Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2005., 21:09   #41
Quote:
Kristina19 kaže:
Ma znam ja sve to. Jel to ide otprilike da moram vježbat bar pola sata da bi se počele masti topiti?
Ne moraš, možeš i samo 5min. vježbati, ali onda nemoj ništa jesti.
Moglo bi ti se dogoditi da pojedeš vola.
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2005., 21:19   #42
A kad je najbolje vježbati? Ja uvijek vježbam predvečer jer ujutro ne stignem zbog faksa. I jel mi pomaže to da manje jedem prije vježbanja pa ću više masti potrošiti?

Sorry-te kajj vas gnjavim ali sad sam puna volje pa da to iskoristim.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2005., 22:20   #43
Quote:
Morph kaže:


1g masti = 9.3 kcal (38kJ)


Iz čega se još dobivaju kalorije osim masti?
Obrati pažnju na to da sam muško
cvio14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 11:03   #44
Quote:
cvio14 kaže:
Iz čega se još dobivaju kalorije osim masti?
Obrati pažnju na to da sam muško
Pa iz ugljikohidrata i proteina, ne?
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 16:03   #45
Quote:
cvio14 kaže:
Iz čega se još dobivaju kalorije osim masti?
Obrati pažnju na to da sam muško
Obratit ću posebnu pažnju na to da si muško, i ja sam (ovo se inače odnosi i na ljepši spol).

Iz posebnih suplememenata koje obično uzimamo subotom.
Nalaze se u posebnim tekućinama (piva , konjak, votka....) i spadaju u lelujave opijate. Sastojak se zove etanol, iliti po domači etanol.

1g etanola = 7.1 kcal (30 kJ)
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 16:12   #46
Quote:
Morph kaže:
etanol, iliti po domači etanol.
pardoniram se potkrala se greška

po domači ALKOHOL.
Osim kaj je bogat kalorijama udara i u mozak , u nekih ljudi izaziva i , a u nekih
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 17:05   #47
Quote:
cvio14 kaže:
Iz čega se još dobivaju kalorije osim masti?
Obrati pažnju na to da sam muško
1g proteina 4.1 kcal (17 kJ)
1g ugljikohidrata 4,1 kcal (17 kJ)
1g masti 9.3 kcal (38 kJ)

1g etanola 7.1 kcal (30 kJ)

Inače ukratko i ovak ugrubo da preveč ne drobim, dobivanje energije za organizam iz proteina je skup proces i tu ima još energije koje on nije u stanju iskoristiti nego se izlučuje u obliku mokračevine (ureje).

Jedini oblik energije koji može u organizmu poslužiti kao energija je ATP (adenozin-tri fosfa), i jedino ona se koristi mehanički, kemijski, osmotski i električni rad
Al to sad nije bitno, bitno je da tog ATP-a razgradnjom masti dobivamo ko u priči.
mast (trgliceridi) su 2.25 puta bogatiji energijom od ugljikohidrata i proteina
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 17:08   #48
Morph. kako to da ti toliko znaš o svemu tome?

Ja sam ponosna, danas sam pojela dvije naranče, dva lista zelene salate i jogurt. :klap:
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 19:13   #49
Quote:
Indigo Girl kaže:
Morph. kako to da ti toliko znaš o svemu tome?

Ja sam ponosna, danas sam pojela dvije naranče, dva lista zelene salate i jogurt. :klap:
Kak preživljavaš?
Ja npr jedem zanji put oko 6 i kad se ujutro probudim, umirem od gladi toliko da ne mogu hodati. Prestrašno!
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 19:21   #50
Quote:
Kristina19 kaže:
Kak preživljavaš?
Ja npr jedem zanji put oko 6 i kad se ujutro probudim, umirem od gladi toliko da ne mogu hodati. Prestrašno!
Jel da? Ja onaj dan kad idem u fitness jedem zadnjiputa u 18 i to nešto sitno, tek toliko da stane na pola šnite kruha, pa na fitness, a ne jede se drugi dan do 12, 13 kako kad. Tek negdje oko 10 ili 11 me počinje loviti glad. Razlika u metabolizmu valjda...
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 19:33   #51
Quote:
Kristina19 kaže:
Kak preživljavaš?
Ja npr jedem zanji put oko 6 i kad se ujutro probudim, umirem od gladi toliko da ne mogu hodati. Prestrašno!
Pa lijepo. U 6.30 sam pojela komad piletine i salatu. Sad nisam gladna. Kasnije, ako budem, oko 9 ću pojest jogurt. Ali neću biti gladna. Navikne se organizam, trebaš samo pregrist prvih par dana

Ujutro, ako i budem jako gladna, imam voća koliko mi srce poželi
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 20:00   #52
dali voda sadrži kalorija, recimo 1l?
i koliko ima 1 feta kruha(pikov crni)+2 fete šunke u ovitku+2 fete sira ementalera
cvio14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 20:14   #53
Voda? Ne, nema kalorija.

