Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2015., 21:04   #81

Ovaj pop mi se pojavljuje je li bilo nekome slicno.
katana12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 21:17   #82
Jesi fulao temu ili slučajno poslao post prije nego što si ga do kraja napisao?
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 22:31   #83
Nisam, otkako mi se ovo pokazuje baterija mi ne moze ni 2 sata trajati... Prije mogla dan minimum.
katana12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 23:01   #84
Aha, nisam vidio sliku.
Koje su instrukcije?
Ako su bilo što osim da odneseš mobitel u servis- to je reklama ("virus") neke aplikacije.
Pogledaj što si nedavno instalirao pa briši sumnjive.

Ili napiši tu točno koje sve imaš pa će možda netko prepoznati krivca.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 09:38   #85
To stalno iskace na forum.hr i sl., nije nikakav virus vec je solucija jednostavna - Firefox + uBlock Origin ili jednostavno AdAway na rootanim mobovima.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 23:25   #86
postoji li razlog zbog kojeg mi baterija padne s cca 30% na cca 20% rekordno brzo, a inače se do tih 30 troši normalno? primjećujem to u zadnje vrijeme kako baš u tom intervalu ide prebrzo
Trina Moe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 00:10   #87
Jesi sigurna/an da ti se samo ne čini? Jel to ono ode deset posto odjednom u 10 minuta, a ne radiš ništa ili ti djeluje kao da iscuri, a zapravo i nije...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 15:01   #88
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Jesi sigurna/an da ti se samo ne čini? Jel to ono ode deset posto odjednom u 10 minuta, a ne radiš ništa ili ti djeluje kao da iscuri, a zapravo i nije...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
evo jučer. koristila sam ga dosta i došlo je na nekih 30tak. ostavim ga na stol i uzmem za 10tak (nek je i 20min bilo), on na 20. a korištenjem mi ne iscuri za toliko. ne znam, moguće da mi se i učinilo, vidjet ću sljedećih par puta što će biti
Trina Moe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 17:28   #89
Cell standby i phone idle mi troše u prosjeku oko 65% baterije.

Baterija je 2450 mAh, kako je moguće da mi traje u prosjeku samo 3 dana?

Pretpostavljam da android laže pa u ove dvije kategorije trpa svoje nepotrebne background procese jer običan telefon s tom baterijom na standbyu bi trajao 10 dana.
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 17:40   #90
@Trina Moe moguce je da su koristene aplikacije ostale raditi u pozadini kad si izgasila zaslon. Pogasi sve iz recents kad ostavljas uredaj.

@9009 uopce nema smisla razgovarati i usporedivati pametne uredaje s nekadasnjim mobitelima. Trosi i skuter 50 kn goriva, a auto 500 kn, a oba isto voze... karikiram, ali otprilike je na toj razini ta usporedba

zapravo je meni super cudno sto ti traje 3 dana, ali pretpostavljam da to podrazumjeva cca 3 sata upaljenog ekrana pa ok.

sto se tice tih 65% mozes ih smanjit gasenjem interneta, bluetootha, gps-a, reguliranjem veze internet na 2, 3G... al u tom slucaju preporucam jednostavno zamjenu za dummy phone

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 12:37   #91
hvala na savjetima, provjerit ću malo i aplikacije. s tim da se bojim da je ipak otišla baterija skroz, sinoć se skroz ispraznio s nekih 50%. sve su mi aplikacije inače instalirane od prvog dana jednako kao i sada. probam ga i restartat u krajnjem slučaju
Trina Moe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 19:44   #92
problem s baterijom

pozdrav, imam Zopo zp350, mobitel radi normalno....baterija se s 100% do 30% prazni postepeno ovisno kolko prčkam po mobu...no u par navrata dok sam surfao baterija mi dodje do 30% i s tih 30 dokraja da se ugasi ode u 5min...smanjim svijetlinu skroz, ugasim wi-fi, cak i 3G ugasim, nis ne radim, pogledam za min baterija vec na 15% i tako opet za min-dve mobitel se ugasio a da nisam nista radio...dali je to normalno? meni se cini da i nije
__________________
There is no good or evil: only power and those too weak to seek it.
lord_voldemort is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 20:41   #93
Davno sam imao slične probleme sa Zopo zp700. baterija je bila krivac. općenito ti zopo su bili krševi poprilični.
-hrco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 21:36   #94
Quote:
Trina Moe kaže: Pogledaj post
postoji li razlog zbog kojeg mi baterija padne s cca 30% na cca 20% rekordno brzo, a inače se do tih 30 troši normalno? primjećujem to u zadnje vrijeme kako baš u tom intervalu ide prebrzo
pa baterija se troši sve brže što je bliže kraju, to je tako u el. automobilu, tv-u na baterije, mobitelu ili bilo čemu drugome. Sad koliko je to brže, ne znam točno..
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 22:19   #95
To je i jako vezano uz "optimizaciju" kernela. Kako je napisano da će postotak padati u odnosu na napunjenost baterije tako se taj postotak dulje ili kraće drži postojanim.
Ako baterija inače drži par sati SOT-a onda je to samo "ružno vidjeti".
llijek je češće dopunjavati bateriju tj zamisliti da je već na 40% kritično.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 13:12   #96
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
@9009 uopce nema smisla razgovarati i usporedivati pametne uredaje s nekadasnjim mobitelima. Trosi i skuter 50 kn goriva, a auto 500 kn, a oba isto voze... karikiram, ali otprilike je na toj razini ta usporedba

zapravo je meni super cudno sto ti traje 3 dana, ali pretpostavljam da to podrazumjeva cca 3 sata upaljenog ekrana pa ok.

sto se tice tih 65% mozes ih smanjit gasenjem interneta, bluetootha, gps-a, reguliranjem veze internet na 2, 3G... al u tom slucaju preporucam jednostavno zamjenu za dummy phone
na mobitelu je apsolutno sve pogašeno, deinstaliran bloatware i startup auditor blokira pokretanje programa.

zato sumnjam da "cell standby" i "phone idle" lažu jer bi trebali trošiti kao i na običnom mobitelu.
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 21:24   #97
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
pa baterija se troši sve brže što je bliže kraju, to je tako u el. automobilu, tv-u na baterije, mobitelu ili bilo čemu drugome. Sad koliko je to brže, ne znam točno..
jasno mi je to, nego se odjednom počelo trošiti prebrzo, a iste su aplikacije bile na mobu prije i poslije tog rapidnog trošenja.

uglavnom, zasad sam uspjela riješiti problem vraćanjem tvorničkih. klasika, upali ugasi.
Trina Moe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 15:59   #98
Quote:
Trina Moe kaže: Pogledaj post
jasno mi je to, nego se odjednom počelo trošiti prebrzo, a iste su aplikacije bile na mobu prije i poslije tog rapidnog trošenja.

uglavnom, zasad sam uspjela riješiti problem vraćanjem tvorničkih. klasika, upali ugasi.
jeb...najbitnije si zaboravila koji mobitel, koliko star ?
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 16:51   #99
Sad sam primija poziv, javi se ja da jedva progoviri, bat na 3 crte, samo najednom javilo slaba baterija i ugasi se. Odma ga upali, i gle baterija nije prazna, koji vrag?

To nije prvi put da se to dogodilo, nekad se jednostavno i sam ugasi, ponekad ga samo upalim i sat i datum sve uredni, dok ponekad moram namještat vrijeme kao da je baterija vadjena.

Baterija je stara 1,5 gid, mib 6,5 god.
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 23:09   #100
Škart baterija.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:21.