Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2009., 03:46   #41
Moju kujicu od 7 mjeseci je danas ščepao za glavu (doslovno) aljaški malamut star 2 godine probivši joj očnjacima kožu na čelu i s donje strane vilice. Šetali smo se po Dubravkinom putu te smo se pridružili već poznatom društvu aljaškog malamuta i njemačke ovčarice. Vlasnica njemačke ovčarice je gospođa koja u svojoj srednjoj životnoj dobi izvrsno kontrolira postupke svoje 2god kuje dok su vlasnici malamuta muž i žena koji su u najmanju ruku smiješni sa svojim metodama i pristupu tom psu koji ih ne j... 5 %, čak se ni na svoje ime u 70 % slučajeva ne odaziva, i glumi šefa svim psima, a očito i ljudima na Dubravkinom putu.

Mojoj maloj bokserici je čak dozvoljavao u igri više nego drugim psima i branio ju kada bi drugi psi pretjerali u igri. Danas su se igrali skoro sat vremena te je uslijed dijeljenja keksića on skočio na nju i poprilično je preplašio i ozljedio.
NJegovi gazde su na to reagirali dernjavom i pokušajem da ga ulove dok je on pokušavao opet uloviti moju kuju koja je vrišteći bježala ukrug dok nije došla do mene. Oni su ga ulovili i stavili na lajnu.... ?! ?
....gle...ako imaš aljaškog malamuta koji je u fazi puberteta, ogrlicu s bodežima na van, ne sluša, a i genetski je malo debilan (inače na listi najgljupljih pasa uz haskija i jazavčara)...onda ga prebiješ kad napadne: a) drugog psa, b) ženku c) štene...jer očito ne reagira na šiju, riječ ne, deranje, itd. ( i da odmah naglasim kako bi izbjegli komentare na moj račun o odgoju batinama...NISAM taj lik...ali postoje slučajevi kada su one neizbježne)....i sutradan počneš s njim ozbiljan trening uz stručan nadzor.

Naime, moja bokserica je poprilično plaha i plašljiva te sam upravo zbog toga te šoka koji je doživjela selidbom iz mirnog i tihog uzgajilišta na selu u bučan i dinamičan centar, krenuo s njom na školovanje kod privatnog instruktora kako bi se na ispravan način socijalizirala, "opustila" na život u gradu te usvojila pravila ponašanja u ljudskom i ljudsko-psećem svijetu. Uz to se kao odgovoran gazda "potencijalno opasne" pasmine koja je i na listi službenih radnih pasa, educiram i na druge načine čitanjem knjiga o odgoju pasa te tekstovima na internetu i razgovorom sa instruktorom, uzgajivačem i drugim vlasnicima pasa....upravo kako bih odgojio psa kojim se neću posramiti niti u jednoj situaciji s obzirom na izgrađen odnos između nas dvoje....mene kao apsolutnog autoriteta i vodju čopora i nje kao jedinke koju će taj autoritet obožavati i učiniti joj relativno kratak život lijepim .

Na ovu temu mogu samo poručiti da je 75% vlasnika pasa apsolutno neodgovorno prema svom psu, drugim psima i cijeloj zajednici i da se upravo zbog takvih i donose kretenoidni zakoni kojima se psima ograničava kretanje, spriječava ulazak u razne objekte tipa restorana, kafića itd.
Ovo mi je prvi pas i prije nego što sam ju nabavio sam dobro proučio problematiku. Riječ je psu iz vrhunskog legla s dobro provjerenim roditeljima te roditeljima roditelja. Upravo sam i izabrao ženku jer sam smatrao da ne znam dovoljno o psima i njihovom odgoju da bi mi dodatno priču komplicirala muška dominacija....te na kraju ispadne da konstatno upoznajem ljude koji goooooodinama imaju pse koji ih ne šljive, ne doživljavaju, ne slušaju, maltretiraju i vidim da sam u samo 3 mjeseca koliko imama psa naučio više od pola njih zajedno koji su "kao" iskusni vlasnici pasa.
Pogotovo me iritiraju ljudi koji izaberu veliku pasminu te nisu svjesni koliko je to odgovorna uloga.
Danas sam nakon razgovora za veterinarom iz Bube gdje moja kuja ide, instruktorom i uzgajivačem odlučio da sutra u Lovcu za 500 kn kupim električni šoker kojeg ću upotrijebiti na svakom psu koji odluči na agresivan način demonstrirati svoju dominaciju nad mojim štenetom bez strogog i odlučnog upozorenja svog vlasnika (u čiju mentalnu problematiku stvarno ne želim ulaziti ako mu je pas agresivan, a ima više razloga zašto je to tako i u 90% slučajeva je upravo gazda uzročnik takvog ponašanja što namjerno što slučajno) te isto preporučam svima koji imaju isti problem kao ja.
To ću učiniti jer mi je moj pas najbitniji te njeno psihičko zdravlje jer ja sam joj zaštitnik u doba odrastanja i ne mogu situaciju tipa ove prepuštati slučaju i oslanjati se na gazde agresivnog i dominatnog psa koje uopće ne poznajem, a koji pak uopće ne vladaju ponašanjem svog kućnog ljubimca.

Napominjem da bih isti upotrijebio i na mojoj kuji kad bi na takav način ozlijedila drugo štene u budučnosti kada će ona biti u ulozi dominantnog psa na livadi.
Mislim da se s tom količinom vremena, rada, živaca i novca to nikad neće niti dogoditi....i mislim da to znači imati i željeti psa....a svima koji si psa nabavljaju jer je to trend, ili se osjećaju sami, ili su im peseki slatki dok su mali ili ili ili...poručujem da si kupe mačku, ili plišanu igračku....ili nek posjete nekog tko će im pružiti stručnu psihološku pomoć.
nenos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 08:26   #42
Quote:
nenos kaže: Pogledaj post
Mojoj maloj bokserici je čak dozvoljavao u igri više nego drugim psima i branio ju kada bi drugi psi pretjerali u igri. Danas su se igrali skoro sat vremena te je uslijed dijeljenja keksića on skočio na nju i poprilično je preplašio i ozljedio.
Pas je biće čopora. U čoporu - tko jači-kvači. Zapamti to! Keksiće ne dijeliš samo tako u prisutstvu drugih pasa, ponekad i najnježniji skoči po svoje, tako da ovo što si opisao nije niš čudno i sorry, ali sam si kriv.

