Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2010., 10:21   #21
Pucanje vodenjaka?

eto, mozda je naslov nespretan, al ne znam kako bih ga drukcije slozila, ako ima takva tema, ispricavam se, zatvorite moju, al ja nisam nasla. uglavnom, kak sam u 35 tj, zanima me u kojim vam je situacijama puknuo vodenjak, da li usred noci kad ste isle na wc, pa pod pritiskom? ili pak dok ste sjedile u bircu i kafenisale tog mi najvise bed... ili vas je probudio mokar krevet?? i dal ste prije imale bolove, tj trudove ili tek kad je otisao vodenjak?
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 10:36   #22
Quote:
marta26 kaže: Pogledaj post
eto, mozda je naslov nespretan, al ne znam kako bih ga drukcije slozila, ako ima takva tema, ispricavam se, zatvorite moju, al ja nisam nasla. uglavnom, kak sam u 35 tj, zanima me u kojim vam je situacijama puknuo vodenjak, da li usred noci kad ste isle na wc, pa pod pritiskom? ili pak dok ste sjedile u bircu i kafenisale tog mi najvise bed... ili vas je probudio mokar krevet?? i dal ste prije imale bolove, tj trudove ili tek kad je otisao vodenjak?
moj nikako nije htio puknut. čak sam se trudila "prirodno" ga natjerati da sam pukne.
tipa trčala sam uza stepenice, napinjala se... svašta nešto.

i kitu. tolko je bio tvrd da mi ga je doktor jedva razbio na porodu. nekih sat-dva prije izgona.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 10:47   #23
usred noci u snu , i to ko u filmovima, poteklo je na litre toga
jednostavno sam se u sekundi probudila i digla, nema sanse to ne osjetit il "prespavat"
apsolutno nikakvih naznaka prije toga nije bilo, niti trudova, niti kontrakcija, nicega...a vec sam bila presla termin
tek nakon toga su krenuli lagani bolovi
bubasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 10:50   #24
nikakvi bolovi, nista (jedino je bio ginekoloski pregled vecer prije)
ujutro, taman sam nakon dorucka kad sam krenula surfati
ne mozes fulati, u trenu budes ful mokra
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 10:58   #25
A ja sam jedna od onih koja uopće nije skužila da je puknuo vodenjak
Dobila sam trudove oko 6 ujutro,oko 13 sati sam primjetila malo mokriji uložak nego inače,ali ni u snu nisam mislila da je vodenjak otišao (jer sam se i ja preipremala na pljas u mlazu). Oko 20 sati me dr na pregledu pita kad je vama puknuo vodenjak?? Ja ostala sva u čudu i kad sam mu rekla što sam primjetila u 13 sati,rekao je da je to to. :klap:
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 11:00   #26
tebi je valjda samo malo curkalo, ja sam za sobom ostavljala trag po stanu, bilo sve mokro od boravka do kupaone

u rodiliste sam isla s najdebljim nocnim uloskom
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 11:04   #27
Meni su prokinuli vodenjak 2 sata prije izgona, i ja to uopće nisam skužila, da mi nije doktor rekao ne bi ni znala, i uopće mi nije jasno kako nisam osjetila da curi ta voda van, valjda me toliko bolilo da niš drugo nisam abadirala.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 11:06   #28
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
tebi je valjda samo malo curkalo, ja sam za sobom ostavljala trag po stanu, bilo sve mokro od boravka do kupaone