A taj sendvic..pojma nemam..oko 300?
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 20:18   #54
Možda ovo pomogne
http://health.grid.info/
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 21:47   #55
Quote:
BBlue kaže:
Možda ovo pomogne
http://health.grid.info/
Dobra stranica, samo premalo podataka i trebali bi otvoriti neki forumčić tamo da se može komunicirat sa korisnicima te djelit iskustva
cvio14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 21:54   #56
Tamo piše da 100g blitve sadrži 1112 kcal, pa šta je to istina? meni to zvuči puno
cvio14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 22:12   #57
Quote:
Kristina19 kaže:
A kad je najbolje vježbati? Ja uvijek vježbam predvečer jer ujutro ne stignem zbog faksa. I jel mi pomaže to da manje jedem prije vježbanja pa ću više masti potrošiti?

Sorry-te kajj vas gnjavim ali sad sam puna volje pa da to iskoristim. [/B]
Ne moraš se ispričavat i ne govori mi Vi jer ja nemam toliko godina koliko ti to misliš.
Vidim da ti ispod nick-a piše da voliš Čokolino. I ja volim čokol., posebno mi paše kad mi se neda jesti, pa mi glukoza padne. Iako je to dobra klopa ima i vit., no ima i šećer a to nije baš najbolje jer izaziva šokove u vezi s razinom šećera u krvi, no to mi u tom trenutku treba. Više preferiram mix raznih kranč musli i različitih običnih musli bez šećera (šest vrsta žitarica) još smeljem lan (iz ne znam kojeg razloga), i zdrobim bananu. Banana ima puno kalija,korisnih ugh., triptofana (aminokis. koja se u mozgu pretvara u serotonin - hormon sreće) (vi žene više posežete za čokoladom koja u mozgu uzrokuje oslobađanje endorfina (endogeni opioidi koji se vežu na iste receptore kao i morfij i još jedna tvar, i tako uzrokuju blaženo stanje)
No da ne meljem jer je tvoj čokolino tamo stavio moderator zbog tamne puti Bjonsy ili kak se već zove.

Quote:
Kristina19 kaže:

A kad je najbolje vježbati?
Nemam pojma.
Čuj kad se najedeš bar dva sata (ovisi kaj si pojela i koliko) ne možeš vježbati jer ti je krv otišla u probavu, boljet će te slezena ("skladište krvi"), neću ni spominjat da se za probavu troši puno kisika, valjda i sama znaš da kad se natrpaš da ne možeš učiti jer ti se spava. Mozak kojeg ima 2% tj. mase, oko 1.4-1.5 kg troši 20% kisika. Mišića ima 40% (osoba normalne tj. m) znači osoba od 75kg ima oko 35 kg mišića troše oko 20- 25% kisika bez napora.
Ja ti nisam nutricionist, bodibilder, nemam veze s nikakvim sportom, to me uopće ne zanima, nogomet neću ni spominjat, nemam viška kg.
Trčim, rolam, vozim bicikl (ne onak penzionerski, nego tak da se sve iskri iza mene) jer mi je to gušt i dobro se osjećam. Ne mogu učit, sjedit na stolici kad su mi mišići u komi.
Trčim uvijek na prazan želudac, iz razloga da mi krv bude na onom mjestu na kojem bi trebala biti, mišići, a ne u restoranu.
Uglavnom trčim po noći iza 22:30h, nekad i iza 00h jer kad se istrčim ne mogu baš mentalno raditi tak brzo, pa bi mi to bio preveliki gubitak vremena, nema smetala na igrališnoj stazi, nema ni ljudi, neki bi pomislili ovaj je pokretenio. Ponekad prije idem na rolanje, a pošto se tu ne mogu dovoljno ispuhat zaokružim to trčanjem.
Bicikl sam kupio prije 1.5mj i mogu ti reć da sam prva dva tj. imao konstantno upalu mišića. Nisam imao bicikl par godina jer su mi ga drpili pa sam se morao iživit. Mogu ti reć da kaj se tiče bicikla sad imam nemjerljivu kondiciju u usporedbi kad sam ga kupio. Pješke ti se neda baš hodati, navučeš se na auto i ne možeš u dućan 150m bez njega. Posebno mi se sviđa uzbrdica (ko će to čitat taj će reć ovaj je totalno šenuo).
Plivanje obožavam, koja je to relaksacija duše i tijela. Znaš da je profesionalno biciklizam nespojiv s plivanjem jer se razvijaju kontra mišići, a može se trčat. Opet ovi kaj trče ništa od plivanja. Sva sreća kaj nisam profi u tome pa mogu uživat u svemu.
Ti imaš jednu važnu prednost s tim kućnim biciklom jer ga možeš vozit npr. kad gledaš sapunjaru ,drugi tj. ti počne Survivor na RTL-u (mislim), ili kaj već gledaš.
Da si tako zagrijana ustala bi se ranije pa odfurala par krugova prije faksa u piđami .
Ujutro je dobro za vježbat jer se 2h prije buđenja počinje dizati kortizon u krvi i šećer se povisi pa može čovjek bacit rundu. Meni se iz tog razloga nikad ujutro ne jede, min. 2h, a treba vremena da se uopće i crijeva aktiviraju, no ima ljudi, nisu mi jasni, koji kad se dignu odmah idu jesti, otvaraj fržider, salame....
No ti se sigurno ne uspiješ naspavati do jutra i budi te budilica tako da je taj kortizol sjeban, pa onda i razina glukoze u krvi, pa ti je to s razlogom prepreka, a i općenito su sve cure ujutro crkotine. Pardon.
Vježbaj kad ti najbolje paše.

