Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2009., 10:21   #41
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
kako ozbiljno odgovoriti na ovo?

da li imaš završenu ugostiteljsku?
Imam, naravno da imam... i došla sam do para i želim otvoriti kafanu, al ako neko zna otprilike jel realno s tim param koje sam navela započinjat biznis, voljela bih znat....
ne mislim otvorit glavnu gradsku birtiju, al da radim za sebe bilo bi mi čist' okej...
__________________
You were born an original.. don't die a copy.
INsajder702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 14:29   #42
Quote:
INsajder702 kaže: Pogledaj post
Imam, naravno da imam... i došla sam do para i želim otvoriti kafanu, al ako neko zna otprilike jel realno s tim param koje sam navela započinjat biznis, voljela bih znat....
ne mislim otvorit glavnu gradsku birtiju, al da radim za sebe bilo bi mi čist' okej...
Je ak ideš u najam i nemoraš ulagati u inventar...
16000 Eura i nije u današnje vrijeme neka lova za neki veči poso...
Neznam kolko ti se nakon svih ovih zabrana isplati otvaranje kafića...
Možda da pričekaš još malo,nadam se da budu ovo govno od zakona maknuli..
sammir 10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 16:15   #43
Quote:
sammir 10 kaže: Pogledaj post
Je ak ideš u najam i nemoraš ulagati u inventar...
16000 Eura i nije u današnje vrijeme neka lova za neki veči poso...
Neznam kolko ti se nakon svih ovih zabrana isplati otvaranje kafića...
Možda da pričekaš još malo,nadam se da budu ovo govno od zakona maknuli..
Ma da, to i mene malo hebucka kad na to pomislim, to nepušenje etc.shit... al ajde, svi se nadamo da ćemo se brzo riješit tog... znam da je riziko, da, al sad imam priliku koju možda neću imat za koji mjesec ili godinu.....
__________________
You were born an original.. don't die a copy.
INsajder702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 16:44   #44
Otvaraj otvaraj!

Zlatno pravilo!

Kad svi rikavaju, ti uljećeš! Samo naprijed! I ne mislit puno! Ako se pojave sranja, riješavat ćeš ih u hodu. A ovak dok razmišljaš.......nikad nebuš krenul

Samo naprijed! Za svaki job prvo treba riskirat!

Sretno! Kaj god da napraviš!
damir9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 16:55   #45
pogotovo birtije u nekam manjim sredinama..
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 20:13   #46
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
pogotovo birtije u nekam manjim sredinama..
Kakva manja sredina.... ne otvaram u nekom Pripizdiću nego u ZGu, ali ne u nekom bijesnom kvartu di ću plaćat suho zlato za najam prostora nego u nekom kvartu tipa dubrava i sl. .... kui'š?
__________________
You were born an original.. don't die a copy.
INsajder702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 09:17   #47
Quote:
INsajder702 kaže: Pogledaj post
Kakva manja sredina.... ne otvaram u nekom Pripizdiću nego u ZGu, ali ne u nekom bijesnom kvartu di ću plaćat suho zlato za najam prostora nego u nekom kvartu tipa dubrava i sl. .... kui'š?
ma znam... nego ja velim općenito da kafići u manjim sredinama
nemreju propast...
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 22:24   #48
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
ma znam... nego ja velim općenito da kafići u manjim sredinama
nemreju propast...
Dabome da si u pravu... vozimo se nedavno kroz vukohebinu, Đevrske.... 6 kuća, možda još koja kilometar, dva dalje... al kafana uredno radi! anbiliv'bl....
__________________
You were born an original.. don't die a copy.
INsajder702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 22:40   #49
bog..prvi put sam na forumu pa pozz svima..
planiram skupa sa frendom otvoriti caffe bar(dnevnog đira) koji je već uređen(pri tome mislim da unutra ima sve osim glazbenih komponenti)..
pa me zanimalo ako netko zna;
-koliko kapitala bi trebali skupiti za krenuti(mi smo računali na 20-ak tisuća kn za dozvolu,ateste..) i jel to dovoljno??
-jel se isplati stavljati ventilaciju jer sam čuo da kad uđemo u EU,pušenje neće biti dopušteno bez obzira na ventilaciju??
-taj prostor se nalazi na kraju volta(prolaza) te je otvoren samo s jedne strane,ima ispred prostor za terasu(ali po novome terasa je prostor otvoren s 3 strane)..može li se ovome kako doskočiti??
tean1306 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 19:47   #50
Otvaranje kafića - konkretni podaci

Pozdrav svima!
Molio bih ljude koji znaju da mi pomognu i odgovore na neka pitanja vezana uz otvaranje kafića.
Ponajvise me zanimaju iskustva i konkretne brojke, jer po forumima nalazim samo beskrajna teoretiziranja...

Dakle; imam svotu novca za koju mislim da mi je i vise no dovoljna za otvaranje kafica; konkretno 150 000 eura.
Cilj mi je imati ciste zarade min 2000 eura/mj.
Kafic bi bio na ok poziciji, recimo nesto tipa britanac ili kvatric (ZG).
Smatram da bi optimalna velicina bila oko 20 - 30 stolova.
Za pocetak, procjenite koliko bi minimalno takav kafic mogao imati prodanih kava i piva u 1 h?
1. pitanje: Kupiti ili iznajmiti prostor? Je li bolje otvorit/iznajmit prostor gdje vec postoji kafic ili otvoriti novi (tu ponajprije mislim zbog posjecenosti, dozvole me ne brinu...) ?
2. Moze li mi netko tko ima kafic reci koliko mu otprilike % ostane ciste zarade od ukupnog prometa?
3. Kako bi mi trebao izgledati izracun mjesecne dobiti, tj. sto bih sve trebao oduzeti od bruto zarade? Pretpostavljam 5 radnika, eventualno najam prostora, nabava, rezije, porez...sto jos?
4. Koliko da otprilike % od ukupnog prometa racunam da ode za nabavu robe? 40%?

