Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2013., 12:42   #1841
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Jel problem za te e ink čitače što mi je većina PDF knjiga u boji?
Pretpostavljam da će onda biti crno bijela svaka koju budem čitao
Dobro pretpostavljaš
E-ink zaslon doslovce predstavlja digitalnu/elektronsku verziju crnog texta na bijelom papiru.
Ako ti je bitan ekran u boji, zaboravi onda na e-ink. Odi na najjeftiniji 10-inchni tablet (ugodnije čitati na 10-incha nego na 7 ili 8, ne??) i ignoriraj tehničke karakteristike (CPU, GPU, RAM - sasvim nebitno za listanje PDF-ova) osim eventualno što veće (ujedno i bolje) rezolucije ekrana.
Win-chung is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 14:29   #1842
Quote:
Win-chung kaže: Pogledaj post
Ima još pokoji IT shop u PGŽ-u Malo ću offtopičariti ali!! ... Ali upaliti i pokazati čovjeku tablet u dućanu je više stvar politike firme i dogovora s dobavljačima nego do same volje prodavača. U nekim slučajevima se gubi pravo povrata robe ukoliko je bila otvarana (nedajbože da je celofan skinut s kutije!!), kod nekih uređaja se traži registracija da bi se pojavio homescreen (tipa Asus Nexus koji traži aktivaciju preko Google Play-a) itd itd. Da ne spominjem sve one ljude/kupce kojima smeta sve što je u izlogu a kamoli par puta upaljeno jer to je onda korištena roba i na to treba dati minimalno 50% popusta. Bi li ti kupio tablet koji je bio upaljen 4-5 puta, prošao kroz 10 ruku a sve što ti prodavač može ponuditi je 5% popusta i to samo u slučaju plaćanja cash-om?? Ako da - svaka ti čast, izuzetak si ali...nekako sumnjam u to.
Da ne ispadne kako branim sve prodavače, evo...prvi ću priznati da, ukoliko imam 10-ak ljudi u dućanu, neću ići paliti i pokazivati tablet i puštati ostatak kupaca da čeka 15-20 minuta više no što bi trebalo. Ako nema gužve i ako mi sam tablet to dopusti, nema problema - upaliti ću. Eto, gad sam, neka

A ontopic: da, razlike postoje između 7 i 8 incha. Meni nebitna, tebi bitna. Da nađemo tablete iste cijene, ti bi otišao na onog od 8 incha i single-coreom a ja na manjega ali s dual-coreom. Razlike u stajalištima i potrebama - that's all.
znam da postoji još pokoji IT shop, no, pgž je povelika a ja sam uglavnom orjentiran na one u rijeci. a kako su cijene u pravilu više nego u zg, onda niti ne kupujem ako nije hitno.

politika trgovine/vlasnika je takva da, ponavljam, osim u čipoteci (gdje mi je čovjek predamnom skinuo celofan i upalio tablet) i u linksu gdje je tablet bio upaljen, _nitko_ nikada nije htio upaliti ili samo izvaditi ga. one izložene u expertu, u toweru ne brojim jer su tamo samo za "lijepo vidjeti". na upit o paljenju samo što me nisu izgurali van. toliko o "politici".
prodavači uglavnom ne nude popuste u trgovinama jer su tamo samo prodavači i za bilo kakav popust "trebam pitati gazdu", a gazda je češće puta matun nego netko tko je spreman na dogovor. dakle, NE kupujem otvorene proizvode jer ih prodaju po istoj cijeni, tako da nisam lud da kupim nešto što je brljano i povlačeno po stotinu ruku za iste novce.
no, možda nabasam i u trgovinu gdje ti radiš, pa mi pokažeš tablet ili dva... ;-)

što se tiče inča i procesora, vrtimo se u krug. MEMORIJA je najbitnija. tj. količina. meni.
što se ekrana tiče, nije uvijek veće=bolje, a procesor je bolji višejezgreni, normalno, no, ovisno o korisnikovim navikama i očekivanjima od tableta, često je isto tako nebitan.

