, sve do razine mail adrese.

Dakle, u općem slučaju se može identificirati vlasnik mobitela koji je napravio sliku.


Postoji način na koji se "gule" metapodaci sa slika, ali ako bilo što šalješ preko nekog servisa tipa Vibera, onda Viber sam po sebi zakači metapodatke na poruku, nešto tipa "forward" u e-mail porukama.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2021., 22:42   #192
Može li se preko IMEI broja utvrditi koji mob je u pitanju i u kojoj trgovini je kupljen??
LineaAG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2021., 08:12   #193
Možeš vidjeti koji je mobitel u pitanju, ali ne gdje je kupljen.
Također, ako sumnjaš na originalnost mobitela - mobitelu se može i promijeniti IMEI (iako je to ilegalno).
Ne znam što točno želiš provjeriti, ali možeš probati pitati u ovlaštenom servisu tog proizvođača mogu li ti provjeriti što te zanima po IMEI-u.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2021., 11:53   #194
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Možeš vidjeti koji je mobitel u pitanju, ali ne gdje je kupljen.
Također, ako sumnjaš na originalnost mobitela - mobitelu se može i promijeniti IMEI (iako je to ilegalno).
Ne znam što točno želiš provjeriti, ali možeš probati pitati u ovlaštenom servisu tog proizvođača mogu li ti provjeriti što te zanima po IMEI-u.

Prije tjedan - dva meni se netko uspio prijaviti na moj google račun. Dakle haknuo lozinku i prijavio se.
Google mi piše da je prijava napravljena sa Galaxy S8+ , napisao IMEI i da je navedeni mobitel prijavljen na Tele2 mreži.

Probao sam ga pronaći sa Goglovim "pronađi moj uređaj" ali ga googlo ne "vidi"
Za IMEI na linku koji si dao Asasine kaže "WE'RE SORRY, BUT AT THIS MOMENT WE CAN'T FIND REQUIRED NUMBER."

Kako si to protumačiti?
Prokletnik se prijavio, na brzinu pronjuškao i pokupio od sadržaja što je mogao naći (na google disku / keepu / fotografijama, lozinke koje je Chrome sinhronizirao, kontakte...) i nakon toga ugasio mobitel, ili promijenio IMEI ?

Ili... ?

Za Tele2 sumnjam da bi ga tražili bez policijskog naloga. Ili...?
Hannan Ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2021., 08:42   #195
Ove baze nisu savršene pa možda jednostavno ovog IMEI-a nema.
No, ništa drugo osim mobitela i ne možeš saznati iz toga.
Možeš prijaviti policiji, iako nisam čuo da za tako nešto aktivno idu u "potragu".
No, vjerojatno ne škodi raspitati se oko prijave - ako ništa, dobro dođe za ubrzati dokazivanje ako ti nestanu neki novci kao posljedica pogađanja lozinke.

Tako da bih preporučio da uključiš 2 factor autentifikaciju i u passwords.google.com ideš po redu i mijenjaš od najbitnijih prema nebitnijima.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2021., 12:36   #196
Definitivno treba prijavit policiji. Ok, policija nece, vrlo vjerojatno, napraviti nista da pronadju mobitel, al ako u nekoj raciji slucajno pronadju mobitel, mozda ga vrate vlasniku.
Osim toga, u slucaju zlouporabe tog telefona (koristenja za nelegalne radnje), sumnja nece pasti na pravog vlasnika koji bi treba dokazat da mobitel nije bio u njegovim rukama kad je npr. koristen za iznudu, ucjenu ili tko zna sto.
Slicno kako se radi za osobnu iskaznicu, putovnicu... treba sprijeciti moguce probleme u buducnosti
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2021., 13:02   #197
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Definitivno treba prijavit policiji. Ok, policija nece, vrlo vjerojatno, napraviti nista da pronadju mobitel, al ako u nekoj raciji slucajno pronadju mobitel, mozda ga vrate vlasniku.
Osim toga, u slucaju zlouporabe tog telefona (koristenja za nelegalne radnje), sumnja nece pasti na pravog vlasnika koji bi treba dokazat da mobitel nije bio u njegovim rukama kad je npr. koristen za iznudu, ucjenu ili tko zna sto.
Slicno kako se radi za osobnu iskaznicu, putovnicu... treba sprijeciti moguce probleme u buducnosti
Telefon nije ukraden, "samo" hakiran.
mostovoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2021., 14:28   #198
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Ove baze nisu savršene pa možda jednostavno ovog IMEI-a nema.
No, ništa drugo osim mobitela i ne možeš saznati iz toga.
Možeš prijaviti policiji, iako nisam čuo da za tako nešto aktivno idu u "potragu".
No, vjerojatno ne škodi raspitati se oko prijave - ako ništa, dobro dođe za ubrzati dokazivanje ako ti nestanu neki novci kao posljedica pogađanja lozinke.

Tako da bih preporučio da uključiš 2 factor autentifikaciju i u passwords.google.com ideš po redu i mijenjaš od najbitnijih prema nebitnijima.
Naravno, lozinke su bile prioritetno.
Srećom kod lozinka sam bio dovoljno pametan da ih nemam upisane u browser nekakve pasworde za e-trgovine ili išta što je vezano s plaćanjem, no ipak nakupilo se tu godinama dosta ostalog - servisa, mailova, portala i sl. tako da sam izgubio cijeli dan mijenjajući lozinka
Tim gore jer su mi bile izložene i lozinke još dva google računa koja koristim na poslovnom računalu, pa je onda trebalo lančano mijenjati lozinke i na tim "poslovnim" računima.

No eto - opametilo me - nema do starinske tekice i ručnog upisivanja lozinki. Kakvo pamćenje lozinki u browseru. Eventualno one nevažne - tipa za kakav forum i sl. , ali sve što je imalo važno - papir i olovka. I jebeš i nekakve password menadžere koji se i opet sinkroniziraju se s kakvim dropbox ili google računom pa si opet na istim kad ih netko hakira.

Jednako tako i držanje bilo čega kompromitirajućeg iz čega bi se moglo nešto saznati na google keepu ili disku preporučam svima izbjegavati. O fotografijama ne želim ni pričati.

Da i to što kažeš, uključiti provjeru u dva koraka, meni je prije bilo to lijeno, no jbga ima smisla i ovo me opametilo.
Hannan Ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2022., 17:17   #199
Lociranje osobe po broju

Postovani molim pomoc.
Moze li se locirati mobitel ako je ugasen ukoliko smo dobili sms poruku s njega.
Naime dobila sam neke cudne sms poruke privatnog karaktera. Ne znam od koga. Imam samo broj. Viber i whatsapp nema. Mobitel je iskljucen ne mogu ga dobiti kad zovem.
Moze li se saznati gdje je osoba bila kad je poslala sms? Da na taj nacin dobijem informaciju tko bi to mogao biti.
Vrlo vjerojatno nije spojen ni na internet mrezu kad nema viber i whatsapp
Hvala
terijerkas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2022., 19:13   #200
Ne može.
Jedino ga policija može locirati uz nalog pa preko operatera.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.