Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2011., 20:19   #21
vampiri su jedina paranormalna bića o kojima ne znam ni jednu dobru priču. inače prabaka je pričala da je vidjela vile. ja joj ne vjerujem.
phillippa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 12:26   #22
Vampiri su izmišljena bića.
__________________
„Mada je logos uvijek istinit, ljudi ga ne razumiju ni kad ga čuju ni prije no što su ga čuli. I mada se sve zbiva saglasno logosu, izgleda da obični ljudi o njemu nemaju nikakvo iskustvo... Oni ne znaju šta rade dok su budni, baš kao što ne znaju šta su radili tokom sna.“ Heraklit 550. god. p.n.e.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 00:56   #23
Da pitam od starta...
Odkud pomisao da bi vampiri trebali biti beživotni/vječni ili što već. Nije li srž definicije vampira to da pije krv i gotovo? Niste valjda povedeni komerciliziranim vampirima iz serija, ili nedaj bože Sumraka.
__________________
I don't pretend we have all the answers. But the questions are certainly worth thinking about.
-Arthur C. Clarke
PAndroid2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 01:50   #24
Quote:
PAndroid2 kaže: Pogledaj post
Da pitam od starta...
Odkud pomisao da bi vampiri trebali biti beživotni/vječni ili što već. Nije li srž definicije vampira to da pije krv i gotovo? Niste valjda povedeni komerciliziranim vampirima iz serija, ili nedaj bože Sumraka.
ja shvaćam vampirizam kao hranjenje ljudskom krvlju (koja predstavlja srž ljudskog života, životnu tekućinu) , tj kao uzimanje životne energije drugog bića i unošenje iste u sebe, dakle produljivanje vlastitog života na nesreću drugih bića.
__________________
No Comment
.AncienT. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 13:02   #25
To što je krv se jako dobro danas znade...
(I ja jedva čekam novu sezonu True Blood-a)
__________________
I don't pretend we have all the answers. But the questions are certainly worth thinking about.
-Arthur C. Clarke
PAndroid2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 23:15   #26
O vamirima ima i te kako nerasvjetljenih slučajeva koji se ne mogu "racionalno" razjasniti. Što s Jurom Grandom, da ne govorim o Pankogulu koji je bio prije manje od 150 godina? Ako vampiri postoje i neumrli su onda su akumulirali toliko znanje i moć da ih obični smrtniki sigurno ne mogu raskrinkati.
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 20:22   #27
Što se tiće argumentacije skepticima i vjernicima. Ne vjerujem u vampire kao besmrtna bića. Da postoje ljudi koji piju tuđu krv, postoje sasvim sigurno, ali se isto tako hrane i ovom našom 'civilnom' hranom i vodom.

Kad mi netko bude dokazao kako ispijanje tuđe krvi nakon smrti produljuje telomere i održava bazalni metabolizam postat ću vjernik
__________________
"Skijanje je moderna verzija Sizifa" Frederick Beigbeder
barbie_girl333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 01:21   #28
stranica Academy of Vampirism daje mnoge odgovore, a ima i FAQ
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 16:21   #29
Quote:
Caligula Caesar kaže: Pogledaj post
stranica Academy of Vampirism daje mnoge odgovore, a ima i FAQ
Da, da sam neshvaćena balavica i bacaju mi se pare ne neku njihovu knjižicu
__________________
"Skijanje je moderna verzija Sizifa" Frederick Beigbeder
barbie_girl333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 23:28   #30
to je free page
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 18:37   #31
Quote:
Caligula Caesar kaže: Pogledaj post
to je free page
iskreno nisam se ubila od traženja, al samo zato jer su mi nakon prvog klika ponudili da nešto platim (tu knjižicu s odgovorima)

Dobro, ugl. jer netko to detaljnije čitao, piše li šta fiziološki, ili samo legende i upute??
__________________
"Skijanje je moderna verzija Sizifa" Frederick Beigbeder
barbie_girl333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 15:23   #32
Kad smo kod vampirizma...i succuba i incubusa koji nas posjećuju noci ( t.j. kako koga) ..

JEste li ikad dozivjeli orgazam u snovima, jel to moguće?

Ne pitam za seks jer to skoro svi jesu, mene zanima bas krajnji efekt - orgazam.

Vidis vraga, bas sam razmisljala neki dan, meni uvijek izostane jer se probudim ranije ili nastavim sanjati neku desetu glupost!
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 01:44   #33
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Kad smo kod vampirizma...i succuba i incubusa koji nas posjećuju noci ( t.j. kako koga) ..

JEste li ikad dozivjeli orgazam u snovima, jel to moguće?

Ne pitam za seks jer to skoro svi jesu, mene zanima bas krajnji efekt - orgazam.

Vidis vraga, bas sam razmisljala neki dan, meni uvijek izostane jer se probudim ranije ili nastavim sanjati neku desetu glupost!
Mene noci posjete E.T-ovi ali im zenke nisu nesto fina izgleda pa ne dozivim orgazam
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 14:59   #34
Quote:
vjestac_st kaže: Pogledaj post
evo nisam vidio da je itko spominjao nesto ovako bitno tu...
ako netko zna ista neka pise...
Taj koji zna o vampirizmu logično je da neće podeliti tajnu sa svojim plenom.
__________________
Namera je tako udaljena od misli da ne možemo ni da razmišljamo o njoj; ne možemo čak ni da je osetimo. Ali svakako možemo da je upotrebimo.
ACA SAVEST is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 15:26   #35
Evo navodni vampiri s naših prostora...

