Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2017., 22:39   #201
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ponižavanje drugih zbog različitosti je ipak osobina desne skupine.
Meni se ipak čini da je točno ovo opis onog što njeno društvo kolutanjem očiju radi njemu, tak da je moguće da smo svi skupa grdo zabrijali i da je plot twist i obrnuta situacija
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 22:49   #202
Quote:
bubula kaže: Pogledaj post
Meni se ipak čini da je točno ovo opis onog što njeno društvo kolutanjem očiju radi njemu, tak da je moguće da smo svi skupa grdo zabrijali i da je plot twist i obrnuta situacija
To sam i ja pomislio. Jer kako je tema opisana on je dobar dečko, pažljiv i brižan, samo voli iznositi svoje političke stavove što je sasvim legitimno, pa barem bi liberalima i ljevičarima to trebalo biti prihvatljivo, upravo to pravo na različitost, zar ne?

Ispada da se ovdje radi o nekoj vrsti paradoksa.
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 22:58   #203
Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
Barem smo u današnje doba svjedoci da je ljevica rigidnija i zadrtija od desnice kada nije po njihovom tako da ti ovo ni u kom slučaju ne stoji. Za uvjeriti se u to dovoljno ti je pročitati lijevo orijentirane kolumniste, baciti pogled na pdf politika pa vidjeti kojim se nazivima nazivaju osobe desne orijentacije ili pogledati stanje u svijetu gdje se nakon demokratskih izbora rade neredi iz razloga što nije na vlasti opcija koju je ljevica priželjkivala.

Nije toliko bitno za temu, no kada si već spomenula.

Da i ne govorimo da je iz ovoga što je autorica napisala vidljivo da je taj otac puno tolerantnija osoba od same autorice.
Ili pogledati stanje negdje bliže gdje se postavljaju plinske boce na prometnice jer se nekome ne sviđa opcija na vlasti/ministar. U nekim civiliziranijim zemljama bi se to moglo nazvati i terorizmom. Za razliku od prosvjeda koji su legitiman oblik iskazivanja nezadovoljstva. Prokleta je ta ljevica. Ili je to bila desnica...
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 19.02.2017., 23:14   #204
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
I evo nas opet.
Ne bi meni smetalo da mi je partner krkan zato što bi mogao nešto blebnuti pred kamerama ako bih se ja kandidirala za gradonačelnicu, nego jer bi mi smetalo da moju prijateljicu lezbijku vidi kao manje vrijedno ljudsko biće, da smatra da ona i njena cura trebaju imati manje prava nego on i ja, da mu se bljuje rodi li ona dijete, ili ga njih dvije posvoje. Da izjavljuje da su djeca začeta in vitro stvari.
Ali to nisu politički stavovi, nego odgoj.
Što se njega tiče što netko radi u spavaćoj sobi ?
Što on ima s*ati tvojim frendovima radi njihovih uvjerenja ?
Opet se vraćamo na komunikaciju.
Ako ti nekome kažeš, nemoj ovom s*ati o tome i tome, osjetljiv je na to, a on to svejedno napravi onda su problemi;
a) u vašoj komunikaciji
b) u tome kaj je on (ili ona) idiot

Ovo za in vitro djecu kao stvari još nisam čuo. Od kuda to ?
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Bio bi mi bljutav takav čovjek, bilo bi me sram što sam s njim, bilo bi mi žao mene i djeteta kojem sam skrivila takvog oca, osjećala bih se grozno što moji bližnji slušaju takve primitive kretenarije zbog mog lošeg izbora. Kakve mrtve veze profesionalno bavljenje politikom ima i sa čime.
To opet nema apsolutno nikakve veze s politikom nego s karakterom.
Isto ti može i dragi s*ati hetero paru da ne valjaju jer on recimo purger, a ona dalmošica.
Ili da je netko od njih sportski tip, a drugi nije, pa da nemaju što raditi skupa.

