Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2017., 19:13   #5181
Quote:
Mali Narko kaže: Pogledaj post
Pricas gluposti .

Ne gubis mast ako uh nisu ispod 30 g dnevno? A ne gledas drugu stranu, kalorijski unos, Testiraj, racunaj koliko kalorija unosis s vecim unosom UH, i s ovim od 30 g .. Kladim se da ne mrsavis samo zato sto vjerojatno unos masnoca ostane isti kao i kad unosis 30g UH...

Istina da svatko treba sebi prilagoditi sta mu vise pase, recimo neki fixniji unos proteina, koji naravno moze varirati, a ostatak kalorija moze mixati izmedju uh i masti, nece biti bitnija razlika, bitan je ukupan kalorijski unos...

Precjenjujes jeb. inzulin, ne radi na taj nacin kao sto ti pricas..

Debljat ces se kako god okrenes ako si u kcal suficitu, ne mozes to izbjeci, kalorija je kalorija..

Po tvojoj logici, na defki , unesi brdo proteina i brzo masti, iako si na 5000 kcal, bez UH, i dalje ces mrsaviti? Gdje ti je logika bajo moj?

Zasto spominjes zdrave masti? sva mast je dobrodosla tijelu, osim hidro i trans masnoca, ali naravno njih ces izbjegavati logicki.

Ne znam odakle ti te sve glupe ideje, vjerojatno od nekog bilder brosciencea
Čuj, prehranu sam pročistio od UH, proteine i masti sam uduplao, prošlogodišnji rezultat uz trening je bio -20kg u 3 mjeseca. Prije toga sam muku mučio sa redukcijskim dijetama, brojao kalorije, bio dnevno na restrikcijama od 300ak kalorija, unosio pola kcal iz UH, i kilogrami jednostano nisu padali. Tada bi morao biti izrazito gladan da bi gubio kilograme, svačije tjelo je drugačije, ali činjenica je da je prehrana bez UH osnova gubljenja masti.

Nije isto kcal suficit od 300 kalorija iz masti i proteina i iz UH, jednostavno metabolički ne može bit isto jer se obrađuju u dva odvojena procesa i skladište u dva odvojena procesa.

Precjenjujem inzulin? Na koji način radi onda? Prosvijetli me? Objasni mi metaboličke procese, bajo moj!
Prokhorov is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 19:23   #5182
Ne, osnova gubljenja masti je kalorijski deficit.. A smanjivanje uh je jedan od toga, posto logicno ako ne pratis sta jedes, i jedes kao prosjecna osoba, da su UH dosta visoko, i samom logikom je da ih treba smanjiti... ajd objasni kako ja mrsavim s 180g proteina, 350 g uh i 60g masti?

sto se tice dokaza, to nek ti melodic haze nabaci par studija, posto nemam bookmarkano, a mrzi me sad traziti
Mali Narko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 19:45   #5183
Pa ako se makrosi srede bolje (manje UH), inzulin kontrolira, više cal iz proteina nego masti/UH itd itd ima raznih trikova. Sve će to doprinijeti nešto većem deficitu / mršavljenju, za nijansu, ali i nijansa je nešto.

Odnosno može se mršaviti u deficitu na big macovima ali ovako si sitiji, zdraviji i VIŠE mršaviš (ne puno ali je više).

The best diet is the one you can stick to.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 19:46   #5184
Pa ako se makrosi srede bolje (manje UH), inzulin kontrolira, više cal iz proteina nego masti/UH itd itd ima raznih trikova. Sve će to doprinijeti nešto većem deficitu / mršavljenju, za nijansu, ali i nijansa je nešto.

Odnosno može se mršaviti u deficitu na big macovima ali ovako si sitiji, zdraviji i VIŠE mršaviš (ne puno ali je više).

The best diet is the one you can stick to.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 20:58   #5185
Eto, naglasak je na " The best diet is the one you can stick to. " ..

Toga se drzim. Dzabe ti sve dijete svijeta ako su kratkorocne.. Prehrana treba biti ona koju ces moci odrzavati cijelo vrijeme.
Mali Narko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 12:24   #5186
Quote:
Mali Narko kaže: Pogledaj post
Eto, naglasak je na " The best diet is the one you can stick to. " ..

