Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2006., 21:15   #1
Provokacija na amebe

Zna neko kad se to radi? Kako ide postupak? Sta se s tim testom dokazuje/trazi?
Na koje simptome dr preporuca taj test?
Guglala jesam ali ne nasla nista puno.
Hvala.
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2006., 21:57   #2
Ja sam bila napuhnuta i imala problema sa probavom. Traže se amebe u stolici .

Radila ja prije par godina. Dan prije moraš imati stolicu. Dođeš tamo ujutro, popiješ čašu odvratne gorke soli, onda sjedneš i čekaš da proradi Meni se prvi put nije ništa dogodilo, ali ono, baš ništa. Uopće nisam imala stolicu Pa sam morala ponoviti. Drugi put je, bome, proradilo Dobiješ mega proljev koji traje i traje i traje i traje.... Dobiješ svoju posudu označenu brojem i prvih par stolica ide u wc, onda počneš sakupljati. Ne sjećam se baš točno, ali mislim da kad te uhvati, trčiš u wc, istreseš prethodnu stolicu, ispereš posudu vodom, "uhvatiš" novu stolicu, odložiš na za to predviđeno mjesto, sjedneš i čekaš da te ponovo uhvati. Mislim da se predaje negdje 15 (ili tako nešto) stolica. Uglavnom, mora biti skroz voda.
Meni je bilo grozno, imala sam proljev još 2 dana poslije. Jako te peče, tj. bar je mene peklo.

Korisno je imati prijevoz natrag, jer te proljev može loviti i svakih par minuta. Ali, to je sve individualno. Nitko ti ne može unaprijed reći kako će tvoje tijelo reagirati. I da, korisno je i nešto za zaustavljanje proljeva.

Ne znam od kad se točno ne smije jesti, zaboravila sam. Ali zato znam da ne smiješ jesti dok to traje i moraš doći natašte. Traje satima. Ja bila jako gladna

Neugodno je, ali nije tako strašno. Ne daj se preplašiti. I vjerojatno će vas tamo biti više koji ćete obavljati istu stvar, pa ćete moći međusobno komunicirati i tješiti se. Drž se
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2006., 22:25   #3
ma ja bila na ginekoloskom redovnom papa testu i gin me pipa i pita jel me boli i sve nesto vrzma glavom, na kraju mi kaze da je mislio da je neka cista ali da nije nego da se to osjete crijeva (?!) i da dal imam proljev ja reko ne, da dal sam napuhnuta nakon jela, ja reko da bas i ne (mislim kad se prejedem mi je ono pun zeludac ali brzo prodje a ak normalno jedem ne) i neznam sta me jos pito ali uglavnom je sve bilo ne. i on meni da bi mi preporucio tu provokaciju na amebe. ja gledam i nis mi nije jasno. problema sa probavom bas i nemam, istina da od kad sam bila mala imam tvrdu stolicu i neredovitu (svakim x dana) ali osim toga problema nemam. i sad neznal jel ic na tu provokaciju ili ne ic. mozda cisto malo vise vlakna u prehranu ubacit.
nego sta kad ti nadju tu amebu? dobijes lijek i to prodje?
a sta ako ju imas a ne lijecis?
hmmm....
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 12:39   #4
Quote:
hana kaže: Pogledaj post
ma ja bila na ginekoloskom redovnom papa testu i gin me pipa i pita jel me boli i sve nesto vrzma glavom, na kraju mi kaze da je mislio da je neka cista ali da nije nego da se to osjete crijeva (?!) i da dal imam proljev ja reko ne, da dal sam napuhnuta nakon jela, ja reko da bas i ne (mislim kad se prejedem mi je ono pun zeludac ali brzo prodje a ak normalno jedem ne) i neznam sta me jos pito ali uglavnom je sve bilo ne. i on meni da bi mi preporucio tu provokaciju na amebe. ja gledam i nis mi nije jasno. problema sa probavom bas i nemam, istina da od kad sam bila mala imam tvrdu stolicu i neredovitu (svakim x dana) ali osim toga problema nemam. i sad neznal jel ic na tu provokaciju ili ne ic. mozda cisto malo vise vlakna u prehranu ubacit.
nego sta kad ti nadju tu amebu? dobijes lijek i to prodje?
a sta ako ju imas a ne lijecis?
hmmm....
to se i ja pitam. naime ja sam imala diagnosticirane amebe prije negdje 13 godina i lijecila se i cinilo mi se da su mi prosle. a onda sam opet pocela imati simptome. onda sam se preselila u drugi grad i doktorica opce prakse ovdje ne smatra da su to amebe i niti me šalje na provokaciju da bi to provjerila i sad vec 10 godina osjecam te simptome i potpuno me izludjuju. odnedavno napokon imam sredstva da idem privatnicima radi tog problema i sad cu vidjeti. simptomi su neredovita stolica - zatvor pa proljev i slicno, vrenje, nadimanje i pucketanje kao nekih sitnih baloncica u crijevima, stalni vjetrovi - od pocetka, malo kasnije sam pocela i podrigivati, onda mi je pocelo povremeno pucketati i u mozgu i ponekad i u ocima i imam neki pritisak u glavi.
meallan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 15:19   #5
?
meallan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 00:22   #6
Quote:
meallan kaže: Pogledaj post
to se i ja pitam. naime ja sam imala diagnosticirane amebe prije negdje 13 godina i lijecila se i cinilo mi se da su mi prosle. a onda sam opet pocela imati simptome. onda sam se preselila u drugi grad i doktorica opce prakse ovdje ne smatra da su to amebe i niti me šalje na provokaciju da bi to provjerila i sad vec 10 godina osjecam te simptome i potpuno me izludjuju. odnedavno napokon imam sredstva da idem privatnicima radi tog problema i sad cu vidjeti. simptomi su neredovita stolica - zatvor pa proljev i slicno, vrenje, nadimanje i pucketanje kao nekih sitnih baloncica u crijevima, stalni vjetrovi - od pocetka, malo kasnije sam pocela i podrigivati, onda mi je pocelo povremeno pucketati i u mozgu i ponekad i u ocima i imam neki pritisak u glavi.
Ja takodjer sumnjam na amebu kod sebe, imam gadne probleme sa probavom.. To pucketanje dali mozes opisati kakakv je osjecaj? Ja imam pucketanje nalik na brze trzajeve, kao kad ti slijepoocnica trza - te su brzine. Imam pritisak u glavi i zamor očiju ... probleme sam pokupio na gradskom bazenu, uslijedili su proljevi, problemi sa stolicom, probavom ...i slicno
BuhaBoško is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:33.