Može se nekome dogoditi da njegov partner ili partnerica baš ne vole to društvo ili da su na neki način nekompatibilni s njima.
Ako tebi paše, pa ne biraš svoga muža radi svojih prijatelja nego radi sebe, zar ne ?
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Naravno, pitanje je o čemu se ovdje točno radi.
Ali ima i onih ljudi koji su časni i pošteni obiteljski ljudi, sve bi dali za obitelj, dobričine, a onda im dijete kaže da je gej ili da je zaljubljeno u osobu krive nacionalnosti ili krivog religijskog identiteta ili krivog spola, ili abortira, i onda nastave biti časni, dobri i čestiti obiteljski ljudi ostatku svoje obitelji, a za to dijete više ne žele čuti niti ga vidjeti.
Za to je sada kasno, on je otac djeteta i ima sva prava i obaveze koje idu s time.
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ponižavanje drugih zbog različitosti je ipak osobina desne skupine.
Ne znam, ono što si ti maloprije napravila mi se čini potpuno identičnim.
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Prozivanje nekog zbog sramotnih stavova je nešto posve drugo, to je građanska dužnost.
Tko određuje koji su stavovi sramotni ?
Država ?
Pogledaj naci njemačku i kako je to završilo.
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Tvoje nazivanje mene krkankom je za karton.
Zašto?
Po onoj gore definiciji se ponašaš tako, jbg...
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
I treće, ne, nije mi bitnije što misli društvo, ja bih se i bez društva sramila partnera koji ima primitivne stavove.
To je ok, ali autorica nije to tako sročila.
Uzmi u obzir da ga autorica nije nazvala ni rasistom ni nečim tome sličnim.

@Cookie, ali je li ovdje o tome riječ ?
Dao sam finu definiciju u postu gore, iako je to više definicija snobizma nego netolerancije.
Autorici prvenstveno smeta što on ne misli kao ona, odnosno njeno društvo.
Njezin partner nije nigdje pokazao da bi on "pobio sve koji ne misle kao on" (nažalost to ovdje neki pokazuju), a autorica nije jasnije to objasnila.
Iz mojeg čitanja njenih postova mi se čini da čovjek nije društvenije angažiran (možda je neki inžinjer ili tehničar) i da ima tradicionalnije viđenje svijeta nego ona.
Da okrenem lopticu.
Što bi ti rekla da je tvoj stav ok, ali da ga dokažeš moraš spavati s nekom curom (ili napraviti nešto drugo za što nemaš seksualne perferncije) ?
Jer inače s krkanka...

Društvo u kojem si fašist jer nemaš isto mišljenje kao mainstream, evo malo agresivnija šala ex-anais s kartonom je dobar primjer, je totalitarističko društvo.
Uostalom to je i uzrok Trumpa kao predsjednika SADa. Čudna i agresivna "politička korektnost".
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 23:16   #205
Quote:
bubula kaže: Pogledaj post
Meni se ipak čini da je točno ovo opis onog što njeno društvo kolutanjem očiju radi njemu, tak da je moguće da smo svi skupa grdo zabrijali i da je plot twist i obrnuta situacija
To bi i ja rekao.
Čine mi se kao neka sekta
Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
To sam i ja pomislio. Jer kako je tema opisana on je dobar dečko, pažljiv i brižan, samo voli iznositi svoje političke stavove što je sasvim legitimno, pa barem bi liberalima i ljevičarima to trebalo biti prihvatljivo, upravo to pravo na različitost, zar ne?
Ispada da se ovdje radi o nekoj vrsti paradoksa.
Da
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Ili pogledati stanje negdje bliže gdje se postavljaju plinske boce na prometnice jer se nekome ne sviđa opcija na vlasti/ministar. U nekim civiliziranijim zemljama bi se to moglo nazvati i terorizmom. Za razliku od prosvjeda koji su legitiman oblik iskazivanja nezadovoljstva. Prokleta je ta ljevica. Ili je to bila desnica...
Definicija mora biti uvijek ista.
Ako nije, ili netko traži opravdanje u drugoj strani, jbg.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 19.02.2017., 23:29   #206
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ponižavanje drugih zbog različitosti je ipak osobina desne skupine.
Kao što vidimo iz prakse, a i tvog lijepog primjera, nije tako.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.02.2017., 00:32   #207
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Kakav ti je bio društveni život za vrijeme prvih par mjeseci ?
Mislim ja sam muško, radio sam u to doba, a izlasci su mi bili ograničeni do dućana Moja žena se vjerojatno još manje kretala izvan stana.