brojke su brojke ali svakodnevni rad je nešto sasvim drugo.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 16:46   #1843
Quote:
neverone kaže: Pogledaj post
ako vam usput mogu pomoci oko nekih iskustva androida, aplikacija i slicno, samo javite! rootao sam si mobitel, zadnji tablet mi je dosao rootan iz kutije, modificirao sam si romove, dizao custom romove, pa ono... nisam strucnjak, ali znam poneku fintu
Evo opet mene sa pitanjima trebam reverse tethering ali po mogućnosti da ne rootam tablet. Dobio sam neke savjete i našao čak ovaj http://www.codeproject.com/Articles/...ort-Forwarding postupak ali ne šljaka ili nešto krivo radim pa ako ima neki pouzdaniji postupak bio bih zahvalan.
E da...i neki dobar wireless app.
Daddy_o7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 00:20   #1844
Prestigio Multipad 5880D ili Samsung Galaxy Tab 2 7.0? Prednosti i mane...
t86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 01:00   #1845
Evo, da i ja postavim ovdje koje pitanje.

Naime, moj stari bi htio kupiti tablet. Ja kako se ne razumijem u to sam tu procitao zadnjih 30ak stranica ove teme i koliko sam skuzio, za cjenovni rang koji on cilja (1000-1500 kn) se vrte kao preporuke 3 tableta:

PRESTIGIO MultiPad 5880 Duo
LC POWER Tyon Mira-2
Coby Kyros 1126 (odnosno 1125 3g)

Ne znam da li mi je koji promakao.

Ono sto bi on htio je da je novi (znaci, iz ducana, a nista njuskalo i slicno), da moze na njemu gledati slike i eventualno surfati i primati/slati mailove. To moze manje-vise na svakom, koliko sam skuzio. 3G mu nije toliko bitan, znaci ne mora biti ugradjen, mozemo i preko sticka kasnije to rijesiti.
No, ono sto je zapravo najbitnije je da moze, s obzirom da radi na terenu, njega kasnije koristiti kao fiskalnu blagajnu. Znaci, da moze na njega spojiti preko USB-a mali pisac i onda na taj nacin pisati i izdavati racune.

Sa stajalista dimenzija, pretpostavljam da je tu bolja opcija (jer ima cevape od prstiju) da ima sto veci zaslon, 10'', sto bi znacilo da Prestigio otpada (iako ga on preferira jer je za tu marku cuo). No, ne znam sa tehnicke strane za potrebe same fiskalne blagajne da li postoji jos neka caka koju ne mogu uociti.

U svakom slucaju, svaki prijedlog je dobrodosao.
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 08:27   #1846
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
Evo, da i ja postavim ovdje koje pitanje.

Naime, moj stari bi htio kupiti tablet. Ja kako se ne razumijem u to sam tu procitao zadnjih 30ak stranica ove teme i koliko sam skuzio, za cjenovni rang koji on cilja (1000-1500 kn) se vrte kao preporuke 3 tableta:

PRESTIGIO MultiPad 5880 Duo
LC POWER Tyon Mira-2
Coby Kyros 1126 (odnosno 1125 3g)

Ne znam da li mi je koji promakao.

Ono sto bi on htio je da je novi (znaci, iz ducana, a nista njuskalo i slicno), da moze na njemu gledati slike i eventualno surfati i primati/slati mailove. To moze manje-vise na svakom, koliko sam skuzio. 3G mu nije toliko bitan, znaci ne mora biti ugradjen, mozemo i preko sticka kasnije to rijesiti.
No, ono sto je zapravo najbitnije je da moze, s obzirom da radi na terenu, njega kasnije koristiti kao fiskalnu blagajnu. Znaci, da moze na njega spojiti preko USB-a mali pisac i onda na taj nacin pisati i izdavati racune.

Sa stajalista dimenzija, pretpostavljam da je tu bolja opcija (jer ima cevape od prstiju) da ima sto veci zaslon, 10'', sto bi znacilo da Prestigio otpada (iako ga on preferira jer je za tu marku cuo). No, ne znam sa tehnicke strane za potrebe same fiskalne blagajne da li postoji jos neka caka koju ne mogu uociti.