[B] I jel mi pomaže to da manje jedem prije vježbanja pa ću više masti potrošiti? [B]
Reko sam ti da se prvo troši glukoza iz krvi pa se ona nadoknađuje iz glikogena.
Ti sad direktno ne trošiš mast, nju indirektno trošiš tako da popunjavaš zalihe glikogena poslije treninga. Trošiš je pod uvjetom da zbirno unosiš manje energije hranom tijekom jednog dana nego što je potrošiš treningom, bazalnim mtb. i osatali.

Inače mišići direktno mogu trošiti masne kiseline, dakle ne preko glukoze, tako da dok sam rekao da mast iz depoa služi za nadoknadu zalihe glikogena u biti sam malo govorio neistinu, nisam lagao samo sam rekao dio istine (ne mogu se sad sjetit koje termine je upotrebljavo bivši ministar zdravstva Hebrang), ubiti nisam htio komplikovati jer je i ono već bilo dosta komplicirano iako je u biti to objašnjeno na najnižoj razini na kojoj sam mogao to pokušat objasnit. Zato me od onda peče savjest pa ću se morat riješit tog tereta. Mislim da ću to sutra napravit.
(ovak bezveze za inforaciju: jetra za svoje energetske potrebe inače energiju dobiva isljučivo iz masnih kis.),

Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 22:16   #58
Quote:
MilkyWay kaže:
Jel da? Ja onaj dan kad idem u fitness jedem zadnjiputa u 18 i to nešto sitno, tek toliko da stane na pola šnite kruha, pa na fitness, a ne jede se drugi dan do 12, 13 kako kad. Tek negdje oko 10 ili 11 me počinje loviti glad. Razlika u metabolizmu valjda...
Po tome bi moj metabolizam trebao biti brži od tvog? Čisto sumnjam. Ili sam ja nešto pogrešno shvatila. Evo sad npr. nisam gladna ni malo (odradila danas 40min na 5.brzini i 20 na 2.brzini). Nisam mogla vjerovat da to mogu izdržat! Stvarno se sve bolje osjećam! Vježbanje je zakon!!!!!

A sutra ujutro kad se probudim oko pola 9 ću jedva doći do frižidera da smažem one jagode!

cvio14, ovo za blitvu sigurno nije točno! Pa toliko nema ni čista mast!

A ovaj sendvič... ne znam koliko je feta nečega? Ali ima 300 kcal minimalno kak god da okreneš. Samo kruh ima oko 200 (osim ako nije neki turbo mali sendvič)

Indigo Girl, kaj si ti na nekoj dijeti? Nisi ti mršava?
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 00:33   #59
Nisam baš na dijeti, ali pazim što jedem u zadnje vrijeme. Mršava nisam, normalna sam. Malo jača na pogrešnim dijelovima pa želim 5 kila dolje
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 08:44   #60
Quote:
Kristina19 kaže:
Po tome bi moj metabolizam trebao biti brži od tvog? Čisto sumnjam. Ili sam ja nešto pogrešno shvatila. Evo sad npr. nisam gladna ni malo (odradila danas 40min na 5.brzini i 20 na 2.brzini). Nisam mogla vjerovat da to mogu izdržat! Stvarno se sve bolje osjećam! Vježbanje je zakon!!!!!
Ali brži metabolizam je bolji. Definitivno ti se manje lovi, lakše sve to skuriš. Sve one fore s 5 ili 6 malih obroka dnevno ti idu na ubrzanje rada metabolizma. I to šljaka kod određenog postotka ljudi.

A što se vježbanja tiče, samo nastavi. Ti trebaš malo kondicije i onda će ići ko podmazano. Slobodno dobiješ koju upalu mišića. Nije to tako loše, tek da kasnije skužiš koliko si napredovala. Ono isklačiš jedno 8 kilometara za pola sata, a ništa te ne boli!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:13.