Quote:
NJegovi gazde su na to reagirali dernjavom i pokušajem da ga ulove dok je on pokušavao opet uloviti moju kuju koja je vrišteći bježala ukrug dok nije došla do mene. Oni su ga ulovili i stavili na lajnu.... ?! ?
a kaj su trebali?

Quote:
....gle...ako imaš aljaškog malamuta koji je u fazi puberteta, ogrlicu s bodežima na van, ne sluša, a i genetski je malo debilan (inače na listi najgljupljih pasa uz haskija i jazavčara)...onda ga prebiješ kad napadne: a) drugog psa, b) ženku c) štene...jer očito ne reagira na šiju, riječ ne, deranje, itd. ( i da odmah naglasim kako bi izbjegli komentare na moj račun o odgoju batinama... NISAM taj lik...ali postoje slučajevi kada su one neizbježne)....i sutradan počneš s njim ozbiljan trening uz stručan nadzor.
Pas je sa 2 godine već prošao pubertet. To što ga njegovi vlasnici nisu u stanju kontrolirati i odgojiti je druga stvar. Šiljci na ogrlici prema van?! Bravissimo! I ne, pas nije "genetski debilan" samo njegovi vlasnici nemaju pojma kako se odnositi s njime. Vjerojatno su si ga nabavili jer je kul imati cucka koji liči na vuka...
I ne, odgoj se ne rješava batinama i ovi što si opisao. Mjenjajte prvo sebe, pa onda pse. Oni nisu niš krivi.

Quote:
Naime, moja bokserica je poprilično plaha i plašljiva te sam upravo zbog toga te šoka koji je doživjela selidbom iz mirnog i tihog uzgajilišta na selu u bučan i dinamičan centar, krenuo s njom na školovanje kod privatnog instruktora kako bi se na ispravan način socijalizirala, "opustila" na život u gradu te usvojila pravila ponašanja u ljudskom i ljudsko-psećem svijetu. Uz to se kao odgovoran gazda "potencijalno opasne" pasmine koja je i na listi službenih radnih pasa, educiram i na druge načine čitanjem knjiga o odgoju pasa te tekstovima na internetu i razgovorom sa instruktorom, uzgajivačem i drugim vlasnicima pasa....upravo kako bih odgojio psa kojim se neću posramiti niti u jednoj situaciji s obzirom na izgrađen odnos između nas dvoje....mene kao apsolutnog autoriteta i vodju čopora i nje kao jedinke koju će taj autoritet obožavati i učiniti joj relativno kratak život lijepim .
samo ti uči... nadam se da ćeš u dogledno vrijee nešto i pokopčat. za sad - štanga. sjedi, jedan.

Quote:
Na ovu temu mogu samo poručiti da je 75% vlasnika pasa apsolutno neodgovorno prema svom psu, drugim psima i cijeloj zajednici i da se upravo zbog takvih i donose kretenoidni zakoni kojima se psima ograničava kretanje, spriječava ulazak u razne objekte tipa restorana, kafića itd.
ima tu istine...

Quote:
Ovo mi je prvi pas i prije nego što sam ju nabavio sam dobro proučio problematiku.
primijetismo.

Quote:
Riječ je psu iz vrhunskog legla s dobro provjerenim roditeljima te roditeljima roditelja.
WOW!!!

Quote:
Upravo sam i izabrao ženku jer sam smatrao da ne znam dovoljno o psima i njihovom odgoju da bi mi dodatno priču komplicirala muška dominacija...
aj dobro... no ako misliš da ti ženka ne može komplicirati život radi istoga - varaš se

Quote:
te na kraju ispadne da konstatno upoznajem ljude koji goooooodinama imaju pse koji ih ne šljive, ne doživljavaju, ne slušaju, maltretiraju i vidim da sam u samo 3 mjeseca koliko imama psa naučio više od pola njih zajedno koji su "kao" iskusni vlasnici pasa.
misliš da jesi? nebih baš rekla...

Quote:
Danas sam nakon razgovora za veterinarom iz Bube gdje moja kuja ide, instruktorom i uzgajivačem odlučio da sutra u Lovcu za 500 kn kupim električni šoker kojeg ću upotrijebiti na svakom psu koji odluči na agresivan način demonstrirati svoju dominaciju nad mojim štenetom bez strogog i odlučnog upozorenja svog vlasnika (u čiju mentalnu problematiku stvarno ne želim ulaziti ako mu je pas agresivan, a ima više razloga zašto je to tako i u 90% slučajeva je upravo gazda uzročnik takvog ponašanja što namjerno što slučajno) te isto preporučam svima koji imaju isti problem kao ja.
ti zaista IMAŠ problem. I to veliki. Sam sa sobom. Daj se šokni koji put za dobro jutro. (bojim se da buš išo po Dubravkinom putu i šokirao sve što tebi u tom trenu izgleda "krvo" iako si sam kriv za situaciju, kao ovo hranjenje keksićima )