U svakom slucaju, svaki prijedlog je dobrodosao.
Ak mu treba za fiskalnu kasu na terenu, pa onda je 3g valjda na prvom mjestu zahtjeva jer se za svaki racun treba spajati na net! Istovremeno treba biti i ustekan printer da se taj racun isprinta. A usb 3g se cesto spaja preko otg porta koje je najvjerojatnije samo jedan, tako da istovremeno nebude mogao imati ustekan printer i usb 3g modem.
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 10:19   #1847
Quote:
sinisa_7 kaže: Pogledaj post
Ak mu treba za fiskalnu kasu na terenu, pa onda je 3g valjda na prvom mjestu zahtjeva jer se za svaki racun treba spajati na net! Istovremeno treba biti i ustekan printer da se taj racun isprinta. A usb 3g se cesto spaja preko otg porta koje je najvjerojatnije samo jedan, tako da istovremeno nebude mogao imati ustekan printer i usb 3g modem.
Istina. Vidis, zato sam i rekao da vjerojatno za fiskalne postoji neka caka koju ne mogu uociti.
Znaci, onda ostaje Kyros 1125 3g po tome..

A ostali tehnicki parametri? koliki su uopce zahtjevi za fiskalnu kasu?
Da li uopce postoji ta mogucnost za tablete?
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 10:22   #1848
Zaboravi kombinaciju fiskalna kasa + tablet.

Bolje onda uzmi nek manji laptop, 12 incha recimo i to onda mozes korisiti za to sto ti treba.
__________________
Što ga više lome to ga volim jače..HŽV
acer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 10:30   #1849
Quote:
acer kaže: Pogledaj post
Zaboravi kombinaciju fiskalna kasa + tablet.

Bolje onda uzmi nek manji laptop, 12 incha recimo i to onda mozes korisiti za to sto ti treba.
Ne znam, nije mu bas laptop praktican za imati ga na gradilistu. On bi radije tablet.

Zakaj ne moze fiskalna i tablet?
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 10:39   #1850
Jer jednostavno ne postoje fiskalne kase koje rade na android OS-u.
__________________
Što ga više lome to ga volim jače..HŽV
acer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 10:56   #1851
Quote:
acer kaže: Pogledaj post
Jer jednostavno ne postoje fiskalne kase koje rade na android OS-u.
Ok. Obavijestiti cu starog o tome. Totalno sam zaboravio na to da bi u OS-u mogao biti problem. Iako je potpuno logicno da ne rade OS za androide.
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 11:46   #1852
postoje fiskalne kase na androidu... pa i firme koje prodaju kasu + tablet u paketu...
Doduse, smece je od tableta...
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 12:12   #1853
Quote:
aspirin kaže: Pogledaj post
postoje fiskalne kase na androidu... pa i firme koje prodaju kasu + tablet u paketu...
Doduse, smece je od tableta...
To sam i ja vidio. Ali nisam previse ulazio u to. Kao sto rekoh, tek sam neki dan uopce isao citati o tabletima.

