Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 04.12.2010., 11:33   #1
Seljačine mi idu na živce

Naprimjer...vodiš raspravu s nekim...
ja sam neki dan pokušavala "frendu" (nije mi frend nego ajde kolega s faksa i bili smo frendovi na fejsu dok se ovo nije dogodilo. haha) dokazati da mu nije potrebna davati djetetu adaptirano mlijeko i da onaj tko mu je rekao da mu žena nema dovoljno mlijeka u sisama taj je lagao.
mislim očito. mali ima tjedan dana , nije niti bio na prvom pregledu...uredno pušten iz rodilišta...i onda dođe neka tuka od patronažne i zaključi da mu mater nema dovoljno mlijeka. na temelju ničega.
mogao im je eventualno pedijatar na prvom pregledu (s mjesec dana) reći da nema dovoljno mlijeka ako mali nije dobio na težini.
ali tri dana poslije poroda. ma molim te.

al nije to bitno...


bitno je koji argument onda ljudi koriste protiv tebe...
"droljo. kurvo. izjebat će te moji frendovi. otkinut ću ti glavu. susret će se tvoja faca s mojim šakama. iščupat ću ti kosu. treba te izjebat. kurvetino."

pa mislim ok...kaj je tako teško reći:
"to se tebe ne tiče i fakof."



i ok. shvaćam da je frajer jednostavno seljak i mentalno zaostao.

i nije sad da on mene može uvjeriti da sam drolja.
uostalom i da jesam pa što onda.

čak su mi i takvi "argumenti" smiješni...

ali zašto mi takav mentalitet ide na živce?...

kako da to nadiđem i kako da u glavi stvarno sebi pojmim da je previše jadan da bih razmišljala uopće o tome?...

moram priznati da me najviše frustrira to što vjerujem nekako u sebi da su takvi ljudi i fizički nasilni pa se bojim da će me jednog dana pretuć.

to me zapravo najviše muči od svega.
što me je pomalo strah.

kad me netko već sofisticirano prca...onda si mislim kako je takva osoba ipak dovoljno inteligentna da se neće ići s nekim fizički obračunavati.

ali za ove seljačine jednostavno vjerujem da bi bili spremni fizički ti napakostiti i da im je teško ostati samo na "droljo".

i ne volim se tuć. to mi je grozno.
ponižavajuće i sramotno.
ali razmišljam da upišem neku borilačku vještinu samo da si dignem samopouzdanje u tom segmentu da se mogu u slučaju eventualnog napada i moći obraniti...

ponekad se čak i bojim izaći iz kuće jer me je strah da me netko ne udari.
ovo verbalno zlostavljanje probavljam uglavnom bez frke.
i ponekad čak ono mislim da to graniči sa socijalnom fobijom.

prijetnje ipak ozbiljno doživljavam. makar bile izrečene u afektu.

mislite li da mi neki sport može pomoći da se manje bojim "seljačina" i hoće li mi seljačine onda manje ići na živce ?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:57.