Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2012., 20:00   #41
Meni nejde u glavu nesposobnost porezne uprave.
Netko je dužan porez - plaća se porez na auto godišnji, taj netko i dalje može registrirati auto, prodati nekretninu i sl.
Umjesto da odmah prilikom "pokušaja" bilo kakve takve transakcije slijedi zapljena.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 20:13   #42
listu je trebalo objaviti

ja plaćam svoje obveze prema državi

žalosno je da se oni koji nisu ništa dužni osjećaju budalama!
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 20:19   #43
Quote:
nepta kaže: Pogledaj post
listu je trebalo objaviti

ja plaćam svoje obveze prema državi

žalosno je da se oni koji nisu ništa dužni osjećaju budalama!

Pitanje je što će to pozitivno proizaći iz objave ove liste. Ima hrpa firmi kojima zapravo ta ista država duguje i veće iznose, ali to nigdje ne piše. Najveći udio firmi ne plati porez jer njima netko drugi duguje, ali to ovdje ne piše. Samo su istaknuti firme i pojedinci u jednoj točki lanca. Kakva koristi od toga, po meni nikakva.

Ti možeš ispunjavati svoje obveze prema državi jer dovoljno broj drugih ispunjava obveze prema tebi. Neki nisu u takvoj poziciji i sad ih treba nabiti na stup srama. Naravno, ima i tu onih koji su namjerno neplaćali porez, ali takvi nisu u većini.
f0rc4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 20:25   #44
Kopernikanski obrat !

Inače, zanimljivo je kako na listi dužnika nema pjevača Marka Perkovića Thompsona, ali se na njoj nalazi Davor Butković, urednik "Jutarnjeg lista", novina koje su mjesecima vodile nesmiljenu hajku protiv ovoga estradnog umjetnika upravo pod optužbom da nije uredno plaćao porez. Podsjećamo da je Butković u svojiim kolumnama godinama naglašavao kako je pravi domoljub onaj tko uredno plaća porez, dok sada vidimo da je bilo riječ o običnom licemjerju, toliko svojstvenom za većinu zaposlenika EPH industrije laži. Butković je državi dužan gotovo milijun i pol kn.

Butkoviću licemjeru

http://www.hkv.hr/vijesti/hrvatska/1...butkovica.html
TONI-VU is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 20:28   #45
Rekli su na jednom od dnevnika da je akcija slična ovoj dovela do bolje naplate dugova u Italiji, tako da...

U ovoj državi se puno toga guralo pod tepih, tako da podržavam svako rasvijetljavanje tame.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 20:33   #46
Objava liste nije isto što i naplata poreznih dugovanja.
Kad njemački poreznici ulove dužnika oni mu naplate dug ili ga pospreme u zatvor ili i jedno i drugo.
Ovaj Linićev potez neće donijeti ništa dobro Hrvatskoj.
neno_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 20:50   #47
Quote:
neno_zg kaže: Pogledaj post
Objava liste nije isto što i naplata poreznih dugovanja.
Kad njemački poreznici ulove dužnika oni mu naplate dug ili ga pospreme u zatvor ili i jedno i drugo.
Ovaj Linićev potez neće donijeti ništa dobro Hrvatskoj.
Za početak je i objava liste uspjeh! Za nadati se je da će nakon toga (locirati) slijediti i uhititi i transferirati (u čuzu)! Red bi bio da se na Njemačku i Europu ugledamo i po drugim osnovama a ne samo po cijenama energenata!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 20:52   #48
Quote:
TONI-VU kaže: Pogledaj post
Inače, zanimljivo je kako na listi dužnika nema pjevača Marka Perkovića Thompsona, ali se na njoj nalazi Davor Butković, urednik "Jutarnjeg lista", novina koje su mjesecima vodile nesmiljenu hajku protiv ovoga estradnog umjetnika upravo pod optužbom da nije uredno plaćao porez. Podsjećamo da je Butković u svojiim kolumnama godinama naglašavao kako je pravi domoljub onaj tko uredno plaća porez, dok sada vidimo da je bilo riječ o običnom licemjerju, toliko svojstvenom za većinu zaposlenika EPH industrije laži. Butković je državi dužan gotovo milijun i pol kn.

