Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2017., 13:04   #1
TELE 2 prevara (isti način prevare kao i HT)

Prije nekoliko dana dobio sam poziv od idiota iz Tele 2 sa nekakvom ponudom bla bla.

Ja to nisam ni poslušao, nego sam samo rekao da nisam zainteresiran i neka me pobrišu iz evidencije za takve pozive.

I danas dobijem poruku od idiota koja kaže "Poštovani, Vas zahtjev za prijenos broja u Tele2 mrezu je prihvacen. Molimo Vas da nakon 06/04 11:00 sati aktivirate svoju Tele2 SIM karticu. Vas Tele2."

Na isti način su kreteni iz HT-a prevarili moje roditelje, tj. zvali su ih za potpisivanj ugovora, ovi su rekli da neće i onda hokus pokus dobili obavijest da im ugovor teče bla bla. Ja sam zvao i tu skupinu idiota i vikao i žalio se i slao molbe ali uzalud. Kreteni su isto tako ODBILI pustiti mi snimak razgovora u kojem navodno moji pristaju na taj ugovor. HT sam pustio na miru jer su mi roditelji tako rekli (ne žele se ljudi zajebavati), ali ove idiote neću.


1) Kako može biti legalno na ovaj način varati ljude? Pa valjda imam pravo čuti snimke tih famoznih razgovora gdje se "prihvaćaju" ugovori, prijenosi broja itd. Po toj logici ja mogu zvati ljude iz imenika, nešto im nuditi, kad me odbiju ispostavljati im fakture, kad ne plate ih tužiti za kršenje usmenih ugovora i slično. WTF

2) JAKO bih ih volio tužiti za uznemiravanje i izazivanje duševnih boli. Siguran sam da nisam jedini.

3) Broj NEĆU držati u Tele2 čak i ako ne mogu tužiti kretene, na koji način mogu ovo vratiti na staro uz minimum zajebancije.

Sljedeći korak će mi biti zvanje kretena i dernjava i psovanje na njih, ali prije nego to napravim (a hoću) želim znati koje su mi opcije.

Zadnje uređivanje Mostly_Harmless : 04.04.2017. at 14:18.
Mostly_Harmless is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 13:09   #2
Pa ne mogu te oni prebaciti na svoju mrežu na temelju telefonskog poziva.
Bez tvog potpisa na zahtjev u i bez tvoje kopije osobne nema ni prebacivanja broja.

I ubuduće komuniciraju sa službom za korisnike putem emaila zbog pisanog traga u slučaju prevare.
ćubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 13:14   #3
zali se njihovoj sluzbi pa onda drugostupanjskom povjerenstvu (njihovom) pa tek onda HAKOMu. uglavnom, oni nemaju nikakvu osnovu da ti ista naplate... pokreni sluzbeno postupak zalbe.
a za tuzbu, pitaj odvjetnike
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 13:18   #4
TELE 2 prevara (isti način prevare kao i HT)

Imao sam problem da sam rekao da cu razmisliti o ugovoru, a gospon je telefonski potpisao ugovor i a ponistenje ugovora traje mjesec dana. Ne znam kako ide za prijenos broja, ali definitivno ako je samo u pitanju telefonski poziv, zalis se i trazis DA ONI POSLUSAJU POZIV da si odbio, i bit ce sve uredu vjerujem.

Ps. Budi pristojan u mailu
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 13:59   #5
ćubi - to je kakti "ugovor na daljinu", https://www.forum.hr/showpost.php?p=61921813&postcount=2

"Prihvatio sam telefonsku ponudu operatora za novi ugovor. Naknadno sam utvrdio da nisam dobio točne informacije. Što mogu učiniti?

Sklopili ste ugovor na daljinu. Takav ugovor se sklapa bez istodobne fizičke nazočnosti operatora i korisnika putem sredstva daljinske komunikacije (putem telefona, elektroničke pošte, poštanske pošiljke s određenom promidžbenom porukom i narudžbenicom i slično).
Potrošač ima pravo, ne navodeći razloge za to, jednostrano raskinuti ugovor sklopljen na daljinu u roku od 14 dana. Rok počinje teći od dana sklapanja ugovora. Ukoliko potrošač nije obaviješten na propisani način o pravu na raskid ugovora, pravo na raskid prestaje po isteku 12 mjeseci od dana sklapanja ugovora."