u rodiliste sam isla s najdebljim nocnim uloskom
Meni je doslovno kap po kap curilo. Tko zna kad je i puknuo...
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 11:13   #29
Meni je lagano počeo curkati na depilaciji u kozmetičkom salonu (izgledalo je kao da mi je malo pobjeglo...) (išla se malo urediti jer sam dan poslije trebala biti hopsitalizirana), a onda jedno 6 sati poslije ruknuo ko probušeni balon pun vode. (al već sam bila u boksu). Cijela spavačica mi je bila mokra pa sam dobila onu bolničku.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 11:15   #30
Quote:
tina06 kaže: Pogledaj post
Meni je doslovno kap po kap curilo. Tko zna kad je i puknuo...
ovoga se ja bojim!!!
meni već danima curka po malo nešto. ali meni se čini da je to ona sluz nakon što mi je čep ispao. jel moguće da pobrkam to dvoje?
znam točno osjetiti mali malzić kako je prošao. gačice budu malo mokre, pa nosim dnevne uloške.
jel moguće da je to od vodenjaka a da ja ne kužim???
__________________
01.09.10. - my precious!!!
Illy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 11:17   #31
Illy, ako nisi sigurna i ako te frka odi na hitnu
za 5 minuta ces znati o cemu se radi
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 11:23   #32
Quote:
Illy kaže: Pogledaj post
ovoga se ja bojim!!!
meni već danima curka po malo nešto. ali meni se čini da je to ona sluz nakon što mi je čep ispao. jel moguće da pobrkam to dvoje?
znam točno osjetiti mali malzić kako je prošao. gačice budu malo mokre, pa nosim dnevne uloške.
jel moguće da je to od vodenjaka a da ja ne kužim???
Na tvom mjestu ja se ne bih kockala. Odi provjeriti. Ne znam ti reći kako je,nisam ja ništa osjetila.
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 11:24   #33
Quote:
marta26 kaže: Pogledaj post
eto, mozda je naslov nespretan, al ne znam kako bih ga drukcije slozila, ako ima takva tema, ispricavam se, zatvorite moju, al ja nisam nasla. uglavnom, kak sam u 35 tj, zanima me u kojim vam je situacijama puknuo vodenjak, da li usred noci kad ste isle na wc, pa pod pritiskom? ili pak dok ste sjedile u bircu i kafenisale tog mi najvise bed... ili vas je probudio mokar krevet?? i dal ste prije imale bolove, tj trudove ili tek kad je otisao vodenjak?
Ja sam u 23.12. isla u bolnicu na normalan redovni pregled kod ginekologa i rekao je da je sve u najboljem redu i da nisam jos otvorena i spremna za porod. Onda sam dosla doma, navecer normalno legla u krevet i isla spavati. Sve je bilo u najboljem redu, nikakvi bolovi, nista nista. Oko 00.30h odjednom sam osjetila da ni curi voda. Trgnula sam se iz sna i mislila da sam se popiskila i brzo trcala na wc. Onda sam normalno piskila i vratila se u sobu... Kad odjednom voda opet pocne curiti i ne mogu je zaustaviti. Onda sam probudila muza i shvatila da je to vodenjak. Znaci nikakvi bolovi, nikakvi trudovi, nista. Lezala sam u predradaoni i nedje oko 3 ujutro poceli lagani trudovi, oko 5-5,30 jaki trudovi i u 6.35 ujutro rodila bez ikakvih problema.
marina_pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 11:30   #34
Jel to skroz prozirna tekućina ili malo žućkasta,možda roskasta?
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 11:31   #35
ja sam nekih 20 sati imala trud svakih 15-20min al naravno nisam htjela u bolnicu nego sam čekala da razmak bude 3-4 min pa sam ja šetala,spremala,kuhala sve normalno samo dok je trud došo stala i udahnula (nisu bili jako bolni ko oni koji su tek slijedili) i tako navečer nazvala frendicu nakon truda jer sam znala da imam 15min fore da brbljam a da ona ne skuži da imam trudove jer nikom nismo htjeli reći...i kak sam poklopila slušalicu ulovio me trud a nakon njega filing ko da pišam po sebi lagani tanki mlaz i brzo ustanem iz fotelje a ono niz nogu ide lagano-kažem mužu puko vodenjak,dolazi beba a on meni ma to si se popišala uglavnom meni je to lagano išlo i automatski s puknućem vodenjaka trudovi se pomakli na 5min,pa sljedeći na 4 i onda svaki na 3-4min i sve bolniji i mi se brzo stuširali,obukli,taxi pozvali a ja rodila tek za 12 sati drugi put i ak vodenjak pukne ne jurim odmah jer je katastrofa imat trudove ležeći na boku u boxu,mislim da bi brže išlo da sam doma još sat dva stajala....uglavnom mislim da je puko od mog hodanja s trudovima neznam al preporučam što kasnije ić u bolnicu i hodat,čučnut i tak jer sam došla otvorena 6 prstiju a čim me polegli ostalih 4 se otvaralo i dripom i epiduralnom jeb... 12 sati
tia19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 11:37   #36
Quote:
tia19 kaže: Pogledaj post
preporučam što kasnije ić u bolnicu i hodat,čučnut i tak jer sam došla otvorena 6 prstiju a čim me polegli ostalih 4 se otvaralo i dripom i epiduralnom jeb... 12 sati
preporuka je da se u slucaju puknuca vodenjaka odmah ide u rodiliste (da se u cca sat vremena od puknuca bude kod njih)
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 11:37   #37
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Jel to skroz prozirna tekućina ili malo žućkasta,možda roskasta?
meni bilo skroz prozirno - k'o voda
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 11:39   #38
Quote:
bubasta kaže: Pogledaj post
usred noci u snu , i to ko u filmovima, poteklo je na litre toga
za kinderbet nisam kupila one nepromočive plahte, ali sam razmišljala da kupim sebi
baš zbog ove situacije
Quote:
Illy kaže: Pogledaj post
ovoga se ja bojim!!!jel moguće da je to od vodenjaka a da ja ne kužim???
i mene strah da ne skužim jer sam ionako već mjeecima mokra
__________________
06.09.2010. stigle naše Lubavice
takomlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 11:40   #39
Quote:
takomlada kaže: Pogledaj post
za kinderbet nisam kupila one nepromočive plahte, ali sam razmišljala da kupim sebi
baš zbog ove situacije
mene bilo strah da mi ne pukne negdje vani, u kakvoj birtiji ili ducanu
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 11:43   #40
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
preporuka je da se u slucaju puknuca vodenjaka odmah ide u rodiliste (da se u cca sat vremena od puknuca bude kod njih)
a preporuka je zato jer kad pukne vodenjak može se desiti da se pupčana vrpca zaglavi između bebe i maternice i prestane protok krvi što onda može biti toliko opasno da ne treba uopće pričati koliko, i zato treba ići odmah u bolnicu ako pukne vodenjak.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:39.