Quote:
Napominjem da bih isti upotrijebio i na mojoj kuji kad bi na takav način ozlijedila drugo štene u budučnosti kada će ona biti u ulozi dominantnog psa na livadi.
Mislim da se s tom količinom vremena, rada, živaca i novca to nikad neće niti dogoditi....i mislim da to znači imati i željeti psa....a svima koji si psa nabavljaju jer je to trend, ili se osjećaju sami, ili su im peseki slatki dok su mali ili ili ili...poručujem da si kupe mačku, ili plišanu igračku....ili nek posjete nekog tko će im pružiti stručnu psihološku pomoć.
daj se opusti čovječe... znam da želiš najbolje, ali ono... smiri tenzije. I psi to osjete vjeruj mi... i lakše s tim primislima o upotrebi šokera. nije to za malu decu.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 19:28   #43
Quote:
M&N kaže: Pogledaj post
mimi5tvoj pas je vrlo samosvjestan i ne da da mu drugi šnjofaju guzu, jer bi to značilo da priznaje da im je podređen, a kako to riješiti,mislim da ćete morati u školu na socijalizaciju
(snjofaju guzu)
__________________
Ako vam cigla padne na glavu ništa strašno.Jedna cigla manje-više.
Toliko smo se puta preselili da više ni Lesi nezna gdje da se vrati. ;)
amarboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 01:41   #44
Gle, Smartie....ti si očito još jedan od primeraka ljudi koji su si nabavili pesa s ciljem da glumiš dobročiniteljicu...te fore o tome da bi se psi trebali ponašati kao psi si ostavi kada se preseliš u Bosnu u neku planinu s vukovima.
U situaciji ako pas posjeduje gazdu, onda je gazda vođa čopora i svom psu pa i drugima...tj jedan gazda svom, a drugo gazda drugom....to što je većina ljudi takva da ne mogu to postiću u odgoju svojih kućnih ljubimaca, to ne znači da je to pravilo koje opravdava pseće ponašanje....mislim da si se pretpostavljam potrudila oko tog da ti pas ne piša po kući, ali treba se potruditi da ti se pas ne ponaša niti vani kao gazda...tj. može s muškim drugim psom, ali sa štenetom...to nije dopustivo. Baš me zanima što bi se dogodilo da tvoj frajer opizdi vani neko žensko dijete... ne s..., postoje pravila.
Drugo, keksić nisam davao ja nego vlasnica malamuta.
Treće, elektični šoker su mi savjetovali veterinari iz vrlo cijenjene zagrebačke veterinarske klinike....pretpostavljam da bi i njima ti tako pametna dala jedinicu iz znanja.
Četvrto....da, moja kuja je iz jako fine familije...i to je očito nešto što te osobito pogadja...ali krivo si shvatila....to nije ovdje napisano u kontextu u kojem si to očito ti shvatila nego kako bi se naglasilo da je stabilnost karaktera a priori genetski uvjetovana...i naravno fenotipski...a u tom slučaju mi ne treba pas s dokazanom smanjenom radnom inteligencijom i nedostatkom autoriteta kako bi ju kvario.... (možeš me kontaktirati privatno da ti proslijedim literaturu ako ovo zadnje nisi baš shvatila)
nenos is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 09.01.2009., 04:20   #45
AL AJMO OVAKO...


Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Pas je biće čopora. U čoporu - tko jači-kvači. Zapamti to! Keksiće ne dijeliš samo tako u prisutstvu drugih pasa, ponekad i najnježniji skoči po svoje, tako da ovo što si opisao nije niš čudno i sorry, ali sam si kriv.
...PAS JE BIĆE ČOPORA, A U OVOM SLUČAJU SU I VLASNICI PASA DIO ČOPORA. ONI SU ALFE U ČOPORU I TOČKA.
...NISAM JA KRIV, KRIVI SU VLASNICI MALAMUTA. BEZ AUTORITETA...ON JE PRVI DOBIO KEKSIĆ (NE OD MENE VEĆ OD SVOJE GAZDARICE KOJA JE POZVALA NJEGA I MOJU KUJU DA IM ZASLADI BRK), NAKON TOGA MOJA KUJA KOJA JE POJELA I OTIŠLA 5 METARA DALJE SE IGRAT NA ŠTO SE ON ZALETIO NA NJU I POČEO JE KLAT.


Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
a kaj su trebali?
ODGOJIT PSA...I RECIMO NAUČITI GA DA SNAGU MJERI SA MUŽJACIMA JER SE NA TO MANJE MOŽE UTJECAT A NE SA ŠTENADI. ILI NE DIJELIT KEKSIĆE AKO ZNAJU KAKAV JE KRETEN. OSIM TOGA NITI JEDAN STABILAN MUŽJAK NEĆE NAPASTI ŽENKU A KAMOLI ŽENSKO ŠTENE JER MU ONE NE PREDSTAVLJAJU OPASNOST ZA PARENJE NITI ZA TERITORIJ

Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Pas je sa 2 godine već prošao pubertet. To što ga njegovi vlasnici nisu u stanju kontrolirati i odgojiti je druga stvar. Šiljci na ogrlici prema van?! Bravissimo! I ne, pas nije "genetski debilan" samo njegovi vlasnici nemaju pojma kako se odnositi s njime. Vjerojatno su si ga nabavili jer je kul imati cucka koji liči na vuka...
I ne, odgoj se ne rješava batinama i ovi što si opisao.
PAS SA DVIJE GODINE ZAVRŠAVA PUBERTET A NEKE PASMINE I KASNIJE. NAJČEŠĆE VELIKE PASMINE U KOJE SPADA I MALAMUT IMAJU DUŽE RAZDOBLJE SAZRIJEVANJA.
ODGOJ SE NE POSTIŽE BATINAMA, ALI BATINE MOGU BITI DIO ODGOJA. TJ. BATINAMA SE KORIGIRA EKSTREMNO PONAŠANJE KOJE SE NIKAD VIŠE NE SMIJE PONOVITI. NARAVNO DA SE U OBZIR OVE ODGOJNE MJERE UKLJUČUJE I PASMINA, SPOL, STAROST ITD. POD TERMINOM BATINE NE PODRAZUMIJEVAM SAMO UDARAC RUKOM VEĆ SVE OBLIKE U KOJIMA PAS OSJETI NEUGODU ILI BOL...ŠTO MOŽE BITI I POVLAČENJE ZA ŠIJU, ILI UPOTREBA ELEKTRIČNOG ŠOKERA... (naravno 1-2 sekunde što je minimalna bol, a ne 10 sekundi da se pas sruši na pod)

Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Mjenjajte prvo sebe, pa onda pse. Oni nisu niš krivi.
OVO JE JEDINO S ČIM SE SLAŽEM PA MI STVARNO NIJE JASNO KOJI SI SE K OKOMILA NA MENE...STVARNO SI KONTRADIKCIJA

Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
samo ti uči... nadam se da ćeš u dogledno vrijee nešto i pokopčat. za sad - štanga. sjedi, jedan.
BEZ KOMENTARA

Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
ima tu istine...
VRLO SUBJEKTIVAN KOMENTAR KOJI POČINJE S PREOKRETANJEM OČIJU I NEOBJEKTIVNO SAGLEDAVANJE ČINJENICA S KOJIM SE PRETPOSTAVLJAM SUOČAVAŠ SVAKI DAN AKO IMAŠ PSA

Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
primijetismo.
PRAVOPISNA POGREŠKA (ne prva, primjetih)


Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
WOW!!!.
O TOME SAM VEĆ NEŠTO GORE NAPISAO


Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
aj dobro... no ako misliš da ti ženka ne može komplicirati život radi istoga - varaš se
DRAGA, ISKLJUČIVOST TI JE VRLO AMBIVALENTNA KAD TE NETKO NAPIZDI, HA?
UČESTALOST NAPADA MUŠKIH PASA JE TROSTRUKO ČEŠĆA OD ŽENSKIH. NITKO NE OČEKUJE DA SE TO NIKADA NEĆE DOGODITI I DA NIJE DAPAČE NORMALNO DA SE KOJI PUT DOGODI JER JE I TO DIO RAZVOJA, ALI JEDNO JE KADA SE ZAKAČE DVA "NORMALNA" PSA KAKO BI IZMJERILI SNAGE U NEKOM TRENUTKU A DRUGO JE KADA SE DOGODI SITUACIJA U KOJOJ MUŽJAK NAPADNE ŽENSKO ŠTENE NA NAČIN DA JOJ GLAVU STISNE ČELJUSTIMA. NJOJ BI BILO U TOM TRENU DOVOLJNO I SAMO DA JE ZAREŽAO AKO JE VEĆ IMAO POTREBU I PRED NJOM POKAZAT TKO JE ŠEF LIVADE.

Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
misliš da jesi? nebih baš rekla...
AJME AJME
PLUS JOŠ JEDNA JEDINICA IZ GRAMATIKE.

Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
ti zaista IMAŠ problem. I to veliki. Sam sa sobom. Daj se šokni koji put za dobro jutro. (bojim se da buš išo po Dubravkinom putu i šokirao sve što tebi u tom trenu izgleda "krvo" iako si sam kriv za situaciju, kao ovo hranjenje keksićima )
MISLIM DA SI TI OČITO IMALA JAKO LOŠA ISKUSTVA SA LJUDIMA I DA OČITO KRIVO PROCJENJUJEŠ....I OČITO ŽIVIŠ U NEKOM CRNO BIJELOM SVIJETU.
DAKLE, PRVO NAUČI NEŠTO O ELEKTRIČNIM ŠOKERIMA I NA KOJI NAČIN FUNKCIONIRAJU.
DALJE, SAVJET ZA UPOTREBU OVE NAPRAVE U OVAKVIM SITUACIJAMA KOJI MOGU BITI POGUBNI ZA MOG PSA SAM DOBIO OD VRLO ISKUSNIH LJUDI...VETERINARA, INSTRUKTORA KOSSP-A I UZGAJIVAČA KOJI SE DULJE OD 30GOD BAVI UZGOJEM PASA....DRUGA SOLUCIJA JE BILA SUZAVAC, ALI S NJIM MOGU NAŠTETITI I SVOM PSU.
NJIHOVO MIŠLJENJE JE KOMPETENTNO...JA NE IZMISLJAM TOPLU VODU, I NE PRAVIM SE PAMETAN POPUT TEBE.(mada pretpostavljam da si puno puno iskusnija od mene u ovom području, al očito imaš neki falš kad si u stanju na ovaj AGRESIVAN način u stanju referirat se na moj post i dovodit u pitanju moju inteligenciju)
I JOŠ, NE PADA MI NA PAMET ŠOKIRAT PESA KOJI ZAREŽI NA MOJU MALU ILI JU SPRAŠI PO GUZICI AKO JE ZASLUŽILA....TO JE DAPAČE POŽELJNO I KOREKCIJA U NJIHOVOM ODNOSU.
AL NEBU MOG PESA OD 7 MJESECI ZA GLAVU PRIMAL NEKO NEODGOJENO SMEĆE TRI PUTA VEĆE OD NJE....TAJ ĆE BIT IZŠOKIRAN 5 SEKUNDI TAKO DA ĆE OSTAT BEZ 70% ŠEČERA U KRVI ILI ĆE BIT NAŠPRICAN OD JAJA DO NOSA SA SUZAVCEM PA NEK GA PAMETNI VLASNICI ONDA STAVE NA LAJNU....PA ME BAŠ ZANIMA KAD ĆE MU OPET PAST NA PAMET NA NJOJ DOKAZIVAT VEĆ NEŠTO ŠTA JE NJEMU PALO NA PAMET VELIČINE GRAŠKA U TOM TRENU.

Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
daj se opusti čovječe... znam da želiš najbolje, ali ono... smiri tenzije. I psi to osjete vjeruj mi... i lakše s tim primislima o upotrebi šokera. nije to za malu decu.
SLAŽEM SE DA MORAM SMIRIT TENZIJE....ALI ISTO SMATRAM DA PUNO VIŠE MORAJU SMIRIT TENZIJE VLASNICI AGRESIVNIH PASA I AGRESIVNI PSI...A ON TO OČITO JE ČIM MU JE OGRLICA S BODLJAMA BILA OKRENUTA NA VAN.
NISAM DETE...DROP THE ATTITUDE

Zadnje uređivanje nenos : 09.01.2009. at 04:48.
nenos is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 09.01.2009., 08:08   #46
Quote:
nenos kaže: Pogledaj post
Gle, Smartie....ti si očito još jedan od primeraka ljudi koji su si nabavili pesa s ciljem da glumiš dobročiniteljicu...te fore o tome da bi se psi trebali ponašati kao psi si ostavi kada se preseliš u Bosnu u neku planinu s vukovima.
a kako bi se psi trebali ponašati? ko majmuni? ili ko foke? ili ko... ti???