------

Ma tako je bilo i sa HTom, kužiš vrte me sa pisanim žalbama i sranjima a nisam nikad ni na što pristao. U biti oni idu na ovo sa idejom da se ljudima neće dati zajebavati.

Znači oni lažu od starta a ja moram trošit mjesec dana na to? I ako dokažem da lažu nemaju NIKAKAV penal? Ko je to smislio?
Mostly_Harmless is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 16:57   #6
Jel ti dosla nova sim kartica?
ćubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 17:48   #7
Ma kakva kartica, došao mi je SMS da me prisilno premještaju na sebe. Kužiš ti to. Prilično sam siguran da je to virtualan prijenos, jer nema šanse da bi im inače ovo padalo na pamet.
Mostly_Harmless is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 18:02   #8
Prijenos broja = nova sim kartica
Nova pretplata = nova sim kartica

100% sam siguran da bez ovog neide, tako da je problem negdje drugdje.

Btw. na kojoj si mrezi trenutno i jesi li na ili pretplati?
ćubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 18:32   #9
Već cca 10 godina imam HT prepaid (Simpa) i u biti trošim jako malo na mobitel, manje od 50 kuna mjesečno. Većinom prijatelji mene zovu, a i razgovori su nam kratki.
Mostly_Harmless is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 18:38   #10
Onda budi siguran da te nitko nece prebaciti na tele2 dok nepotpises zahtjev za to i amen.

Uglavnom za prijenos broja je zaduzen dostava overseasa koja ti donese tele2 sim karticu, zahtjev za prijenos broja koji potpises i oni ga vracaju u tele2, te im uz to dajes kopiju osobne koju vracaju u tele2.

Uglavnom, nemoj nista potpisivati ako ti dode ovih dana.

A kao drugo provjeri kako stoje stvari sa SZK-om od simpe i da li je proces prijenosa u tijeku jer postoji mogucnost da netko radi prijenos u tvoje ime (krađa podataka)
ćubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 19:54   #11
Budem sutra. Imam trenutno doslovno 17 kuna na računu, prepaid, nije baš da će se itko obogatiti na meni.

Nije mi ništa došlo, a i ako dođe ide direktno u koš za smeće. Jedino mi onda nije jasan taj njihov SMS.
Mostly_Harmless is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 07:26   #12
Nemoj u koš za smeće, nego odbij preuzeti. Postoji mogućnost i da je kakva tehnička greška i da si dobio tuđi SMS, tj. da je netko krivo ukucao broj... Sve je moguće.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 20:34   #13
Ne prihvacaj nista.
Moju babu su smunjali za neku kremu preko telefona, dosao paket i samo smo odbili.
Nakon dosta gluposti i ponuda preko telefona, nas fiksni i tatin broj registrirani su u registar NE ZOVI!
__________________
Temu kod -30% za nove korisnike: aam11835
mp3david is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 22:38   #14
[QUOTE=Mostly_Harmless;63273871Sljedeći korak će mi biti zvanje kretena i dernjava i psovanje na njih, ali prije nego to napravim (a hoću) želim znati koje su mi opcije.[/QUOTE]
Ne bi škodilo da se prvo malo informiraš što je to prijenos broja i kako funkcionira.

Sukladno HAKOM-ovom Pravilniku o prenosivosti broja, prijenos broja se vrši nakon POTPISA ZAHTJEVA za prijenos broja uz predočenje OSOBNE ISKAZNICE.

Dakle, dok god ne potpišeš zahtjev (koji se inače kod prodaje na daljinu potpisuje dostavljaču prilikom preuzimanja SIM kartice za prijenos broja) - nikom ništa, kako su ti ljudi već i rekli na ovoj temi, i niti jedan ti operater nema pravo prenijeti broj u svoju mrežu bez pravilno ispunjenog zahtjeva.

Ali vjerujem da si kao obrazovan i inteligentan korisnik telekomunikacijskih usluga to već istražio, kao i kontaktirao Tele2 da ti provjere je li pokrenut zahtjev za prijenos broja i kojim temeljem.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:55.