Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2009., 10:20   #1
prehrana sportaša

imam treninge sad po ljeti 2 puta dnevno (vaterpolo), ujutro u 11,00 sati i navečer u 20,00

zanima me kako bi trebala izgledati prehrana sportaša, znači što bi bilo pravilno jesti za doručak, ručak i večeru...
Simon G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 11:05   #2
Imaš temu dnevnik sportske prehrane, i još par sličnih tema. Prehrana je manje-više ista, što manje junk fooda, što više kvalitetnih proteina, te nezasicenih masnoca i ug u potrebnim količinama. Zobne s mlijekom, posni sir, piletina, tunjevina (u vodi), laneno ulje. Ukratko.
juma is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 09:43   #3
a najviše me zanima šta bi trebao za večeru jest jer stvarno nemam ideje i još ne znam šta bi za doručak uz zobene pojeo...
Simon G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 19:36   #4
Imam nekoliko blitz pitanja pošto sam se odlučio malo zdravije hraniti i skinuti trbuh koji mi se užasno povečao u zadnjih pola godine jer moram često sjediti:

1. od kojih proizvođača kupiti zobene pahuljice i gdje? (meni to sve izgleda jednako, zasad jedem one od Dr. Oetkera koje imaju puno suhog voća kao dodatak). Jedem ih većinom navečer, a ujutro jogurt (vidio sam da većina ljudi radi obrnuto). Je li obavezno sojino mlijeko uz njih?

2. zeleni čaj dolazi u obzir samo u listu ili može proći i u filteru?

Pročitao sam dosta savjeta što bi sve trebalo ubaciti u prehranu pa neka netko provjeri je li ovo ok jelovnik (još ne znam kako ću to točno rasporediti):

zobene pahuljice, posni sir (jel može i zrnati?), jogurt (LGG), mlijeko, piletina, voće i povrće (imam kod kuće sadnice krastavaca, rajčice, krumpira, salate, špinata, mahuna, paprike, zelja, jabuka, breskvi, krušaka, grožđa - je li to dovoljno ili da još nešto ubacim? ), jaja (jel mogu biti pečena ili baš kuhana?), tuna (Rio Mare), zeleni čaj i sad ne znam je li trebam ubaciti i neki multivitamin u prehranu?

Ovo mi je veliki korak pošto sam se dosad hranio prilično masnom i slatkom hranom te pio razne šrotne sokove.
OzzyTheMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 20:00   #5
1. Zobene se jedu ujutro, proizvođač je svejedno koji ali prioritet imaju one bez dodataka. Imaš u konzumu od hahne-a, plavo i zeleno pakiranje od 5-7kn (kako gdje) za 500g.

2. Može i filter naravno..

Krumpir ti ne treba. Zrnati može ali ti je malo masniji od posnog uglavnom. Jaja mogu bit pečena, ali ih peci na teflonu bez ulja. LGG može.
Ubaci ribe, a da nije samo tuna, malo raznolikosti
Multivitamin uvijek dobro dođe.
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 20:16   #6
tnx

Samo da te pitam još kakvo imaš mišljenje o sardelicama u konzervi? Multivitamin sam mislio uzimat onaj u šumećim tabletama od hervisa koji se nalazi u svakoj ljekarni za nekih 35 kn.
OzzyTheMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 20:17   #7
masno
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 20:19   #8
Pa ja mrknem ponekad i srdelice kad nemam nis pametnije .. Al masno, da. No ako ne jedeš UH uz to, onda može proć.
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 23:19   #9
srdele=plava riba=omega 3=samo deri


ali bolje kupi svježe
zecinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 13:17   #10
Quote:
OzzyTheMan kaže: Pogledaj post

1. od kojih proizvođača kupiti zobene pahuljice i gdje? (meni to sve izgleda jednako, zasad jedem one od Dr. Oetkera koje imaju puno suhog voća kao dodatak). Jedem ih većinom navečer, a ujutro jogurt (vidio sam da većina ljudi radi obrnuto). Je li obavezno sojino mlijeko uz njih?
Te sa suhim voćem obično imaju puno šećera u sebi (pogledaj sastav), kupi si obične čiste zobene (imaš mislim i domaćih u konzumu). Zobene se jedu ujutro, navečer treba izbjegavati ugljikohidrate.

Zobene se mogu jesti u mlijeku, jogurtu itd. Ja osobno soju izbjegavam.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 20:27   #11
Quote:
zecinjo kaže: Pogledaj post
srdele=plava riba=omega 3=samo deri


ali bolje kupi svježe
Ja sam mislila na ulje u kojem su uglavnom zapakirane.. Neznam jel ima srdela u salamuri nekakvoj..
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 23:45   #12
Quote:
juma kaže: Pogledaj post
Imaš temu dnevnik sportske prehrane, i još par sličnih tema. Prehrana je manje-više ista, što manje junk fooda, što više kvalitetnih proteina, te nezasicenih masnoca i ug u potrebnim količinama. Zobne s mlijekom, posni sir, piletina, tunjevina (u vodi), laneno ulje. Ukratko.
ja neznam zasto ti dajes ovakve savjete ?
bas znatizelje radi sam otisla pitat svoja 2 trenera za ovakav nacin prehrane koji se ovdje propagira gdje god se stigne i cini mi se da je reko nes tipa "prehrana za zaludene mase " ! kao prvo niti jedan ozbiljni sportas koji trenira profesionalnije ne izbacuje ugh iz svoje prehrane i definitivno se ne hrani posnim sirom i tunjevinom u salamuri ...
tako se eventualno hrane pretili rekreativci !
i taj posni sir nikako da mi ude u glavu , kaj fali tipa polu-masnom siru , koji ima 20 puta bolji okus a ima 2 grama masti vise od posnog , ili je i to previse ?
ova tuna u salamuri ima okus ko friking pluto cep a ne ko tuna , al dobro , ocito ovdje nije do okusa nikom ! ...