Prvih mjesec dana je dolazila češće ženina mama i to je bilo to. Uopće nije bilo drugih ljudi, dijete je malo, nije ga baš dobro previše izlagati svijetu...
A većina fokusa ti je na djetetu. Bar je nama bila
Kakva su tvoja iskustva ?
Mislim, sto ljudi sto čudi, a u životu se i obično okružiš sličnima sebi...
Pa još mi je prvih par mjeseci

Živim jako jako daleko od svojih krvnih srodnika, većina ih je bila tjedan-dva u posjeti, ali to je to.

Moram priznat da ja svoje čedo nisam baš pošteđivala drugih ljudi ni na početku. Baš tih prvih 4-5 tjedana sam se naravno dosta pasivno odmarala, i bila umorna, ali ne mogu reć da sam bila neispavana (ko zna možda me to tek čeka ). Imam cimera i susjeda u objektu u kojem živim i stalno neko nekog posjećuje, te me neko dodje pokupit da se idemo prošetat, te cimer radi pizzu, te ljudi dođu kod nas gledat film, te na doručak, te susjed dođe na kavu, uglavnom nije dosadno.

Zanimljivo je da je bebač uvijek najsretnije spavao što više ljudi i zvukova oko njega. Sad se to polako mijenja imam osjećaj, pretpostavljam zato jer sad postaje svjestan okoline pa se ne može sam tak isključit ako se nekaj zanimljivo događa ili ako je na nepoznatim mjestima.
Iako je znači briga za dijete u potpunosti na meni, hranu si većinom pripremam sama (ako nije gorespomenuta pizza ili sl.), idem u kupovinu i sve te svakodnevne stvari (sve s djetetom uz sebe), mislim da mi jako puno znači taj osjećaj sigurnosti i podrške koju mi pružaju prijatelji/susjedi/cimer; podružimo se, nasmijemo i nema neke napetosti u mojoj svakodnevici.


Da dio energije moram trošit na nekompatibilnog partnera, vjerojatno bi to sve manje idilično izgledalo. A opet da imam kompatibilnog i kooperativnog, stigla bi napravit neke stvari o kojima ovak samo mogu sanjat (npr. dozvolit si bit koncentrirana na nešto dulje od 5 minuta).
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 01:24   #208
A
Ja još uvijek nisam naspavan kak treba, a mala ima već skoro 2 god
Drž se, kasnije će biti bolje.

Naravno da je puno bolje ne gubit vrijeme na svađu s idiotom, ali autorica navodi da joj je dečko kooperativan, a da je jedini problem u politici.
Meni politika dosta dugo s malim djetetom uopće nije padala na pamet, no iskreno nije da bi me i inače gnjavila.
To je neka poanta bila
Navodno lik nije nekompatibilan s njom, nego s njenim društvom, a koliko sam shvatio prostor im nije problem.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 02:27   #209
Quote:
mungus kaže: Pogledaj post
Sorry, ali meni zvučiš kao jako netolerantna osoba i iščitavam iz svega što pišeš da je problem zapravo to što ti ne uvažavaš njegove stavove kao ravnopravne svojima. A to je prvenstveno tvoj problem. Ni tvoj stav ni njegov (koji god bili) nisu jedan drugome nadmoćni, moralno superiorni, ispravniji itd. U tom smislu tvoji strahovi da će on nešto "blebnuti" su posve nerazumljivi. Što to znači? U tvom društvu ste svi indoktrinirani i zatupljeni u jedan stav pa se ništa drugo ne smije čuti ili...?
Dvije osobe mogu najnormalnije funkcionirati sa potpuno suprotnim stavovima sve dok su obje svjesne da su jedan i drugi stav ravnopravni. Poznajem mnogo takvih primjera. Kad jedna strana počme smatrati da je ona "ispravna", a da je stav suprotne osobe "opasan", "štetan" itd., to dalje ne može funkcionirati. A ljudi s takvim stavovima najčešće ni ne mogu naći partnera jer se svi u nečemu razlikujemo. Onaj koji misli da je njegov skup stavova ispravan i da polaže pravo na moralnu ispravnost, ostaje sam.
Dakle, ti sama moraš to shvatiti. Ako to ne možeš, onda je bolje da odeš od njega.

Evo, citirao bih forumaša s kojim se 100% slažem.
Ljudi, ajmo malo stati na kocnicu, ovoliko gluposti se vec neda citati. Kao i ovdje vidimo sirenje lazne tolerancije koja je uzasno iritantna i prozirna.