Koliko je slijedeci izracun pogresan ili tocan?

Dakle; ako se u sat vremena proda 13 kava i 13 piva = 273 kn u 1 h = 16 sati rada dnevno to je 4368 kn u danu = 131040 kn mjesecno. Na place ode 35 000 kn, na najam 15 000 kn, nabava i odrzavanje (40%) 55 000, porez 45 %... ostaje cca 2 000 eura. Komentari?

PS: Dozvole me ne zanimaju, jer kafic ne planiram otvoriti u hrvatskoj, vec vani; bitno mi je samo kako mogu napraviti sto tocniju procjenu... Jer ako je ovo ovako kako sam tu naveo, onda bi definitivno uspjelo i vani posto su porezi i nekretnine u toj drzavi mnogo manji, te je manja i jednostavnija papirologija...

Unaprijed hvala na odgovorima
Agin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 08:49   #51
Ovo je neka šala ili...

Očekuješ da ti netko odgovori kakve su cijene kupnje, najmova poslovnih prostora, navike gostiju, porezi...tko zna gdje?


Pita Mujo Hasu: Koliko?
Haso: 5
Mujo: što 5?
Haso: a što koliko?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 14:52   #52
Quote:
Agin kaže: Pogledaj post
...
imaš ti malo više troškova nego šti si napisao

Zadnje uređivanje lili p. : 10.06.2010. at 15:48. Reason: uklanjanje nepotrebnog quote-a
kakodane is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 15:30   #53
Quote:
Agin kaže: Pogledaj post
...
sa 13 kava i 13 piva na sat mjesecna zarada ti je tocno 16793,45 kuna

Zadnje uređivanje lili p. : 15.06.2010. at 15:32. Reason: uklanjanje nepotrebnog quote-a
batana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 23:34   #54
Otvaranje kafića

Imam priliku otvoriti manji kafić koji ne radi neko vrijeme zbog vlasničkih problema sa prostorom koji su u međuvremenu riješeni.
Ja bih bio vlasnik + dva djelatnika konobara

Zanima me dali otvoriti firmu ili obrt, te trebam li završiti neki tečaj ili školu pošto sam građevinske a ne ugostiteljske struke?
Te ima li još nekih "caka" koje bih trebao znati za početak?
nulan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 19:28   #55
Otvaranje "kvartovskog" kafića u Zagrebu

Prijatelj je dobio ponudio da za male pare preuzme jedan kafić. Preložio je da u posao uđemo zajedno. Kafiće je već koliko toliko uređen i ulaganja su doista mala. No muči me par stvari, pa ako netko ima iskustva s kafićima neka slobodno odgovori.

Kolika je isplativost jednog kafića? Radi se o jednom Zagrebačkom kvartu blizu Jaruna. Ne bi to bilo ništa specijalno, najobičniji kvartovski birc za kavu prije i polije posla, škole i navečer izlazak uz ugodnu muziku i lokalnu ekipu.

Frend i ja bi u početku radili u smjenama tako da nebi zapošljavali dodatne konobare barem prvih par mjeseci.

Neznam još puno informacija o lokaciji i trenutnom stanju birca (zatvoren je već nekoliko mjeseci) ali malo je sumnjivo što ga je prvi vlasnik napustio. Također, koliki problem su reketari? Kako se boriti protiv njih?

Hvala na info.
zgtehnika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 15:30   #56
Question

Već duže vrijeme pretražujem internet i sve i svašta u nadi da ću nać odgovore na pitanje "kako otvorit kafić?",vidila san da se ovde neć puno govori o ovome pa jel bi mi moga iko pomoć please?
ljubavčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 21:24   #57
ljubavčice,
ajd' pročitaj ove dvije stranice, pa poslušaje neke savjete koji su navedeni, pa pitaj nešto konkretno....
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 10:28   #58
mislim otvoriti caffe bar i zanima me koliko bi trebao imati prometa dnevno, da se nešto zaradi (7000 kn) ako budu zaposlena 2 konobara po jedan u svakoj smjeni i najam iznosi 12 000kn.molim za mišlenje
djurkota is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 15:22   #59
Quote:
djurkota kaže: Pogledaj post
mislim otvoriti caffe bar i zanima me koliko bi trebao imati prometa dnevno, da se nešto zaradi (7000 kn) ako budu zaposlena 2 konobara po jedan u svakoj smjeni i najam iznosi 12 000kn.molim za mišlenje
konobari i najam nisu jedini troškovi koji su vezani u poslovanje kafića, pa prvo trebaš staviti na papir bruto plaće tih konobara, najam, robu, režije itd i kad vidiš koliki su ti očekivani izdaci ili troškovi tek onda možeš izračunati prosječni promet...
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 12:44   #60
djuro .....
moj ti je savjet, nemoj otvoriti kafić....

matematika ti je jako jednostavna, a ti je ne znaš izračunati ..... sorry, ne želim te uvrijediti, ali tako je ....

sorry ...
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:34.