Quote:
U situaciji ako pas posjeduje gazdu, onda je gazda vođa čopora i svom psu pa i drugima...tj jedan gazda svom, a drugo gazda drugom....
dobro...

Quote:
to što je većina ljudi takva da ne mogu to postiću u odgoju svojih kućnih ljubimaca, to ne znači da je to pravilo koje opravdava pseće ponašanje....
a nego kaj? ako ljudi nisu u stanju odgojiti psa pas se ponaša kako se ponaša... kaj je tu čudno??? kako bi se trebao ponašati? pristojno i naučeno, sam od sebe? ma nemoj moim te hahaha

Quote:
mislim da si se pretpostavljam potrudila oko tog da ti pas ne piša po kući, ali treba se potruditi da ti se pas ne ponaša niti vani kao gazda...tj. može s muškim drugim psom, ali sa štenetom...to nije dopustivo.
Znaš kaj... dođi k meni pa vidi kako se moji psi ponašaju, drugo ti nemam kaj za reći.

Quote:
Drugo, keksić nisam davao ja nego vlasnica malamuta.
Evo!!! hahaha Još ljepše! Ona ide davati keksić tvom psu ispred svog vjerojatno dominantnog i očito ljubomornog psa, ja ne znam zašto je to takva enigma i strava da se to dogodilo, kad se dogodilo nešto što je psećem svijetu sasvim normalno. Jači-kvači. Žišku? I pas se ponaša kao pas, daj shvati to. Kad imaš pse u čoporu ili uzmi vukove, jedu prvo najjači i najveći, ako se balavurdija približi - dobi po nosu. Oni jedu zadnji. Nemožeš ti sad pretvarat psa u čovjeka i očekivati da se pas ponaša onako kako je tebi u glavi. Možeš psa odgojiti i zatomiti te neke instinkte, što očito vlasnicima ovog malamuta baš ne polazi za rukom. Tom psu je tvoja bokserica ništa više od konkurencije koju treba gurnut sa strane. Psi ne znaju za prijateljstva kakva imaju ljudi, nisu zahvalni onako kako ljudi misle da bi trebali biti i ne vole na ljudski način. Oni su psi, životinje, sasvim drugi svijet.
Daj odi molim te, malo čitati i proučavati uzorke i uzroke psećeg ponašanja. Ne znam...


Quote:
Treće, elektični šoker su mi savjetovali veterinari iz vrlo cijenjene zagrebačke veterinarske klinike....
Ko zna šta si ti tao na*ro, jer ja ekipu iz Bube znam i ne smatram da bi to samo tako predložili.

Quote:
Četvrto....da, moja kuja je iz jako fine familije...i to je očito nešto što te osobito pogadja...
Ne, naravno da me ne pogađa, da pače, drago mi je da netko tako razmišlja i kad već kupuje da kupuje iz provjerene uzgajivačnice, to i zagovaram.

Quote:
ali krivo si shvatila....
a u tom slučaju mi ne treba pas s dokazanom smanjenom radnom inteligencijom i nedostatkom autoriteta kako bi ju kvario.... (možeš me kontaktirati privatno da ti proslijedim literaturu ako ovo zadnje nisi baš shvatila)
mislim da sam nako ove izjave itekako dobro shvatila. ti si običan snob koji nema pojma.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 08:38   #47
Quote:
ODGOJIT PSA...I RECIMO NAUČITI GA DA SNAGU MJERI SA MUŽJACIMA JER SE NA TO MANJE MOŽE UTJECAT A NE SA ŠTENADI. ILI NE DIJELIT KEKSIĆE AKO ZNAJU KAKAV JE KRETEN.
ne deri se, nema potrebe
pa da, ne znam zašto dijeli keksiće u takvim situacijama... nisu to djeca u parkiću (hmmm... čak se i klinci znaju počupat oko igračaka, lizalica, bombona).

Quote:
OSIM TOGA NITI JEDAN STABILAN MUŽJAK NEĆE NAPASTI ŽENKU A KAMOLI ŽENSKO ŠTENE JER MU ONE NE PREDSTAVLJAJU OPASNOST ZA PARENJE NITI ZA TERITORIJ
Nemoj biti tako siguran kad je klopa u pitanju.

Quote:
PAS SA DVIJE GODINE ZAVRŠAVA PUBERTET A NEKE PASMINE I KASNIJE. NAJČEŠĆE VELIKE PASMINE U KOJE SPADA I MALAMUT IMAJU DUŽE RAZDOBLJE SAZRIJEVANJA.
pa da, kako koja pasmina, ipak mislim da je malamut s 2 godine polako van puberteta.

Quote:
ODGOJ SE NE POSTIŽE BATINAMA, ALI BATINE MOGU BITI DIO ODGOJA. TJ. BATINAMA SE KORIGIRA EKSTREMNO PONAŠANJE KOJE SE NIKAD VIŠE NE SMIJE PONOVITI. NARAVNO DA SE U OBZIR OVE ODGOJNE MJERE UKLJUČUJE I PASMINA, SPOL, STAROST ITD. POD TERMINOM BATINE NE PODRAZUMIJEVAM SAMO UDARAC RUKOM VEĆ SVE OBLIKE U KOJIMA PAS OSJETI NEUGODU ILI BOL...ŠTO MOŽE BITI I POVLAČENJE ZA ŠIJU, ILI UPOTREBA ELEKTRIČNOG ŠOKERA... (naravno 1-2 sekunde što je minimalna bol, a ne 10 sekundi da se pas sruši na pod)
ja se s tim ne slažem, niti se slažem sa bilo kim koji tvrdi isto, pa makar taj bio instruktor iz 25 KOSSP-ova. ne znam na koju foru sam ja odgojila svoje pse kad ih nikad nisam tukla... kažnjavanje za šiju i zabrane su druga stvar. a šokeri, električne ogrlice i slično samo za ekstremno ekstremne slučajeve gdje ništa drug ne pomaže i to obavezno u rukama stručnjaka koji ima iskustva s time a ne za svakog prdonju koji šeće parkom.