Butkoviću licemjeru

http://www.hkv.hr/vijesti/hrvatska/1...butkovica.html
Što se Thompsona ne tereti za evaziju?
Mary00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 20:52   #49
Quote:
TONI-VU kaže: Pogledaj post
Inače, zanimljivo je kako na listi dužnika nema pjevača Marka Perkovića Thompsona, ali se na njoj nalazi Davor Butković, urednik "Jutarnjeg lista", novina koje su mjesecima vodile nesmiljenu hajku protiv ovoga estradnog umjetnika upravo pod optužbom da nije uredno plaćao porez. Podsjećamo da je Butković u svojiim kolumnama godinama naglašavao kako je pravi domoljub onaj tko uredno plaća porez, dok sada vidimo da je bilo riječ o običnom licemjerju, toliko svojstvenom za većinu zaposlenika EPH industrije laži. Butković je državi dužan gotovo milijun i pol kn.

Butkoviću licemjeru

http://www.hkv.hr/vijesti/hrvatska/1...butkovica.html
Butković u ovom slučaju nije licemjer nego principijelan novinar. On nikada nije bio hrvatski domoljub i njegovo neplaćanje poreza sasvim je u skladu sa onim što je izjavio-ako si domoljub plaćaš, ako nisi nema potrebe.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 20:54   #50
Quote:
TONI-VU kaže: Pogledaj post
Inače, zanimljivo je kako na listi dužnika nema pjevača Marka Perkovića Thompsona, ali se na njoj nalazi Davor Butković, urednik "Jutarnjeg lista", novina koje su mjesecima vodile nesmiljenu hajku protiv ovoga estradnog umjetnika upravo pod optužbom da nije uredno plaćao porez. Podsjećamo da je Butković u svojiim kolumnama godinama naglašavao kako je pravi domoljub onaj tko uredno plaća porez, dok sada vidimo da je bilo riječ o običnom licemjerju, toliko svojstvenom za većinu zaposlenika EPH industrije laži. Butković je državi dužan gotovo milijun i pol kn.

Butkoviću licemjeru

http://www.hkv.hr/vijesti/hrvatska/1...butkovica.html
Tko još Butkovića čita, a kamoli shvaća ozbiljno?
__________________
Nisam bio punoljetan kad su se kupovale dionice
sepeam is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 21:03   #51
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Kako bezveze? Ako ne odgovaraju podaci (ime, prezime i god. rođ.) onda to nije on. Onaj za koga odgovaraju podaci je s razlogom na listi! Ne kužim, što se buni ako to nije on?
pa zato što je jutarnji napisao
Alen Vitasović -pjevač 956.200 kuna

ako ti znaš nekog drugog pjevača Alen Vitasović ja ne .
http://www.jutarnji.hr/porezna-lista...do-sada-/10445
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 21:13   #52
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
pa zato što je jutarnji napisao
Alen Vitasović -pjevač 956.200 kuna

ako ti znaš nekog drugog pjevača Alen Vitasović ja ne .
http://www.jutarnji.hr/porezna-lista...do-sada-/10445
Onda je Jutarnji u pravu i kada piše o dugovanju MPT,ne?

Tvojom logikom,da te odmah upozorim...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 21:19   #53
Dobro, što oni sad mogu učiniti da se to i naplati? Kakvu silu mogu upotrijebiti? Kako ti dužnici još mogu poslovati uz tolike dugove?
GljivaLudara is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 21:21   #54
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Za početak je i objava liste uspjeh! Za nadati se je da će nakon toga (locirati) slijediti i uhititi i transferirati (u čuzu)! Red bi bio da se na Njemačku i Europu ugledamo i po drugim osnovama a ne samo po cijenama energenata!
Opet ponavljam da ljudi s liste nisu utajili porez. Utaja poreza jest kazneno djelo, ali neplaćanja poreza nije.

Nije toliko strašno laprdati po forumu, ali kad si plaćen da informiraš javnost, a pišu se ovakvi naslovi: http://i.imgur.com/ypJK1.jpg, što onda reći.