Toga se drzim. Dzabe ti sve dijete svijeta ako su kratkorocne.. Prehrana treba biti ona koju ces moci odrzavati cijelo vrijeme.
Je.

Ali...
Vrlo brzo skuzis, ako stvarno ozbiljno priones poslu, od kakvih makrosa imas vece benefite.
Znaci ako prehranu baziram na proteinima puno sam sitija i lakse mi je pojesti manje i glad je manja.
Naravno, nekad pojedes i nekaj kaj 'nije bas najbolje', ali onda nekako iskompenziras, drugi dan pojedes manje, ili slozis bolje makrose ili nekaj.
Generalno 80% da je sve slozeno i 20% da vrludas je ok - pod uvjetom da je kcal unos vise manje konstantan i odgovara tvom idealnom deficitu.

Znaci, kako bih rekla - mozes pojesti sladoled, ali treba biti apsolutno svjestan koliko cega u njemu ima i uklopiti ga u kompletnu sliku.
Barem je to sistem kojeg ja koristim.

Iako najcesce si sama radim slatkac od malina, posnog, wheya... To mi je prvi izbor u vecini slucajeva I brzo je gotovo.

Dakle taj sistem 'kojeg se mozes drzati dulje vrijeme' ipak mora pretrpiti neke promjene.
U smislu, sto vise zdravijih izbora uspijes ubaciti u njega i pretvoriti to u naviku, to bolje. Jer neces ni osjetiti da se mucis.
Znaci cilj je da ti 'sladoled' od posnog postane sto vise normala, a sladoled Ledo sto vise iznimka, ako ste me skuzili

Quote:
Mali Narko kaže: Pogledaj post
Ne, osnova gubljenja masti je kalorijski deficit.. A smanjivanje uh je jedan od toga, posto logicno ako ne pratis sta jedes, i jedes kao prosjecna osoba, da su UH dosta visoko, i samom logikom je da ih treba smanjiti... ajd objasni kako ja mrsavim s 180g proteina, 350 g uh i 60g masti?

sto se tice dokaza, to nek ti melodic haze nabaci par studija, posto nemam bookmarkano, a mrzi me sad traziti
1. mezomorf si 2. imas (pretpostavljam) jako puno kg za spustiti 3. dosta treniras?

Ja sam tu izbrojala 2700kcal kod tebe, bas me zanima koliko imas kg
Jer s puno kg u principu je dovoljno samo napraviti deficit i stvari idu dost solidno.
Kad se spustis na 15-20 ili manje do cilja onda stvari postaju mrvu zajebanije.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 14:47   #5187
Radujte se narodi

Here, we consistently found that moderate alcohol intake increased caloric intake but reduced body weight by increasing energy expenditure and thermogenesis..
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:40   #5188
Uvijek sam si djelovao par kila lakši dan nakon pijanke. A bogami ni vaga nije bila daleko od moje procjene.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:46   #5189
Pokusi su radjeni na misevima.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:56   #5190
Ne čujem te ayin, idem pit
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:59   #5191
Suck it ayin
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 17:35   #5192
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
Ne čujem te ayin, idem pit
Whey naravno
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 15:02   #5193
sory ako sam na krivoj temi, al može savjet. počela sam sa teretanom prije dva mjeseca, tri puta tjedno, danas prvi put imala trening ujutro, nisam jela, nakon treninga sam pojela dve jogobele, i pozlilo mi je. ono slabost i lupanje srca.
da li vam se to kada dogodilo, i da li se nešto jede prije treninga ujutro, i što jedete poslje treninga? nebi htjela opet ovo da se ponovi
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 15:11   #5194
Quote:
Prokhorov kaže: Pogledaj post
Precjenjujem inzulin? Na koji način radi onda? Prosvijetli me? Objasni mi metaboličke procese, bajo moj!
Insulin...an Undeserved Bad Reputation.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 15:13   #5195
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
Uvijek sam si djelovao par kila lakši dan nakon pijanke. A bogami ni vaga nije bila daleko od moje procjene.
I ja drugi dan ali ne i treći.
Voda.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 15:39   #5196
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
sory ako sam na krivoj temi, al može savjet. počela sam sa teretanom prije dva mjeseca, tri puta tjedno, danas prvi put imala trening ujutro, nisam jela, nakon treninga sam pojela dve jogobele, i pozlilo mi je. ono slabost i lupanje srca.
da li vam se to kada dogodilo, i da li se nešto jede prije treninga ujutro, i što jedete poslje treninga? nebi htjela opet ovo da se ponovi
Prva greška ti je trening na prazan želudac.
Druga greška ti je što ni nakon treninga nisi pojela konkretan obrok.