1. Kao i onaj lik par postova prije, stavi Tita sa pavelicem i hitlerom u istu vrecu, je bas zato sto je to sve isto je titu dosao citav svijet na sahranu. To sto vas uce na vjeronauku nije istina. Dakle, bez politiziranja i lupanja ovakvih gluposti.

2. Itekako se moze nekoga uvjeravati, itekako se moze boriti za svjtonazor. Zasto pokusavate prikazati da su svi ljudi jednako inteligentni, svi svjetonazori tako krasni pa cemo ih ssve izjednaciti, mislim riga mi se od toga. Karikiram, lik koji voli klanje i naciste njegov svjetonazor je isti kao i onaj koji voli mir i ljubav i toleranciju? Oaj koji voli mir je itekako superiorniji od ovoga koji voli ubijanje, to voje izjednaciti je poremeceno.

3. Stalno stavljate iz posta u post odgoj djeteta od strane oba roditelja, pa ljudi moji ne odlucujete vi o tome, i nemora se odgajati od oba roditelja, niti mislim da netko tko je ustasa ili klerofasist ima zdrav odgoj za tako nevin djecji mozak koji se tek rodio. Naime, politike i svjetonazori mrznje, nisu samo obicni svjetonazori, oni su zlo isto kao da podrzavamo svjetonazor silovanja, pedofilije itd... pa ne mozete sve izjednaciti. Rezultati takkvih ratova pobjednika i porazenih su opce poznata stvar. E sad cemo sve izjednaciti jer dio hrvatskog naroda ne moze se pomiriti sa tim da je bio na genocidnoj strani, pa bi sve to malo umanjili i gurnuli pod tepih i izbrisali. Cak i u ovim temama je NEVJEROJATNO kako se i ovo da izcitati izmedju redaka.
IanFraser is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.02.2017., 02:34   #210
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Aha, a da ti ne bi branio da s prijateljicom Židovkom ideš na kavu, nego samo smatra da bi je u idealnom svijetu trebalo ubiti plinom, to bi bilo u redu jer je to samo njegovo političko opredjeljenje i nije ti bitno, ne utječe ti na svakodnevni život. Ili da smatra, i ponekad to izjavi u javnosti, da bi crnci trebali imati manja prava i ne bi se smjeli razmnožavati s bijelcima. Ili da treba Srbe na vrbe. Pedere na Goli otok. Žene u kuhinju. Transseksualce pobit. Željku Markić za kraljicu svemira. Franju Tuđmana za sveca. Moralno je ispravno lagati po Africi da kondomi ne štite od HIV-a jer da se drže kršćanskog nauka i ne jebu se prije braka ne bi im kondomi ni trebali. Silovane jedananestogodišnjakinje koje su abortirale treba ekskomunicirati. Mentalno oboljele treba uspavati kao bolesne pse.

Ako umreš od srama kad osoba s kojom si u vezi izjavi tako nešto, to znači da ti fali tolerancije i da patiš od zablude u svojoj moralnoj superiornosti.

Sereš, brzi gonzaleše. Trčiš i sereš.
Eto. Ovo je dobar post.
IanFraser is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 06:22   #211
Karikiram, lik koji voli klanje i naciste njegov svjetonazor je isti kao i onaj koji voli mir i ljubav i toleranciju? Oaj koji voli mir je itekako superiorniji od ovoga koji voli ubijanje, to voje izjednaciti je poremeceno.

Upravo u tome "karikiram' i jest problem na koji dio ljudi pokušava ukazati, dakako da ima netolerantnih ekstremista, ali nekolicina piše kao da je njihova okolina krcata ljudima koji otvoreno pozivaju na ubojstva i mrznju. Nije da toga nema, ali stvar je u tome što iz ovdje napisanog se po ničemu ne može zaključiti da je riječ o takvoj osobi, tako da je raspravljati o takvim ekstremima besmisleno. Ako se autorica javi i kaze da ovaj oce hitlerov portret ulje na platnu iznad kindertbeta, mogu raspravljati o tome kojim busom najbolje zbrisat i kako promijenit identitet da te covjek više ne nađe, ali ovako sve što su ljudi pokusavali rec da je najvjerojatnije riječ o nekoj od u demokratskoj hrvatskoj priznatih i aktualnih politickih opcija i ideja i da bi trebalo bit tolerantniji i otvoreniji prema njima i raspravi o tome.

