Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2012., 23:10   #61
onda ćeš imati finu naknadicu za kašnjenje prijenosa broja s njihove strane (ako se ne varam 10 kn po satu) ukoliko imaš (a treba bi imati) papir na kojem piše kojeg dana i u koliko sati bi ti broj trebao biti prenesen.

barem neka korist
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 23:14   #62
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
nema toga više. sad možeš i ako hočeš, prebaciti se kod jednog i za par dana kod drugog. barem su meni tako na forumu objasnili
Jesi li ti to napravila radi dobivanja 50 % popusta u vipa ?

Zanima me da li je netko to u praksi izveo.
blue-bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 23:15   #63
Da papirnato imam kad će mi prebacit i između kojeg vremena...e sad kako ja tražim tu naknadu i mogu li isto tako tražit naknadu za ženin broj jer isti datum i vrijeme je navedeno, recimo od 11 do 20h kad su joj isključili VIP....meni još uvijek nisu.
Ne vidim razloga da ne tražim naknadu za to ako me zakon štiti jer kad netko kasni sa plaćanjem računa lupe ti opomenu, pa onda ću ja sad njima lupit pa nek je to sve skupa 200 kn nije za bacit..

Ovo sam slučajno našao u općim uvjetima poslovanja : "Za kašnjenje Krajnjeg korisnika u plaćanju dospjelih potraživanja Vipnet ima pravo obračunati zakonsku zateznu kamatu." ....kako oni tako ću sad i ja

Eto molim za pomoć one koji su to zatražili , kakava je procedura ...hvala
__________________
https://t.me/pump_upp
lion406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 23:21   #64
Ako si pod ugovornom obvezom - imaju ti pravo odgodit prijenos za 10 radnih dana, i tad ne možeš to tražit.

A pa ne možeš za ženin broj ako su nju prebacili u zakazano vrijeme.
__________________
Over thinking, over analyzing, separates the body from the mind.
Poison Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 23:37   #65
Da bio sam pod ugovornom obvezom, ali to će mi uredno naplatit jer sam zatražio da mi se prebaci broj, a na zahtjevu stoji datum kad će mi prebacit i okvirno vrijeme (8:00-11:00)...mogli su onda stavit tako i 0:01-23:59 za taj dan.
A ženi isto tako nisu prebacili u naznačenom vremenu od 8 do 11h, a isključili su u 20h
__________________
https://t.me/pump_upp
lion406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 00:33   #66
meni na ugovoru je pisalo da ce broj biti prebacen 11.2012.(samo mjesec pise, bez dana) od 8-11 , a broj mi je prebačen tek u 12. mj ..koje su moje mogucnosti?
antonio545 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 00:35   #67
Quote:
blue-bird kaže: Pogledaj post
Jesi li ti to napravila radi dobivanja 50 % popusta u vipa ?

Zanima me da li je netko to u praksi izveo.
ja nisam to napravila, ali sam se raspitivala u tuđe ime i tako mi je rečeno.


Quote:
lion406 kaže: Pogledaj post
Da bio sam pod ugovornom obvezom, ali to će mi uredno naplatit jer sam zatražio da mi se prebaci broj, a na zahtjevu stoji datum kad će mi prebacit i okvirno vrijeme (8:00-11:00)...mogli su onda stavit tako i 0:01-23:59 za taj dan.
A ženi isto tako nisu prebacili u naznačenom vremenu od 8 do 11h, a isključili su u 20h
onda bi trebao moći dobiti naknadu za tih 9 sati kašnjenja.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 00:42   #68
Bojim se da naknadu neće moći dobiti. Naime, Pravilnik vrijedi kod prebacivanja između različitih mreža. U njegovom slučaju toga nema, on mijenja uslugu unutar iste mreže.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 01:03   #69
mislila sam da se i Vip i Tomato gledaju kao različite mreže jer se i tu radi prijenos broja kao i kod bilo koje druge kombinacije (Vip -> T-mobile, T-mobile -> Tomato), ništa nije ni brže niti jednostavnije..
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 08:30   #70
Vip i Tomato su dvije različite mreže.

Meni su kasnili 5 dana s prijenosom s T-mobilea na Bonbon. I sad je u proceduri da mi isplate. Kad dođe lova, napisati ću u temi kako sam i što radio.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 12:09   #71
Quote:
lion406 kaže: Pogledaj post
Kontaktirao sam SZK (Službu Za Korisnike) 2x .... i rekli su mi prvi put da ono što mi kažu u VIP centru da 90% nije točan podatak jer on ne vidi kod mene da se treba realizirat danas prijenos broja
Ili su ti nešto drugo rekli ili su ti lagali jer osoblje u Vip centrima ima istu bazu podataka kojoj mogu pristupiti kao i agent u SZK (tu mislim agent kojeg dobiješ prilikom prvog javljanja, a ne ako te eventualno prespoji na neki drugi odjel ili on u toku razgovora provjeri s nekim s drugog odjela, ali za to te mora staviti na čekanje i reč ti da provjerava).