Sava Savanović je jedan od najpoznatijih vampira,i bio je s prostora ex Jugoslavije tačnije iz Srbije.Legenda kaže da je Sava živio u starom mlinu kod rijeke Rogačice u Zarožju u Bajinoj Bašti i da je ubijao mlinare i pio im krv.Vjeruje se da je on prvi vampir s naših područja.Posljednjih decenija mlin u kojem je živio Sava je bio u vlasništvu porodice Jagodić a mlin je dobio naziv Jagodića vodenica sve do 1950-te je bio u funkciji,a sada je turistička atrakcija.Sava Savanović se pojavljuje u knjizi Posle Deveteset Godina od autora Milovana Glišića,a po toj knjizi je snimljen i horror film Leptirica.

Petar Blagojević je bio seljak za kojeg se vjeruje da je poslje svoje smrti postao vampir i da je ubio devet seljana.Vijest o ubistvima čak se našla i u Austrijskim novinama Živio je u selu Kisiljevo kod Požarevca.Nakon njegove smrti ljudi u njegovom kraju su nakon kratke bolesti počeli da umiru.Prije nego što bi umrli tvrdili su da im se prikazivao Blagojević i davio ih.Njegova supruga je pobjegla nedugo nakon tih zbivanja izjavivši kako joj je u snu došao mrtav muž tražeći svoje opanke.Seljani su zbog svega toga morali otvoriti Petrov grob,a kad su otvorili grob tijelo mu nije bilo truhlo a na usnama je imao svježu krv.Mještani su probili kolac kroz njegovo srce i spalili tijelo.Odgovorni službenik nerado je dopustio taj postupak ali je pristao zbog straha mještana da im cijelo selo nebi bilo uništeno od vampira.Petar se više nije pojavljivao.

"Pored Blagojevića, još jedan poznati vampir u selu bila je i Ruža Vlajna, koja je dugo posle svoje smrti plašila meštane koji okasne, a prolaze usekom nedaleko od groblja. Razbijala im je zemljane sudove, koji bi nepažnjom ostajali preko noći u dvorištu i dozivala ih poimenično sa Dunava, po čijoj su je površini videli da hoda. Međutim, njenih potomaka više nema u selu, a meni nije poznato zbog čega je umrla i čime su joj "došli glave" da se više ne vampiri. Živela je na 100 metara od naše kuće i sećam se da je moj deda Jovan često spominjao, jer je celo selo zaziralo od nje", rekao je Jovan Marjanović iz Kisiljeva.
UncleDamn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 18:13   #36
u svakoj prici i legendi pola istine. jako je zanimljivo da se na nasim podrucjima ne prica toliko o tome ,a cak su nedavno otkriveni grobovi vampira. tj u grobovima su nadene lubanje odvojene od tijela i u ustima su im zataknute molitve kako se nebi probudili tj vratili kao vampiri. takoder u italiji ima puno takvih grobnica. ubi me sad ali bio je clanak u nekim novinama o tome to je bilo prije dvije,tri godine. u rusiji i rumunjskoj i dan danas postoje cvrsta vjerovanja u vampire i mrtvima za koje se nezna kako su preminuli odsjecaju glave ili ih stave potrbuske u ljes kako nebi izasli van.
hamstercat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 14:35   #37
Ali mozda su odsjecali glavu i naopako stavljali u grob jer je to bio obicaj ili da se unisti necije dobro ime ( ili ime obitelji) , a ne zato jer se zapravo radilo o vampiru.

eto, da su spaljivali mrtve, onda ne bi bilo problema...
Pa nek ustane iz pepela ako se usudi
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 15:54   #38
Mislim da je najstariji zapis o vampirima u Hrvatskoj, onaj što se čuva u zadarskom arhivu i u kojem je opisano kako su za to zaduženi gradski službenici išli na Pašman probosti grob neke žene glogovim kolcem, jer je nekoliko svjedoka potvrdilo da se vampirizirala i spalila kuću nekog Venturina. To je bilo, mislim, sredinom XV stoljeća.
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 00:13   #39
Quote:
ACA SAVEST kaže: Pogledaj post
Taj koji zna o vampirizmu logično je da neće podeliti tajnu sa svojim plenom.
Da... sve dok mu zubi ne budu dovoljno blizu vratu.

Zanimljiva tema. Da nastavimo?
__________________
seeing is believing
HeadlessHorse86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 22:26   #40
Quote:
phillippa kaže: Pogledaj post
vampiri su jedina paranormalna bića o kojima ne znam ni jednu dobru priču. inače prabaka je pričala da je vidjela vile. ja joj ne vjerujem.
Znaju strari ljudi malo zaj.....ti namjerno mistificiratistvari, a bogami znaju nekad i iskreni biti kad spčominju da su vidjeli takvo nesto. Vidjeti tako nesto je moguce, sasvim moguce, ali to su samo slike, projekcije iz vlastitog uma, ali projektor to ne zna i nemoze prohvatiti. Projektovanje u vizijama, prividjenjima, vidnim dojmovima pa i u pravim halucinacijama moze projektoru izgledati realne slike u realno,m svijetu, i u skladu s tim preduzimati odredjene radnje i aktivnosti u pravcu suzbijanja straha koji moze u podlozi toga biti, a to su rituali i prisilne molitve.

Teorije o vampirima ili bolje receno mitovi su nekada alegorije za slijepog misa koji pije krv ili komarca ili leptira krvopiju. Poznato je narodu ovo, ali ako npr. u vodenici na potoku stoji dragocjeno brasno koje neko moze pokrasti nocu, idealno sredstvo zastite za brasno je provuci pricu ''u vodenici dolazi leptirica, vampir !''. Ako se primi pod kozu ovo strahovanje, nikome nece na pamet pasti da pridje vodenici.
__________________
we shall fight with growing confidence and growing strenght in the air, whatever the cost may be
England is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:56.