S druge strane ne možemo se praviti da je svačiji liberalni stav pametniji i superiorniji samo zato jer je liberalan. Npr imam frendicu veganku koja ne jede jaja jer misli da je to ubojstvo životinje, ali podrzava abortus i da joj se desi isla bi odma na njega jer ne želi dijete i to za nju nije živo bice nego nakupina stanica. Hoću reći, stavovi i mišljenja su tu da se propituju, ako se netko boji raspravljati o svom stavu često za njega nema baš nekih argumenata.


I stvari nisu bas crno bijele kako se tu postavljaju, pitam se kad citam ove komentare ne jesu li ljudi ikad razgovarali s osobama drugačijih uvjerenja nego jesu li pričali s ljudima ikako? Jer mi izgleda kao da ne govore o primjerima od krvi i mesa nego ideal tipovima iz grimmovih bajki. Vuk. Los. Baka. Dobra. Lovac. Dobar.
Vrlo vjerojatno su se s takvim ekstremistima susreli u bespućima interneta a ne u pivnici uz tamnu i kiflice, a svi su preko interneta najjaci i najpametniji, a isto tako za svakog takvog s desne strane postoji jedan s lijeve, koji po facebook stranicama nabraja nacine na koje bi ubio i mučio zeljku markic il one koji nose krzno jedu meso itd. Jer isto kao sto desniji stav ne podrazumijeva nuzno fizicko i misaono nasilje prema drugima, ne podrazumijeva ni lijevi liberalniji pacifizam i tratincice. Nije crno bijelo.
A najlakse je doc na forum i napisati 'ja ne bi mogla biti s nekim tko poziva na ubojstvo drugih ljudi' kao da je otkrio toplu vodu i svijetli mu aureola oko glave kao da je cijelu noc bio ukljucen u izvor kozmicke mudrosti i zeli sa zadrtima podijeliti te svevišnje spoznaje. A ne kao da je to nešto najnormalnije što se podrazumijeva, ali to nije uopce upitno i originalna tema. Već je u njihovim glavama osoba uvijek 2 d kartonsko bice i ako kaze da bi privatizirao zeljeznicu ili drugačiju reformu skolstva odmah mu po defaultu pripadaju svi desni ekstremni stavovi, jer očito tako svijet funkcionira. Ili volis hitlera hodas za zivot slusas thompsona tuces pedere ili volis tita ides na pride vegan si vozis bicikl i imas macku. Ne postoji nista izmedu.

Da je riječ o takvom nečem ekstremnom, naslov teme bi bio čekam dijete s nacistom/rasistom i onda bi ovakva rasprava i imala nekog smisla, ovako su prazna lupetanja. Netko kaže treba bit otvoreniji prema tuđim stavovima drugi mu viču da je desnicar i fasist i da misli da je ok bit i odgajat dijete s nekim tko želi židove pogusit plinom. Niđe veze.
Nepomirljive razlike su isto subjektivna stvar, tolerantni vjernik i ateist uz međusobno poštovanje mogu mirno koegzistirati, nabrijanom veganu bi mesojed vjerojatno bio dealbreaker. Svi smo drugačiji.


Autorica bi najprije trebala sjest sa svojim dečkom i pokušat mirno raspravljati o stavovima i svjetonazorima gdje se ne podudaraju, i o tome od kud izviru i potječu njihovi stavovi i argumenti dublje od neke početne pozicije. I naučiti više jedno o drugome. Ili ce saznati da nije tako strašno kako joj se činilo i priblizit ce se međusobnom razumijevanju i poštovanju, ili ce barem biti sigurna da je riječ o nekim nepremostivim razlikama pa ce joj biti jasnije na cem je.
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 08:55   #212
Mislim da je krivo iščitano iz mog prvog posta to da se ja sramim svog dečka. Ja se njega ne sramim, sramila bih se nekih njegovih izjava kad bi ih ispucao van naša 4 zida, do sada nije, ali to ne znači da neće.

Npr, LGBT osobe ne bi trebale biti u braku jer ne mogu imati djecu prirodnim putem što je po meni bullshit svih bullshitova i ne želim uopće dublje ulaziti u to zašto mislim tako niti zašto on misli suprotno.