P.S. u gornjem postu sam mislio napisati da je logicno da ne rade software za androide. Nisam mislio OS.
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 12:48   #1854
za fiskalnu kasu ti postoji program. prodaje se zajedno sa tabletom. no, koji tablet je u pitanju, ne znam. vidio sam neki dan oglas, ali ne nam gdje. ako ga vidim opet, javit ću ti broj.
št se printera tiče, mislim da bi moglo biti problema zbog drivera.
kyros 3g je ok ako ne misliš raditi ništa kompliciranije. stariji os, 2.3 i 512mb rama. uskoro treba doći prestigio 10" sa 3g-om. cijena bi trebala biti oko 2000-2100kn. dakle nešto skuplje od kyrosa, ali jači hardver i novi os su prednosti. kao i prestigio vs kyros i podrška. tako da bi ti bio bolja kupovina.
inače, ako ti treba _samo_ fiskalna blagajna, onda ti digitron buje radi kase koje izgledaju kao nekadašnji kalkulatori sa trakom i cijena je oko 2500kn. samo ne znam kako su riješili pristup netu. da li se oslanja na nešto već postojeće ili su ugradili modem.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 13:06   #1855
Quote:
t86 kaže: Pogledaj post
Prestigio Multipad 5880D ili Samsung Galaxy Tab 2 7.0? Prednosti i mane...
Da nadodam da još razmišljam i o Nexusu 7! Stvar je u tome što Prestigio mogu nabaviti sa 500kn popusta! Da li se isplati za 1000 kuna više kupiti Galaxy Tab 2 ili Nexus7? I što bi time dobio?
t86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 13:07   #1856
Ovdje piše ovako:
10-inčni tablet s Android operativnim sustavom, odnosno kompletna fiskalna blagajna nudi se već za 1496 kuna plus PDV, a uključuje hardver, softver i pisač.
Znači da se dade naći jeftino, e sad kako će to raditi u praksi?! Obzirom da jeftiniji tableti ne rade "sami sa sobom" kako spada...
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:18   #1857
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
za fiskalnu kasu ti postoji program. prodaje se zajedno sa tabletom. no, koji tablet je u pitanju, ne znam. vidio sam neki dan oglas, ali ne nam gdje. ako ga vidim opet, javit ću ti broj.
št se printera tiče, mislim da bi moglo biti problema zbog drivera.
kyros 3g je ok ako ne misliš raditi ništa kompliciranije. stariji os, 2.3 i 512mb rama. uskoro treba doći prestigio 10" sa 3g-om. cijena bi trebala biti oko 2000-2100kn. dakle nešto skuplje od kyrosa, ali jači hardver i novi os su prednosti. kao i prestigio vs kyros i podrška. tako da bi ti bio bolja kupovina.
inače, ako ti treba _samo_ fiskalna blagajna, onda ti digitron buje radi kase koje izgledaju kao nekadašnji kalkulatori sa trakom i cijena je oko 2500kn. samo ne znam kako su riješili pristup netu. da li se oslanja na nešto već postojeće ili su ugradili modem.
Hmm.. Ne znam. Zato i pitam. Njemu je vec ovih 1500-1600 nategnuto. Ono, staroj bi rekao da ga je kupio za 900 kn tako da..

Brijem da cu mu reci da priceka pa da vidi kako ce se razvijati programi i ponuda po tom pitanju. jer, Kyros 3g pase po dimenzijama i po pitanju toga da ima integrirani 3g, ali ne znam da li ce program za kase na njemu raditi i da li ce pisaci na njemu raditi...
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 21:21   #1858
evo, ovo sam vidio LINK. i to je najjftinije rješenje. ne interesira me fiskalizacija, tako da neke detalje ne znam, ali kao prenosno rješenje je najjeftinije. imaš još za nekih 2500, pa 6000 i na više. sve te blegajne su skupe zbog ekrana na touch. a ovo sa androidom i UGRAĐENIM 3g-om i odgovarajućim printerom mislim da nije preskupo rješenje. a danas sutra, tablet se može koristiti kao klasični tablet. direktni LINK
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 21:42   #1859
problem

Pozdrav ljudi! Imam problem kada na svoj nextbook pokusavam skinut igru I'll nesto drugo sa interneta pojavljuje mi se error u kojem pise : rpc : s - s : aec - 0 b! Molim vas ako mi netko moze pomoc da to rjesim! Hvala!
marek1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 23:53   #1860
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
evo, ovo sam vidio LINK. i to je najjftinije rješenje. ne interesira me fiskalizacija, tako da neke detalje ne znam, ali kao prenosno rješenje je najjeftinije. imaš još za nekih 2500, pa 6000 i na više. sve te blegajne su skupe zbog ekrana na touch. a ovo sa androidom i UGRAĐENIM 3g-om i odgovarajućim printerom mislim da nije preskupo rješenje. a danas sutra, tablet se može koristiti kao klasični tablet. direktni LINK
Bas gledam, ovo nije uopce lose. Cak ni tablet ne izgleda lose. Ne mogu skuzi koji je. Neki noname pretpostavljam. Ali, ima 1 Gb RAM-a i procesor koji mi ne izgleda lose (koliko sam skuzio, takav imaju i Kyros i LC POWER i prestigio 5880.

Jedino kaj ne mogu skuziti je koliko ima USB portova. Ne znam da li ce moci spojiti 3g na njega i pisac. Ili sam ja nekaj krivo tu skuzio...
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:07.