A i nije mi baš jasno da jedan dio iz tvrtke korisniku govori da neki drugi odjel iz iste tvrtke u pravilu komunicira 90% krivih informacija.
IpolitTerentjev is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 22:12   #72
Gle rekli su mi što sam napisao...zašto da tu pišem drugačije ako tražim pomoć, onda je valjda OK reći kako je bilo pa idemo dalje
Slažem se da nije uredu da jedno ti kaže djelatnik u VIP centru a drugo djelatnik u call centru (ali to mi je rekao kao ono : "da vam budem iskren 90% nije to vrijeme koji oni navedu u VIP centru, i ja tu nemam naznačeno da će vam danas (5.12.), prebacit broj jer bi mi inače stajalo za vas da se danas prebacuje broj, a to inače rade između 8 i 11h")...eto skoro pa doslovno tako

Evo samo da za kraj kažem da sam ujutro u 6:30 kad sam upalio mobitel vidio da mi nema više VIP mreže pa sam stavio Tomato i sve je radilo, ali zanimljivost vezana uz ovo tj. mail koji sam im slao po drugi put, da sam dobio odgovor od njih u 13:36 i to ovako glasi :" Poštovani gospodine XY,
provjerom obje navedene linije vidljivo nam je da brojevi više nisu aktivni u Vip sustavu te ih možete početi koristiti u drugoj mreži.
S obzirom na to da su brojevi trenutno dio Tomato mreže, molimo Vas da se za sve daljnje informacije obratite na broj Tomato Službe za korisnike - 092 9933.
U slučaju dodatnih upita, stojimo Vam na raspolaganju."


Kako sad nije bio problem pogledat jesu li "brojevi" (moj i ženin), prebačeni te me o istome obavijestit skoro u 14h ... LOL
__________________
https://t.me/pump_upp
lion406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 08:30   #73
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
mislila sam da se i Vip i Tomato gledaju kao različite mreže
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
Vip i Tomato su dvije različite mreže.
I Vip i Tomato su u vlasništvu VIPnet-a te se prijelaz između tih 2 mreža ne unaša u HAKOM-ovu bazu za prijenos brojeva (isto kao npr. prijelaz T-Mobile <-> Bonbon). Stoga čisto sumnjam da je moguće zatražiti naknadu za kašnjenje prijenosa, budući da se radi o prijenosu unutar iste tvrtke.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 12:47   #74
evo vidim da je ovdje tema o prijenosu broja, pa ako mi netko može dati više informacija jel ja mogu ovako napraviti? znači vip-t mobile

raskinem ugovor obitelj 350, kupim vip broj, dođem s njim u t centar i tražim da ću prebacit broj i usput osnovat obitelj XL i dodati svoja 2 člana s 098 brojevima bez ugovrne obveze zapravo potpuno slobodne samo na t mreži. (ili se raskidom ugovora brojevi brišu?) i ostvariti popust godinu dana, umjesto 450 plaćati pretplatu 225 kn i kupiti uređaj kako već to inače ide? koji ja broj onda imam? šta je s mojim starim brojem? načuo sam da se u praksi nakon nekoliko dana može ponovo vratiti na njega...?

postoji li neki međukorak kojim mogu na nekoliko dana ja sam biti total XL, kupiti ajfon 5 jer je tu jeftiniji, i onda se prebaciti na obitelj 450. kako ide ova prebacivanja, čuo sam da je svašta moguće, pa me zanima kako bi lakše dobio uređaj u ovoj teškoj situaciji.

Zadnje uređivanje lovačkagozba : 07.12.2012. at 13:34.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 13:29   #75
Ako raskineš ugovor, broj ti se gasi i gubiš ga.

Sve što trebaš napraviti je otići u T-Centar i tamo podnijeti zahtjev(e) za prijenos broja. VIP će ti otegnuti zahtjev do 10 dana zbog ugovorne obveze, no morat će te pustiti, samo što će ti naknado doći naplata penala.

Broj ti ostaje isti, nepromijenjen.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 13:34   #76
ja sam sad na obitelj 350 t com. 3 broja. nemam vip pretplate.
kupio bi vipprepaid broj na trafici za 20 kn i s njim došao u t centar da želim preć s vipa na t vom i usput se stavit u obitelj 450 s još 2 broja. sad me zanima šta mogu napravit da ne izgubim ovaj sad broj šta ga imam, da ostvarim popust od 50 posto na prvih godinu dana od 2 godine šta bi bio pod ugovorom, i da kupim dobar uređaj za male pare.
netko mi je spomenuo da je moguć neki međukorak di ću kupit ajfon na total xl i onda se odma prebacit na obitelj xl s još 2 člana koja su ostala iz obitelji. btw jel to definitivno da ja gubim broj ako raskinem pretplatu? šta je sa simpom. tu nema nikakve ugovrne obveze a brojevi mogu ostati...
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 14:54   #77
Lijepo prebacis brojeve na single tarifu, dodjes sa vip brojem i kreiras obitelj kad se broj prenese, nikakvo trajno iskljucenje raditi
Vare is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 18:11   #78
nakon prijenosa jel meni ostaje taj vip broj onda (neki random s trafike) i mogu li vratiti onaj svoj koji sad imam, zapravo jedan od brojeva koji ne bi bio nutar 3 broja ili šta? i šta s onim međukorakom za koji sam čuo da je moguć? jel mi može netko detaljno opisat kompletnu situaciju i mogućnosti. vjerujem da ima ljudi i koji znaju nešto o ovome, a i onih koji bi voljeli znati.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 18:44   #79
moj prijenos danas finiširan
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 19:00   #80
Quote:
lovački kaže: Pogledaj post
nakon prijenosa jel meni ostaje taj vip broj onda (neki random s trafike) i mogu li vratiti onaj svoj koji sad imam
O kakvom ti random broju s trafike pričaš? Kad radiš prijenos broja prilikom potpisivanja zahtjeva dobiješ sim karticu novog operatera koja će biti tvoj isti broj zapravo. Nakon prijenosta onu od starog operatera možeš baciti. Znači prilikom prijenosa broja u igri je jedan (tvoj) broj i dvije sim kartice (stari operater, novi operater), nema ništa drugo.
vlaga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:38.