Krećem se u krugu ljudi koji su uglavnom LGBT friendly, najbolja prijateljica je gay. Krećem se i u krugu ljudi koji LGBT indiferentni, čak im idu na živce, ali nitko ih ne bi na Goli otok.
rita88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 09:18   #213
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
Mislim da je krivo iščitano iz mog prvog posta to da se ja sramim svog dečka. Ja se njega ne sramim, sramila bih se nekih njegovih izjava kad bi ih ispucao van naša 4 zida, do sada nije, ali to ne znači da neće.

Npr, LGBT osobe ne bi trebale biti u braku jer ne mogu imati djecu prirodnim putem što je po meni bullshit svih bullshitova i ne želim uopće dublje ulaziti u to zašto mislim tako niti zašto on misli suprotno.

Krećem se u krugu ljudi koji su uglavnom LGBT friendly, najbolja prijateljica je gay. Krećem se i u krugu ljudi koji LGBT indiferentni, čak im idu na živce, ali nitko ih ne bi na Goli otok.

Ne znam kojom je linijom dosao do zakljucka, ali cool. Obavezna rastava za sve bezdjetne brakove?
Salim se, ni ja ne djelim njegovo misljenje, ali to je upravo to- njegovo misljenje. I on ga ima pravo imati! Ti mu mozes reci:" molim te, ne iznosi svoje stavove o tome i tome pred X, jer je to povrijedjuje". On je svoj stav izvukao iz odgoja ili ne znam cega, nije se do sad susreo sa tim face to face. Mozda promjeni misljenje kada bude tvoju najbolju frendicu saslusao u vezi njene zelje za, eto, recimo brakom..

Nemoj ni ti biti jako iskljuciva. Moji bivsi susjedi su bili gay par, skroz blesavi likovi, deset godina u vezi- i oni su smatrali da je gay brak buka bez razloga, vec da se jednostavno treba zakonski srediti "vanbracna zajednica" bolje, u vezi poreza, naslijedja i sl. I recimo- bili su protiv usvajanja.Cak i moj argument da djevojke mogu uvijek otici na oplodnju i imati djete,a da je muskarcima to onemoguceno-opet su bili protiv.
Ljudi ipak imaju pravo na misljenje
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 09:31   #214
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
Mislim da je krivo iščitano iz mog prvog posta to da se ja sramim svog dečka. Ja se njega ne sramim, sramila bih se nekih njegovih izjava kad bi ih ispucao van naša 4 zida, do sada nije, ali to ne znači da neće.

Npr, LGBT osobe ne bi trebale biti u braku jer ne mogu imati djecu prirodnim putem što je po meni bullshit svih bullshitova i ne želim uopće dublje ulaziti u to zašto mislim tako niti zašto on misli suprotno.

Krećem se u krugu ljudi koji su uglavnom LGBT friendly, najbolja prijateljica je gay. Krećem se i u krugu ljudi koji LGBT indiferentni, čak im idu na živce, ali nitko ih ne bi na Goli otok.
Hvala što si se javila i razjasnila malo bolje o čemu je riječ

Prvo sto me zanima je li tvoj dečko zaista rekao da bi ih na goli otok ili je to nagađanje u svojstvu ilustracije?
Da mi to netko kaže ušla bi u ozbiljnu raspravu oko toga i mogu iskreno reci da mi ne bi bilo lako ostati smirena jer sam osjetljiva po tom pitanju iz razloga sličnih tvojima. Ali bi me ako je riječ o nekome do koga mi je inače stalo zanimalo je li taj stav rezultat floskula koje je pokupio usput kao kad frendovi izraženog lijevog spektra izvale da treba smaknut kapitaliste i bogatase da nam svima bude bolje ili nesto o cemu je dobrano promislio.

Ovaj prvi stav koji si navela je nešto o čemu se da raspravljati i po meni nije izgubljen slučaj u startu. Jer stav osim politički može i često je, rezultat osobnog iskustva ili manjka istog. Točnije, ono čime smo okruženi formira nase stavove. Moguce je da se ili u životu nije susretao s osobama drugačije seksualnosti , ili se susretao s nekima zbog kojih je razvio negativne stavove.

Primjerice moja mama je visokoobrazovana zena, kulturna i draga, ali se nikad nije s tim u praksi susrela. Ili je a nije bila svjesna toga. Kad je krenulo pitanje referenduma i njena je reakcija bila ovo gore što si navela. Tata i ja smo mirno pričali s njom, zajedno smo gledali emisije i rasprave i kometirali. Nismo raspravljali o tome hoce li glasati i za sta, samo je to jutro rekla idem i ja s vama glasat protiv.