Pojedi solidan obrok prije treninga i trebalo bi biti OK.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 15:52   #5197
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
sory ako sam na krivoj temi, al može savjet. počela sam sa teretanom prije dva mjeseca, tri puta tjedno, danas prvi put imala trening ujutro, nisam jela, nakon treninga sam pojela dve jogobele, i pozlilo mi je. ono slabost i lupanje srca.
da li vam se to kada dogodilo, i da li se nešto jede prije treninga ujutro, i što jedete poslje treninga? nebi htjela opet ovo da se ponovi

Nema pravila jel se jede ili ne prije treninga, to moraš otkriti sama za sebe, osobno nikada nisam podnosio treninge i natjecanja na pun želudac.

Moraš eksperimentirati sama, sa raznim namirnicama, raznim količinama, razna vremena kada jedeš itd.

Obrok poslije treninga ista stvar.

Bitno je da kroz dan uneseš točno određeni broj makronutrijenata za cilj kojim težiš, a kroz koliko obroka ćeš tu brojku unijeti, i kada će ti obroci biti je individualna preferenca.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 15:54   #5198
Ne mora bit pun želudac prije, malo nešto kvalitetno da se pojede, malo zobenih recimo.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 16:30   #5199
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Prva greška ti je trening na prazan želudac.
Druga greška ti je što ni nakon treninga nisi pojela konkretan obrok.

Pojedi solidan obrok prije treninga i trebalo bi biti OK.
Ja bez problema vjezbam na prazan, ali ako nakon treninga ne pojedem nije dobro
Obicno me toliko sora glad da ne mogu misliti na nista drugo dok ne doruckujem (trening mi je obicno rano ujutro prije dorucka)

Dve jagode
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 17:15   #5200
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
sory ako sam na krivoj temi, al može savjet. počela sam sa teretanom prije dva mjeseca, tri puta tjedno, danas prvi put imala trening ujutro, nisam jela, nakon treninga sam pojela dve jogobele, i pozlilo mi je. ono slabost i lupanje srca.
da li vam se to kada dogodilo, i da li se nešto jede prije treninga ujutro, i što jedete poslje treninga? nebi htjela opet ovo da se ponovi
Ovisi o organizmu. Ja volim jutarnji trening na prazan želudac jer sam svježiji nego poslije jela.
Kod tebe može biti drugačiji slučaj. Ali to što ti se dogodilo ne mora značiti da je u tvom slučaju treniranje na prazan želudac loše za tvoj organizam. Jedan slučaj ne govori puno jer su se mogli poklopiti drugi faktori tog jutra koje je vježba samo potencirala što ne bi bio slučaj da nije bilo tih faktora. Ima ljudi kojima na ovim vrućinama tlak previše padne pa trebaju prilagodit trening takvim uvjetima. Možda si bila slabo hidrirana tog jutra prije početka treninga i dodatno gubljenje vode kroz trening te doveo do dehidracije (unos vode također djeluje na tlak).
Sklon sam vjerovanju da ukoliko je bio problem praznog želuca, osjećala bi to za vrijeme treninga.

Ako nemaš volje za preispitivanjem nastavi kao do sada sa doručkom prije treninga. Ako imaš volju za preispitivanjem, nemoj doručkovati, popij litru vode prije treninga i odradi trening. Ako ti se opet dogodi isto, onda ne treniraj na prazan želudac.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:13.