Quote:
OVO JE JEDINO S ČIM SE SLAŽEM PA MI STVARNO NIJE JASNO KOJI SI SE K OKOMILA NA MENE...STVARNO SI KONTRADIKCIJA
možda se jednostavno ne kužimo


Quote:
PRAVOPISNA POGREŠKA (ne prva, primjetih)
E da, baš se trudim pravilno pisat po forumima, moš mislit.

Quote:
DALJE, SAVJET ZA UPOTREBU OVE NAPRAVE U OVAKVIM SITUACIJAMA KOJI MOGU BITI POGUBNI ZA MOG PSA SAM DOBIO OD VRLO ISKUSNIH LJUDI...VETERINARA, INSTRUKTORA KOSSP-A I UZGAJIVAČA KOJI SE DULJE OD 30GOD BAVI UZGOJEM PASA....
baš me zanima koji ti je to instruktor rekao da ga pitam...

Quote:
DRUGA SOLUCIJA JE BILA SUZAVAC, ALI S NJIM MOGU NAŠTETITI I SVOM PSU.
nemožeš. ima suzavaca koji su napravljeni baš za pse i ne štete im.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 09:45   #48
ja sam znam da ne budem šetala psa po dubravkinom putu, jer tamo hoda čovjek koji elektrošokira sve pse koji taknu njegovu malu vrišteću boksericu
malikali is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 10:33   #49
nenos, s nekim objasnjenjima od smartie se slazem, s nekiman ne !!!...
No ono s cim se definitivno slazem jest da si ocito napuhan ko zaba i pokusavas svima soliti pamet,a imas psa, koliko? nekoliko mjeseci !!!

Neznam tko ti je normalan preporucio taj elektrosoker, no zar zaistinski mislis da imas pravo okolo s tim setati i pse tepst strujom....
pa covjece, procitaj si zakon, ja sam prva koja bi te sudski gonila, da mi psa s time stepes, zbog toga sto ti mislis da ce moj pas nesto uciniti.

Masu puta sam setala s psom, i nasla se u situacijama kada sam pomislila da ce doci do fajta medu psima.....i nije se dogodilo nikad nista...kasnije kada sam se educirala, pocela citati o govoru tijela pasa i njihovoj komunikaciji..shvatila sam da oni u biti itekako komuniciraju i trude se izbjegavati borbe i konflikte...samo sto mi krivo tumacimo njihove geste....i s kojim pravom bi ti sada procjenjivao dali ce tvoju mezimicu neko napast ili nece, pa ces ga preventivno stres strujom...

Po onome sto sam ja ucila i citala i informirala se, pas koji napada stene ima veliki problem koji treba rijesiti......struja, batine, tepljenje za siju i sl. stvari vjerojatno ga nece oduciti od toga vec napraviti jos gore !!!

Daj malo ohladi tenzije i svoje frustracije....ako se tako uzrujas preko foruma, kakav si tek onda kada se uzivo nades u takvoj situaciji?!?!? A sko nisi shvatio do sada, psi osjete paniku i strah...a meni ovo tvoje ponasanje upravo tako i izgleda.


ehhh...ode nam muskarcina Nenos...dobio je crveni karton

Zadnje uređivanje moj_pas_luky_1 : 09.01.2009. at 10:46.
moj_pas_luky_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 11:26   #50
Quote:
moj_pas_luky_1 kaže: Pogledaj post
nenos, s nekim objasnjenjima od smartie se slazem, s nekiman ne !!!...
zanima me s čime se ne slažeš. pitanje, ne provokacija

Quote:
Po onome sto sam ja ucila i citala i informirala se, pas koji napada stene ima veliki problem koji treba rijesiti......(
Pretpostavljam da sam brzopleto išla pisati kad sam gosponu išla objašnjavati neke stvarčice pa se ne slažeš s mojim objašnjenjem oko ovoga.

Naravno, pas koji napada štene generalno se smatra neuravnoteženim i velikim problemom. ALI!!! Ali, postoji uvijek ono ali... možda je nenos onako vrlo šturo napisao opis događaja, no ipak ja vjerujem da je pas u ovom slučaju napao štene (sa 7 mjeseci to više nije čak ni majušno štene, već boxer u razvoju, poprilično visok) sa debelim razlogom - njegova vlasnica je išla maziti i hraniti keksićima drugog psa. Osjećao se ugroženo. Svaki pas reagira drugačije. Moja kuja se npr. gura između mene i drugog psa, ako je pas veći i još k tome mužjak, čvakne zubima (u zrak) i zaurla na njega, nerjetko ga zarola na pod. Štenad tolerira do besvjesti, ali ona je takva, em je kuja, em je tolerantna kuja (ima i onih drugih). Nisu svi psi isti pobogu. Moj mužjak je bolesno posesivan i bolesno ljubomoran. Ako imam hranu - vozdra! Započet će tučnjavu, ići će se svadit iako se prije 5 minuta igrao i natezao sa istim psom. Ja to kontroliram i ne dozvoljavam, znam ga i čitam ga unaprijed i samim time sprečavam u tome. Dakle, ja sam ta koja mora paziti da se ne posvadi. Masu puta se posvadio s drugim psom, čak i kujom oko grančice, gliste, igračke, smeća koje nađe na podu i tad ne pušta, stvarno je bahat. Ali on je takav i ja sam toga svjesna pa si ne dozvoljavam situacije u kojima bi se to moglo dogoditi, poput hranjenja keksićima tek tako. I zbog toga niti ga smatram neodgojenim niti bi ga šokala s kojekakvim napravama, bože sačuvaj! Imam ga pod kontrolom, kao što nastojim imati pod kontrolom i situaciju u kojoj se nalazim. Prvo i osnovno, ne dozvoljavam drugima da ga hrane keksićima. Ako od ikoga ima pravo dobiti keksić, onda sam to ja i isključivo i jedino ja, a isto tako ne podnosim kad me ljudi ne pitaju smiju li nešto dati mom psu.
Tako da, sve ovisi o situaciji i naravno nama, vlasnicima koji bi ipak morali znati svoje pse dovoljno da se ne stavljamo u situacije kada naš pas može ozlijediti drugoga zbog naše gluposti i nepromišljenosti. To što je njegova boxerica još štene i ženka, ništa ne znači, malamut je u njoj vidio prijetnju i konkurenciju i postupio je kao što je postupio, bar koliko ja uspjevam iščitati iz nenosovog opisa situacije. Kad razmislim, ko zna šta je bilo...
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 12:02   #51
mene još zanima kako mu privatni instruktor nije objasnio da pas nema što uzimati hranu od nepoznatih osoba...