Pričaj mirno s dečkom, reci mu da te tišti sto se ne slazete oko tih nekih pitanja, zna da ti je best frendica gej i da to shvacas osobno. Često dok ljudi ne vide te stvari iz prve ruke i ta pitanja ne poprime ljudski oblik od krvi i mesa skloniji su drasticnijim stavovima. U mnogo toga, ne samo oko ovog pitanja.
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 09:39   #215
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
Npr, LGBT osobe ne bi trebale biti u braku jer ne mogu imati djecu prirodnim putem što je po meni bullshit svih bullshitova i ne želim uopće dublje ulaziti u to zašto mislim tako niti zašto on misli suprotno.
Čovjek je u pravu što se tiče boldanog.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.02.2017., 09:52   #216
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Čovjek je u pravu što se tiče boldanog.
Nije, niti si ti u pravu što misliš da je on u pravu. I, što ćemo sad?
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.02.2017., 10:06   #217
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Nije, niti si ti u pravu što misliš da je on u pravu. I, što ćemo sad?
Skretat s teme i provocirati, očito. Basta, pliz nemoj ne treba sad skretati raspravu na to sta ljudi na temi misle ili ne misle o nekom pitanju koje je očigledno kompleksnije od da-ne, jer kao što je vec spomenuto ima sila hetero podrzavatelja kao sto ima i gej protivnika. Nije rasprava o gej braku, nego o komunikaciji i toleranciji u braku. Odnosu. Životu.

Po meni je bitnije kako s partnerom razriješiti teme i situacije oko kojih nemamo ista stajalista i kako civilizirano razgovarati o njima, a ne brojat bodove tko je oko čega i koliko puta bio u pravu ili u krivu. Pogotovo oko težih, kompleksnih pitanja i problema.

Stav koji je u početku izgubljena bitka je 'uopce ne zelim ulaziti u tu temu jer mi je previše stalo do nje'. Taj obrazac vodi do puno kompleksnijih problema od toga sto će netko bubnut na kavi, minsko polje u odnosu gdje se o stavovima i pitanjima koja su nam bitna ne razgovara. Dovest ce prije ili kasnije do presucivanja, zamjeranja, frustracije i udaljavanja.

Ja se vodim ovime - o svemu se moze raspravljati, cesto se mozemo i posvađati, ali nikada vrijeđati. Napadaju se argumenti, a ne osoba. Tako nitko ne strada, a rasprava najčešće završi produktivno i barem malim priblizavanjem i shvacanjem. Prema temi, i prema osobi. Jedne i/ili obje strane.
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 10:08   #218
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ljudi ipak imaju pravo na misljenje
Upravo tako.
Bez da ih se odmah etiketira nekako i prekida s njima sve kontakte ne uzevši u obzr da mnoga mišljenja proizlaze iz određenog odgoja, neznanja, predrasuda i sl. Ne nužno iz neke zle namjere, a svakako ne sa mišlju da će ostati zacementirana do kraja života.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 10:13   #219
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Čovjek je u pravu što se tiče boldanog.
Sasvim je nebitno je li u pravu, i tko je u pravu, bitno je da ima pravo na svoj stav.

No, @rita, na tvom mjestu bih definitivno odgodila vjenčanje. Jer, očito su ti svjetonazorski i politički stavovi visoko na ljestvici kriterija, i očito da su vaši suprotni i da to nisi spremna trpjeti.
__________________
Tisuću razloga za ljubav, tisuću razloga za smijeh...
sanjcho is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 10:26   #220
Quote:
IanFraser kaže: Pogledaj post
Ljudi, ajmo malo stati na kocnicu, ovoliko gluposti se vec neda citati. Kao i ovdje vidimo sirenje lazne tolerancije koja je uzasno iritantna i prozirna.

1. Kao i onaj lik par postova prije, stavi Tita sa pavelicem i hitlerom u istu vrecu, je bas zato sto je to sve isto je titu dosao citav svijet na sahranu. To sto vas uce na vjeronauku nije istina. Dakle, bez politiziranja i lupanja ovakvih gluposti.
Ovo opako konkurira za glupost godine.
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.