ugl ovi "meniji" koji se tu serviraju pod "sportske" , su u najmanju ruku namjenjeni mrsavljenju ili aj jos zenama , ali nekom tko ima normalnu kilazu,musko je i trenira 2 puta tjedno sport koji ga uvelike trosi mislim da bi ipak trebo nesto kaloricnije jest !
__________________
^^album^^
Siki 6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 00:10   #13
Quote:
Siki 6 kaže: Pogledaj post
ja neznam zasto ti dajes ovakve savjete ?
bas znatizelje radi sam otisla pitat svoja 2 trenera za ovakav nacin prehrane koji se ovdje propagira gdje god se stigne i cini mi se da je reko nes tipa "prehrana za zaludene mase " ! kao prvo niti jedan ozbiljni sportas koji trenira profesionalnije ne izbacuje ugh iz svoje prehrane i definitivno se ne hrani posnim sirom i tunjevinom u salamuri ...
tako se eventualno hrane pretili rekreativci !
i taj posni sir nikako da mi ude u glavu , kaj fali tipa polu-masnom siru , koji ima 20 puta bolji okus a ima 2 grama masti vise od posnog , ili je i to previse ?
ova tuna u salamuri ima okus ko friking pluto cep a ne ko tuna , al dobro , ocito ovdje nije do okusa nikom ! ...

ugl ovi "meniji" koji se tu serviraju pod "sportske" , su u najmanju ruku namjenjeni mrsavljenju ili aj jos zenama , ali nekom tko ima normalnu kilazu,musko je i trenira 2 puta tjedno sport koji ga uvelike trosi mislim da bi ipak trebo nesto kaloricnije jest !
de se skuliraj i ne pričaj pizdarije
zecinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 00:22   #14
Quote:
zecinjo kaže: Pogledaj post
de se skuliraj i ne pričaj pizdarije
bas fino kad neko proargumentira zasto je nesto pizdarija !
pa iskreno od puno ljudi sam cula isto ovo sto sam gore napisala , uostalom ja neznam gotovo niti jednu musku osobu koja se hrani na taj nacin , ovi neki "gay teretanasi" mozda eventualno , al koji decko neide u 2 ujutro na kebab il si ne naruci pizzu za dorucak , s vremena na vrijeme , uopce nemogu zamislit da odem po namirnice a lik mi cita kalorije i kupuje na "zdrava hrana" odjelu, neznam meni je to sve skupa smjesno !
but that's me !

mislim jos mu savjete daje lik koji pojede 10 snita pohanog kruha za dorucak ...

opcenito se tu previse mjesa pojam sportasa i rekreativaca , a to nema veze jedno s drugim !
__________________
^^album^^
Siki 6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 00:28   #15
meni je smiješno da ti koja pola svojih obroka izrigaš daješ ikome savjete u vezi prehrane...
__________________
...wir standen ständig auf dem Schulhof in der Ecke und wir tauschten tief enttäuschte Blicke aus
miss l on the road is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 00:38   #16
Quote:
miss l on the road kaže: Pogledaj post
meni je smiješno da ti koja pola svojih obroka izrigaš daješ ikome savjete u vezi prehrane...
bar pisi u perfektu nesto sto se dogodilo u proslosti , kao profesorica bi to trebala znat
__________________
^^album^^
Siki 6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 08:36   #17
Quote:
miss l on the road kaže: Pogledaj post
meni je smiješno da ti koja pola svojih obroka izrigaš daješ ikome savjete u vezi prehrane...
Carica
2cool4school is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 09:17   #18
Quote:
Siki 6 kaže: Pogledaj post
bar pisi u perfektu nesto sto se dogodilo u proslosti , kao profesorica bi to trebala znat
Carica nad caricama

Zadnje uređivanje Znatiželjko : 30.07.2009. at 09:25.
Znatiželjko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 09:21   #19
Quote:
zecinjo kaže: Pogledaj post
de se skuliraj i ne pričaj pizdarije
Cura ima pravo...Nemoj sportaše i bildere gurati u isti koš jer je to sramota za sport ! ....bilderi i sportaši su dvasuprotna pojma što se prehrane tiče...sportaši ne trebaju paziti na prehranu u toj bolesnoj mjeri kako to rade bilderi !
Znatiželjko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 11:43   #20
Quote:
miss l on the road kaže: Pogledaj post
meni je smiješno da ti koja pola svojih obroka izrigaš daješ ikome savjete u vezi prehrane...
isuse bože



ma što carica, direktorica svemira
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:32.