Mogli su i svog istaknutog novinara Davora Butkovića staviti u ovo društvo.
f0rc4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 21:32   #55
Osobno me nikakve Linićeve liste ne zanimaju niti ih imam namjeru gledati.
Onaj tko je dužan ima da plati, ako nema od kuda neka ide u zatvor i oduži se društvu kroz kopanje odvodnih kanal, postavljanjem tračnica, tucanjem kamena i sl.
Utjerivanjem poreznog duga i listama neka se bavi porezna uprava, u konačnici to joj je posao kao i u svakoj drugoj državi.
Sve ovo s listama i stupovima mi se čini kao velika predstava za medije koji će se u narednih mjesec dana baviti pjevačima, starletama, modnim mačićima, Gotovčevima, Karabatićkama i sličnim pizdarijama......Kruha i igara.

Meni bi bilo puno drže da se porezna uhvati u koštac sa imovinom i porijeklom imovine, pa da vidimo od kuda nekima sa plaćom od 7.000 kn kuća, vikendica, brod, apartman, limuzina, stan....
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 21:38   #56
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Meni bi bilo puno drže da se porezna uhvati u koštac sa imovinom i porijeklom imovine, pa da vidimo od kuda nekima sa plaćom od 7.000 kn kuća, vikendica, brod, apartman, limuzina, stan....
Čekaj, OIB još nije saživio. I očito da nije baš neki prioritet da OIB saživi.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 21:42   #57
Quote:
f0rc4 kaže: Pogledaj post
Opet ponavljam da ljudi s liste nisu utajili porez. Utaja poreza jest kazneno djelo, ali neplaćanja poreza nije.

Nije toliko strašno laprdati po forumu, ali kad si plaćen da informiraš javnost, a pišu se ovakvi naslovi: http://i.imgur.com/ypJK1.jpg, što onda reći.

Mogli su i svog istaknutog novinara Davora Butkovića staviti u ovo društvo.
Inače naš zakon vrvi jezičnim varijacijama i bezbrojem tumačenja pojedinih dijelova zakona. Sam čin „ne plaćanja“ poreza trebao bi se tretirati isto kao i utaja. Koja je razlika? Jedno je prekršaj s blažim kaznama a drugo je kazneno djelo s odgovarajućim sankcijama. I jedno i drugo ima isti cilj, ne platiti porez!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 21:45   #58
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Čekaj, OIB još nije saživio. I očito da nije baš neki prioritet da OIB saživi.
Kaže gospođa glavna poreznica kako će, uz pomoć OIB-a, plijeniti imovinu koja je prenesena na obitelj. Ja mislim da oni stvarno, al stvarno nisu normalni.

Kako će plijeniti imovinu koja je uknjižena na osobu A zbog duga koji je napravila osoba B?
ZnaSeTkoJe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 21:45   #59
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Kako bezveze? Ako ne odgovaraju podaci (ime, prezime i god. rođ.) onda to nije on. Onaj za koga odgovaraju podaci je s razlogom na listi! Ne kužim, što se buni ako to nije on?
Pa zato jer su kraj imena naveli da je pjevač i još stavili i sliku, tako da je svatko mogao pomisliti kako baš on nije platio porez. A dešava se

A što se tiče Thompsona, ja sam shvatila da je on pod sumnjom da je utajio porez. To tek treba vidjeti, ako dokaže porijeklo love s kojom je kupio stan ili što već onda ništa. Ovi s liste nisu utajili, nego nisu platili.
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 21:48   #60
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Inače naš zakon vrvi jezičnim varijacijama i bezbrojem tumačenja pojedinih dijelova zakona. Sam čin „ne plaćanja“ poreza trebao bi se tretirati isto kao i utaja. Koja je razlika? Jedno je prekršaj s blažim kaznama a drugo je kazneno djelo s odgovarajućim sankcijama. I jedno i drugo ima isti cilj, ne platiti porez!
A kak da platiš ako nemaš novca? Hoćemo tebe, ako ne platiš struju, poslati u zatvor?
ZnaSeTkoJe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:43.