psi se pokefaju iz 1000 različitih i samo njima znanih razloga; uostalom, ima pasa koji se igraju 'nježno' i malo manje nježno. ako ti se ne sviđa način igre, prošećeš dalje. drmanje pasa šokerom je van pameti.

moja kuja je ovakva i onakva, pokušava dominirati i bude bezobrazna; ali isto tako i nebrojeno puta dobije jezikovu juhu i napadne ju drugi pas, i niti jednom ju nisam tješila ili branila (a nije ti svejedno kad iziritirani doberman se zaleti na tvoju kuju i želi ju oboriti ).

to bi također privatni instruktor trebao objasniti...
malikali is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 12:19   #52
Ma mene baš zanima ko ga je nafilao sa toliko nebuloza, koliko ja znam i Kossp i svi ostali legitimni instruktori (koji su uglavnom, ako ne i svi potekli od tamo) ne zagovaraju batine i uporabu sile a bogami ni šokere

Ak si je već kupio takvog če-če psa s kojim misli postizati neznam šta sve ne, nek se upiše i u poštenu školu za obuku, a ne da sluša kojekakve tupoglavce koji prde u vjetar i samo uništavaju pse (a bogami i vlasnike).
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 12:32   #53
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
zanima me s čime se ne slažeš. pitanje, ne provokacija
O nekim detaljima kako funkcionira drustveni zivot pasa, i o tome kako ne mozemo usporedivati pse i vukove....citala sam o nekim stvarima po preporuci drugih ljudi pa sam i naisala na razlicite teorije o ovome...no ne mislim da znam dovoljno da bi moga povest raspravu, vec bi se sigurno sve sprovelo na prepucavanje...a to mi nije cilj, niti zelja, a i bilo bi OT)

No uglavnom slazemo se oko bitnoga, a to da frajer bas ne stoji cvrsto na zemlji s nekim stvarima. te da ideje oko "šokiranja" tudih pasa strujom (ili bilo cim) je suluda....

A, ako mu je i netko od "strucnjaka" to savjetovao, mislim da bi se taj trebao upitati za svoju strucnost, kada peporucuje nesto sto je izvan zakonskih okvira...naime, koliko sam citala, zakonom o zastiti zivotinja zabranjeno je nanosenje boli, i izlaganje strahu...a rekla bi da mnoge preporuke u ovakvim ili sl.slucajevima su na rubu zakonitosti.

e pa fuckam ti ja strucnjaka i struku, koji ne poznaje zakon iz podrucja kojim se bavi, ili jos gore koji ga krsi.
moj_pas_luky_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 13:16   #54
Quote:
moj_pas_luky_1 kaže: Pogledaj post
O nekim detaljima kako funkcionira drustveni zivot pasa, i o tome kako ne mozemo usporedivati pse i vukove....citala sam o nekim stvarima po preporuci drugih ljudi pa sam i naisala na razlicite teorije o ovome...no ne mislim da znam dovoljno da bi moga povest raspravu, vec bi se sigurno sve sprovelo na prepucavanje...a to mi nije cilj, niti zelja, a i bilo bi OT)
mmmda o tom bi se moglo na tanane i na široko... nisam ni ja sveznajuća niti tvrdim da sam neki ekspert i uvijek volim naučiti nešto novo i čuti nekog ko zna bolje i više ovo što sam pisala njemu je skroz šturo rečeno, a sve u svrhu da mu dokažem kako jako krivo gleda na sve i da ima već u startu skroz krivi pristup, ak tao nastavi - eto još jednog (neću reći šta). Vidim da nema smisla... Najgore je kad neko čuje nešto i drži se toga ko pijan plota. Ili ide po savjet za sve živo veterinarima, od kojih je rijetko koji stručan za pseće ponašanje a puno ih daje skroz užasne savjete. Ne kažem da ih nema i da ne postoje. I dok ljude u Bubi zaista cijenim kao veterinare, njih sigurno nebih išla pitati za savjete oko problema u ponašanju i odgoju svoga psa, možda i jesu
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 13:31   #55
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
mmmda o tom bi se moglo na tanane i na Ne kažem da ih nema i da ne postoje. I dok ljude u Bubi zaista cijenim kao veterinare, njih sigurno nebih išla pitati za savjete oko problema u ponašanju i odgoju svoga psa, možda i jesu
A to i je osnovni problem, kada sam imala problem s vlastitim psom svi su mahom bili strucnjaci i svi su bili pametni...a jedino sto su mi govorili je kaznjavaj ga ovako, kaznjavaj ga onako, dok nisam po preporuci naletjela na osobu koja je skolovana za ovaj posao,a nije ih lako naci jer ljudi ne kuze razilku izmedu trenera za poslusnost i osobe koja je strucna za ponasanje pasa i pomaze kod problematicnih ponasanja (nisam niti ja kuzila dok se nisam dublje informirala). Ovih prvih ima puno, ovih drugih kod nas jako malo, i onda ti budi pametan.

I ono sto ja znam iz iskustva, ljudi slusaju svacije savijete, od lokalnih parkovskih experata, preko veterinara do prodavaca u pet-shopovima. A budimo realni, nitko bas nije od njih prestrucan kada se radi o ponasanju i psima...ali da vole svi dijeliti savijete, vole
moj_pas_luky_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 14:24   #56
Quote:
moj_pas_luky_1 kaže: Pogledaj post
a jedino sto su mi govorili je kaznjavaj ga ovako, kaznjavaj ga onako
da, svi bi samo kažnjavali, gurali noseve u govna i slične stvari... ja sam isto naletjela na osobu od koje sam naučila većinu raditi na principu nagrađivanja, pohvala i pozitivne motivacije. I gle čuda, pali!!! Ne kažem da kažnjavati ne treba, treba u skroz drugom kontekstu, ali fizički u principu nebi trebalo

Quote:
moj_pas_luky_1 kaže: Pogledaj post
... od lokalnih parkovskih experata...
je ti su mi najjači.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 14:32   #57
mislim da smo debelo u OT

Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
da, svi bi samo kažnjavali, gurali noseve u govna i slične stvari... ja sam isto naletjela na osobu od koje sam naučila većinu raditi na principu nagrađivanja, pohvala i pozitivne motivacije. I gle čuda, pali!!! Ne kažem da kažnjavati ne treba, treba u skroz drugom kontekstu, ali fizički u principu nebi trebalo
Moj osnovni uvijet je bio rad bez kaznjavanja, davilica, struje i sl.stvari...i u biti sam se iznenadila kako ljudi olako pristaju na takva rijesenja, i takve "recepte"....isto sam se iznenadila kada sam shvatila da ljudi imaju problem, i uopce ih ne zanima zasto psi nesto rade, vec zele iskljucivo rijesenje pod svaku cijenu.....meni je bilo prvo i osnovno bilo da saznam zasto moj pas ima problem, te kako da mu pomognem i da uklonimo uzrok tome problemu....nazalost veca ljudi ("strucnih" i nestrucnih) se koncetrira na samu povrsinu problema, ono sto vide, a ne ono sto se dogada u njemu samome (njegovoj "psihi" i njegovome tijelu....).

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 14.01.2009. at 23:46.
moj_pas_luky_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 01:58   #58
Uglavnom, stvarno mi se neda raspravljat oko stvari oko kojih su svi reagirali isto kao i ja....samo smartie, moj pas luky i malikali su imale nesto na dodat uglavnom po pitanu mog znanja, stava, snobizma i slično....
Što se instruktora tiče (pa i mog navodnog snobizma nota bene), moju kuju podučava najbolji u gradu (ili medju najboljima da se ostali ne uvrijede)...neću imenovati, ionako ga se dosta ovdje na forumu imenovalo kao jednog od najboljih u Hrvatskoj...
Možda nisam najbolje opisao događaj pa se on shvatio kako ga je tko htio shvatiti u kontekstu s ostalim tekstom, ali nije ni bitno....mislim da je najbitnije u priči kako je odrasli mužjak napao žensko štene od 7 mjeseci i kako je to vrlo neodgovorno od vlasnika jer su oni za to krivi.
Moja krivica je utoliko što sam dozvolio da joj itko osim mene daje keksić, i još štoviše u prisutsvu drugih pasa.
Kupio sam danas u Pet Shopu suzavac za pse.... Koristit cu ga samo ako se dogodi slična situacija ili se neki ludi pas zaleti na nju i počne je klat....nisam idiot da špricam okolo pse bez razloga....niti sam overprotective prema svojoj kuji jer , kao što sam već rekao, svađe medju psima pa i male tučnjave su normalna stvar.
A po dubravkinom putu bi vam bilo bolje da više pripazite na aljaškog malamuta nego na mene s boksericom...jer ga se ionako već više od 20tak vlasnika pasa klone jer ga smatraju neuračunljivim...pogotovo nakon ove moje situacije...
pozdrav
nenos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 07:23   #59
nenos, mi nismo reagirali na ništa drugo nego na tvoje komentare da su ovi ili oni psi glupi. Nisu. I mene osobno, vrijeđa takav stav.
Kao što si i sam rekao, krivi su vlasnici toga psa, a najbolje što možeš napraviti je prvo ozbiljno porazgovarati sa njima, jer to što se dešava JE problem, dati im savjet da potraže pomoć i da si drže psa vezanog ako ga ne mogu kontrolirati, jer tako nalaže i zakon.
Drugo, ukoliko ih još jednom vidiš da psa nemaju vezanog, fino ih prijavi. Miran ti, a mirni i svi ostali.

p.s. zanima me koji je to "najbolji instruktor u gradu". možeš i na private.
hvala
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 03:50   #60
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
nenos, mi nismo reagirali na ništa drugo nego na tvoje komentare da su ovi ili oni psi glupi. Nisu. I mene osobno, vrijeđa takav stav.
Kao što si i sam rekao, krivi su vlasnici toga psa, a najbolje što možeš napraviti je prvo ozbiljno porazgovarati sa njima, jer to što se dešava JE problem, dati im savjet da potraže pomoć i da si drže psa vezanog ako ga ne mogu kontrolirati, jer tako nalaže i zakon.
Drugo, ukoliko ih još jednom vidiš da psa nemaju vezanog, fino ih prijavi. Miran ti, a mirni i svi ostali.

p.s. zanima me koji je to "najbolji instruktor u gradu". možeš i na private.
hvala
Da, imaš pravo, možda sam malo pretjerao sam tim stavom da su malamuti glupi...inteligencija psa kao i opčenito inteligencija je jako relativan pojam.
Ma ne pada mi na pamet prijavljivat ljude, mogu se samo nadati da se ovo više neće niti ponoviti jer ćemo ga se klonut:-)....tako i mene netko može prijaviti jer dubravkin put ionako nije na listi dopuštenih površina za puštanje pasa...
Apropos instruktora, sorry ali ime ti ne mogu spominjati jer se ne poznajemo, a ne mogu čovjeka dovoditi u neugodnu situaciju u slučaju da kažeš nekom nešto netočno ili izvađeno iz konteksta...tu odgovornost ne želim preuzeti.
Osim toga, nema ih puno...vrte se uvijek ista imena:-)
nenos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:39.